Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Lochar - druhá část

10.12. 2007 Autor DShay Komentáře Komentáře (36) Kategorie Příběhy Hodnocení 9.14 Přečteno x2130

V minulém díle jsme opustili Lochara na kraji paseky, na které seděl neznámý. Vy, čtenáři, jste rozhodovali o tom, kterým směrem se má Lochar vydat a nebo jestli se vydá k poutníkovi. Vybrali jste cestu vstříc poutníkovi. Nechme se překvapit, jestli černá barva jeho roucha něco předznamenávala a nebo jestli byla pouze náhodou...


Act II

Lochar stál na kraji mýtiny a rozmýšlel se co dál. Ve svém nitru sváděl vnitřní boj, ale nakonec se odhodlal a vydal se vstříc k cizinci.

Těžko říci, co na něj cizince upoutalo. Možná to bylo zapraskání větvičky, možná ho neznámý prostě vycítil. Ať už to bylo cokoliv, už na tom nezáleželo. Neznámý vzhlédl a zpod kápě zaplály rudé oči. V tu chvíli převzala vládu nad tělem Lochara bestie, která v něm sídlila od té doby, kdy se dozvěděl, že už nemá pro koho žít.

Tasil meč a s výkřikem, který v sobě skrýval neskutečnou bolest a nenávist se vrhnul vpřed rozhodnut zabíjet. Kdyby byl Lochar žoldákem se smysly vycvičenými z boje, určitě by ho zarazilo ticho, které v lese nastalo. Absolutní ticho. Utichli ptáci, přestal vát vítr. A taky se ochladilo. Lochar ovšem žoldákem nebyl a tak se jen slepě hnal vpřed. V jeho těle stále řvala bestie, drásala ho zevnitř a žíznila po krvi.

nekromantVzdálenost mezi ním a nekromantem se rychle zkracovala. Když je od sebe dělila vzdálenost jen asi padesát metrů, nekromant se postavil, sňal kápi a rozpřáhl ruce. Lochara zasáhl neskutečně silný mentální úder. Celé jeho vědomí zaplnily obrazy krutého mučení nevinných obětí. Viděl, jak trýznitelé svým obětem lámou prsty, polévají části jejich těl vřícím olejem, zaživa je stahují z kůže. A nejhorší na tom bylo, že cítil jejich bolest, jejich strach a bezmoc. Chtěl, aby obrazy zmizely, aby bolest zmizela, chtěl se raději zabít, než aby dál musel snášet to utrpení desítek nevinných lidí.

Upadl na kolena, pustil meč a chytil se za hlavu; ani si neuvědomil, že křičí...

No tak, Lochare, ty máš v sobě tu bolest překonat. Máš v sobě sílu, o které zatím nevíš. Bojuj s tím, najdi v sobě ty dobré vzpomínky a čerpej z nich sílu.", ten hlas se mu ozýval v hlavě jako z veliké dálky, přesto vycítil, že ten neznámý hlas se mu snaží pomoci. Začal sledovat stopu hlasu. Bylo to jako jít za světlem na konci dlouhého, temného  tunelu. Nápor bolesti na jeho mysl neustával, ale přesto Lochar cítil, že to dokáže vydržet. "To je ono, už jen kousek tě dělí od vítězství... Vzpomeň si na svoji ženu, vzpomeň si, jak byl život před několika dny krásný." Obrazy bolesti nahradil obraz jeho krásné, usmívající se ženy.

Náhle otevřel oči. Bolest byla pryč, cítil, že je ve své hlavě opět sám. Zaplnila ho vlna nadšení, kterou brzy vystřídalo vyčerpání. Netušil, že ho souboj stál tolik sil... Rozhlížel se, kde je jeho nepřítel. Ležel na trávě asi dvacet metrů od něho. Podle toho jak nepravidelně a těžce dýchal bylo zřejmé, že i jeho stál souboj vůlí spoustu sil.

Lochar se vyškrábal na nohy, zvedl meč a pomalu se začal blížit k tělu nekromanta. Přišel až k němu; nekromant se stále nehýbal. Položil mu ostří meče na krk."Prosím, ne, nezabíjej mě... já... já jsem nezabil tvoji rodinu na tom statku. Já nesu pouze vzkaz od mého Pána, prosím, prosím, slituj se...", v hlase byl slyšet strach, ale pořád byl hlas skřípavý a chladný, jakoby vycházel z kamenné hrobky.

Lochar se rozpřáhnul...

A tady opět příběh přuruším a nabízím Vám pouze dvě možnosti; nabízím Vám volbu mezi životem a smrtí.

a) Může Lochar seknout a setnout hlavu poraženému nekromantovi. Je ovšem otázkou, jak jeho čest snese fakt, že zabil neozbrojeného, který ho ještě prosil o milost...

b) Může zastavit úder, uvěřit nekromantovi a vyslechnout si, co po něm chce. Může to být léčka, ale může pro něj mít důležitou zprávu

No, jsem zvědav, jak hlasování dopadne. Tuším, že to bude těsné, proto prosím opravdu hlasujte, čím větší množství hlasů, tím objektivnější rozhodování.

P.S.:Doufám, že druhá část Vás moc nezklamala...

 

Související články:
Lochar - první část
Lochar - třetí část
Lochar - čtvrtá část
Lochar - pátá část
Lochar - šestá část

Hodnocení článku: Hodnocení 9.14, Hodnotilo 7 uživatelů