Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor se Steeplerem, hvězdou rasového turnaje

1.3. 2007 Autor Mowuki Sairon Komentáře Komentáře (88) Kategorie Rozhovory Hodnocení 0.00 Přečteno x2061

Z událostí poslední doby byl na DE rozhodně nejdůležitější a nejdiskutovanější velký Rasový turnaj alias 11 vs. 11. Blokoval VA-ligy po dlouhou dobu, objevil několik nových jmen, ale také připomenul některá již známá. Jednou z největších osobností turnaje byl bez pochyby mág stříbrných Roar of Apocalypse, Steepler - špičkový i kontroverzní mág.Vyjel jsem z tvrze na další interview se slavnou osobností, tentokráte se mělo jednat o jakéhosi mága. Trochu mě vyvedlo z míry, že se rozhovor nekoná na žádném hradě, ale v krčmě v hlavním městě. Nu což, řekl jsem si, i velcí musí jíst, a tak jsem bez meškání zamířil k cíli. Další překvapení se konalo na místě - nešlo o žádnou prvotřídní restauraci, ale o polorozpadlý vykřičený dům v nejhorší čtvrti města. Tak tady přespává ten známý Steepler, prvotřídní arcimág? Vešel jsem dovnitř. V jizbě bylo šero, ale Steeplera nešlo přehlédnout. Uveleben u jediného osvětleného stolu, obklopen sličnými děvami, před sebou několik korbelů zlatavého moku, magická síla z něj přímo sálala. Většina korbelů již byla prázdná. Steepler však mluvil jasně a bylo vidět, že ta trocha piva pro něj neznamená žádný problém.

MS:
Pro začátek si nemůžu odpustit nejklišovitější otázku - jak dlouho hraješ DE a jak jsi se k němu dostal?

Steepler:
Celkový čas jsem neměřil, začal jsem ho hrát někdy kolem roku 1999-2001. Pak se mi stala křivda, kterou LP pamatuje (dost jsem byl tenkrát napruzelý), že jsem nezavřel díky chybě ve scriptu první ligu (tenkrát vše bylo jinak, byly jen normální a první liga). Pak jsem měl pár let pauzu, ale po čase jsem si vzpomněl, a nelituju. DE je super hra plná fajn lidí.

MS:
Pro ty, co tě neznají, jak by ses představil v několika větách? ;)

Steepler:
Krásný, inteligentní, skromný. Ještě bych doplnil sexy, pro ty, co mě neznají ...

MS:
Tomu říkám odpověď :) Pro rozhovor jsi byl ale vybrán kromě tvé inteligence hlavně za tvou účast v turnaji 11 vs 11 - Co jsi říkal na nápad těchhle rasových turnajů - líbil se ti od začátku, nebo tě museli přemlouvat, abys do toho šel?

Steepler:
Nikdo mě přemlouvat nemusel. Musel jsem celou dobu čelit spoustě výtek za moje smělá prohlášení, že jsem nejlepší mág v DE. Toto jsem považoval jako výzvu a dobrou příležitost prokázat svoje kvality. A výsledek byl evidentní. Jsem smířen s tím, že jakožto rozporuplná postava nikdy nebudu mít příliš příznivců. Jediná autorita, kterou v DE respektuji je ArA, protože se mi líbí podporovat jeho kult.:o)

MS:
Váš tým byl plný známých jmen, kdo ho vůbec sestavil?

Steepler:
Spiritmonger alias Mephisto. Výborný hráč, pokud má zrovna čas.

MS:
To je pravda :) O tobě je známo, že hodně dekuješ, zlí jazykové dokonce tvrdí, že bez deků už neumíš hrát, co je na tom pravdy? ;)

Steepler:
Já slyšel spíš, že dost fetuju. Což je blbost, ta léta jsou pryč. K dekování můžu říct jen to, že skutečně dekuju dost. Ale přiměřeně, pouze tak, abych měl jistotu, že kdyby proti mě stál stejně kvalitní hráč, abych nebyl v nevýhodě. Sám víš, že deky spíš rozdávám. Ze všech deků, který jsem jsem za poslední rok nakoupil (bylo jich víc než 1000) jsem minimálně 60% rozdal, a rád.

MS:
Proč o tom mluvím - v turnaji se dekování u velkých týmu očekávalo, a taky nepochybně proběhlo ve velkém - co všechno jsi deknul?

Steepler:
Pokud mluvíme o finále, nevim přesně, ale bylo to v desítkách deků.

MS:
Vzpomínám si, že jsem u tebe viděl třetí den plošně obřadky, nebo tak nějak :) Jaké služby jsi nejvíc kupoval?

Steepler:
To bylo semifinále. Byla to součást strategie. Neměli jsme s MIXem potvrzenou smlouvu i do finále a Pocestný byl silný soupeř. Takže jsem zvolil strategii vypadat jako lama, abych kdyžtak ve finále nebyl v hledáčku Pocestného (Georiona) nebo jiného schopného mága. Proto jsem byl raději pozadu a sbíral prostředky na to, abych včas požehnal Helixe jako spojence pro semifinále.

MS:
Když už takhle dekuješ - počítáš do detailu příjmy a další věci, nebo hraješ instinktivně a když dojde zlato, tak si ho prostě dekneš? ;)

Steepler:
Pokud mi na souboji resp. věku hodně záleží, počítám vše. Pro magickou bitvu používám excel pro všechny kombinace MO a SK. S kalkulačkou a kusem papíru odehrávám běžně.

MS:
Teď blíž k turnaji: Proč myslíš, že jsi byl jedním z nejlepších mágů (ne-li přímo nejlepším) v turnaji? Zahráli to ostatní špatně, málo dekli, bylo to o štěstí, nebo jsi prostě lepší? ;)

Steepler:
Jsem prostě lepší. Uznávám, že je pravděpodobně v DE pár hráčů, co čistě individuálně dokážou zahrát mágy taky slušně. Snad někdy líp než já, to beru. Ovšem moje přidaná hodnota, která vítězí je v tom, že zpravidla uchopím i velení a dokážu z individuálních hráčů vytvořit tým, což je soukolí promazané mojí ochotou, podporou i buzerací. Například k 11 x 11, jsme určitě měli v individuálním srovnání slabší alianci, ovšem pevným velením za cenu obětí vznikla synergie, která fungovala tam a bude fungovat vždycky ... DE je o válce, a kdo si to neuvědomuje, může mít superborce, a stejně ho převálcuje schopný velení s borcema bez super ... asi tak, snad chápete.

MS:
Sebevědomí ti rozhodně neschází :) No zpět k turnaji: Který okamžik turnaje považuješ za klíčový, takový, který si budeš dlouho pamatovat?

Steepler:
Těžko říct. Důležitých okamžiků tam byla celá řada. Přesto si myslím, že jsem měl turnaj celou dobu pod kontrolou. Ale byl to skvělý turnaj. Krucajzovi za to dík, a osobně sám uvítám ten další bez deků ...

MS:
Doslechl jsem se o unikátní smlouvě mezi vámi a vašimi spojenci z Mixu - prý o vítězi rozhodoval los - co je na tom pravdy?

Steepler:
To je vše pravda. Dle mého názoru jsme individuálně nebyli nejsilnější. Ale hráli jsme jako tým, podle jasných pravidel, že vítězství může být jen společné, a že o konečném vítězi rozhodne los.

MS:
Teď jednu otázku z trochu jiného soudku - Je to už nějaký ten pátek, kdy jsi byl hlavní postavou památného věku v 2B, díky kterému DeviLs získali svou nepříliš pěknou pověst... Provází tě to dodnes, nebo už se na to zapomnělo? Tehdy tě nenáviděla polovička veteránů v čele s Kladivem Vanaheimu...

Steepler:
Dnes jsme na to vzpomínali u piva s Paladinkem, který byl také ve hře. Tenkrát to bylo legální a ne proti pravidlům. Demagogie byla součástí diplomacie. Já ovšem pravidla ctím a ve světle pravidel dnešních je pravda, že jsme záměrně porušili mír. Ale to by se dnes nestalo, v DeviLs jsou solidnější lidi, než průměr DE, i když "rebelové".

MS:
Na závěr - co by si vzkázal svým fanouškům? Nějaký návod, jak se stát stejně dobrým, jako jsi ty? ;)

Steepler:
Pokud nějaké fanoušky mám, a chtějí být dobrým mágem, vzkazuji jim, že nejdůležitější ze všeho je pořadí a zvelebování magických smluv. A dobré počítání, což v DE platí ale univerzálně.

MS:
Ok, díky za rozhovor a hodně štěstí do dalších lig a turnajů ;)

Steepler:
Rádo se stalo.

Po takovémhle rozhovoru se prostě nedalo odjet. Zvlášť ne, když mi sám velký Steepler nabídl místo u svého stolu a podělil se se mnou o pití i dámskou společnost. Ti slavní mají holt krásný život...

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů