Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor se Seamonem

17.8. 2007 Autor Lockhard Komentáře Komentáře (11) Kategorie Rozhovory Hodnocení 0.00 Přečteno x2315

Dlouho jsem přemýšlel s kým udělat můj první rozhovor ze série "Legendy vyprávějí", která by měla současným začínajícím hráčům Dark Elfa přinést pohled na hru z trochu jiné "strany" a občas pobavit nějakou tou vtipnou či zajímavou historku s DE spojenou, která se jim vryla do paměti. Nakonec jsem se rozhodl vyzpovídat hráče Seamona, který možná nedosahuje takové slávy jako třeba brčko nebo bRAMBOr, ale možná i proto by mohl být tento rozhovor pro vás čtenáře zajímavější...

 


Lockhard:
Ahoj, mohl by ses čtenářům představit, jak dlouho hraješ DE, jak jsi na něj narazil a (nebo), kdo tě k němu dostal?

Seamon:

Ahoj, Dark Elfa hraju od listopadu 2001 a narazil jsem na něj čistě náhodou. Dříve jsem totiž hrával Malior annis a ten mě pomalu přestával bavit tak jsem se na netu koukal po jiné hře a narazil jsem na Dark Elfa (tou dobou provozovaným ještě pod Atlasem).

Lockhard:
Tak to už hraješ opravdu dlouho, dalo by se říci, že patříš mezi nejdéle hrající hráče, veterány, v DE a koukám, že tvůj nick je na pěkném 10. místě v jejich pořadí! Při nedávném turnaji Mlátička tě však jeden z komentátorů prohlásil za "DE důchodce", což není zrovna lichotivé označení. Chtěl by si to uvést na pravou míru?

Seamon:
Jo asi veteránem budu,škodaže nevydržela skvělá parta lidi se kterou jsme výhrávali ligu 2C. Jinak výrok, že jsem "DE důchodce" raději komentovat nebudu. Dark Elf je pro mě srdeční záležitost a tak ho hraju. A to i přesto, že se v něm čím dál víc vyskutují lidi, co jdou přes mrtvoly a kazí hru ostatním hráčům.

Lockhard:
Mohl by si nám ještě prozradit, jaké jsou tvé oblíbené rasy? Nebo už hraješ tak dlouho, že jsi si oblíbil už všechny?

Seamon:
Oblíbená rasa? No hraju skoro všechny až na trpaslky a enty. Na to jakou si vezmu záleží zda jsem s někým domluvený do ali, jaké je počasí, jaké je místo na mapě, složení ras na mapě kam se loguju atd. atd. Zkrátka dle stávající situace a nálady. Smile

Lockhard:
Často máš v titulu hráče (u nicku Užabáček) popisek šachista. Souvisí to nějak s realitou?

Seamon:
Ano. Sice v poslední době už moc netrénuji, ale kdysi jsem několikrát vyhrál juniorský přebor Prahy. Nyní hraji za "Áčko" Viktorie Praha a mám ELO kolem 2300.

Lockhard:
Dříve si hrával i s největší z legend v Dark Elfovi, samotným brčkem, v jedné alianci. Mohl by si nám trochu osvětlit, jak to dříve vůbec vypadalo, jaký byl rozdíl mezi hraním dříve a dnes + máš nějakou zajímavou příhodu/historku/herní situaci spojenou právě s brčkem?

Seamon:
Dříve mi Dark elf přišel víc alianční.Třeba můj první vyhraný věk byl pravě díky brčkovi. Jako elfík se 7 zeměma bych bez něj nikdy nezavřel. Asi bych se opakoval, kdybych řekl, že to byl opravdu kvalitní hráč, se kterým byla radost hrát v jedné alianci.

A k tomu jak se DE změnil, tak to hlavně v dodržování smluv. Když jsem začínal, tak se dodržovaly, kdežto teďka jsou stížnosti na porušení skoro každý den a vrchol je, že jsem zažil ligu, kde naše ali neměla v lize konkurenci a náš nekromant se rozhodl, že zavře on a tak pak kouzlil i lidi z vlastní ali, aby náhodou nezavřeli oni. Toby se dřív určitě nestalo.

Lockhard:
S tím bohužel mohu jedině souhlasit. Dříve nebylo potřeba žádné Rady starších, kodexu ani nesmazatelných zpráv, ale svět se mění a i Dark Elf se stává více masivní záležitostí a je třeba se tomu přizpůsobit.

Seamon:
Máš pravdu, že DE je víc masivní. Přesto si myslím, že by se tyhle výstřelky měly veřejně prezentovat. Když ti poruším smlouvu někde ve 3 lize, kdo se o tom dozví? Skoro nikdo a to mnoho lidí "motivuje" k porušování smluv.

Lockhard:
Na tom asi něco bude... Ale zpět k rozhovoru.
Prý si se zúčastnil jednoho z prvních neoficiálních pražských srazů. Můžem nám říci, kdo všechno tam byl, kde se sraz uskutečnil a jak se to vůbec "semlelo"?

Seamon:
Mám dojem,že to první neoficiální sraz nebyl,že předním už jeden oficiální byl, ale byl to spíše sraz VA ligy. Bylo nás tam asi 6 ,ale z těch lidí co tam byli si pamatuju už jen Nagi a Damia. Sraz se uskutečnil v jedné hospodě na I.P Pavlova. A jak se to semlelo se spíš zeptej Nagi. Ta to malinko organizovala (aspoň mám ten pocit, je to už opravdu dávno Innocent)

Lockhard:
Tak na něco si snad ještě vzpomeneš. Wink Kdy se ten sraz asi přibližně uskutečnil? A slyšel jsem něco o jedné pěkné historce, která se k němu váže. Mohl by si se o ni s námi podělit?

Seamon:
No myslím, že to bylo někdy v řijnu roku 2003. Nějak jsme se se soupeři z VA ligy (to byl asi druhý věk, který se ve VA1 vůbec uskutečnil, takže krátce po jejím vzniku) zakecali a najednou bylo 11 pryč a někteří z nás si vzpomněli, že by měli ještě pár věcí zkontrolovat. Tak se chytnul taxík řeklo se "k nejbližší net kavárně" a jelo se. Dorazili jsme k ní, myslím, něco před půl 12 (večer samozřejmě) a ještě jsme chytli obsluhu na odhodu a ukecali ji, aby nás ještě na chvilku pustila na net.

Lockhard:
Jde vidět, že už tou dobou vznikala jakási "závislost" na DE. Laughing A to jste teprve tahali nebo si někdo vzpomněl, že zapoměl poslat útok/hodit kouzla?

Seamon:
Hlavně kontrola poté, co jsme ligu probírali se soupeři. Cool Ale mám dojem, že i někdo dotahával, ale to si už nejsem jist bylo to už trošku dýl...

Lockhard:
Tak to je dobrá historka! Laughing Máš ještě nějakou?

Seamon:
Momentálně se mi žádná další nevybavuje,ale možná si na nějakou vzpomenu časem, to víš, jsem DE důchodce. Tongue out

Lockhard:
A klasická otázka na konec: Leží ti ještě něco na srdci, co by si chtěl hráčům DE vzkázat?

Seamon:
Aby se k soupeřům chovali slušně a s úctou. Tím, že nedodržují smlouvy kazí tuhle krásnou hru.

Lockhard:
S tím mohu opět jedině souhlasit. Děkuji ti za tvůj drahocený čas věnovaný našemu rozhovoru a přeji ti do budoucna hodně štěstí jak v DE, tak i v životě.

Seamon:
Není zač a také přeji hodně štěstí!
Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů