Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor s šotkem Dexterem

14.8. 2006 Autor Naginata Komentáře Komentáře (17) Kategorie Rozhovory Hodnocení 10.00 Přečteno x2375
"Já nepotřebuji dekovat, obvykle zabavím Nagi nebo Rodošovi klíčky správce a nenapádně odhlásím 179 hráčů... pak koukám, že jsem v lize sám a tak nějak vyhraji. Někdy je o to přímo požádám... načež mi jednou Roderik vítězně ohlásil jak odhlásil z ligy někoho kdo se za mě vydával... problém byl, že odhlásil vlastně mě... a to s tímhle tahem čekal až na 4 den... :-D"

Po dlouhém pátrání jsem ho konečně odchytla... aáá ano... povedlo se mi polapit nepolapitelného, samotný Dexter se uráčil povědět mi o svých zážitcích z DE. A abychom neotáleli začneme tím podstatným...

Nagi: Vzpomínáš si na to jak ses dostal k DE, na svůj první věk, rasu kterou sis vybral, případně jak to dopadlo?

Dexter: eh..počkej... jdu to zjišťovat... říjen 2001, Severní spoušť, mágové. Ve škole jsem brouzdal z nudy po internetu a říkal si co bych tak zkusil a tak se mrknul na nějaké online hry. Kromě RD jsem narazil i na DE a zdálo se mi to tak nějak jednoduché, že bych to pochopil i já..tak jsem se zkusil zaregistrovat... no a tak to začalo..

Nagi: Vítězství máš zřejmě v krvi, když se podíváme na tvůj index... je to vlastně samé vítězství... Podařilo se Ti vyhrát i svůj první věk?

Dexter: Jasně, se dvěma zeměma :)) Kdepák... první vítězství přišlo až jak je napsané... Po zkouškovém (obvyklá přestávka mezi hraním)  ale asi 2-3 věk jsem bojoval o vítězství ve 3H s hráčem King of Sin no bylo to těsné, ale měl sehranou ali. Já nabral nějaké lidi v lize, ale nestačilo to, zavřel dříve. Ale skoro jsem ho měl... po tomhle jsem si říkal zkusím jedničku.
Šel jsem do ali, kterou vedl Merlin23, byla to pro mě menší škola DE, kdy jsem pochopil co znamená více zemí... byl jsem v ostrovním království a kluci z ali mi nechali trochu prostoru... (paměť je špatná, že) a já dobyl 8 zemiček s mágy. Na druhé straně byl Maximus /říše trpaslíků/ se skuruty, měl asi kolem 20 (23?), já měl VMVčka, země naplněné mágy... v této době se ještě nehrálo na mága tak jak dneska a on na tom byl stejně, všude VMVčka a měl lepší magii (limit kouzel v té době taky nebyl) a prokouzlil mě a já ať dělal co dělal, neměl jsem na něj... bylo to depresivní. V té době jsem byl úplnej zelenáč, takže jsem nevěděl co dělat. No, poučení: Více zemí je vždy lepší.
Po zkouškovém jsem vyhrál konečně první věk... založil jsem ali..tehdy se ali zakládala, kvůli výdělku 5% zisku navíc, to jsem pochytil... nabral jsem 3-4 lidi a zavřelo se. V ali byl i Seamon, Black shadow (ne, tohle je úplně jinej, teda jestli tu takovej nějakej je...) a ještě dva další, ale kdo by si to pamatoval :)

Nagi: Říkáš že nebyl limit kouzel, jaký tehdy DE vlastně byl? To víš, Vás pamětníků není moc a nás to zajímá. Jak se vám hrálo?

Dexter: Tehdy nebylo na mapě 180 hráčů, ale tak kolem 50-70 možná více... a to nebyly žádné nápovědy, jak hrát první den, jak hrát za kterou rasu.. obyvatelstvo bránilo urputnou silou 2, naštěstí jen v zemích hráčů... ale byli tu jen hráči co se nalogovali, postavili si věci a nic... neodehráli, prostě zmizeli, byla radost dobývat takovéto zemičky, i když za ně klesala hodnost. Ale byly zadarmo, v té době ještě nebyli ani hobiti, o trpaslících a entech se mohlo člověku zdát... v podstatě jen ten TE.

Nagi: Dobře... všichni víme, že jako jediný hráč v DE máš plynulý řetězec výher a to ještě s perličkou, že žádná liga se neopakuje 2x... pověz mi prosím, co Tě k tomu vede?

Dexter: To je náhoda :)

Nagi: Tomu ani sám nevěříš, tak kápni božskou :)

Dexter: Myslím, že to bylo tak nějak na počátku, proč hrát ligu, kterou člověk vyhraje, vždyť lig je tolik... no tolik jich zas nebylo :D
Když jsem začal byla 1, 2A a 2B a dole to bylo asi do 3F ale postupně se spouštěli další a další..teda ve dvojkách jen 2C a dole do 3L.
Ale tak jsem si řekl, že zkusím jinou ligu, vždyť je tolik možností a nemusím se nikde vázat... Jo, to mně vydrželo do teď, málokdo mě donutí, abych šel do ligy s ním. Tím myslím jako že řekne "hele, zítra začne 2G, pojď tam".
Takže jsem si řekl, že zkusím jinou..později sem si říkal; ligy přibývají, takže zkoušíme další a další.. Aby to nevypadalo jako že kam přijdu tam vyhraji, to ne.. vždyť na tohle stačí pouhá matematika, kterou nepoužívám. No vážně... k vzorečkům jsem se dostal náhodou, o tom později... Stačí vydělit dny vyhranýma ligama... a navíc DMka jsou jak dvě normální ligy.
Pak jsem si říkal, když mě to tak pěkně jde... No někdy to vůbec pěkně nešlo... Zajímavé, že si více pamatuji věky, kdy jsem dostal na frak, he..he.. jo, to bude na další dlouhé povídání.
Takže kde jsem to skončil... jo... Pak jsem si říkal, co takhle zkusit vyhrát každou normální ligu... páč se začlo experimentovat s DM a později s VA arénama atd...
he..he.. Jen by mě zajímalo, proč LP přidělává další a další písmena, doufám že trojky už nebude přidělávat na 3Aa... 3Za... nedejbože na 3Zz, áááááááááááááááá
no pak se zavedly statistiky nejlepších hráčů. Původně byly výhry jen ve statistikách hráče jakž takž nenápadně a najednou takovej červenej prapor... áááá a to mě LP na nějakém srazu řekl, že se podivil, jak jsem ve předu. Přišel s další fintou... změnil bodovaní. Nejprve byla každá liga za 10 bodů (vítěz) a 3body (člen aliance). Dal jedničku za 30 a dvojky za 20... No i tak se toho moc nezměnilo :-D
Tady je dobré říci, že nejsem vůbec tak dobrej jak to vypadá, ani to neumím tak dobře hrát jak lidi třeba v první 50... No dobře, tak ani tak dobře jak v první 200... ale jo... tak já to přiznám, jsem pouhej průměr. A je to v podstatě o štěstí a že jsou na mě lidi hodní, já sem taky hodnej.
No a tak když už mám ty vítězství pokaždé v jiné lize... a žádné alianční, tak proč v tom nepokračovat. Proto se snažím chodit do nových lig a pokud to jde a mám na to, tak zavřít... Mnohdy mi k tomu pomůže aliance, za což jsem rád a vděčný... A bez aliance i bez ostatních hráčů v lize by to pro mne nebylo možné. V dnešní době není samotný hráč sám schopen zavřít. A i experti jako br nebo Miko už by to dnes asi sami těžko uhráli. Ale možná by to zvládli... mluvím o normální lize, ne o DM.

Nagi: A prý že náhoda :) A co Tvůj vzor, každý z nás má nějaký, já mám Tebe a Ty?

Dexter: Jasně, byl tu Miko... sledovat jeho, to je jako sledovat přistání člověka na měsíci. No v podstatě jsem si sám vytvořil snahu zavírat ligy rychleji než on. Zaplať bůh že hrál DMka, kde většinou zavření trvá 2x déle.. on totiž jel, aspoň podle mně, sérii jako já, zavření v každé lize jen jednou... a v normálních ligách byl opravdu nezastavitelnej. To jsem se před logováním radši ujistil, jestli tam je nebo není... a pokud tam byl, tak jsem tam ani nelezl, bych mohl vsadit na jeho výhru :-) Jsem jen tak sledoval jednu ligu a koukám, on měl za mágy asi 70 zemí. Ale 8. den... 11. jich bylo asi 140. Tohle bylo mimo mé chápání (he..he.. asi mu zvedám prestiž, ale on si jí zaslouží) V podstatě Miko a br, to jsou pro mne v téhle hře polobohové, he..he.. bůh je LP, ale ten se věnuje hře a né hraní :-D

Nagi: Tak, teď, když jsme sfoukli začátek, zkusíme obvyklou otázku...

Dexter: hele, neruš mě... jaké sfouklé začátky, ještě jsem ani nezačal... Docela mě zklamalo, že Miko má (musel mít) zápis jako člen ve vítězné ali v jedničce. Nevím, jdou fámy, že to měl nařízeno od Kotěte - Jo, škoda že jsem neměl možnost potkat nebo i ve hře poznat tuto osůbku. Ona a její ali... Samá známá jména a co jméno, to pan hráč. Ale když je tady budu jmenovat, určitě na někoho zapomenu, takže to by měl doplnit někdo kdo tam hrál. ...No zklamalo, spíše mně to bylo líto, protože podle mě ta léta dřiny přišla vniveč, ale Miko to třeba bere jinak a být v ali, když se asi kotě/taiza loučila s DE, za to stálo... a tak bych to bral, takže vlastně to nebyla žádná škoda, ale dobrá vzpomínka a poklona Kotěti.

Nagi: Další otázka byla o změnách ve hře a jak se k nim stavíš... Vem to klidně od podlahy.

Dexter: :-D Aneb proč jsem já blbec nehrál za hobity, když jednotka prvního stupně stála 10 zlatejch, když žold jedniček nebyl tak vysoký, kdy nebyl ŽÁDNÝ limit kouzel...
a co se změn týče... V podstatě, i když na ně někdy nadávám, tak myslím že táhnou hru stále dopředu, mění zažité návyky.

Nagi: Hrdinové? Nové stavby? Grafická úprava?

Dexter: Změny... moc se mi líbí třebas Celegornova mapa a jak se na ní dívám jako pozorovatel... tak rozeznávám i hranice... a navíc je fakt pěkná, klobouk dolů... podle mě to je síla zvyku. A že na ní nováčci hrají a nemají s ní žádné problémy... Je to o zvyku. Takže jsem pro změny.
Jo, hrdinové. Je to dobrej přínos pro hru, páč hráči jsou nuceni do nich vrážet DEKy a né že ne... a s hrdinou každej hraje jinak... radši se odhlásí, aby si ho zachránil. Takže je to dobrej strategickej prvek a při rozjezdu ubírají kolo nebo i dvě... No u sehraných ali prej i tři. Páni, to je hrůza, to normální hráč jako já nemá šanci. V podstatě to je levná deková služba, která se umí pěkně prodražit... a že jsou dělaní tak, že by měli umřít, to je jen dobře. Ale umřít by měli po vyčerpání všech životů.
Nové stavby... ale proč ne, další strategický prvek. Celkem jsem i skousnul to, proč hobiti dostali takovou stavbu, která jim je na nic... Hráči co počítají, si ty domečky spočítají, ti co to neumí tak jako já, těm je to na nic - nikdy jsem nepotřeboval vědět, kolik má soupeř domečků, stejně jak silnej útok na něj poslat nebo jakou má přesně obranu. Prostě to od oka odhadnout a poslat nebo neposlat... Skřeti mají opravdu kouzelnou stavbu a skuruti jakbysmet.. ale nejkouzelnější je pentagram. Jo, musím vzít mágy a otestovat ho.
Takže další otázka... to je máš někde napsané...?
Jasně, změny musí bejt... staré časy nejde vrátit. To máš jako když se díváš na televizi... Policejní akademie není to co bývala, stejně jako Louis de Funes... atd... je to stále bezva, ale...

Nagi: Co Ty a Deky, jak se k tomu stavíš, co kupuješ?

Dexter: Deky? ty kradu, pošlu šotka a on je vytuneluje u hráčů z ligy nebo je ukradne při tombole... Ale nevím, ten lump to nějak neumí, vždy vyhraje někdo úplně jinej, tsss... a já mu to už vysvětloval tolikrát, dokonce, jsem se zkoušel dohodnout s Veronikou, s Naginatou i se Soňou... nic, tohle nechápu, vždy se hned napíši na první místo, kde dělám chybuůůůůůůů... šotkůůůůůůůůů, ty lumpé, asi řeknu  LPmu, že by to losování měl dát a svěřit odpovědné osobě... Předem děkuji za důvěru.

Já nepotřebuji dekovat, obvykle zabavím Nagi nebo Rodošovi klíčky správce a nenapádně odhlásím 179 hráčů... pak koukám, že jsem v lize sám a tak nějak vyhraji. Někdy je o to přímo požádám, načež mi jednou Roderik vítězně ohlásil jak odhlásil z ligy někoho kdo se za mě vydával... problém byl, že odhlásil vlastně mně... a to s tímhle tahem čekal až na 4 den :-D

Nagi: :D Šotkovina... Ale když už jsme u toho, Ty a šotek jste dvojice nerozlučná, tedy aspoň pro nás co Tě známe, mohl bys prosím trochu víc přiblížit vznik šotka a jak ovlivňuje tebe a tvé hraní? Od sebe bych jen dodala ze kdo nevěří na šotka, měl by se začít modlit, jelikož ta potvůrka je víc než pouze Dexterův imaginární kamarád.

Dexter: Teoreticky ani nevím... ale Celegorn tvrdí, že byl u toho kdy se objevil... he..he.. v podstatě on tu byl se mnou furt, ale ten věk... jo... to se předvedl. To jsem začal nosit nervy asi v kýblu... Nebo spíše jsem se poprvé objevil v mém druhém domově, kde mě začali krmit barevnejma lentilkama :-D
Pro mne šotek znamená úplnou katastrofu, až toho lumpa chytím... jednou ho určitě chytím... já v to doufámmmm... ...tak ho přetrhnu a budu mít šotky ...ááááááááááá
co dělá????? to je na hodně dlouhé vyprávění. On se baví... baví na můj účet.
Ale největší sranda je, že on se baví i jinak, tak třeba dříve se stávalo, že občas neproběhl přepočet kdy měl... he..he.. Pletron se snažil tvrdit, že to bylo zaviněné někde jinde.
Šotek byl dokonce tak šikovnej, že přepočet nebyl ani do 12 odpoledne... a jednou se mu to zadařilo dokonce tak, že Pletron musel vrátit den.
Další jeho oblíbená hra byla hra s kouzly, he..he.. on je kradl :-D Hráči kouzlili v ligách o stošest... a po přepočtu koukali na hlášení a kouzla nikde, he..he.. na infarkt...
Bez kouzel byli jak oni, tak protivníci... šotek to ale vylepšil tak, že kradl kouzla jen některým lidem v lize, prostě na blbosti je generál...
Podle mne ty ukradená kouzla ale někam schoval a v zájmu zachování rovnováhy je zase vrátil. To byl opak kradení, kdy bylo zdvojení kouzel. Když už něco, tak pořádně...
Samozřejmě, že on koumal dál (kam na to chodí), tak se rozhodl zdvojovat útoky.
Nejdále tuhle strategii dotáhl v jedničce, kdy se mu podařilo zvojit útoky v době zavírání, a jelikož se vyplácely DEKy, tak ti lumpové v jedničce dostali výhru dvakrát... zajímavé je, že tehdy zavíral brčko :-D
Další jeho specialitou bylo kradení kol. Asi otevřel někde prodejnu, nebo se chystal na Tour de France (o tom, že by dopoval snad nikdo nepochybuje).
Toto postihlo i mně. Člověk si pěkně nakoupí domečky a chystá se odehrát kolo, zmáčkne "Další kolo" a ono nic =-O ...teda kolo se odehraje, ale jinak se vůbec ale vůbec nic nestane, že... Peníze nepřibudou, mana se neobjeví... obyvatelstvo asi použilo antikoncepci, takže se nikdo nenarodil (fakt černej rok nebo co) a šotek si někde po dvorku jezdí na kole, áááááááááááááááááá

Nagi: Takže vlastně šotek škodí spíš ostatním než tobě? Chudák LP, opravdu se strachoval o přepočet a stačilo vlastně jen vyhnat Tebe, potažmo šotka, z DE a byl by klid.

Dexter: Naštěstí má šotek asi tolik energie, že plýtvat s ní jen na mne je asi pod jeho úroveň, tudíž to jeho řádění postihne kdekoho. Ale jo, člověk se baví :-)
A jeho bokovka je upravovat můj text co napíšu. V podstatě já píši správně česky, jak gramaticky tak slohově... ale někde na cestě mezi klávesnicí, monitorem a počítačem, působí šotek a hraje si s písmenky... ááááááááá
Nejhorší je, když šotek do svých plánů zatáhne i Pletrona. On asi někdy razí heslo "nepřítel mého nepřítele je můj přítel" ...teda to nemyslím zle (já ne, ale šotek je podlej), takže mu poradí nějaký geniální zlepšováček, čehož se já bláhově chytím - viz akce uragán.

Nagi: Lidé kteří s tebou hrají vědí, že jsi bavič. Ve tvém indexu také najdeme spoustu pochval za čestnou hru ale i pluska za pohodový věk plný vtipu. Pověz mi, jsi takový i v reálu, nebo si jen hraješ na Dextera-baviče? Jsi čestný člověk?

Dexter: V reálu, kudy chodím, tudy brečím... rozpláče mě kde co... třeba kouknu z okna a už brečím... A čestnej člověk... jasně, třeba jsem té stařence čestně vrátil její peněženku co jsem si půjčil a odměnu jsem si vzal ještě dříve než jí otevřela...

Nagi: Spousta lidi si našla díky DE spoustu známých a mnoho z nás i skvělých přátel, jak jsi na tom Ty? Případně, co tě drží v DE tolik let?

Dexter: Nemám... s nikým se nestýkám... a ty jsi vlastně kdo? A co je to DE? Já si tu stavím pískové hrady a vůbec... a baví mě to, jen kdyby mi je furt někdo nerozšlapával, ale už jsem si nabrousil lopatičku a koho uvidím, toho přetáhnu... pokud mi nikdo nebude bourat pískové hrady, tak jsem moc hodnej... sousedi potvrdí... jdu zazvonit na sousedku.

Nagi: Tím končí zpovídání šotka... tedy Dextera, ale pokud to někomu nestačilo, věřte, že se připravuje celá série příběhů, ve kterém se každý najde, jelikož šotek je opravdu všude.


A tady vám přinášíme první ze série Dexterových zážitů... pokud se chcete dozvědět pár klepů na Celegorna a jeho Havrany tak čtěte dále :)
 

Jak jsem se připletl do souboje Havranů a brAMBORů

Jeden z nejzajímavějších věků:
Ale to jsem zavítal do 3B a nevěděl jsem, že tam jsou nějací Havrani, natož ten lump Celegorn :-D Tak jsem si vzal skurutíky a že vyrazím. Klasickej rozjezd se skuruty 1-3-5-11... tak když jsem měl těch 11, koukám, že bych se sousedy měl navázat nějaké mírové vztahy, já nerad válčím, zkouším to nejprve mírově a když to nejde tak to půjde jinak... koukám, že vedle je byl nějakej Azgeir (nebo tak nějak), tak jsem mu do pošty napsal, zda bychom nemohli uzavřít mír (v té době myslím ještě výpovědky moc nebyly, nebo max na 24hodin) ...no v podstatě jsme si pěkně psali vypadalo to nadějně, on napsal že musí pryč, ale že se do přepočtu ozve a dohodneme mír (jo, už tušíte, v té době jsem byl naivní jak říční škeble). Sem čekal... čekal... čekal... no poslal jsem útoky na neutrálky, ale čekal asi do 23:30 a říkal si že mu do toho asi něco vlezlo... nic, nechám to bejt... kouknu po přepočtu a místo očekávaných 22 zemí mám jen 21... sakra, že by mi neprošel útok? V hlášení to vypadalo dobře do té doby, než jsem uviděl: Tvou zemi xx napadl vládce Azgeir... země je pod nadvládou nepřítele...  ááááá tak on mi div neslíbí mír... já se s ním vykecávám, čekám do půlnoci a tohle... Jo to jsem byl v ráži :-D A co se nestane, najednou Azgeir založí alianci Havrani. Tak jsme si zase pěkně popovídali poštou... já byl teda napruženej, se mnou v alianci byl KLingongrr... Tak jemu jsem říkal, že se pouštím asi do boje a že ho do toho nechci zatahovat a zda by se nechtěl přidat do jiné ali. Moc se mu nechtělo, skoro jsem ho vykopl... Měl dvě možnosti, alianci Krondor (snad jsem to nepopletl), kterou vedla Nicholas - ta mě do pošty psala, že ten náš konflikt s Azgeirem urovná, že budeme mít mír, když půjdu k ní do ali... he..he.. no já to bral tak, jak to občas beru, zásadově, když válka tak válka a prostě ho zničím ať to stojí co to stojí. ...A druhá aliance byla bRAMBOrová... další legenda. Tak KLingongrrovi radím ať jde spíše k bramborům než k Nicholas, ale on se rozhodl jít k Nicholas (co se stalo ještě řeknu :-) ...no já mezitím vyhlásil boj Azgeirovi. Co bylo zajímavé, sousedil jsem s dalšími lidmi jako byla Johanka z Arku... a najednou i ona byla u Havranů. Tak jsem jsem den co den pozoroval, jak se nezávislí kolem mně, stávají Havrany :-D (později jsem se odzvěděl, že Havrani si vzali nové nicky a snažili se maskovat, protože chtěli překvapit brambory. Dokonce Nicholas založila podpůrnou alianci pro Havrany. No asi jsem se tam připletl zrovna v nevhod). No radši jsem se na ligovém rovnou zeptal, zda je kolem mne ještě nějakej havran. Objevil se ještě další.. .celkem jich bylo poblíž pět :-D ...a já mezitím ničil Azgeira. Problém byl, že to lezlo do hodnosti. Tady jsem pochopil, co znamená mít malou hodnost, když mi klesla na nějakých 200-300, nebyl jsem schopen dobýt Azgeirovu poslední zemičku, prostě to nešlo... Taky se mi v poště posmíval, že ho stejně nezničím... to bych nebyl já, abych něco nevymyslel, tak jsem se dohodl se sousedem nade mnou (měl nějakej nevyřízenej účet s Celegornem...
ano, Azgeir byl Celegorn... opravdu zajímavej věk), tak jsem tomu hráči nabídl volný průchod na Celegorna a jemu jsem napsal, že se po přepočtu uvidí :-D ...Ano po přepočtu byl Celegorn smazanej - v té době se mohl hráč po smazaní jako duch znovu nalogovat - vymodlil si novou zemičku, když byla nějaká volná a v té době bylo vždy docela dost volných zemiček a on byl nějaký 6. - 7. den. Já jsem byl spokojený měl jsem svoji odplatu, hodnost tak dole že bych brečel, kolem samej Havran co mi vyhlašoval válku, tak jsem se odlogoval. ale to ještě nebyl konec.. za den dva jsem četl, jak se Nicholas na fóru omlouvá, že kouzlila červeně na svého aliančníka na KLingongrra :-P ...slibovala, že nebude zavírat, i když to na to měla rozjeté... já jsem se připomenul Klingongrrovi do pošty, že jsem ho posílal k bramborům a že má co chtěl... he..he.. Nakonec přestoupil k nim a už u nich zůstal. Bramboři nakonec tento věk vyhráli.
Hodnocení článku: Hodnocení 10.00, Hodnotilo 1 uživatelů