Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor se saykou o entech

6.2. 2007 Autor Necromorgon Komentáře Komentáře (39) Kategorie Rozhovory Hodnocení 0.00 Přečteno x2595

Ač se tomu možná někdo bude divit, enti jsou jednou z nejvíce hraných ras. Převážně v nižších ligách. Nejspíš je to tím, že jde o rasu nenáročnou na údržbu, díky nulovému žoldu jednotek se nemůžete dostat se zisky do mínusu. Ze všech ras má nejnižší počet kol, což je vyváženo právě nulovým žoldem a velkou silou jednotek. Rozhovor se saykou připravil Necromorgon.Nacromorgon
Zdravím zdravím. Připravuji rozhovor, ve kterém probereme všechno co se týká entů. Původně měl být s georionem, který teď mlátí soupeře s nadekovaným entem v turnaji VA2, ale on říkal, že ty jsi schopnější. Mohl by ses představit, popsat svou kariéru v DE?

Sayka
Taky zdravím a zároveň jsem byl překvapen,ze to Georion přehodil na mě. DE hraji cca něco pres 3 roky, skoro rok a čtvrt jsem hrál na začátku svého působeni v DE právě jen enty, nejdřív ve trojkách, pak jsem si vydělal na klíč,takže i v lize 2C. Tam se ti enti hráli mnohem líp díky místu,ale to už je dávno. V současný době hraju enty jen rekreačně, ale soude podle Georiona to asi pořád umím.

Nacromorgon
Když to říká georion, tak na tom asi něco bude. Ty jsi také členem RS. Proč si vlastně kandidoval a jak bys zhodnotil své půlroční působení. Např které situace se ti povedly vyřešit a co jsi případně nezvládl

Sayka
Kandidoval jsem, protože jsem chtěl nějak přispět svojí troškou taky DE a práce v RS mi přišla jako dobra příležitost. Docela jsem byl překvapen, ze jsem nakonec byl zvolen, osobně jsem si moc nadějí nedával. Abych řekl pravdu, od práce v Rs jsem cekal něco trochu jiného, většinou to sestava z řešení porušení míru. Co bych řekl, že  se mi povedlo je asi to, ze se mi nic nepovedlo myslím zmršit nebo odfláknout. Co jsme myslím jako Rada nezvládli je dořešit seznam nicku ke smazání, řeší se to již od odchodu Kaisera z RS, což mě osobně hodně mrzí, ale život jde dál. Mimochodem, Kaiser již na DE od té doby není vůbec, což je taky škoda, jeho vize v RS byla i pro mě osobně zajímavá. Nevhodné nicky je ale podle mě běh na dlouhou trať a shodnout se nebude jen tak lehké, nejde jen o to označit ty nevhodné, o tom, ze má databáze cca 20000 nicku radši ani nemluvím, ale jde i o postup, jak se bude pokračovat po označení těchto nicků, tj. smazání/možnost přejmenování/ev. nějaká další alternativa.

Nacromorgon
Mě se po kaiserově skřetočínštině vůbec nestýská. Ale mohli bysme se vrhnout na enty. Dlouho měli (u někoho pořád mají) pověst slabé jednoduché rasy, kterou hrají nováčci v trojkách. Proč si je vůbec začal hrát?

Sayka
Jednak si nemyslím,že je to rasa až tak slabá, je na ni třeba určitě um a odpovídající počasí, ale já asi jako spousta nováčků jsem je začal hrát díky kombinaci nulových žoldů a jednak díky jednotce druhého stupně, tj. 8/8. Podle mého je ent nejhranější rasou vůbec (narážím na nedávnou statistiku, tam zvítězili,pokud se nepletu) i z důvodu toho,ze si většina myslí, že když má ent 5 kol a žádný žold a silné jednotky, ze je lehké je zahrát. Podle mě je opak pravdou, čím míň kol, tím spíš se projeví každý chybička. Třeba u takových hobitů když člověk udělá nějakou chybičku, tak to v těch 11 kolech prostě dožene.

Nacromorgon
S příchodem hrdinů se enti velice posílili. Mohl bys říci hráčům bezvadný rozjezd, který je s nimi možný?

Sayka
Ano, příchod hrdinů entům umožnil novou variantu rozjezdu, která dřív nebyla možná. Je k tomu třeba hrdina se silou 5 a více a po odtahání všech kol se dají poslat 2 útoky se základníma jednotkama plus 2 mágové. Výhodou tohoto rozjezdu je ze entovi zůstane na 1.den zlato na sýpky a dají se poslat 3 útoky. Další varianta je jit 0.den pres Cech války, kdy se pošlou 2 silné útoky i s hrdinou a dal se podle možností přeposílají, ale hráči nezbydou ani kola a ani zlato. Tento rozjezd jsem praktikoval před příchodem hrdinů, hlavně ve 3.ligách. Jiná varianta byla před příchodem hrdinů jeden útok se základními jednotkami a šetření 2-3 kol, někdo volil ještě variantu s postavením zlatého dolu.

Nacromorgon
Další posílení entíků přišlo s novými speciálními stavbami. Čím bys "utřel" pochybovače, kteří hází špínu na magické hájky? Že prý jsou nanic, že jsou zbytečné a kdesi cosi

Sayka
Mno, magický háj určitě pomohl, MO 5 se v začátcích hodí a enta to ochrání tak na 1-2 dny, ale na druhou stranu pokud je v lize entí počasí, tak je možné, že ho to uchrání i o pár dní déle, když je mana na 50%, tak hobiti soupere kouzli spise mága než enta, ale jakmile je many dostatek, tak entovi ani hajky nepomůžou, každý rozumný souper si domysli,ze tam ten hajek stoji a podle toho zakouzli. Mě osobně ale hájky pomohly v rasovém souboji ve VA2, kde jsem s nimi v semifinále pár dnů odolával nespokojenostem a díky tomu soupeři trvalo o několik dní déle, než mě rozebral. Každopádně bych pochybovačům vzkázal, že dřív tu hájky nebyly a enti se hráli a nikdo je teď nenutí ty hájky stavět. I malá pomoc je lepší než žádná.

Nacromorgon
Ent je jedna z mála ras, která dokáže ustát či přemoct velkou přesilu hráčů. Viděl sem i enty, kteří rozebrali 3-4 hráče najednou. Jaké s tím máš zkušenosti a co bys označil za svůj největší entí úspěch

Sayka
Podle mě je ent schopen rozebrat kohokoliv,ale musí na to mít počasí. Entí ideál je 50/50/150. A pokud se ent umí, tak je v tomhle počasí skutečně hodně nebezpečný. Já sám si pamatuji,že jsem byl schopen odolávat 3 soupeřům a pomalu je požrat. Taky si vzpomínám, jak jsem kdysi v jedny trojce stal ent proti entovi, on mel 20 zemi, já 14 a za par dni na konci ligy já mel 34 a on 1. Ale můj největší úspěch je nejspíš jeden z veku ve 2C, kdy se mi málem povedlo vyfouknout výhru z rukou alianci X, ent s 30 zemkami a 30 VMV je velmi nebezpečný, ale hodně ho limituje jeho limit. To že jsem měl 300000 many a nemohl jsem ji upotřebit byl smutný fakt.

Nacromorgon
V takovýchto případech se deknutí na zvýšení limitu přímo nabízí. Jak seš na tom s dekováním?

Sayka
Tehdy jsem ještě na tom nebyl tak, ze bych si deky kupoval, ale prostě jsem si na klíč vyhrál v trojkách, což je dneska ale hodně těžký, dřív šlo mít na klíč do dvojky(bronz) za 2 dobry věky, dneska to bude nejspíš mnohem víc, myslím pro normální hráče. Co se dekovaní týká, tak občas využiju portálovku, sem tam nějakej ten svitek, pokud se jde za nekra a není až tak úplně výborný počasí. Málem bych zapomněl na Vylepšené sesílání kouzel, to je díky mé lenosti takřka na všech mých nickách. Ale služby co přímo ovlivní hru jsou jak jsem již řekl Portálová brána, občas Svitek a občas nějakej ten Rytíř. Jsou to podle mě služby (rytíř a svitek), které si může dovolit každý a neovlivní až tak úplně zásadně hru jako třeba kola nebo tisíce peněz a stovky many.

Nacromorgon
Pamatuješ si, který hráč tě ve tvé první lize v DE smazal?

Sayka
Tak to si nevzpomenu. Ale vím,že jsem se lognul do země Zátočina jako hobit. Prežil jsem do 4.dne:) Ale obecně, do té doby, než se zavedli hrdinové a bylo třeba je bránit, a to jsem hrál už nějakej ten pátek, jsem byl smazán jen 2x, čehož si hodně považuju. Dokonce jsem v začátcích sklidil uznání třeba i od Waranghy, se kterým jsem měl tu čest si zahrát jeho poslední 2 věky. Ten poslední jsem se držel na 5 zemích proti 40 zemkovému skřetovi a nebyl schopen mě dobýt.

Nacromorgon
Ještě zpátky k těm entům - která rasa je jejich nejnebezpečnější protivník. Nejsnadnější je určitě hobit ve špatném počasí :)

Sayka
Já osobně bych řekl, že chytrý hobit je pro ně težký protivník. Jednak v začátcích je hobit schopen mu zabírat zemky, když to dobře zahraje a v pozdější fázi věku mu zase magicky likviduje armádu smrťákama. Ent by mohl mít obecně ale vetší potíže s rasami, které ho můžou magicky načínat a pak ho lehce zabírat.

Nacromorgon
Máš nějakého hrdinu entí rasy? A jaký je tvůj nejvyexpenější

Sayka
Můj první hrdina je entí rasy, z nedostatku tvůrčí invence se jmenuje Hrdina, ale protože jsem útočně založenej, tak už ho moc sebou netahám, protože má na můj vkus malý útok 3,ale pomalu a jistě ho expim. Můj nejnaexpenější je sayka, v současný době je k vidění v 1.lize a co nevidět bude mít 22 000 expu, chybí už jen skutečně málo.

Nacromorgon
Co bys řekl o entech ve zkratce pro všechny, kteří celý rozhovor přeskočili a mrkli se akorát nakonec?

Sayka
Ze ent je ve správných rukou velká zbraň, je to voják do špatnýho počasí, v aliancích ho moc rádi neviděj, protože nic nenasype do kasy. V kombinaci s elfama v alianci může pomýšlet i na zavření, hlavně když je těch entů víc a elfovi se nedaří. Sám jsem tuhle taktiku s alianci plnou entů a 2 elfy zkoušel a měla docela úspěch, soupeři se báli, několik z nich jsem vzali sebou, i když jsme odešli poraženi. A teď jsem to zažil i naopak, se stejným koncem pro entoelfí alianci.Vím že jsem určitě zapomněl na 2/3 věci, které se dají o entech říct,ale tohle je nejspíš tak to hlavní.

Nacromorgon
OKi. Obligátní otázka nakonec: Chtěl bys hráčům ještě něco říct?

Sayka
Obligatni odpoved:Hrajte čestně a pro zábavu, zbytečně se nestresujte, je to jen hra a tu je třeba si užít.

Nacromorgon
Pěkně řečeno. Tak se zatím měj a díky za pokec

Sayka
Taky se mej a diky za pozvani k rozhovoru:)

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů