Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Aréna o nejlepšího elfa

10.2. 2005 Autor Raistlin Komentáře Komentáře (8) Kategorie Dění v ligách Hodnocení 5.00 Přečteno x2675
Skončila pravděpodobně nejzajímavější aréna elfů. Pokud vás zajímá průběh souboje Aerise (Rena) a Krucipíska v Říši nekromantů, pak čtěte dále.
 

Startovní den, aneb víme kam se vydají

Počasí (100/150/120) - K mé ( a doufám i vaší) velké radosti, se hráči nalogovali na téměř opačné konce mapy a tak odhaduji, že by věk mohl ukázat plnohodnotně přednosti elfů, ve všech dovednostech co se dají. Uvidíme expanzi, lehký přechod na ekonomiku, následné konflikty a na konec se utkají ve velmi tuhé magické bitvě. Na druhou stranu hrozí nebezpečí v případě chyby jednoho z hráčů, že než se k sobě pořádně dostanou, bude rozhodnuto a dojezd arény bude jen formalitou. Máme tu však dva profesionály ve svém oboru, takže se doufám mé obavy nesplní.

A teď k úvodní větě. Aeris se asi vydá vpřed na Hranici smrti. Jednak kvůli 10% bonusu a ze dvou zemí směrem k soupeři je to ta bez bonusu na obranu. Kruci-písek se asi vydá vcelku na první pohled nečekaně na Skryté údolí. Pokud se ale podíváme pozorně, je to přez Skryté údolí stejně daleko k dalším zemím jako přez Les pokoje a údolí je úrodné s bonusem 10%.

V dalším průběhu bude asi důležitým bodem Citadela Temnoty. Přecijen výhodnější nalogování má Aeris, tak jsem zvědav, zdali svou pozici řádně zůročí a nebo Kruci-písek ukáže, že i přez počáteční menší možnosti vede cesta k vítězství.

Den první a rozdílná taktika

Počasí (130/140/130) a zedníci, vědomi si svého vytížení budou ještě zvyšovat ceny. Konec konců bude zítra mezil lidma ještě víc peněz. Dnes ještě stále bezvýznamná statistika nej-událostí vyznívá pro Krucipíska. Je možná ale odrazem rozdílných strategií, předvedených hráči. Troufám si tvrdit, že tuším jak by se věk mohl vyvíjet.

Aeris se rozhodl využít blízkosti Citadely Temnoty a bude tam mířit. Mohl by to být velmi výhodný strategický bod. Druhý směr jeho expanze by mohl být přez Krvavé pole na Dračí klášter, tedy cestou nejmenšího odporu se dostat k později tolik výhodnému bonusu na magii. Na Město nekromantů je totiž ještě čas. Celkově se bude asi Aeris snažit využít výhody více možností ve výběru zemí (cesta expanze)a zastavit Krucipíska právě přez Citadelu Temnoty.

Krucipísek Asi půjde směrem dál dolů pro 20% bonus v Posvěcené zemi. Druhou cestou bude asi směrování ven ze "čtverce". Krucipísek by se mohl dát cestou mnohem opatrnějšího územního rozvoje a podpory ekonomického a magického růstu.

Elfové jako rasa zvládnou boj i magii, tak se můžeme jen těšit, který z hráčů bude v tomto směru volit lepší postup, nebo zda oba budou vyznávat stejné principy a buď opatrně rozvíjet ekonomii a magii, nebo se pokusí získat územní převahu.

Den druhý a taktika nečekaných tahů

Počasí (150/140/120) a překvapivě zlevněné domy. Mohlo by to mít za následek při současném nárůstu přijmu peněz lepší ekonomické podmínky a nadějnější rozjezd lehké ekonomiky za současného dodržení rytmu expanze. Pokud kterýkoliv z hráčů šetřil kola, možná je dnes odehraje všechna.

Aeris se poněkud zastavil v cestě naproti soupeřovi a zvolil neobvyklé země k dobytí, pro případ, že by Krucipísek vyloudil nějakou magii jemu pod nohy. Bude otázkou, jestli skusí jít na Město nekromantů, i přez silnější vojenský odpor, nebo na Dračí klášter pro jistý a hůře bráněný bonus 10% na magii. Každopádně útok na Had el har jsem nečekal a asi proto přišel. Stejnou záhadou, je mi dobití Skřetí zbořeniny, ale bude to asi stejný případ jako s 1. útokem. Mám pocit, že dnes už Hraniční linie padne.

Krucipísek, stejně jako Aeris zvolil méně čekané tahy. Expanzi směrem ven ze "čtverce" naznačil naprosto neočekávaným útokem na Jižní hlídku, což ho asi stálo hodně naspořených kol. Trochu přilepšení zisku si dobyl alespoň zabráním Skrytého údolí. Bude otázkou, jestli Krucipísek skusí vyrazit ven na Kraj zbrojmistrů, či posvěcenou zem, nebo zabere zbylé země ve "čtverci" a skusí si tak dobýt ekonomickou výhodu za pomocí obchodních smluv (velmi brzo přetaktovaných na magické).

Stále vidím, již díky všestraným zemím v okolí Aerise, mnohem těžší situaci pro Krucipíska. Je zde ale otázkou, kolik který hráč uspořil kol a jaké dnes zvolí kroky. Dnešek myslím o budoucnosti rozhodne víc, než kterýkoliv jiný den. (I v počtu naspořených kol ale asi Krucipísek bude v nevýhodě)

Den třetí a něco mi nehraje

Počasí (130/130/150) - Dnešek není zrovna příznivý a tak by snad mohlo dojít k úsporným opatřením. Bude se čekat s většínou tahů na zítra? Kdo včera nenahrabal, ten to jistě dnes dělat nebude.

Aeris pokračoval na mnou tolik doporučovaný Dračí klášter. Dobití Pláně kostí napovídá přípravě na brzkou magii. Celkově pokračuje stále v přiměřené expanzi, ale nepouští se do sprintu, klterý by zvládl, ale zničil by mu ekonomku. Možná už si dnes něco skusí hodit do růstu. Uvidíme.

Krucipísek je pro mě velkou neznámou. Jeho pomalá expanze není rozhodně doprovázena ekonomickým růstem. Na dnes jsem čekal minimálně 2 útoky. Přišel jeden a stále se pohybuje uvnitř "pevnosti". Je otázkou, zda neudělal chybu (třeba i hloupé překliknutí), nebo ho vyčerpal dle mého zbytečný útok na 20% obrany a teď se na něm ztráta z rozjezdu už podepisuje. Jediná možnost by bylo šetření kol. Ta by ovšem byla nejspíš vyházena včera a expanze by byla nahrazena alespoň magií, či ekonomickým růstem.

Celkově si myslím, že jsou pouze dvě možnosti. 1) Krucipísek chystá neuvěřitelné překvapení a zítra se budeme divit. (Využije snad prvního dne, kdy se dá útočit, ke kropení Aerise hromadou červené ekomagie?) 2) Ať už z jakýchkoliv důvodů Krucipískův pomalý rozvoj je obrazem jeho reálné situace a pak bude zbytek arény jen formalitou.

Těšme se tedy na první magii (jistě z obou stran)

Den čtvrtý a lehký ekonomický a magický pokrok

Počasí(150/150/150) by napovídalo na investice do magie. Aeris se včera zcela zjevně pustil do magie a počkal si s expanzí, vědom si svého náskoku. Ze stavů zemí se nemohu ubránit pocitu, že magii startuje ve více zemích a možná pomalu přejde na magické jednotky. Mělo by to být už záležitostí několika dnů. Předpokládám že půjde cestou z Trollího Loviště přez Skřetí hlídku za vidinou dalších zajímavých bonusů.

Krucipísek se již pohnul po stránce ekonomické a o magii se asi už také pokouší. Pokračoval jedním útokem v pomalé , opatrné expanzi. Co se týče ekonomiky jednotlivých zemí, předběhl Aerise, ale stále nekompenzuje rozdíl v počtu zemí.

Celková situace už dnes výrazně odráží rozdíl v počtech zemí a hlavně vliv bonusů, ať už magických, či ziskových. Jestliže včera jsem se mohl domnívat že dnešek ukáže situaci, tak zítřek už dle mého odhadu prozradí stav věcí v plné nahotě. Jisté pochybnosti ještě mám vzhledem ke Krucipískovu nárůstu v počtu domků, ale význam to má myslím už druhotný. Tak uvidíme.

Den pátý aneb rozdíly se prohlubují

Počasí (130/130/150) by v tomto momentě už mělo být menším problémem, přepokádáme-li, že oba hráči by už měli mít základy ekonomiky.

Aeris zabral Město nekromantů a neočekávám, že by se nějak hrnul vpřed tempem rychlejším než po jedné zemi. Má magickou převahu (malinkatou, ale má) a dřív rozjel ekonomiku a tak se nemusí obávat Krucipískovy expanze.

Krucipísek sice prý zvolil nějakou specielní taktiku, ale dost dobře mi není jasné jakou. Nešel ani cestou expanze, ani cestou ekonomického růstu. Určité momenty na mě působily, jako by vůbec neodehrával. Pořád jen tiše doufám, že má našetřenejch 14 kol a dnes to rozbalí (ikdyž cena za domky je tragická). dotahování se na Aerise co se týče počtu domů už je lehce opožděné a na ligovém foru zmíněná výhoda silnějšího kouzla při menším počtu zemí se také zatím neprojevila.

Opakuji se již několik dní, ale aréna byla rozhodnutá už 2.- 3. den (svým způsobem už při nalogování, ale nebylo to tak jasné). Tiše doufám, že se mýlím.

Den šestý a "modří už prý vědí"

Počasí (120/150/150) je nakloněno víc magii, než ekorůstu a expanzi. V příštích dnech se situace moc měnit nebude.

Aeris postupuje očekávaným pomalým tempem a pracuje na magii. Má velmi soudržný "svazek" zemí a nebude pro něj tedy i nadále pokračovat v ekonomickém, ale hlavně magickém růstu.

Stále nevím co Krucipísek chystá. Sice si udržuje oproti Aerisovi únosný deficit jedné země, ale k pořádným bonusům se vlastně dostává až teď a dny, kdy stagnoval, nebyly zrovna doprovázeny ekonomickým růstem. Jestli šetřil kola, tak jsem zvědav, kdy je zůročí a jak mu to pujde pod kouzlama od Aerise.

Situace pořád stejná. Aeris má vývoj pod kontrolou a kromně několika myslitelů na foru a Krucipíska, nikdo asi moc netuší jak se z toho chce Krucipísek dostat.

Den osmý

Počasí(100/150/150) přeje zjevně boostování magie. Krucipísek předvedl očekávané silnější kouzlo (vzhledem k počtu zemí). Aeris si stále drží náskok a odhaduji, že jeho SK byla jen o malinko menší a vychází jen z počtu zemí. Věnoval se přesunu armády(asi mágů) a hlídá si hranici.

Krucipísek drží krok v dobývání zemí. Konečně se v posledních dnech dostal k pár bonusům a je jen otázkou jak je využije.

Stále trvá celková nadvláda Rena. Má ve svých zemích víc lidí, větší zisky peněz i many. Vyšší SK je jen otázkou času. Souhlasím s názorem , který jsem četl na foru, že tato aréna aspiruje na nejzajímavější ze všech.

Den dvanáctý mi dává za pravdu

Počasí (120/150/110) stále přeje magii a Aeris opředvádí, že to moc dobře ví. Aeris už plně přešel k magii a ekonomice a už na první pohled je na tom líp. Nemám co bych dodával. Územně se už hejbat asi nebude a už bude jen zvyšovat sílu kouzla podporovanou ekonomií.

Krucipísek se snaží seč mu síly stačí, ale je už tak o dva dny nazpět za Aerisem. Expanze už nezachrání nic. Ztratil i při svém pomalejším rozjezdu výhodu menšího počtu zemí spočívající v dočasné větší síle kouzla. Jak uvedl Darkfire v komentáři ke komentáři, :-) Krucipísek naprosto ignoruje vzájemnou provázanost zemí a její výhody v podobě smluv.

Musím se opakovat a znovu jen tvrdit, že aréna je už hodně dlouho rozhodnutá. Nyní se Aerisův náskok zvětšil na parník. :-)

Den poslední, den zúčtování

Tak nám zabili Krucipíska pani Millerová. :)

Úvodem bych rád napsal, že mě tato aréna přišla asi nejzajímavější ze všech. I přes mojí neustálou skepsi k pozici Krucipíska, jsem stále natěšeně čekal co ve finále předvede.

Celou arénu víc než bylo zdrávo ovlivnilo nalogování. Krucipísek šel cestou občas nečekaných útoků, čímž se sice měl možnost vyhnout se magii pod nohy, ale myslím, že bonusy zemí by mu to brzy vrátily.

Vše bylo opravdu o tom, zda Aeris udělá chybu. Vzhledem k situaci měl ale Aeris vcelku klid a věděl, že pokud se nic nečekaného nestane, tak to dotahne do dobrého konce.
Je to dost kvalitní hráč, než aby ze stejného důvodu usnul na vavřínech a zaspal.

Tak to je asi k této aréně vše a znova se setkáme při komentování arény nekromantů, na kterou se těším, jelikož jsou moje krevní skupina. :)

Hodnocení článku: Hodnocení 5.00, Hodnotilo 3 uživatelů