Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

V Dark Elfovi se šíří spam

3.2. 2007 Autor Dave Lister Komentáře Komentáře (49) Kategorie Dark Elf Hodnocení 8.00 Přečteno x2014

Mnoho z vás jistě v posledních dvou týdnech zaznamenalo aktivitu hráče www.zdovozu.cz na meziligovém fóru. Tento hráč nakoupil výhodně od LPho vyšší počet kreditů. Nyní je prodává pod cenou ostatním hráčům. Není tomu tak dávno, co jsme se s kamarádem z legrace bavili o prodeji snadno získaných kreditů pod cenou. Mohl by to být docela dobrý přivýdělek. Ovšem oba jsme byli přesvědčení, že by taková aktivita neměla dlouhého trvání, protože bychom dostali ban. Také proto mě překvapilo, když někdo podobnou myšlenku začal realizovat. Původně jsem to bral jako vtip, ovšem vtip to není. Jak se na první pohled zdá, tak na tom všichni vydělají - LP získá rychle peníze, hráči si nakoupí deky levněji a zdovozu na tom přes investované úsilí také jistě neprodělá. Na celé téhle záležitosti mi ovšem vadí dvě věci.


Za prvé je to netrasparentnost. Jedním ze základních pravidel fungujícího trhu je rovná cena pro všechny, tj. LP by měl jasně říct kolik kreditů si musíme najednou koupit, abychom dostali nižší nákupní cenu. Podpultovky zákonitě vyvolávají nedůvěru. To bylo ostatně vidět i v reakcích některých hráčů, kteří dosud žili ve víře, že 1 kredit rovná se 10 Kč.

Druhou věcí je spam, který se mi objevil v poště. Připomíná mi to nevyžádané maily nabízející zaručeně supervýhodné produkty, pravou viagru, nebo registrace na servery s mladýma sexy kočičkama. Jestli něco nesnáším, tak je to spam. Takže takhle prosím ne. Uvítám vaše názory v diskuzi k článku.

Vyjádření LP:
Uplne stejne nakoupil DE-kredity Krucipisek bylo jich několik set... Já ho ale nazývám sponzor. Ty deky pouzil nezistne na velký turnaj pro VAS HRACE. WWW.Zdovozu planuje udelat take nejakou akci s hracema. Nevim jestli to bude neco zcela verejneho pro vsechny, ale pobavi tim radu hracu. DE-kredity rozhodne neprodavam za babku. Vim co je to inflace atd... a server potrebuje rozsirit, ve spickach nestiha.

Zkratka Lister je super novinář, ale zbytečně vyvolává zlo a postvava hrace proti me a tek, kteri se neboji vlozit do DE penize, bez kterych uz by to davno skoncilo.

Delej si Listere stvanice na ty co kradou, navadaji a podvadeji... napis clanek o nejakem hazliku, kdyz jsi v rade.
Nepis tem, kteri pomohli DE v tezke dobe na nohy!

RE:
Jsem rád, že ses ozval a podal částečný vysvětlení. Nebylo mým úmyslem vyvolávat zlo, nebo poštvávat hráče proti tobě. Že sem šťouchnul do hovna je ovšem zřejmý. Bylo by vhodný vysvětlení podávat automaticky a nečekat na nějaký rejpaly, jako sem já. Pokud jde o sponzoring, jak říkáš, tak to někde napiš oficiální cestou. Řekni kdo a kolik. Hráči to ocení, a ten kdo zasponzoroval si uznání zaslouží. Předejdeš tak zbytečným pochybnostem, jako v tomhle případě.
Hodnocení článku: Hodnocení 8.00, Hodnotilo 2 uživatelů