Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor s Ufinem o hobitech - rychlá magie a točení zlatek do kasy

30.12. 2006 Autor Bucho Komentáře Komentáře (29) Kategorie Rozhovory Hodnocení 0.00 Přečteno x2831

V Dark Elfovi jsou dvě skupiny hráčů. Jedna skupina pokládá hobity za méněcenou rasu, dělá si z nich legraci a vymýšlí si o nich všemožné vtípky... například zda je lepší hobit vyuzený, nebo naložený v marinádě... Ostatně ani Lord Pletron neodolal a přímo do hry zakomponoval jistý herní prvek, díky kterému se hobiti stali oficiálně pochutinou, i když jen pro dvě rasy. Ano, správně... mám na mysli speciální stavbu sklad masa 

Druhá skupina hráčů na hobitky naopak nedá dopustit. Jsou pro ně srdcovou záležitostí... malí, rozverní, hopkající a roztomilí tvorečkové s hodně kolama na účtě.

Hobity prostě můžete milovat, nebo nenávidět... v každém případě jde o jednu z nejdůležitějších ras pro úspěšnou alianční hru. Proč tomu tak je, se dozvíte z rozhovoru s Ufinem, hráčem, jehož jméno je vytesáno na úvodní stránce Dark Elfa a jenž se řadí mezi nejúspěšnější hráče DE. Rozhovor pro nás připravil hráč Bucho.


    

Bucho
Ahoj! Byl jsi vybrán jako zástupce hobitů, aby si poreferoval o této rase. Myslíš, že tato volba je oprávněná? :) Trochu se nám představ.

Ufin
Ahoj. Hraju převážně s nickem Ufin či Stromovous Ufin a k DE mě „dotáhla“ Puma. Rozhodnutí o volbě nepatří mně, je tu spousta výborných hobitů, ale rozhodně to potěší. Nicméně vzhledem k tomu, že za těch zhruba 1000 dní co hraji naprosto dominují věky hrané za hobity, tak snad budu schopen o nich něco napsat :)

Bucho
Můžeme i zmínit statistiku nejlepších hráčů, ve které jsi tak vysoko, že tvé jméno figuruje na úvodní stránce :) dobře, vypadá to, že jsi způsobilý k tomuto rozhovoru... :) a začal bych se ptát jak jinak než od začátku - poraď hráčům, kteří by si chtěli hobity zkusit - nebo si je vypilovat - jaký se nejvíc vyplatí rozjezd?

Ufin
To není takto jednoznačné. Rozjezd je nutné podřídit mnoha faktorům. Záleží, zda se hraje sólově, či aliančně. To zase přináší různé možnosti, po hobitovi v alianci se může například chtít opravdu rychlá magie, boj, či točení zlatek do kasy. Záleží také na lize. Osobně hraji většinou dvě ligy, z toho jedna bývá nevíkendová 2C. Takže zde záleží i na dni, kdy se začíná. A samozřejmě důležitý je i volný prostor. Vše je umocněno tím, že každá stálá aliance má své postupy, které se méně či více odlišují. Také to je kouzlo DE. Takže podle mě jednoznačná odpověď na tuto otázku neexistuje.

Bucho
Dobře, ale abychom pomohli začínajícím hráčům, tak si představ, že jsi se omylem lognul do trojky (a nefunguje odlog :) a jsi tam sám a máš chuť to pořádně rozjet. Jaká kouzla nultý den a počet útoků ti přijde nejefektivnější? (za předpokladu, že kolem sebe máš náhodou dostatek prostoru)

Ufin
Pokud by bylo dostatek prostoru (což se mně ve trojce poslední dobou mockrát nepoštěstilo) a zároveň by bylo dobré počasí a já měl sebou svého vycvičeného hrdinu, tak bych asi jel nultý den dva útoky, hodil si spokojenost (vzhledem k tomu že mám relativně dobrého hrdinu tak si spokojenost dávám spíše do startovní zemky) a snažil se ten volný prostor kolem sebe co nejrychleji zabrat. Ale to si úplní nováčci musí osahat sami, návod moc nepomůže, snad každý úspěšnější hráč začínal s více vládci (třeba tři čtyři) v různých ligách a učil se z chyb a získával zkušenosti... To je dle mě nejlepší metoda na úplný začátek...

Bucho
Hobiti jsou rasa známá svou ekonomickou silou, rozlézavostí a možností kouzlit velice brzy - poopravíš mě nebo k tomuto výčtu něco dodáš? Co zápory hobitů?

Ufin
Dodám, že se s nimi dá i velice dobře bojovat. Nováčky může odradit parametr jednotek, ale i přes tento optický klam jsou dobří bojovníci. V rukách dobrých hráčů, kterých je na DE spousta, předčí v boji mnohé jiné rasy... Obecně si myslím, že jsou výbornou rasou pro nováčky. Zápory se najdou také, většinou se jedná o třetí stupeň jednotek. Ať už vyšší žold, pořizovací náklady na manu a hlavně obrana těchto magických jednotek. Nyní  se navíc snižovalo zlato do startu. Na druhou stranu, každý musí mít nějaké slabé místo, jinak by každý hrál jen hobity...

Bucho
Říkáš, že jsou hobiti dobří bojovníci - a jak to vypadá, když stojí proti skurutům? (kteří mají přímo proti hobitům speciální stavbu a obecně každý skurut padnuvší při boji s hobitem je objektem posměchu :)

Ufin
Skuruty jsem mockrát nehrál (na prstech jedné ruky by se to dalo spočítat), ale můžou mít větší problémy na rozjezd při nízkém počasí na zlaťáčky. I když vše se dá nějak vykompenzovat. Hlavně pokud se hraje aliančně. (Mimochodem to je to, co zrovna mě stále drží u DE). Arény nehrávám, takže nastíněnou situaci moc objektivně posoudit nemohu. Většinou se tam totiž do vzájemného souboje připlétá například faktor magické pomoci od aliance. Samozřejmě pokud se vyfarmený skurut pustí do hobita najetého do mágů, tak mu moc šancí na úspěch nedává...

Bucho
Pokud bys měl moc samotného LPho (asi se za to rouhání dostanu do pekla... se všemi nicky.. :) změnil bys na hobitech něco, pro větší vybalancování ras?

Ufin
No jakožto konzervativní člověk, líný se učit něco nového :-D bych je spíš nechal takové jací byli, než se začali oslabovat (zvýšení ceny prvního stupně, snížení zlata do začátku), to si myslím, že by mně bohatě stačilo a vyhovovalo... :)

Bucho
Hehe, tím jsi mi nahrál na mou závěrečnou otázku týkající se tvého citového vztahu k hobitům :) jak vidím, tak pro své miláčky chceš jen to nejlepší - nevím, jestli by se tím tedy zlepšila vybalancovanost ras, ale nechme to být :) .. zajímá mě, čím to je, že hraješ v podstatě pouze hobity?

Ufin
No začal jsem je hrát, protože měli nejvíc kol a nějaká chybka se dala lehko dohnat. Vztah vznikl asi po tom, kdy se mi docela dařilo a neměl jsem chuť něco měnit. Navíc člověk postupem času do dané rasy víc a víc proniká. Navíc jsem zezačátku nechtěl nést tak velkou tíhu zodpovědnosti, jakou má třeba alianční mág. Když to zaženu do extrému, je to jako láska :) není to moc racionální vysvětlení, je to citové :) Ale na „staré kolena“ se snažím učit jinou rasu. Aktuálně to jsou skřetíci, které výborně popsal Zelí. Pokud to situace jen trochu dovoluje, tak se snažím proniknout do nich. S pomocí spolualiančníků to i celkem jde ... Pořád se však považuji za hobita ;-)

Bucho
Takže s tvým vlastním vzrůstem to nemá co dělat? Dobře, nemá... :) Děkuji za tvůj obětovaný čas a přeji spoustu dalších úspěchů jak v DE, tak v reálu.

Ufin
Také děkuji a přeji hodně zábavných věků.

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů