Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor s Renem - elfové by potřebovali posílit

19.1. 2007 Autor Thurguras Komentáře Komentáře (34) Kategorie Rozhovory Hodnocení 0.00 Přečteno x2358

Rozhlédl jsem se, přede mnou se vinula klidná říčka, jež odnášela všední starosti pryč a nechávala diváka stát v úžasu nad svojí krásou, stejně jako les, který se za ní tyčil. Byl jsem vybrán jménem koncilu Ardských čarodějů jako vyslanec, abych navštívil bájné elfí hvozdy a promluvil s pánem elfí říše Renem. Vstoupil jsem pod první rozložitý dub a kochal se uvědoměním čistoty místa na něž jsem vkročil, ale ať jsem čekal sebedéle, nikdo se neobjevil, mírně rozladěn jsem se vydal na cestu do nitra elfího lesa. Byl již třetí den mého putování, zde hluboko na území elfů byl mír a klid vyzařující ze všeho kolem. Byly zde ohromné stromy několikrát větší než na začátku hvozdu, klopýtal jsem mezi kořeny jež tu a tam vystoupaly nad okolní půdu. Náhle se mi naskytl pohled na stromové město, spíše vesničku s pár příbytky ve stromech, jeden z elfů mne uvítal a dovedl k obrazci na jedné z větví rozložitých stromů. S jeho pomocí jsem se teleportoval do nitra hvozdu a bájného města Vjely-el Thuel sídla Rena pána elfů, úžas jež se mi zračil ve tváři mého elfího průvodce značně pobavil. Byl jsem předveden před královský trůn na němž seděla osoba vyřazující moudrost věků, sílu lesa, a nezkrotnou auru přírody. Poklonil jsem se, přede mnou stál sám Reno. Po chvíli ticha započal náš rozhovor, jenž se svezl v neskonalou změť mých otázek týkajících se především prastaré magie elfů, ale pro vás jsem vybral jiné otázky...


 

Thurguras
Zdravím tě, začnu klasickou otázkou, jak nahlížíš na tvůj post coby nejlepšího elfa v DE?

Reno
Zdravím, no kdysi na vrcholu elfí kariéry bych tak překvapen nebyl jako teď. Smile Ale myslím že si tento „titul“ držím proto, že lidi na mě coby elfa byli dost zvyklí.

Thurguras
Druhou otázku nasměruji spíše na tvou osobu. Představ se hráčům, kteří by tě eventuelně nemuseli znát. Co tě přivedlo k DE a jak dlouho hraješ?

Reno
Začnu odzadu, DE hraji asi 3,5 roku s tím, že poslední rok už to není taková „ta aktivita“ jaká byla před tím. Ale sem tam se do nějaké ligy podívám. K Dark Elfovi mě přivedly články v jednom časopisu (nevím jestli můžu jmenovat hehe Tongue out).

Thurguras
Mohl by jsi jmenovat nějaké další „Elfí“ hráče, kteří ti utkvěli v paměti?

Reno
No určitě Kru-cipísek. S tím jsem měl tu čest se jednou utkat i v aréně o to „prvenství“ v DE (ti co pamatují ankety vědí ). Můžu říct, že to byla moje první a určo poslední aréna, strávil sem u toho fakt hodně času ale byla to parádní hra. Pixelmaster ten myslím taky elfíky hrával. Ale jak už sem psal, teď už to s tou aktivitou není tak slavné, takže až takový přehled nemám a určitě je teď spousta dobrých hráčů o kterých nevím.

Thurguras
Kolikrát se ti podařilo zavřít ligu za elfa?

Reno
No bylo to všeho všudy asi 3x ale na všech nikách. Na Renovi mam první 1a a to bych řek, že je moje asi nejcennější vítěztví. Cool

Thurguras
Chtěl bys na elfech něco změnit? Něco v čem ti připadají přehršle slabí nebo naopak něco ubral?

Reno
Kdyby bylo po mým, tak bych elfy předělal úplně. Laughing Můžu opravdu s klidným srdcem říct, že je to jedna z nejslabších ras na DE (všeobecně známý fakt). Slabí jsou v tom, že nejsou v ničem lepší než mágové, s kterými jsou srovnáváni. Myslím, že i když je zaveden trend oslabování ras, u nich by se měla udělat výjimka a opravdu jim hodně přidat (zdravím LP Innocent). Mají sice dobře vypadající jednotky, ale jsou drahé. Aliance když má v ali mága a elfa, tak si raději vykrmí mága a elf ostrouhá, za určitých podmínek (nebo s dávkou štěstí) jsou hratelní, ale vyžaduje to cit pro hru a nějaký ty zkušenosti, aby to vypadalo. Takže asi tak. Smile

Thurguras
Existuje počasí, které je pro elfy stvořené a počasí do kterého jsou nepoužitelní?

Reno
Řekl bych, že čím víc na prachy tím líp, když bych šel někde jen tak, tak bych si je nevzal pokud by bylo počasí pod 130 na peníze a mana tak okolo 100. Domky tak moc nehrají roli ze začátku... Za špatného počasí je to bída.

Thurguras
Mohl bys popsat rozjezd elfa pro naprostého začátečníka v této rase na počasí např 130-110-120?

Reno
Za tohoto počasí bych jel taktiku 1-2-4-6 (možná i 7 záleží na okolnostech). Ještě bych dodal, že každý rozjezd je jiný. Jak každý ví, musí se zohlednit místo, síla zemek, atd. Takže budu popisovat situaci za ideálního stavu. Wink 0. den postavím sýpku, odtahám 5 kol (s hrdinou stačí 4 kola), pošlu útok (na těsno) a dám dvě spokojka. 1. den protočím 5 kol, když jsou silné neutrálky tak 6, sýpka je samozřejmost, posílám dva útoky. 2. den, když počasí vydrží a je dost místa, tak se dají dát 3 útoky (výjimečně i 4), protočím kola podle potřeby no a to je tak asi všechno, zase nemůžu vykecat úplně všechno. Tongue out

Thurguras
Co říkáš na speciální stavbu elfů? Myslíš že má velký vliv na hru za elfy, nebo je to pouze zpestření?

Reno
Stavba elfu je opravdu jen k pousmání. Nestavěl jsem, nebudu stavět a nedoporučuji. Takže asi tak. Nevidím v ní žádnou výhodu, která by jim pomohla. Další zdroj many je fajn, ale ta cena je opravdu vysoká, stavěl bych když tak až někdy hodně později, kdy je dost many, ale to už by to nemělo ten efekt. Ještě bych dodal, když už jsme nakousli ty stavby, že celkově nápad to byl dobrej, ale dle mého to pomohlo jen některým. Mezi nej stavby bych dal mitrilový důl, tunely...

Thurguras
Do jaké alianční sestavy se podle tebe elf hodí nejvíce?

Reno
Heh, na to je těžká odpověď, ale kdybych byl šéfem ali a šel někde fakt zavřít a mohl si vybrat mezi elfem/mágem tak elfa bych nebral. Wink Vyjimkou jsou různé turnaje kdy je jejich účast nutná.

Thurguras
Proč hraješ elfy? Co se ti na nich líbí, většina hráčů by je zařadila mezi slabé rasy v DE.

Reno
No hraju ... hehe já za ně fakticky už pravidelně nehraju, jestli myslíš tohle. Dřív jsem je hrával hodně rok a půl v kuse. Hlavně, když sem začínal, to mě to fakt bavilo, to byl DE ještě jinde než je teď (kde ty staré časy jsou Cry) Pak sem se tak nějak přeorintoval na mágy, ale když je třeba nebo jen tak for fun si je zahraju rád. Je to klasická rasa fantasy, vždycky jsem je tak nějak měl raději než ostatní. Dá se říct, že je to pro mě taková srdcová záležitost Embarassed (taky dodám, že když s nima člověk zavře, tak si může říct „jo nebyla to sranda!“ Cool ). Hlavně tedy dřív jsem se snažil ukázat, že i když jsou slabí, že se s nimy dá hrát, když se to umí, takže i taková výzva dá se říct.

Thurguras
Jaké mají podle tebe klady a zápory?

Reno
Mimoherní výhoda je určitě jejich pověst coby elitní rasy ve většině fantasy knížkách apod.  Ve hře tomu tak bohužel není. Ke kladům bych určitě zařadil vysokou obranu všech jednotek, slušný počet kouzel no a největší výhodu, magickou jednotku 5/5 + mana je super, jen škoda že je dost drahá. Frown Zápory, jak sem teď zmínil, cena magických jednotek. Taky v porovnání se všemi ostatními magickými rasami jsou na tom nejhůř, a celková pomalost ve většině fázích věku.

Thurguras
Proti kterým rasám jsou elfové „na koni“ a na které dočista nestačí.

Reno
Na tohle se dá těžko odpovědět, určitě ze začátku rasy s velkou obranou jsou trochu problém ale to platí asi pro všechny. Podle mě v obou případech záleží na tom kdo tu rasu hraje jak to umí atd. to pak můžete sejmout nebo naopak dostat od kohokoliv. Takže to asi tak k tomu…

Thurguras
Poslední otázečka. Jaký je tvůj názor na akční ligy a myslíš že se zde elfové prosadí více nežli v klasických ligách?

Reno
Akční ligy, no je to určitě dobra zkušenost jak už sem psal podařilo se mi být u té úplně první a zavřít ji (hlavní průser byl, že se hrála celý den a ne jen v určené hodiny), od té doby sem už do žádné nevlez páč je to moc hardcore Smile). I když jak sem slyšel dost věci se změnilo, takže to muže byt i fajn. Jestli se můžou prosadit více to nemůžu říct. Nemám s nimi až tolik v akčních ligách nahráno.

Thurguras
Děkuji za odpovědi a přeji mnoho dalších úspěchů, ať už za elfy nebo jiné rasy.

Reno
Já taky díky Smile nápodobně…

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů