Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor s Milem Pelíškem, aneb skuruti jsou nejlepší válečníci

6.1. 2007 Autor Necromorgon Komentáře Komentáře (28) Kategorie Rozhovory Hodnocení 0.00 Přečteno x2626

Mít na hranicích skuruta jistě není pro nikoho příjemné, zvlášť v počasí s drahými domky. Skuruti mají 9 kol a jednotky se silným útokem, což z nich dělá obávané válečníky. Na druhou stranu mají mizernou obranu, speciálně jejich druhé jednotky (obrana pouze 1) a magie také není jejich nejsilnější stránkou. I přes to se dá říct, že jsou skuruti v Dark Elfovi oblíbenou rasou. Nejspíš právě pro to, že se s nimi dá úspěšně rozšiřovat svoje panství a také proto, že narozdíl od méněkolových ras jim cesta k dobytí Dark Elfa není uplně uzavřená... Můžu je tedy doporučit všem začínajícím hráčům, sám jsem je párkrát testoval a například v akčních ligách jsou díky svému útoku velmi dobří.

Rozhovor s Milem Pelíškem, členem aliance Riders of Freedom, pro nás připravil Necromorgon.


     

Necromorgon
Zdravím. Byl jsi vybrán jako jeden z nejlepších hráčů za skuruty. Co tomu říkáš? Nebojíš se toho, co na to řekne Monk of Meo?

Milo Pelíšek

No popravdě mě to překvapilo, určitě je v DE hodně zkušených skurutů a nechtěl bych vybírat toho nejlepšího. A Monk mi jako velitel aliance pravděpodobně po tomhle rozhovoru už skuruty nesvěří

Necromorgon
To je asi fakt, ale bude to vůbec vadit? Co se skurutama... Hobiti mají víc kol, barbaři větší útok, skřeti větší obranu. Navíc jsou to nejhorší kouzelníci v DE. Nebo se pletu?

Milo Pelíšek
Skuruti jsou především vynikající válečníci, a poměrně slušně sypou do alianční kasičky. Magie trochu pokulhává, ale není to tak zlé. Je pravda, že ve srovnání s hobitem není skurut tak univerzální, ale skurutí síla se projeví zejména při drahých domečkách. Ve srovnání s barbarem, si myslím, že skurut bude údernější protože bude mít dříve větší množství jednotek a lepší stavby díky počtu kol. Také má barbar oproti skurutovi mnohem větší problémy s obranou dobytých zemí.

Necromorgon
Viděl jsi už někoho zavřít za skuruty?

Milo Pelíšek
No sám jsem za skuruty zavřel dvakrát. Jednou to bylo ale díky alianci, a podruhé, když bylo takové speciální počasí v nevíkendové lize 2C. Začínalo se v pátek, poté se dva dny nehrálo a v pondělí jsem díky kombinaci trolů a skurutů zabral dost zemí zatímco ostatní se trápili se silnými neutrálkami. Postupně jsem nahodil magii a sám si prokouzlil DE. Tohle je ale spíš speciální případ. Skuruti nejsou svými parametry předurčeni k budování velké síly kouzla. Tedy ne, že by to nešlo, ale je to neefektivní. Dnes má v alianci každý svou roli a skurut je nejlepší válečník, když z něj někdo začne dělat mága nejspíš pohoří celá aliance.

Necromorgon
Když jsme u toho válčení - proti komu nejraději bojuješ se skurutem? A kdo je pro něj nejhorší soupeř, třeba v počasí 100/100/100?

Milo Pelíšek
Asi největší vítr mám z hobitů, zejména ze začátku věku, mají proti skurutům náskok v ekonomice, což znamená možnost staveb a větší množství jednotek. Hobit má také většinou hned po ochranném poli aktivní magii, což skurut velmi těžko. Čím později dojde ke konfliktu, tím větší šanci má podle mne skurut. Naopak, dá se říct pamlskem, jsou méněkolové rasy, kdy proti nim na obranu stačí obrané vozy a lidé a časem si je trolové podají.

Necromorgon
To hobity vůbec nesrazila řada oslabení? Človek by řekl, že se jich nyní skuruti již nemusejí bát

Milo Pelíšek
Ale ano, ta oslabení jsou znát, ale nedá se říct, že by se skurut hobita nemusel bát, ba právě naopak. Je tu sice speciální stavba, která dává skurutovi jakous takous výhodu, ale zase žádné terno to není. Souboj hobit vs. skurut, pokud je to zpočátku, většinou vypadá tak, že si mění zemky na hranicích a tak za 500 zlatek investovaných do skladu utrží skurut tak 1000 za zabitých 20 obyvatel. Jiná je situace, když je pokročilejší věk a skurutovi se povede udělat větší armáda a ta projede hluboko do vnitrozemí hobita... To je pak ten pravej vejvar.

Necromorgon
Jasně. Teď mě napadla další „žhavá“ novinka, a to hrdinové. Některým rasám strašně pomohli - hobit, skřet, TE... Ale co skurutům? Co tak pokukuji po ligách, tak se hrají pořád stejně. Možná jdou hrát rychleji v horším počasí, ale není tady nějaká situace, kdy hrdina skuruta při rozjezdu opravdu nakopne?

Milo Pelíšek
Tak hrdina je určitě přínosem. Šetří zdroje, lidi pro verbování, zlatky za zverbování a taky nechce žádný žold.  Zatím jsem také neviděl, ani nepřišel, na nějakou zvláštní strategii jak hrdiny využít podobně jako u TE, kdy se s dobrým hrdinou dá nultý den poslat dva útoky, to je novinka která tu dřív nebyla.

Necromorgon
No ještě hobit může nultý den poslat dva útoky. Zapamatoval sis nějakou situaci, kdy jsi byl v lize se skurutem, a povedlo se ti něco opravdu extra? Že ti to zůstalo v paměti napořád?

Milo Pelíšek
No vybavil se mi jeden věk, kdy jsme (Riders) bojovali proti alianci Kladivo Vanaheimu. Nedokážu přesně říct co konkrétně se mi povedlo, byla to dlouhá štace a byl to zkrátka krásný boj. Jinak co se mi povedlo za drobný trik bylo využití plenivého útoku po ochrané lhůtě. Poslal jsem 3 plenivé útoky každý o síle 3 což je u skuruta za 150 zlatek a dva úspěšně prošly. Často se hráči rozhodnou bránit pouze obyvatelstvem a nespokojeností.

Necromorgon
Už bylo zmíněno, že jsi členem známé aliance Riderů. Ale přesto tvé jméno není tak „profláknuté“, jako Trujilo, Monk, Zeli, Nyrran. Jak to? Mají oni nějakou speciální taktiku, jak se zviditelnit?

Milo Pelíšek
Tak asi je to dost o tom, že oni hrají víc, zatímco já stíhám jednu, výjimečně dvě ligy. Tito "profláknutí" hrají běžně dvě. Krom toho jsem si dal od hraní přes léto pauzu. Je mi 30 let a pracuji, mám vlastní rodinu. Bydlíme na vesnici v domku, a k tomu se staráme o 4 koně, 10 ovcí a 6 včelstev. Na jaře jsem si vysázel kus lesa a tak nějak už na kvalitní hru v DE nezbýval čas. Ale moc si vážím toho, že mě Rideři stále považují za vlastního a mohu s nimi hrát.

Necromorgon
Rozhovor zakončíme trošku depresivně. Pamatuješ si nějakého hráče, který tě bez skrupulí vymazal z ligy? Taková ta situace, že už dlouho víš, že nemáš nejmenší šanci a soupeř tě smáznul

Milo Pelíšek
Tak tohle se mi naposledy stalo v rasovém souboji 11 vs. 11, ať jsem se snažil jak jsem se snažil, soupeř byl silnější.

Necromorgon
Tak díky za rozhovor a zase někdy v DE na shledanou.

Milo Pelíšek
Taky děkuji a nashle.

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů