Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Medailony poslů II.

10.11. 2007 Autor Torg Komentáře Komentáře (3) Kategorie Dark Elf Hodnocení 8.73 Přečteno x2455
Po vcelku úspěšném prvním dílu přináším medailony dalších dvou poslů Dark Elfa, tak jak vyšly v lize 2F. Snad si i ony najdou své čtenáře. Přináším vám proto další dva příběhy, tentokrát o Bärgarianu Kunovi a Krvavém oku.

 

Bärgarian Kuna

Bärgarianovo dětství je zahaleno hustou mlhou tajemství. Narodil se do zámožné rodiny námořních obchodníků De Vries. Právě díky jeho původu byl dán do výchovy dračích kněží v klášteře Aborea. O této výchově není příliš známo, nicméně podle toho, jak se Bärgarian u dračích kněží změnil je vcelku pravděpodobné, že hodně trpěl. Služebná v domě De Vries vypověděla o příchodu, tehdy 20letého, syna pána domu toto: "Jednoho dne někdo zaklepal na dveře. Přestala jsem leštit sochy a šla jsem otevřít. Za dveřmi pak stál mladý pán. Nejdříve jsem byla vyděšená, protože jsem ho nepoznala. Měl na sobě krvavě rudý plášť a nebylo mu vidět do obličeje. Poznala jsem ho vlastně až po hlase. Ptal se tehdy, jestli je starý pán doma. Řekla jsem, že je nahoře. Mladý pán pak okolo mě prošel, ale jeho chůze byla divná, neboť jako by ani nechodil. Jako by se vznášel prostorem.". Nutno poznamenat, že o věcech, které se děly potom nechtěla služebná raději mluvit vůbec. Je jen jasné, že při požáru, který v domě po Bärgarianově odchodu vypukl, zahynuli všichni členové jeho rodiny, přesněji všichni členové rodu De Vries. Podle těch kteří pak dům hasili bylo divné též to, že všichni zemřelí zůstali uvězněni, přesněji zamčeni ve svých komnatách. A to i přesto, že klíče byly v zámcích.
Později pak Bärgarian zmizel do ústraní. Dlouhou dobu nikdo nevěděl kde je, až před nedávnem se objevily informace o mágovi v rudé kápi, jezdícím na draku. Všichni kdo ho viděli a přežili tvrdili, že je to jistojistě Bärgarian. Až se nakonec ukázalo, že se stal novým velitelem Dark elfových temných elfů v ostrovním království. Takto povstal Bärgarian, nový posel Dark Elfa.

Krvavé oko

Krvavé oko, vlastním jménem Barzoj z Dahakanu. Barzoj byl druhorozeným synem pouštního krále, vůdce nomádů Bashkira VII. "krutého". Bashkirův přídomek "krutý" mu dali jeho poddaní, zejména za několik ne příliš vydařených rozhodnutí. Prvním takovým to rozhodnutím bylo nařízení ostřelování skřetí hlídky i přesto, že necelých pět minut předtím skřetí hlídka kapitulovala. A tak při následném ostřelování zemřela i početná armáda jeho vlastních nomádů, která hlídku chvíli před ostřelováním obsadila. Když pak Bashkir zestárl, oblíbil si podivný zvyk vybíjet si svůj vztek na poddaných. Takovéto vybíjení vzteku spočívalo v tom, že značně podnapilý Bashkir došel k mapě svého království a v podstatě poslepu do ní zabodl svou šavli. Místo, které takto bylo vyznačeno, bylo druhého dne srovnáno se zemí. Tak se například stalo, že bylo srovnáno se zemí Bashkirovo rodné město, v jednom městě zavražděn Bashkirův prvorozený syn a za posledních pět let jeho vlády se populace jeho země zmenšila o čtvrtinu. Bashkirova vláda vedla ke stále rostoucí rebelii ze strany jeho poddaných a i k vyostření vztahů mezi Barzojem a Bashkirem. Barzoj svého otce kritizoval za nedůsledný a málo rázný postoj vůči rebelantům. Tento dlouhodobý latentní spor pak vyústil v otcovraždu při oslavě Barzojových dvacátých narozenin. Právě v lité řeži se svým otcem si poranil oko a to mu pak nadosmrti zkrvavělo. Odtud též přezdívka Krvavé oko. Po zabití svého otce, patřilo mezi první činy Barzoje postavení svých příbuzných mimo zákon, což pro ně v podstatě znamenalo rozsudek smrti, neboť je mohl kdokoli kdykoli beztrestně zabít. O Barzojovu sestru a nejmladšího bratra se postarali podaní, když z nich udělali hlavní postavy pouličního lynče. Posledního z bratří spolu s jejich matkou vyřídil Barzoj sám, když je vhodil do jámy s rozzuřenými lvy při každoročních oslavách slunovratu. Tím byl osud Barzojovy rodiny zpečetěn. Později Barzoj vedl několik výprav proti svým sousedům, až jednoho dne vstoupil do Dark elfovy armády. Stal se z něj pak obávaný posel Dark Elfa. 

Související články:
Medailony poslů I.

Hodnocení článku: Hodnocení 8.73, Hodnotilo 11 uživatelů