Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor s Mixákem Gurthem

15.4. 2006 Autor Aldred Komentáře Komentáře (0) Kategorie Rozhovory Hodnocení 0.00 Přečteno x2088

Rozhovor s velitelem aliance Mixed Mix z první ligy, vládcem Gurthem.

 


Mistr Aldred: Tak tě tu vítám, Gurthe, na tomto rozhovoru. Já jsem Aldred, (v DE vystupuji pod nicky spojenými právě s tímto jménem a ješte jako Mistr Ja a Mistr Light), mohl by ses čtenářům představit ?
Gurth: No jestli myslíš můj nick tak hraju pouze za Gurtha (s různejma tečkama, čárkama a tak...). Stabilně se se mnou můžete potkat ve 2C kde hraju za alianci X. a pak v jedničce kde hraju s Mixem (pokud tam je), nebo sám...

Mistr Aldred: Tímto jsi mi odpověděl rovnou na mou dalši otázku, kde se "vyskytuješ". Dále by mě celkem zajímalo, jak ses k DE dostal a jak dlouho už vůbec tuhle hru hraješ?
Gurth: K DE mě přivedl můj kamarád ze základky (a současně nejaktivnější redaktor Ardon), kterej jí zkusil a pak do mně tak dlouho hučel ať se tam zaregistruju, že sem nakonec podleh... a od tý doby ji hraju s malejma přestávkama asi tři roky. Ze začátku jsem hrával jeden nick a to ještě nepravidelně, ale časem, jak jsem se dostal k lepšímu připojení a měl více času, sem se stával čím dál závislejší a teď hraju asi tak ve třech ligách současně...

Mistr Aldred: Tak to je podobné jako u mně a spousty dalších hráčů. Zpátky k rozhovoru: Asi tušíš proč jsem si tě vybral k rozhovoru. Kdyby jsi byl přeci jen na vážkách, tak tě ujistím, že právě kvůli tvé funkci velitele aliance Mixed Mix v nynější první lize. A tak se ptám jestli jde zatím vše podle plánu. Podle pohledu do statistik to vypadá, že nejspíš ano, ale do nitra aliance nikdo nevidí.
Gurth: No, vzhledem k tomu že nevím kdy tenhle rozhovor vyjde, ti nemůžu říct všechno... ale něco snad. Pravda je, že situace se pro nás zatím vyvíjí dobře... teoreticky nejlepší aliance v lize se navzájem vyřídily ve vzájemném souboji, takže zatím to vypadá že bychom mohli mít slušnou šanci vyhrát. Jinak co se naší strategie týká, tak nějaká zvláštní nebyla... vlastně jsme to pojali dost volně, šli jsme tam vesměs bez portálovek, ani schéma mág + 7 hobitů jsme úplně nedodržovali. Každopádně se nějak stalo že vedem... hlavně za to může štěstí, samozřejmě taky to, že jsem sehnal docela dobrý hráče, který tam se mnou byli ochotný jít... a hlavně máme nejlepšího mága v lize a to bejvá rozhodující.

Mistr Aldred: Další celkem zajímavá otázka: Jak naložíte s věcnou výhrou - tj. souborem knížek fantasy hry "Hrdinové Fantasy" - v případě výhry? Bude ji mít ten kdo zavře, nebo bude dražba v DEKách, anebo snad šťastlivce určí los?
Gurth: No tak o tom jsme zatím vůbec neuvažovali... Ale já myslím, že to co se s ní stane si rozhodne Necroslave sám, pokud vyhraje (nerad bych to zakřikl). Mně to každopádně moc netrápí, protože hry na hrdiny nehraju. Sice jsem slyšel, že se u toho dá zažít dost zábavy, ale nikdy jsem neměl vhodnou partu lidí, tak jsem se k tomu nedostal.

