Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor s Celegornem - trpasličí nadílka

23.1. 2007 Autor Bucho Komentáře Komentáře (22) Kategorie Rozhovory Hodnocení 0.00 Přečteno x4834

Tušil jsem již od rána, že se něco se stane… Při vstávání z postele jsem přišlápl svému psu postupně všechny 4 nohy. Nad mým domem kroužilo od svítání hejno krkavců. Do sklenice s pitnou vodou mi zřejmě někdo v noci nabl... Košili jsem si oblékal natřikrát,než jsem trefil zapínání knoflíků. A pak se to stalo - zaklepání. Pošťák. Telegram od Ardona. A na něm ta prokletá slova - „TRPASLUJ - GUNILLA“. Sesunul jsem se na zem a šokovaný jsem zíral na to psaní. Asi jsem chtěl v zoufalství písmena zhypnotizovat, aby se přeskupily do jiných slov. Od trpaslíků se málokdo vrací živý…

O několik dní později jsem v dešti stál před vchodem do Trpasluje. Sochy stojící v okolí vstupní brány jsou vskutku monumentální. Trpaslíci museli být kdysi velmi mocným a hrdým národem. Naneštěstí pro všechny, kdo se s těmito vousatými milovníky seker setkali, trpaslíkům hrdost zůstala - a činila je značně tvrdohlavými a odmítavými. Promočen jsem pevně zmáčkl svůj pověřovací redaktorský glejt, v duchu jsem si zopakoval hlavní body trpasličí dvorské etikety, na jejíž znalosti bude v následujících chvílích záviset můj život, a vydal se zabušit na bránu…


Bucho
Buď pozdraven! Jsem tu, abych s tebou udělal rozhovor coby s představitelem trpasličí rasy. Máš na to ale dost dlouhý vousy? (představ se prosím)

Gunilla alias Celegorn
Tož pro te nevzdělané potěr co nezná hen totok mocného borca trpasliči ráce, co decki osiloval o prospěch hen totok trpasliku, sa tuná představim. Su Gunilla Dobrohor syn Rozkopřitě syna Vrozkrokkousova. Mohli ste ve hře potkat ešče mojho bráchance Theo Gunillu, je se mnó spřízněné aj v realitě po krvi, bo je muj rodné brácha. Na rozdil od věčiny holobradó ve hře (Krucipisek je v tomhle čestná vijimka) mam překrásné fús aj ve skutečnosti. Fús je krásné zrzavé barvi a pravidelně vošetřovani.

Překlad: Tak pro ty nevzdělance, co neznaji tohohle mocného trpaslíka, který vždy usiloval o prospěch trapsličí rasy, se teda představím. Jsem Gunilla Dobrohor, syn Rozkopřitě syna Vrozkrokkousova. Mohli jste ve hře ještě potkat mého bráchu Theo Gunillu, který je se mnou spřízněn po krvi i v realitě, neboť je to můj rodný bratr. Na rozdíl od většiny holobrádků ve hře (Kru-cipísek je v tomhle čestná vyjímka) mám překrásný vous i ve skutečnosti. Vous je krásné zrzavé barvy a je pravidelně opečováván.

Bucho
Ach ano, teď vidím, že to není jen nějaká umělá nahrážka, ale skutečný vous, který už určitě něco pamatuje.. A jak dlouho už můžeme tento vous vidět na bojištích?

Gunilla alias Celegorn
Tož sa ně kókni do statistik. Na fermanu je to tam kurwa vetesané. Gunila ož čile prudi v Darkošovi teměř pětset dnů.

Překlad: Tak se na to koukni do statistik. Na záložce je to tam přece vytesaný. Gunilla už čile prudí v Darkelfovi téměř 500 dní.

Bucho
Jej, já nedouk, to jsem to zase po... doufám, že jsem neurazil tvé vousy.. *polk* ..Pokud tedy ve zdraví přeskočíme tento můj trapný omyl, můžeme dále pokračovat.. A - opět - začneme od začátku.. Jaké můžeme jet za trpaslíky různé rozjezdy? Pokud jsou informace mých zvědů přesné, měli by být snad 3 možné... Jaký z nich preferuješ a proč?

