Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Lochar - čtvrtá část

30.12. 2007 Autor DShay Komentáře Komentáře (37) Kategorie Příběhy Hodnocení 4.56 Přečteno x1776

Po delší době jsem zpět s dalším pokračováním příběhu. Hlasování skončilo patem a proto jsem rozhodl já: Zvolil jsem možnost B. Nechte se překvapit, co Lochara čeká na jeho cestě...


 Lochar - Act IV.

Lochar se posadil, setřel pot z čela a začal přemýšlet. Snažil si vybavit všechny včerejší události a dát řád chaotickým vzpomínkám. Nejprve ho napadnul nekromant, kterého porazil v duševním souboji. Už ho skoro zabil, ale z nevysvětlitelného důvodu mu daroval život a vyslechl si jeho zprávu. Nekromant mu oznámil, že ho chce někdo zabít, že kvůli němu zemřela jeho rodina a několik desítek dalších nevinných. A pak ten sen... co měl znamenat? Kdo byl ten muž uvnitř pentagramu a co to vlastně viděl? Hluboko ve svém vědomí cítil, že to, co viděl, bylo důležité a že by měl vědět, o co šlo. Jenže si nemohl vzpomenout.

Příliš mnoho otázek se mu honilo hlavou a měl jen málo odpovědí. Byl zmatený a nevěděl co dál. A pak se zčistajasna rozhodl. Půjde dál... na sever! Neviděl jediný důvod, proč nekromantovi věřit a stále ještě chtěl pomstu. Ujedl ze svých skromných zásob, meč připnul zpět k opasku a vyrazil.

Po lesní cestě ušel asi pět mil, když došel na další mýtinu. Tentokrát na něho žádný poutník nečekal a tak Lochar vykročil směle vpřed. Když byl asi v polovině mýtiny, vynořili se z lesa lučištníci. Bylo jich asi třicet a stáli v kruhu kolem něho. Pro Lochara však bylo důležitější, že všichni mířili na jeho hruď.

Ani se nehni, jinak budou moji muži střílet! Kdo jsi a co pohledáváš v našich lesích?", mluvčí stál proti němu. Z toho jak promluvil, vyrozuměl Lochar, že je to zřejmě velitel skupiny. Svým oblečením se nijak nelišil od ostatních, ale jeho luk byl o něco delší a také ho zdobily jemně vyřezávané ornamenty. "Jmenuji se Lochar, před několika dny jsem měl statek asi deset mil odsud... potom přišli nekromanti a z mého domova zbyly jen trosky. Teď bloudím lesem a hledám pomstu. A vy jste kdo?", Lochar vlastně věděl kdo to je, ale i tak se zeptal. Byli to bandité, kterých je v lesích plno. Neměl u sebe nic cenného a tak doufal, že ho nechají být.

Někteří nás označují za bandity, ale jsme jen muži, kteří nesnášeli královu špatnou vládu a jeho přemrštěné daně. Odešli jsme ze svých domovů, od svých manželek a žijeme hluboko v lese. Občas přepadneme nějakého neopatrného kupce, ale jinak se živíme hlavně lovem. To, co se před několika dny stalo, nás ovšem hluboko zasáhlo. Možná žijeme mimo zákon, ale jsme stále věrní naší vlasti a jsme ochotni za ni bojovat. Ti zplozenci pekla se zřejmě schovávají v těchto lesích. Mí muži ve dne v noci prohledávají tento les - známe ho jako svoje boty. Nebude to trvat dlouho a odhalíme jejich skrýš. Potom je zabijeme!"

Velitelova řeč se Locharovi líbila. O nekromantech si zřejmě mysleli to, co on a vypadali na to, že touží po jejich krvi stejně jako on. Možná by jim pomohlo, kdyby jim řekl, co se mu včera přihodilo... mohl by jim i říct, kde najdou nekromanta a jeho pána... Ale, nebyla by to zrada? Ten neznámý Pán mu zřejmě důvěřoval... no, ale zase je to nekromant a ti málo dbají na to, jestli dodrží slovo. Stále to byly nepřátelé lidí a jako k takovým se k nim má chovat. On se přece toho neznámého neprosil o to, aby se s ním mohl setkat. Ale i tak cítil, že by si to vyčítal...

Co se děje? Proč jsi tak zticha? Vypadá to, že o něčem přemýšlíš... pověz nám o čem?!"

A zde, milí čtenáři, příběh opět přerušuji a nechávám na Vás, aby jste rozhodli, co Lochar odpoví veliteli banditů:

a) Poví jim o tom, co se mu včera stalo, řekne jim, kde na něho Pán čeká a požádá velitele o to, aby se k nim mohl přidat.

b) Lochar odpoví, že by se k nim rád přidal a přemýšlí, jestli je má požádat, aby ho vzali mezi sebe a jestli by jim byl něco platný. O včerejším dni pomlčí.

c) Lochar se to může pokusit nějak zamluvit. Poprosit je o nocleh a trochu zásob na cestu s tím, že by se rád ráno vydal zase na cestu.

Hlasování tentokrát ukončím v pátek 4.1. 2008, tj. za 4 dny

 

Související články:
Lochar - první část
Lochar - druhá část
Lochar - třetí část
Lochar - pátá část
Lochar - šestá část

Hodnocení článku: Hodnocení 4.56, Hodnotilo 9 uživatelů