Mistr Aldred: To ti teda vřele doporučuji zkusit, doopravdy je to dobrý způsob (nejen) zabavy. Právě jsme se pomalu přeplazili přes dění v první lize, tak se zeptam na něco obecnějšího o tobě a DE. Za prvé, alianci Mix, tu jsi zakládal ty, nebo jak ses k ní dostal?
Gurth: Název Mix, pokud vím, vznikl jednou ve VA2, když se dala dohromady různorodá parta lidí co se tam sešli (proto Mix) a u toho jsem zrovna byl. Nenapadlo mě tehdy, že to bude časem stabilní aliance... To se stalo až o dost později v lize 2F, ve který Mix hrál od jejího založení. První věk jsem s nima nehrál, protože jsem do tý doby hrál výhradně nevíkendovky. Druhej věk jsem si řek že bych tu normální ligu taky mohl zkusit a pár dalších věků jsem s nima hrál. Protože jsme v tý době dost vyhrávali, rozhodli jsme se zkusit jedničku, kde se nám taky docela dařilo (hlavně díky Necroslavově parádní taktice, se kterou jsme vyzráli i na aliance kde měli lepší hráče). Pak se ale dařit přestalo, navíc už jsem měl dost hraní toho klasickýho hobita vykrmovače a Mix jsem opustil s tím, že jsem se vrhnul na DMka. No a teď jsem se zase vrátil, i když Mix v jedničce neni úplně čistokrevnej Mix, asi půlka ali chybí...

Mistr Aldred: Každopádně ta absence půlky aliance není nějak zvlášť vidět. Ba naopak si myslím, že to někdy celkem prospěje i stálé alianci. Teď zase z jiného soudku: Jaká byla pro tebe z herního (tudíž ne grafického) hlediska nejzásadnější změna za dobu co hraješ? A také, jaké další změny by jsi uvítal s "otevřenou náručí"?
Gurth: Asi zavedení hrdinů. To podle mně hru dost oživilo, vnímám to určitě pozitivně, svoje hrdiny si pečlivě piplám, i když mají tendenci umírat hloupou smrtí... ještě že jsou jako kočka a mají více životů. No a pak kupování DEKů za peníze, to se zase neprojevilo tak tragicky, jak jsem čekal. Naopak jsem dospěl k názoru, že má Lord Pletron pravdu a je to nejlepší možnej způsob získávání potřebnejch finančních prostředků.
S dalšíma změnama bych to moc nepřeháněl, myslím že toho bylo za poslední dobu dost... spíš bych se soustředil na vylepšování současnejch věcí. Mně osobně by se nejvíc líbila změna fungování tržiště a chtělo by to ještě zapracovat na srovnání hratelnosti různých ras...

Mistr Aldred: Myslím, že právě ty rozdíly v hratelnosti ras měly kapku víc vyrovnat specialní stavby, nevím totiž jestli se to zrovna všude povedlo, i když je pravda, že některým slabším rasám se daly fakt dobrý stavby, například lidem a trpaslíkům. Pomalu ale jistě se blížíme ke konci, tak mi pověz jaký je tvůj největši idol ve světě DarkElfa?
Gurth: No, asi nejvíc respektuju některé hráče z Riderů, když bych měl jmenovat jednoho, tak asi Nyrrana... co jsem tak četl jeho názory na fórech, tak se dost shodujem.

Mistr Aldred: Já také prozradím svůj idol. Je to dnes už bohužel nehrající hráč X-fighter z Ultra Svatých Kamarátů, díky němuž jsem se dostal do "vyšší vrstvy" DarkElfa. Už nebudu dlouho zdržovat, poslední otázka: Jakého svého úspěchu si nejvíc ceníš?
Gurth: Nemám žádnej opravdu výjimečnej individuální úspěch... nejvíc si asi cením toho, že jsem se za ty roky propracoval do opravdu dobrejch aliancí, kde nemůže hrát jen tak někdo.

Mistr Aldred: Díky za rozhovor. Mnoho štěstí, ať už v nynější 1. lize, nebo i v budoucnu.
Těšilo mě :-)

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů