Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor s Plápolem - barbaři jsou stroj na zabíjení

31.1. 2007 Autor ~BOMI~ Komentáře Komentáře (18) Kategorie Rozhovory Hodnocení 0.00 Přečteno x2543

Barbaři jsou rasou vhodnou pro začátečníky. Největší šanci mají v dobrém počasí na zlato. Drahé domky jim ze začátku také hrají do karet, ostatní rasy díky tomu nezískají takový náskok. Poslední podmínkou je dostatek prostoru. Útočná jednotka barbarů má nejvyšší útok ve hře a oproti skurutím jednotkám i relativně solidní obranu, takže i s barbarem se dá bránit a s pevnostmi to jde celkem snadno. Největším handicapem barbarů je počet kol, takže dobrá ekonomika se na málo zemkách buduje těžko. Chce to dobývat dobývat a dobývat. Barbaři nesmí mít slitování s nikým, jsou to stroje na zabíjení, zavírá se za ně málokdy, ale už jsem to párkrát zažil. Se svými zkušenostmi o téhle rase se s náma podělí hráč Plápol. Rozhovor připravil ~BOMI~.~BOMI~

Ahoj. Byl jsi ze všech hráčů DE vybrán jako nejpovolanější k tomu, abys nám něco pověděl o barbarech. Tušíš proč? A mohl bys nám o sobě něco bližšího říct?

Plápol
Ahoj. Asi proto, že za ty čtyři roky co hraju, jsem v podstatě jinou rasu nehrál a propadnul jsem jejich kouzlu dobývat a dobývat. No je mně 33 a jsem "normální"chlap, co si občas ulítne do světa fantazie, kde meč řešil všechny spory a mindráky.

~BOMI~
To znám, před chvílí jsem si parádně zašermoval:-) A jak ses dostal k DE?

Plápol
Budeš se divit, ale přes mojí matku, co začala hrát DE za barbary. Služebně starší hráči jí budou znát - Farach, Černoch, Flower.

~BOMI~
Wow, to tu ještě nebylo:-) Tak, sebe jsi představil a teď prosím představ svoji oblíbenou rasu.

Plápol
Barbaři jsou ideální rasa na útok a blokování soupeřů, když ali potřebuje přibrzdit konkurenční ali. Sice se s ní moc nedá bránit ale soupeři se musí bát každého útoku. A když se rychle dostanu zhruba na 20 zemek tak z ní rád dělám magickou rasu a párkrát se mě tím podařilo zaskočit soupeře.

~BOMI~
A kde se barbarům nejlíp daří? Je nějaké počasí, které jim vysloveně sedne a nějaké, ve kterém jsou nehratelní? A jsou pro ně lepší spíše prázdné ligy nebo přeplněné trojky?

Plápol
Dvojky jsou ideální. Hodně místa a rychle najet na země. Trojky jsou dost přeplněné a rozjezd bejvá o dost těžší, ale když se zadaří, tak hned první den možnosti útoku na hráče kolem sebe se dají dobýt zařízené zemičky a to je taky fajné. Počasí 150-150-50 je ideal ale dají se hrát za každého počasí akorát 50-50-150 rozjíždím jinak.

~BOMI~
Téééda, zatím jsi nejmenoval skoro žádnou slabinu, krom obrany. Ale i tu mají lepší než třeba kolegové skuruti. Tak v čem je háček? Jaký další nedostatek ještě mají? A je nějaká rasa, proti které vždy rád válčíš, protože dopředu víš, že vyhraješ? A je naopak nějaká rasa, která dokáže barbara zadupat do země aniž by si ho výrazněji všímala?

Plápol
Tak ta obrana je fakt špatná a když hodně dobýváš slabší hráče, tak ti hodnost jde do háje a tím i zisky. Jednou sem na 80 zemkách měl hodnost -2000 i když LP tvrdil že to nejde:-D Nepodceňuju žádnou rasu, v rukách zkušeného hráče můžeš dostat na kokos ani nevíš jak, ale vysloveně nesnáším trpaslíky ty zmetci se zakopou a z těch děr je těžké je vykopat:-( Jinak magie se rozjíždí hodně pomalu, v podstatě musíš zůstat stát a dělat magii a nebo útočit a tím pádem na magii radši zapomeň.

~BOMI~
Takže skoro jako skuruti, za které hraju:-) No dobrá, tak pro úplné nováčky - mohl bys popsat ideální hru v nějakém pěkném počasí za předpokladu, že kolem je dost místa? prvních pár dní prosím podrobně, pak stačí obecněji:-)

Plápol
Postavíš sýpku, odtaháš všechny kola pošleš útok 80 a druhej 50 - do něho spokojenost.Druhej den z toho silného útoku přeposíláš, z toho se spokojeností doverbuješ a jdeš dál a ze základní země naverbuješ naplno a posíláš útok. Třetí den by ti ten ze základní země měl jít samospádem dál. Pak už je to na situaci, ale v ten den, co se smí útočit, bys měl mít už 10 zemek ale to vše za předpokladu místa a dobrého počasí.

~BOMI~
A nějaké tajné fígle by nebyly? Aspoň jeden;-)

Plápol
Jelikož soupeři vědí, že moc nebráním, tak je občas zaskočím tím, že vystavím obrany a jdu přes průchod a hodně se to vyplácí.

~BOMI~
Za barbary hraješ už dlouho. pamatuješ si nějaké změny u této rasy? Já si ještě pamatuju draky, které měli kdysi dávno, když jsem za ně hrával. Proběhly u nich nějaké důležité změny?

Plápol
Jo, draky jsem obrečel.Nic podstatného se s nima neděje. Specialní stavba je na prd takže furt stejná klasika.

~BOMI~
Jo, já taky, draci byli klasika:-) Opravdu je jejich stavba tak špatná? Teď ji LP o něco zlevnil, pokud se nepletu. Myslím, že oproti nekromantům dopadli moc dobře:-D Nepomáhá ani trochu ve hře? A co další výstřelek "nové" doby - hrdinové - jak ti ovlivňují hru? U některých ras umožnili doslova revoluci v rozjezdu. je tomu tak i u barbarů?

Plápol
Asi se někdy vyplatí ale nějak sem jí nikdy nevyužíval.Jo hrdinové to je u mě problém o dva sem přišel a při mém hurá stylu bych asi žádného dlouho neměl a tak jsem na ně hodil bobek:-D

~BOMI~
A co deky? Jsou rasy, které se dají s jejich pomocí na startu nakopnout opravdu raketovou rychlostí. Dají se nějak využít i u barbarů?

Plápol
To jo dají ale copak kradu koupím sem tam svitek, portálovku,vlajku a malíře ale je pravda že teď v rasovce jsem je trošku popohnal dekama ale to v zájmu ali ;-)

~BOMI~
Slyšel jsem:-) Tak poraď. Jsou i tací, co nemají co s penězma. Jak z nich udělat hvězdy statistik - aspoň zpočátku?

Plápol
Pokud máš peníze na deky tak si koupíš kola navíc a všechny možný služby a jedeš ale to by mě asi fakt už nebavilo .Já si svoje jméno udělal bez deku a jsem na to pyšnej .Bejt hvězda mě neláká, hraju to s lidma, co mám rád, a nemusím si honit ego do nebe. Občas to zlamím a někdy jedu jak fretka a to mě baví, že dopředu nevím jak to dopadne.

~BOMI~
Teď jsi naťukl kolektivní hraní - nakolik se barbaři hodí do aliancí? Jako mágové asi moc ne:-) Ekonomové to asi taky nebudou vzhledem k počtu kol moc dobří a jako válečníci jsou většinou preferováni spíše skuruti právě díky většímu přísunu zlaťáků do kasy. Nebo se pletu?

Plápol
Asi nepleteš, ale mě už asi nikdo nepřesvědčí abych změnil rasu.Každopádně se dají použít na blokování soupeře a zpomalení docela dobře a země taky slušně nabíraj a to se na kult taky hodí. Kasičku sem s nima taky dělal a mága taky, takže fakt nevím, mám je prostě rád a jinej už nebudu.

~BOMI~
Jo, je mi to jasný, každý má svoje:-) A na 20 a více zemích sype slušně každá rasa:-D

Plápol
Možná až s nima jednou vyhraju jedničku tak budu spokojenej  zkusím jinou rasu.

~BOMI~
A opravdu si myslíš, že jednička je v současnosti nějak zvlášť prestižní. Co jsem se tak bavil se staršími hráči, jsou znechucení současným stavem. A co si myslíš o současném DE celkově? Jak se ti líbí změny, se kterými se v poslední době roztrhl pytel, a celková tendence, kam DE směřuje?

Plápol
Nejde tak o prestiž, o té taky pochybuju, ale dal jsem trojky a dvojky, tak abych to měl komplet. Změny - ale jo, proč ne. Některé se povedli, některé méně.Kam to spěje netuším ale mám z jistejch věcí divnej pocit, ale to je spíš o lidech a ne o změnách.

~BOMI~
Když jsme u změn. Líbila by se ti nějaká změna u barbarů? třeba mírné posílení obrany nebo jiné speciální stavba? Nebo cokoli jiného, stejně ti to nesplním:-)

Plápol
Hromadné verbování to by bylo super. Jasně zvednout obranu a kolo navíc :-) No jedna stavba ale by byla supr, a to Válečné stany - v podstatě by sis bral baráky s sebou do útoku.

~BOMI~
Zajímavý nápad:-) Ode mě to asi bude všechno. Napadá tě ještě něco, co bys chtěl dodat?:-)

Plápol
Ani ne, snad jen - vraťte nám DRAKY:-P

~BOMI~
OK, třeba se rozpoutá nějaká akce za navrácení draků do volné přírody, ale moc bych tomu nevěřil:-) Tak děkuji za rozhovor a hodně štěstí v DE ale především v osobním životě.

Plápol
Není zač :-)

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů