Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor s komentátorem Absolutelama

10.11. 2008 Autor Karlos Komentáře Komentáře (0) Kategorie Rozhovory Hodnocení 6.67 Přečteno x2373

Mám tu čest komentovat ligu 2H, kterou dříve komentoval Absolute. Proto jsem s ním udělal rozhovor, který je sice částečně zaměřen na ligu 2H, ale i bez sledování této ligy myslím stojí za přečtení.


Karlos: Tak představovat tě nemusím, tak se rovnou pustíme do rozhovoru. Klasicky, kdo vlastně jsi, jak dlouho DE hraješ...?

Absolute: Kdo jsem? :))) Mno živočišný druh člověk, male, aktuálně student prvního ročníku čvut v Praze :) Na DE se vyskytuju nejčastěji pod nickem Absolutelama.. a teď tomu budou brzy tři roky :)

Karlos: Každý si určitě všimnul nedávné měny v komentátorské centrále. Odešel Mowuki, Draugluin ho nahradil a ty ses stal zástupcem. Bylo to plánované už nějak déle, nebo jsi obdržel den předem zprávu na kterou jsi odpověděl ano a už jsi "byl v tom" :)?

Absolute: Mno co si budem povídat, Mowuki se o své pauze (odmítám tomu říkat konec :-) ) rozhodl už někdy v průběhu předchozího měsíce.. takže novej zástupce šéfredaktora se začal shánět už asi v půlce října.. no netrvalo to ani moc dlouho a aj se sehnal :)

Karlos: A proč se rozhodlo právě pro tebe? Samozřejmě jsi dobrej komentátor, ale nějak organizačně ses zatím ve hře neukázal (nebo o tom nevím).

Absolute: Mno to se budeš muset zeptat Draugluina, potažmo Mowukiho :-D já se nevybral, mi to bylo nabídnuto :P

Absolute: A když mě někdo žádá o pomoc, je-li to v mých silách tak rád pomůžu. Tak jsem si řekl, že to zkusím :)

Karlos: Přejdeme k lize 2H. Komentoval jsi ji přibližně 2 roky. Přijde ti, že se hra zhoršila, nebo zlepšila (obsazenost, kvalita aliancí...)?

Absolute: Mno v 2H jsem byl tuším (s drobnejma pauzama - prázdniny, maturita) od počátku své komentátorské "kariéry", tedy od června roku 2006.. Mno a liga jako taková si prošla několika charakteristickýma obdobíma :) První bych charakterizoval jako "Figovo", kdy se v lize pravidelně vyskytovala aliance založená na tomto veteránovi (často Taj Mahal, později různý pokusy co jsme dávali dohromady...) Konkurence bývala různá. Jednu dobu taky 2H častěji navštěvovali DeviLs, Sec Mazec.. no vystřídalo se tam hodně aliancí. Loni (letos? ) byla ve znamení především KL, PT a dalších různých příchozích.. Mno historii 2H by vydala na dlouho :) Dokud někdo nesepíše paměti, tak si budou muset všichni zvědavci vystačit se síní :))

Absolute: Ale opravdu těžko soudit, kdy to tam bylo lepší/horší.. vyloženě špatnejch období moc neměla. Možná nějaký prázdniny.. nebo byla trochu kríza když tam KL chodila ve dvou aliancích, nebo ty věky kdysi dávno, kdy se vždycky spojila celá liga proti Taj Mahalu (aneb proč tam pak přestal chodit..).. ale i to je vývoj a různorodost ligy, no :)

Karlos: Paměti 2H to zní pěkně, nechtěl bys něco takovýho sepsat :)?

Absolute: Mno možná kdybych se někdy hodně nudil... :-D Spíš by se to mohlo dát udělat jako seriál třeba na Timesech, no :P Ovšem s tím, že počátky by musel udělat Figo (který hrával v 2H od jejích založení) a konec ty (protože já to tam teď přestávám sledovat) :))

Karlos: No dnes už komentuješ 2E, která z lig je podle tebe lépe obsazená a ve které jsou hezčí souboje?

Absolute: Mno 2E a 2H jsou nesrovnatelný. Dvaháčko je železo, souboj většinou minimálně tří aliancí se spoustou neutrálů. Dvaéčko je bronzovka, dlouhodobě okupována aliancí Strength and Honor (resp byla asi do června tohoto roku.. a teď se tam zase pomalu vracíme, no :) ); každopádně věky, kdy je tam jen jedna aliance (SaH) a druhá poskládaná z neutrálů nebo prostě značně slabší, v 2E nejsou výjimkou, naopak takové ty se 4ma sehranejma aliancema vskutku ano. Takové věky pak ovšem stojí za to, stejně jako ty, kdy se tam sejde duel dvou sehraných osmičlenek :)

Karlos: Ale jsou v bronzu o hodně víc sehraný aliance?

Absolute: To rozhodně. Právě SaH, konkurenci nám tam dělávali třeba ŘO, Kaer Morhen, DeviLs, Kruh Světla.. a tak, no :). Takový souboje jsou pak velmi pěkný. Ale často druhá aliance nepřijde, a to pak zase celej věk stojí za prd, když se jenom dobývaj neutrálky a žere hrstka neutrálů..

Karlos: Co si myslíš o aktuálním věku v 2H?

Absolute: Hmm.. netuším, vůbec jsem tam nekoukal O:-) Mě teď zajímá především turnaj.. a komentuju tu 2E.. a nemůžu prostě sledovat všechno O:-), ale někdy tam určo mrknu, musím zkontrolovat jak si vedeš :-D

Karlos: To jsi mě zklamal, ale já zase vůbec nesleduju turnaj, takže tě chápu. Bylo by toho opravdu moc.

Absolute: Mno teďka koukam na komentář a začínam si to vybavovat :-D na začátku jsem to pár dní vlastně sledoval :))

Karlos: Tak co klanovej turnaj, kdo je tvůj favorit? A kdo myslíš že vyhraje? Vsadil sis do té soutěže o 100 deků?

Absolute: Jo no klanovej turnaj.. doufám že vyhraje Triskelion.. a myslím si, že na to máme :P :)) Do soutěže jsem si nevsadil; nicméně z možných tipů jsem původně měl favority Ridery a trisko, poté co Rideři nelogly mága jsem to přehodnotil na DeviLs a Trisko. Ovšem nic není jisté, třeba Triskelion měl (má) imho jednoznačně neobtížněji nalosovanýho pavouka - co souboj to silnej oponent. Mno -- uvidí se :)

Karlos: Nekoukl bys na 2H, když už je to rozhovor pro ně? :)

Absolute: hehe.. kouknu na mapu :). Mno jako Anthalos má výbornou pozici. Ale tak Pětinožka je třída, by to taky mohl uhrát.. těžko říct, koukal jsem jen povrchně :)

Karlos: No má u sebe Kraba, což je taky problém (mluvím o Příšeře), ale hrát umí fakt dobře.

Karlos: No a nakonec, jak se ti líbí změny v DE?

Absolute: Když já ted jak mám funkci tak nesmím kritizovat :-D .. ne dobře, vážně - je vidět že LP se snaží svou hru pro nás neustále vylepšovat. Je jasný, že někdy se zadaří víc, někdy méně. Nejhorší úpravy naštěstí většinou rychle zmizej nebo se upravěji nějak snesitelněji, takže celkově myslím, že se DE vyvíjí k lepšímu :) Když se podíváme na nejnovější změnu - poštu. Je tam ještě spousta věcí, co bude chtít trochu doladit.. ale celkově je to pěkný, účelný.. a prostě fajn :)

Karlos: Jde vidět že jsi ve funkci :D. Ještě bys chtěl něco napsat skrz tenhle rozhovor do komentu u 2H? Nebo tě napadá ještě nějaká otázka?

Absolute: No v 2H všechny pozdravuj.. a otázka spíš asi jestli napadá ještě nějaká tebe, no :P Já bych se sebou asi vůbec nedělal rozhovor :P

Karlos: Mě už nic nenapadá. Děkuju za rozhovor a přeju, aby se ti dařilo.

Hodnocení článku: Hodnocení 6.67, Hodnotilo 3 uživatelů