Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Moc artefaktů, patr II.

29.8. 2008 Autor Farao Komentáře Komentáře (1) Kategorie Příběhy Hodnocení 8.00 Přečteno x1644

Přicházím k Vám s dalším dílem příběhu. Někteří mě po jeho přečtení možná obviní z toho, že je nudný a že je přetržen uprostřed věty, ale každý díl nemůže sršit akcí a každý příběh někde musí končit.

Budu doufat, že se Vám přesto příběh bude i nadále líbit a rádi si také přečtete další díly... Pokud se mi je někdy podaří napsat...


Darvan, který stál za nekromantem bodl mečem vpřed... Probodl pouze vzduch, protože nekromant zmizel a objevil se kousek od Rash'kerovi skupinky.

„Ale no tak, to nic lepšího neumíte?", poškleboval se Nekromant.

Ve stejném okamžiku, kdy to dořekl, mrštil po něm Felix, třetí ze skupiny, nožem...který neškodně přistál nekromantovi v otevřené dlani. Ten si ho chvíli zamyšleně prohlížel a pak ho hodil kamsi za sebe.

„Tak to by stačilo.", pronesl klidným, studeným hlasem. „Jdu si pro Angmarskou hůl, kterou jste pro mého pána právě získali...a nesu vám vaše peníze.

„Počkat...takže náš tajemný zaměstnavatel je...", Daravan větu nedokončil, jen ukázal směrem k postavě v plášti.

„Ano, pro jeho pána teď pracujeme a jeho peníze nás..."

„K čertu s penězi Rash'kere! My pracujeme pro nekromanty? A kdy jsi nám to chtěl říct?!"

„Právě vám to řekl.", vmísil se do hádky nekromant. „Myslí si, že peníze, které dostanete za tuhle práci vám konečně koupí svobodu. A tady je první splátka, jak jsme slíbili a teď tu hůl.", na zemi před Darvanem se objevili dva váčky se zlatými mincemi. V každém mohlo být tak sto mincí. Rozodně to bylo víc, než kolik kdy předtím dostali.

Rash'ker beze slova sebral hůl a podal ji nekromanty. Ten se jen na všechny ušklíbl a zmizel.

                                              --------------------------------

Nastal večer a skupinka se utábořila asi deset mil od hrobky kde nalezli Angmarskou hůl. Seděli u hně a nikdo nepromluvil. Všichni přemýšleli o tom, co se dnes stalo. Ale špatně se něco Rash'kerovi vyčítalo, když každý z nich měl u pasu váček se čtyřiceti zlatými.

„Pořád tomu nemůžu uvěřit. Po těch všech bojích proti zlu a nestvůrám z temnoty teď pro jednu takovou nestvůru bojujeme a to jen..."

„Sklapni Darvane", to promluvil Ronald. Ronald byl štíhlý a vysoký, tělo samý sval a modré oči. Kdysi byl malým zemanem v maličkém království, ale jednou vytáhnul kvůli malichernosti do války proti svému sousedovi. Jeho vojsko porazili, ale situace se mu vymkla z rukou. Jeho muži povraždili všechny vzdávající se nepřátele a vypálili několik vesnic. Ronald si to vše vyčítal a nakonec raději v jedné temné noci zmizel. V jedné hospodě narazil na Rash'kera a přidal se k němu.

„Ty prachy jsme si všichni vzali, takže obchod je uzavřen. Navíc, čtyřicet zlatek za jednu mizernou hůl, kterou hlídalo pár shnilých mumií - to je dobrá cena. A to jsme teprve na začátku. Kolik těch artefaktů ještě má být Rash'kere?"

„Nevím, Ronalde. Nic mi neřekli. Vždycky jen dostaneme mapu a popis artefaktu, který hledáme. Ale musím říct, že o Angmarské holi jsem už lecos slyšel. Obešel bych se i bez toho popisu...myslel jsem si, že všechny ty legendy, které se k ní vážou, nejsou pravdivé, ale teď o tom začínám pochybovat."

„Rash'kere, co jsi o ní slyšel?"

„Údajně ji stvořil sám Velký nekromant. Nejmocnější a nejděsivější ze všech těch zplozenců pekla. Chtěl s pomocí její a několika dalších artefaktů spoutat duši každého nekromanty. Tím by je všechny sjednotil pod svoji vládu. Slyšel sem, že se mu to opravdu podařilo a všichni, kteří byly pod jeho mocí museli splnit každé jeho přání - ať už chtěli nebo ne."

„Pche, Velký nekromant!", ušklíbl se Felix. „Tím mě babička strašila jako děcko! Nejspíš to jsou jen cetky nějakého temného kouzelníka. Co máme přinést jako další, Rash'kere?"

Knihu mrtvých" pronesl tichým hlasem pátý ze skupiny. Všichni se k němu otočili a Rash'ker rozbalil pergamen. Ještě se na něj nepodíval. A skutečně. Jak další měli najít Knihu mrtvých.

„Jak to víš, Mehisi?", zeptal se nevěřícně Rash'ker.

„Protože Kniha mrtvých je...pokrčování příště

Hodnocení článku: Hodnocení 8.00, Hodnotilo 3 uživatelů