Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Ve Skřetosluji

8.5. 2008 Autor Tanis Půlelf Komentáře Komentáře (0) Kategorie Příběhy Hodnocení 0.00 Přečteno x996

První část vyprávění o trpaslících a jejich pronásledování skřetů.

další části dopíšu podle zájmu


Oheň vesele zapraskal. Kolem něj leželo šest trpaslíků, v polohách v jakých dopadli únavou na zem. Již desetiden  patrájí v horách v trpasličí říši po přepadové skupině skřetů,která vyplenila už více než pět vesnic.

Bylo vidět, že skřeti se v těchto horách vyznají lépe než trpaslíci, i když trpaslíci tu byly prakticky doma. Z Trpasluje bylo vysláno něco přes dvacet trpaslíků. Skřeti trpaslíky po celou cestu pronásledování přepadávali. Trpaslíci se ale semkli v obraně a těch pár skřetů zahnali zpátky do jejich jeskyní, kam ani nebojácní trpaslíci neměli odvahu vlézt.

Jen jediný trpaslík z těch držel hlídku a všech šest ostatních spalo. To bylo od trpaslíků pošetilé nechat na hlídce jen jednoho trpaslíka. Byly ovšem už tak vysílení, že jim to bylo upřímně jedno. Trpaslík se jmenoval Horadin a právě si dopřával mocný lok trpasličí pálenky. Pálenka ho pořádně zahřála. Což o to zima zas tak moc nebyla, bylo pozdní léto, už spíše podzim patnáctého roku, co si Dark Elf podmanil svět. Už jen velmi málo lidí bylo schopno mu vůbec ještě trochu vzdorovat. Nejvíce ze všech měl spadeno na Trpaslíky, kteří stále odolávali jeho útokům ve svých nedobytných magických pevnostech. Nebylo pochyb, že skřetí přepadové tlupy vyslal právě Dark Elf, aby si zajistil alespoň dílčí úspěch v této válce, která se pomalu chýlí ke konci. Dark Elf už skoro odřízl trpaslíky od zásobování,a teď už jenom čekal,kdy se mu trpaslíci vzdají,nebo budou tak slabí, že už neodrazí jeho armádu. Bohové ovšem přejí trpaslíkům. Právě v těchto dnech napadli Dark Elfa spojené armády lidí, elfů a barbarů. Dark Elf musel tedy prozatím přesunout svůj zájem trochu jinam.

To vědomí, že Dark Elf konečně ztrácí, že byl překvapen touto novou aliancí, dávalo trpaslíkům velkou naději a „sedmičce" zvlášť. Horadin se při pomyšlení, jak rozsekává Dark Elfovi voje napadrť,musel usmát a dal si další lok pálenky. Zvedl se vítr a pozdní odpoledne přecházelo do stmívání. Ve větru bylo ovšem cítit i něco, co nevonělo moc hezky,Horadin to okamžitě rozpoznal.Kopnul nejbližšího trpaslíka, ten se s trhnutím probudil.Uviděl Horadina,jak probouzel další trpaslíky a dával si prst před pusu, aby byly z ticha. Trpaslík se jmenoval Filin.

V trpasličích říších se jeho rodina těšila velké úctě. Filin dokázal jednou zabít horského trola,úplně sám. Proto i jeho znala většina Trpaslíků, převážně v trpasluji.

Do tábora vrazilo s ryčením asi deset skřetů, narazili na odpor,se kterým nepočitali. Semknutí trpaslíci odrazili štíty útok a sami udeřili sekerami,jejichž ostří by protlo i dvě drátěné košile.

Na trpaslíky vystříkla temně rudá krev. Boj se za chvilku vyrovnal, protože skřeti nebyli v boji žádní nováčci. Už pět skřetů zemřelo. Na straně trpaslíků už, ale tři také zemřeli.Skřeti přestali útočit a začali se bránit. To byla velká chyba,protože skřeti nejsou moc dobří obranáři. Zbyly už jenom tři skřeti. Trpaslíci zbyly čtyři. Jednomu skřetovi se podařil přesný zásah do Filiho helmice, trpaslík ztratil vědomí a spadl na zem. Skřeti Filiho popadli,a začali utíkat. Trpaslíci neměli sílu je pronásledovat. Vyčerpaně se svezli do trávy a usnuli. Věděli, že dnes už je nikdo nenapadne.  

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů