Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor s Naginatou - TE jako univerzální rasa do každého počasí

8.1. 2007 Autor Mowuki Sairon Komentáře Komentáře (27) Kategorie Rozhovory Hodnocení 0.00 Přečteno x2453

Vrchní císařský písař rozesílal posly. Jedenáct slavných vládců mělo odpovědět na jeho otázky. Deset poslů již odjelo, já byl jedenáctým. Čekal mne těžký úkol. Do paláce Temných Elfů se mnoho návštěvníků nepodívá, většinou jejich návštěvu (a život) ukončí šíp již v ochranné zóně okolo. Proto jsem byl vybrán já – kdo jiný než další Temný Elf by se měl proplížit do paláce krále Temných Elfů? Kdo jiný by riskoval smazání ze světa? Dva dny jsem tiše ale rychle cestoval skrz lesy, abych konečně spatřil siluety Paláce. O dvě hodiny později jsem již stál před trůnním sálem a čekal na audienci. Když se otevřela velká brána, padla na mě tíseň. Velký sál byl majestátní, ale tajemný, temný. Uprostřed na velkém černém trůnu seděla postava v kápi. Královna Naginata.

(Rozhovor s odcházející správcovou nejen o TE)


 


Mowuki Sairon

Na začátek obligátní otázečku pro fanoušky :-P Jak ses vlastně dostala k DE a kdy to zhruba bylo? Jaké byly začátky? ;)

Naginata
Uf... Teď abych zapracovala na své paměti, viď? No bylo to zhruba před 4 lety... A jako každý nováček jsem se k tomu dostala přes někoho, v mém případě to byla osoba mi nejbližší, Yakushi. Začátky nebyly slavné, řekla bych, že ale obvyklé na tu dobu, jedna zem a kupa otázek... Ale na rozdíl od Yakushiho mě napadlo přečíst nápovědu a pak dlouhé večery jsme se hádali o tom, jak se ta hra vlastně hraje, začínala jsem s nickem illias a pak Panamon, a právě s tím Panamonem jsem se dostala do společnosti Milaře který již další vek založil Zelenou míli, kde jsem získala své první DEky jako odměnu za počet zemi dodaných do kultu. :-)

Mowuki Sairon
Vyčerpávající odpověď :) Do téhle série rozhovorů jsi byla vybrána jako zástupkyně TE, překvapuje tě to, nebo jsi to čekala? Nebo bys navrhla někoho jiného?

Naginata
Řekla bych, že mě to nepřekvapuje, má pověst předchází mé činy, případně si mě ještě pamatují ti, co hrávali dříve, nejsem už zdaleka tak dobrý TE jako jsem bejvávala, a určitě najdu víc jmen o kterých si myslím ze tuto čest představit mou nejmilejší rasu zastanou mnohem lépe já.

Mowuki Sairon
Hraješ i jiné rasy, než TE? Většinou tě vídáme právě s nimi, dokonce jsi hrála „hlavní roli“ v první Rasovce...

Naginata
Och… Temní jsou pro mě jako stvořeni, tím však nechci říct, že dychtím po krvi svých obětí... :)) Zkoušela jsem aspoň jednou snad všechny rasy, dost dobře se mi zamlouvají skuruti, ale nikdy jsem nepřišla na chuť mágům a nekromantům. Hlavní roli v rasovce, nooo ano, bylo nás tam vícero a ačkoli příběh byl dokonalý, připravenost nulová, za což však nemohl ani tak výběr rasy ani umění samotných hráčů, ale pozornost, kterou na sebe upoutali tím příběhem.

Mowuki Sairon
Říkáš, že jsou TE pro tebe jako stvoření – co konkrétně na nich si tě získalo? Co ti na nich vyhovuje tolik, že jim dáváš přednost před ostatními, když v dnešní době se ponejvíc prosadí mágové, hobiti, případně skuruti... Kde vidíš jejich hlavní výhody a kde slabiny?

Naginata
Jsou na rozdíl od mnoha dalších ras vyvážení ( ačkoli tohle bude tvrdit každý o své rase :)) ). Líbí se mi na nich vše, ale především jejich pružnost, můžou z nich být skvělí mágové nebo válečníci, na ekonomickou rasu samozřejmě nemají dostatek kol, ale v ostatním dokážou zastat kohokoliv jiného. Nikdy jsem nebyla "zavírací" typ a proto mi vyhovuje role druhořadého mága, při prodlouženém věku můžou TE způsobit dost nepříjemností, pokud je nikdo dostatečně nehlídá. Ale temňáskové jsou alianční hráči, ačkoli k rozjedu nepotřebují žádnou pokladnu ( pokud nechtějí hrát první housle), další jejich vývoj závisí na spolupráci členů aliance, pokud takový TE na začátku má dost prostoru, může být spolehlivým protivníkem skoro pro kohokoliv.

Mowuki Sairon
Když už jsme u té alianční hry: Vyplatí se (Jde to vůbec?) například dnes vzít TE do aliance jako hlavního mága? Má vůbec šanci proti mágům, krmeným kombinací hobitů a skurutů?

Naginata
Jasně že jde, všechno jde, když se chce :-) A jsem na to pyšná.. Myslím, že příkladů, kdy se TE postavil v čele ali jako hlavní mág je celkem dost, k dokonalosti tuto taktiku dovedli Necroslave a Gurth. Já to moc neumím... Posledně jsem ztroskotala proti ali plné trpošů.. Nepopírám, že je to těžší, než vykrmit mága, už jen proto, že TE potřebuje k verbovaní zlato... Které uprostřed věku většinou chybí.. Ale pokud je to dobrý hráč, dokáže včas najet na modrou ekonomiku a bez problému se vyrovná i sebelepšímu mágu.

Mowuki Sairon
Mohla bys pro hráče, co TE nehrají, popsat ideální rozjezd? A zrovna dodat jaké počasí je na ideální rozjezd potřeba, případně v jakém počasí si TE neškrtnou?

Naginata
Ideální? Něco takového existuje?... Obyklé rozjezdy jsou už všem zajisté známé. Určitě však TE nestaví na začátku obřadku, mana na její postavení se používá na kouzlení a na prodej, někdy nestaví ani studnu ( když hrajou jako magická rasa s alianční pokladnou ) Samotný rozjezd je zažitej 1-2-4, záleží však na tom, zda jsou v ali nebo mimo, a také na ostatních kriteriích, jako je počet neutrálek, jejich síla další dny a podobně. Nelze s jistotou říct, že existuje něco univerzálního, aspoň já o tom nevím, hraju spíše intuitivně. Počasí - takže záleží na tom, jakou roli budu v ali vykonávat.. Ale optimální je to 100-80-150. Baj oko... Ale tady záleží i na obsazení ras v lize.

Mowuki Sairon
Existuje počasí, do kterého se TE vyloženě nehodí?

Naginata
Ne.

Mowuki Sairon
Stručná odpověď :)

Naginata
Ale pravdivá... TE se dají skutečně zahrát za každého počasí, otázkou může být pouze to, zda není lepší vybrat vhodnější rasu.

Mowuki Sairon
Co říkáš na speciální stavbu TE, Univerzitu? Používáš ji? Změnila nějak taktiku hry za TE, nebo je spíš k ničemu?

Naginata
To je jako došlápnout na nemocnou nohu... Hehe, netvrdím že je úplně k ničemu, i já jsem ji dokázala využít, ale jen při velmi málo příležitostech, možná kdyby LP konečně dal na má slova a zvýšil % morfování jednotek aspoň o 5%, bylo by to o něco málo lukrativnější stavba, v zásadě ji ale nepoužívám.

Mowuki Sairon
Trošku odbočme od tématu: Jak jsi se vlastně dostala na post admina? Mažeš mulťáky ráda a často? O:-)

Naginata
No, v podstatě šlo o přátelskou výpomoc, před dvěma lety, kdy ještě Roderik byl v plné síle u moci, do jeho všedního života vstoupila žena, a byl jaksi odloučen od počítače, mě jako hráči se velice nelíbila představa, že bychom zůstali bez killera, a tak jsem za ním šla, doslova... Přijela jsem do Brna a trvala na tom, že ho zastoupím po dobu jeho nepřítomnosti, souhlasil a po celé dlouhé tři měsíce jsem vystupovala pod jeho nickem a mazala mulťáky a odpovídala na poštu. Po té, co se Roderik úspešně vrátil, mě LP jmenoval oficiálně správcem. Ano pořád ještě je mažu, jestli to dělám ráda? Ani moc ne, nevyžívám se v tom a občas se stane, že dojde k chybě, a zda to dělám často? Teď už moc ne, Roderik nám odešel a já si vzala k ruce člověka, kterýmu důvěřuji, že tuto funkci zvládne ne hůř, než já, a teď jsme znovu dva, takže se tak nějak střídáme dle potřeby.

Mowuki Sairon
A na závěr tu nejdůležitější otázku: Kdo zvládne vypít víc piva, Temný Elf, nebo Trpaslík? Já tvrdím že TE, ale třeba před Mordinem to nahlas říkat nebudu O:-)

Naginata
:-D Znám trpaslíky, co je dvě piva skolí, ale také všichni známe Mordina, toho nepřekoná ani zdánlivě nejlepší barbar :)) Ale v zájmu zachování rovnováhy mezi našimi národy těm zakrslíkům řeknu, že pokud by ti vousáči měli pít vodku, nemají ani na enta ;-)

Mowuki Sairon
Diplomatická odpověď hodná admina a zároveň dostatečně matoucí na TE :)) OK, díky za rozhovor a hodně štěstí v dalších ligách za TE ;)

Naginata
Děkuji, ovšem chtěla bych ješte něco dodat. Jsem v DE již příliš dlouho, abych věděla, že se to nemá, ale zároveň když se mi konečně dostalo té příležitosti promluvit, chtěla bych popřát všem hráčům, ať už se konečně přestanou handrkovat kvůli DEkům a začnou hrát tak, jak se patří ve světě fantasy hry, a já se potichu rozloučím a nechám svého zástupce na pospas všem nepravověrným.Interview posléze přešlo do přátelského rozhovoru nad číší elfího vína, od kterého se těžko vstávalo. Když jsem odjížděl z Paláce (tentokrát hlavní branou), byl jsem spokojen. Hodně jsem se dozvěděl a splnil jsem svůj úkol. Dokonce jsem si pro svého nadřízeného odvážel královnin obraz. A hlavně – přežil jsem rozhovor s druhou nejmocnější osobou z řad Temných Elfů. Se samotným DarkElfem snad rozhovor nikdo dělat nebude.

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů