Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Kategorie:

Vyhledávání:

Laxinátorova literární poradna - Rady bohům

A jak bůh zůstane bohem? Na to je jen jedna rada. Celý článek

Laxinátorova literární poradna - Rady spisovatelům

Tak, teď už jste spisovatelé a nastává sada rad jak dosáhnout nesmrtelnosti. Pravda, moje dělení rad trochu pokulhává, protože mě teď nějak nenapadá, co Vám budu radit v pátém dílu, a navíc už podle některých (sám nemůžu posoudit) nejsem oprávněný radit lidem, jak se stát bohy. Ale myslím, že minimálně znám ten recept. (Vážně povzbudivá slova od někoho, kdo Vám má radit, co?)

Celý článek

Laxinátorova literární poradna - Rady pisálkům

Do třetice všeho… a ničeho. V tuhle chvíli jste prošli sítem zadržujícím neumětelství a můžete si hrdě říkat průměráci. Gratuluju. Ale tím dřina nekončí, možná je odteď ještě větší – už se sice dáte číst, ale to fajnšmekrům nestačí – musíte být dobří, osobití a bezchybní. Anebo se k tomu aspoň blížit. Tyhle rady vám snad pomůžou. (Nedovedu to sám posoudit, ale je možné, že je to poslední úroveň, ze které jsem se dostal a tudíž těch pár rad budou opravdu poslední platné a pravdivé výplody mého ega.)

Celý článek

Laxinátorova literární poradna - Rady pokročilým

A jsem tu opět s radami pro pisálky. Tentokrát radím vám, lidem, kteří za sebou máte jednu až dvě kratší povídky. Není vás tolik, jako amatérů, protože pár z nich zjistilo, že psaní vlastně není nic pro ně, a tu větší skupinu odradila (má) nekompromisní kritika (nebo moje vychloubání v prvním díle těchto rad). Ta se jistě dotkla i vás, ale vydrželi jste. Snad jste udělali dobře. (Ale skončeme s těmi macho kecy a přejděme k radám.)

Takže, když se budete řídit těmito radami (a nejste úplně marní), můžete dosáhnout kýžené průměrnosti.
Celý článek

Laxinátorova literární poradna - Rady nováčkům

Tak, tohle jsem začal dělat pro amatérstvo v soutěži DE Pokladny o Modrého draka a konečně jsem se dostal k tomu, abych to sesumíroval a hodil sem. Myslím, že to přijde k duhu nejednomu spisovateli, ať už začátečníkovi nebo poloprofíkovi. Jde o rady jak psát (fantasy). Rozdělil jsem to na pět částí: Rady nováčkům, pokročilým, pisálkům, spisovatelům a bohům.

Vítej, nováčku-spisovateli, v mé skromné poradně. Pod pseudonymem El maestro Laxinatorre tě provedu světem psaní od kolébky až po nesmrtelnost. Budu ti radit, budu se ti často i smát, ale bude to pro tebe přínosem, to mi věř. Mám zkušenosti. Udělal jsem ty chyby, před kterými tě hodlám varovat, viděl jsem katastrofální výsledky prací vzatých za špatný konec (navíc jen dvěma prsty levé ruky) a má díla jsou v současnosti zde na DE Times očekávaným, i když nedostatkovým zbožím. Tolik k samochvále, stejně nejsem jediným autorem a musím poděkovat i mistru Elrosovi za jeho věcné připomínky a doplnění seznamu. Přejděme k prvnímu dílu - radám pro naprosté zelenáče. A Pokud jsi bažant, co se celý třese na svoje první dílo, nebo člověk, jehož prvotina byla nestoudně strhána (mnou), čti pozorně, možná ti zachráním kariéru.

Celý článek