Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Potyčka v horách

22.7. 2008 Autor Mortam- zlatý král Komentáře Komentáře (4) Kategorie Příběhy Hodnocení 4.78 Přečteno x1877

Tak tohle můžete brát jako úvod. Pokud bude dost kladných ohlasů, mohu napsat pokračování...:-)


Sek, odskok, pirueta, sek zleva, půlkrok, sek...

Skřet padl jak podťatý a země začala lačně vsakovat jeho krev. Reginald ukročil stranou, přikrčil se jako kočka a začal hodnotit své šance. Nepřátel bylo méně, nejvíc tak padesát, všechno skřeti, zaútočili nečekaně, asi v deset večer... Skřeti byli lépe vyzbrojeni a jistě i lépe vycvičeni. V jednotce, do které patřil i on, jich je nejméně osmdesát. Ale všechno to byli naprostí nováčci. Tomu nejstaršímu, pokud nepočítal sebe a velitele, mohlo být tak pětadvacet let. Ještě se zapotí, než ta bitva skončí.

  Náhle se před ním objevil další skřet, celý oblečený v kožešinách, v jedné ruce štít, ve druhé šavli. Na nic nečekal a zaútočil. Kryt, krycí sek, odskok, sek, bod, půlpirueta, sek... Další skřet dodýchal a Reg se znovu kriticky podíval na bojiště.

*****

  Reginald ležel opřený o strom a obvazoval si levou ruku. Někdo mu do ní nepříjemně sekl. Podíval se před sebe na pole. Přeživší lidé natáhli mrtvé skřety na hromadu, nejspíš je spálí. Lidské těla seřadili vedle sebe na pole. Skřetů mohlo zemřít tak třicet, zbytek utekl. Lidí zemřelo asi dvacet. Všichni nováčci, nezkušení se zbraní v ruce. Hodně jich je taky zraněných. Všichni čtyři medici pobíhali od jednoho skučícího k druhému, nevěda, kam dřív skočit. Reginald od sebe jednoho odehnal. Již čtyřicet let, co byl na tomhle světě, se o sebe staral sám a nechtěl to již porušovat. Nejvíc věřil sám sobě a zatím se ze všeho dostal. Zajímalo by ho, kolik lidí dnes večer ještě dodejchá. Jak jen tyhle hory nenáviděl. A jak se sem, do týhle podělaný jednotky, vůbec dostal? Asi byl opilý, to by všechno vysvětlilo. Morálka teď dost klesla a všichni seděli zplihle... Reginald pokrčil rameny, napil se vody, co měl u sebe, natáhl se a začal podřimovat. Něco mu říkalo, že se ještě nadře, než tohle všechno skončí. Potřebuje na zítřek nabrat dostatek síly...

Hodnocení článku: Hodnocení 4.78, Hodnotilo 9 uživatelů