Gunilla alias Celegorn
Tož prvy rozjezd je pro vobičajné hňupiska ze základu (stavba sipek, následuje akce 1-2-4/5), to ož skošené trp nepoužije. Druhé je s použitim Cechu válki (stavi se CV+sipka, pak rozjezd 1-2-5) a neskaj zásadně preferojo rozehráfku s hen totok mitrilovym doliskem a sipkama, poskituje najlepči rozjezdové motorek (1-2-5). Ten první způsob sa ožíval, dež sa trpove moc nehrali, bo to nikdá nebela lechká rasa. Pak sa začal ožívat rozjezd přes cech. Ten třeti spusob vznikl po vetvořeni specijalni stavbi.

Překlad: No, první rozjezd je pro obyčejné začátečníky (stavba sýpek, následuje dobývání stylem 1-2-4/5), to už zkušený trpaslík nepoužije. Druhý rozjezd je s použitím cechu války (staví se Cech války a sýpky, pak rozjezd 1-2/3-5) a dneska zásadně preferuji rozehrávku s mithrilovým dolem a sýpkami, jelikož to poskytuje nejlepší rozjezdovou akceleraci. Ten první způsob se používal, když se trpaslíci moc nehráli, neboť to nikdy nebyla lehká rasa. Pak se začal používat rozjezd přes cech. Ten třetí způsob vznikl po vytvoření speciální stavby.

Bucho
Takže to vypadá, že speciální stavba (pozn. Mithrilový důl - cena 3000zlatých - vydělává 200zlatých za kolo) trpasličí rase hodně pomohl! Mnoho hráčů říká, že je to nejlepší speciální budova. Vyplatí se na začátku spíše kouzlit příznivko na zemi s mitrhilovým dolem nebo spokojenosti? Jak to dělají tvé vousy?

Gunilla alias Celegorn
To je votáska pro pořádné šprecht. Správné trp má pořad málo zlata. Navic trpové majó drahé máki a začínajó makiji mezi prvima spolem s hobitkama. Mitrilak je dobré v tem, že sa najrychlejc vrati, ale zas tak samospasitelné to néni. Jinak vosobně mam rači spokojka, páč ošetřim tahi a rechlejc doplnim armu. Podla mojho te mergle za to prvé deň nestoji.

Překlad: To je komplikovanější. Správnej trpaslík má pořád málo zlata. Navíc trpaslíci mají drahé mágy (stařešiny) a začínají magii mezi prvníma spolu s hobitkama. Mithrilový důl je dobrý v tom, že se nejrychleji vrátí, ale zas tak samospasitelný není. Jinák osobně mám raději spokojka, jelikož ušetřim tahy a rychleji doplním armádu. Podle mého ty zlaté za to první den nestojí.

Bucho
Dobře... Zmínil jsi mithrilový důl, který velmi pomáhá trpasličí ekonomice v začátcích.. Dále rychlá magie navzdory malému počtu kol - to je zapříčiněno malou manovou náročností trasličích mágů.. A co další výhody? Jsou trpasličí zbroje stále tak pevné jako v dřívějších dobách?

Gunilla alias Celegorn
Podle mně só sice trpove dost dobré vobranáři, ale problém je, že vostatni rasi majó buď kurewski vysoké počet tahu, nebo kurewski vysoké ótok. Ve skutečnosti néni véhodó trpasliku vesoká vobrana, ale to, že trpaslici só vlastencí kurwa a makajó za hubičku. Skrátka najvječi véhodó trpu je níské žold všech jednotek. Ta níská nákupni cena stařešinó na manu umožňuje mět poměrně sofort slušné ziski mani v kombinaci s vesokó obranó magickéch jednotek. Dež trpoš zakempi s mágama, tož ho máloco vetáhne ze štol. Jedinó slabinó je dež vam přepálí fús a ve mesto kózleni mosíte hasiť svoju pýchu. Kurwa no ni? …Trpoši majó ešče jednu véhodu. A to je kurewska nevispitatelnosť. Nikdo nevi, co provedeš třeti den. A tady je prostor pro jedince trpici hen totok drsnym smislem pro humor. Osobně mam velice rad překvapivé plenivky provedené drsnó skvadró sebevražednych sekerniko kombinované s nespokojenstma všade vokolo.

Překlad: Podle mě jsou sice trpaslíci dost dobří obranáři, ale problém je, že ostatní rasy mají buď velmi vysoký počet tahů nebo velmi vysoký útok. Ve skutečnosti není výhodou trpaslíků vysoká obrana, ale to, že trpaslíci jsou přece vlastenci a pracují za hubičku. Zkrátka největší výhodou trpaslíků je nízký žold všech jejich jednotek. Ta nízká nákupní cena stařešinů na manu umožňuje mít poměrně rychle slušné zisky many v kombinaci s vysokou obranou magických jednotek. Když trpaslík zakempí s mágy, tak ho máloco vytáhne ze štol. Jedinou slabinou je, když vám připálí vous a vy místo kouzlení musíte hasit svou pýchu, hm?... Trpaslíci mají ještě jednu výhodu. A to je jejich sakramentská nevyzpytatelnost. Nikdo netuší, co provedeš třetí den. A tady je prostor pro jedince s drsným smyslem pro humor. Osobně mám rád překvapivé pleniváky provedené drsnou skvadrou sebevražedných sekerníků kombinované s nespokojenostmi všude okolo.

Bucho
Na co by si měl takový začínající trpaslík dát hlavně pozor?.. A můžeš hned navázat – kdo jsou podle tebe hlavní zapřísáhlí nepřátelé vousatých bojovníků a kdo naopak je pro ně lahůdka k zakousnutí?

Gunilla alias Celegorn
Pro spravneho trpa je celé vokolni svjet vpodstatě jediné prostřené stul kurwa. Ofšem jak ož to tak bévá, někeré sósta só chutnějši a někeré stoji za staró belu. Nechutni só trpaslici a enti, protože majó vesokó vobranu. Vostatni só k sežráni, ovšem zejmena v začátku mosí trpaslik imrvére sledovať jaká može byť v zemisku vobrana, protože dá poměrně níské ótok, pokaď nepostavi Cech válki.

Překlad: Pro správného trpaslíka je celý okolní svět v podstatě jeden prostřený stůl. Ale jak už to tak bývá, některá sousta jsou chutnější a jiná stojí za starou belu. Nechutní jsou jiní trpaslíci a enti, protože mají vysokou obranu. Ostatní jsou k sežraní, ovšem zejména ze začátku musí trpaslík neustále sledovat, jaká může být v okolních zemích obrana, protože dá poměrně malý útok, nepoužije-li cech války.

Bucho
Takže je hlavně důležité mít dobré trávení a čistit si pravidelně zuby.. Opusťme však gastronomii - zeptám se tě stejně jako jsem se ptal v minulém rozhovoru: Je něco, co bys na trpaslíkách změnil, kdybys mohl? Nelíbí se ti slabé útoky, drazí mágové / levní mágové, málo kol, zastaralá grafika u jednotek... ? ;-)

Gunilla alias Celegorn
Tož páč majó byt trpové najvječi vobranáři v Darkelfovi, tož beh jim najrači přidal hen totok vobrani, bo jednotka s najvěčim ótokem barbaři má ótok 9 a tah navic voproti trpaslikovi. Enťas má sice vo tah miň, ale necáluje nic na te sve posrate stromové válečniky a má verovnané ótok i vobranu. A to nemluvim vo véhodě dež hraje s elfiskem a ten mu přes stromi zvedne limit kózel.

Překlad: Tak protože mají být trpaslíci největší obranáři v Darkelfu, přidal bych jim raději ještě něco obrany, protože jednotka s největším útokem 9 je barbarská a ti mají ještě kolo navíc oproti trpaslíkovi. Ent má sice o tah méně, ale neplatí žold za své proklaté stromové válečníky a má vyrovnaný útok i obranu. A to nemluvím o výhodě, když hraje v alianci s elfem a ten mu přes posvátné stromy (Posvátný strom – speciální stavba elfů) zvedne limit kouzel.

Bucho
A nevíš o něčem ze zákulisí, co by mělo pozvednout sílu trpošů? Slyšel jsem, že se budou dít určité změny...

Gunilla alias Celegorn
Tož krom novéch hrdinu, keré bodó, abe se staromilci co nesnášajó změni nestříkli do gati, póštěné do hri po jednom, ešče nové specijálni kózliska. Kózliska majó mit pravzláštni filozofiji a sice, že si orčité skopinky ras bodó pomáhať, tajak to činijó přes posvátné stromi elfi a enti. Enem trpove, a to bode raryta, nebodó mět žádneho parťáka. Bodó to takové vlci samotáři zalezlé do svéch štolisek.

A vec ož neřeknu aj debe ste ně fúsiska holili.:-D

Překlad: Tak kromě nových hrdinů, kteří budou, aby… aby… aby všem bylo fain :) , budou do hry pouštění po jednom, ještě také nová speciální kouzla. Kouzla mají velmi zvláštní vlastnost a sice, že si určité skupinky ras jimi budou pomáhat, tak jak to přes posvátné stromy dělají elfové s enty. Jenom trpaslíci, a to bude vzácnost, nebudou mít žádného parťáka. Budou to takoví vlci samotáři zalezlí do svých štol.

A víc neřeknu, ani kdybyste mi vousy holili :-D


Bucho
Vau, tak to se je určitě na co těšit! Trpaslíci byli vždycky hrdým národem… Rád bych se tě také zeptal na tvé „dojmy“ z trpaslíků? Je ještě něco (kromě toho, že kvůli vousům hraješ vlastně za „svou“ rasu), proč za trpaslíky tak rád válčíš? Co (resp. které fáze věku) si za ně vyloženě užíváš?

Gunilla alias Celegorn
Tož na trpaslicich sa ně vobecně libi, že je to rasa s karaktérem. Často nás trpochi řezajó hlava nehlava. Lébí sa ně, že sa nás nemožú zaboha zbaviť a take sa ně lébi, jak dokážeme vešokovať svoje okoli něčim co te chuděri kolem nás prostě nečekajó. Je jasné že trp nebode moc zavírať, ale na to seru, páč najdúležitější je požitek ze hri. kurwa, no ni?

Překlad: Tak na trpaslíkách se mi všeobecně líbí, že je to rasa s charakterem. Často nás trpaslíky řezají hlava nehlava. Líbí se mi na nich, že se nás zaboha nemůžou zbavit a také se mi líbí, jak dokážeme překvapit své okolí něčim, co ty chudinky okolo nás prostě nečekají. Je jasné, že trpaslík nebude moc zavírat, ale to mi nevadí, neboť nejdůležitější je přece požitek ze hry, no ne snad?

Bucho
Ano, to by si mnoho hráčů mělo uvědomit  ..Pokud se vrátím trochu do minulosti, tak čas od času byla tu a tam k vidění trpasličí aliance Dwarf Kriegs Hansa - můžeš nám o ní povědět něco více?

Gunilla alias Celegorn
Tož baže. To belo v temnéch dobách, kdež trpaslici beli podla ďábelského zámyslu temné pletroňovi mesli utiskované až haňba. A tehdi v řadách alijance Havrani (k nalezeni již jen jako vecpané eksponáti v síni slávi 3B) slúžil drsné trpaslik Watos a že bel dobré kemo, tož zme vobdivovali jeho valivé styl hri a rozhodli zme sa vícejc trpoški zopakovať. A tak vznikla véborná trpasliči hansa, kerá prvá pomohla trpaslikum vehrát ligu. Zahrál si v ni ledaskdo, napřiklad aj Roderik, či Kalós. Pokaždi to bela nesmírná prča. Sóčásti hri v tejto komapnyji belo i nutnost mluveni v hen totok trpasličim dijalektu. Pár trpasliku, co zme vzali z terénu, sa nebelo schopné dorozumět ani na alijančnim fóru.

Překlad: To bylo v temných dobách, kdy trpaslíci byli podle ďábelského úmyslu temné LPho mysli utiskovaní, až hanba. A tehdy v řadách aliance Havrani (kterou můžete nalézt už pouze jako vycpaný exponát v síni slávy 3B) sloužil drsný trpaslík Watos, a že to byl dobrý kamarád, tak jsme obdivovali jeho styl hraní a rozhodli jsme se více zahrát tuto rasu. A tak vznikla výborná trpasličí Hansa, která znamenala, že trpaslíci poprvé vyhráli ligu. Zahrál si v ní ledaskdo, například i Roderik nebo Kalous. Pokaždé to byla nesmírná sranda. Součástí hry v této alianci byla i nutnost mluvení v  trpasličím dialektu. Několik trpaslíků, co jsme vzali z terénu, se nebylo schopných dorozumět ani na aliančním fóru.

Bucho
Říkám si, že jste asi neměli kvůli této podmínce dost zájemců o členství :-) A neplánujete náhodou třeba nějaký comeback?... Na DE se objevila i druhá čistě trpasličí aliance - Sec Trpec (momentálně k vidění v jedničče).. Co třeba nějaký souboj o hezčí vousy? ;-)

Gunilla alias Celegorn
Tož nevim, mosel bech dať hansu dokopi, spósta lidi ož néni ve hře...přece jenom su staré a pamatuju časi dež belo ešče černé uhli enem marod. Pokaď si chtěji drsňáci s hanzi opjet zahráť, proč ne. Ináč trp trpa nezhubi. To je prvni překázani. Pokaď ten druhé trp néni béčko.

Překlad: Tak nevím, musel bych dát Hansu zase dohromady, spousta lidí už není ve hře… přecejen je to už dlouho. Pokud si chtějí drsňáci z Hanzy opět zahrát, proč ne. Jinak trp trpu neublíží. To je první přikázání. Pokud ten druhý trpaslík není béčko.

Bucho
Kdy a kde mohou fanoušci obdivovat tvou hru? Proč jsi se například nelognul do R1, kde bys toho mohl spoustu udělat pro svou rasu?

Gunilla alias Celegorn
Spóstu času ně zabere práce v Radě a dělám dost do večera. Navic mam aj jiné inicijatívi, jak každé kdo ně zná bliž vi. Ož sem apsolvoval dvě rasovki a nějak ně s nesedi ten hurá styl, mam rači zajeté prostředi alijance, kde hraju s podobně skušenéma hráčema a navzájem možeme hrát to svoje. Rasovki só jak všeobecná branná povinnosť, nikdá neviš, kdo bode s tebó v armádě.. Ináč ano, kamsi sa lognót hodlám. Možná aj za trpi

Překlad: Spoustu času mi zabere práce v Radě Starších a dělám dost do večera. Navíc mám také jiné iniciativy, jak každý, kdo mě zná blíž, ví. Rasovky jsem absolvoval už dvě a nějak mě nesedí ten huráá styl hraní, mám raději zajeté prostředí aliance, kde hraju s podobně zkušenýma hráčema a navzájem můžeme hrát to svoje. Rasovky jsou jako všeobecně branná povinnost, nikdy nevíš, kdo bude s tebou v armádě… Jinak ano, někam se lognout hodlám. Možná dokonce za trpaslíky

Bucho
A na závěr se tě zeptám z jiného soudku: můžeš sdělit svým fanouškům, na čem teď právě pracuješ, co se týče grafiky v DE?

Gunilla alias Celegorn
Tož při kresleni grafiky je pro mně najdúležitějši pochopitelně LPho požadavek. Momentálně sa opravuje úvodní příbjech, kde ož só dvě nové ilustrace a ešče asi nějaké přibudó a též makám na vobludách, keréma chce LP doplnit svoju vlastnú tvorbu (Gargoyl sa mu vyjímečně povedl, to sa mosí uznať) a tvorbu hráču (pár tych obludek bode najisto použitéch, ož sa animoval gryf).

Překlad: Tak při kreslení grafiky je pro mě nejdůležitější pochopitelně LPho požadavek. Momentálně se upravuje úvodní příběh, kde už jsou dvě nové ilustrace a ještě asi nějaké přibudou, a také pracuji na nestvůrach, kterými chce LP doplnit svou vlastní tvorbu (Gargoyl se mu vyjímečně povedl, to se musí uznat) a tvorbu hráčů (několik těch nestvůr bude určitě použitých, už se animoval Gryf).

Bucho
Tož děkuji za tvůj čas a přeji pevné zdraví tobě a tvým vousům.. Ať hned tak nevylínáš

Nasratý trpaslík
Sepiš si parte, takové oráški na srazu bodu trestať.

Překlad: Také děkuji.


…následoval můj urychlený odchod z trpasličích síní, přičemž mě půl cesty provázely nejvybranější trpasličí nadávky…
Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů