Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor s Torgem (Kontegem)

20.5. 2009 Autor Laxinátor Komentáře Komentáře (0) Kategorie Rozhovory Hodnocení 0.00 Přečteno x2598

Jsem komentátor ve 2E, kde právě všechny válcují DeviLs v čele s Torgem. Přečtěte si (téměř) nesestříhaný rozhovor s touto legendou.

O DeviLech a Riderech, o inteligenci nováčků, o inteligenci Martina Chrena i o slušnosti v dnešních dobách. A mnohem více. (Jako ve všech novinách tento poutač láká na věci, o kterých jsme se téměř nebavili, ale mají možnost zaujmout vás. A proto jsme je použil.)


Laxinátor: můžem... jen tě chci varovat, že jsi můj první
Takže začněme seriózně. Mé jméno je Laxinátor Skromný a vládnu trpaslíkům žijícím ve Zvonových horách. Vítám ve své podzemní síní slovutného vladyku Torga Mysterious DeviLa, také známého jako Konteg Gangbang Rider. Je mi ctí.

Torg: Děkuji, též je mi ctí, vládče trpaslíků

L: Nejprve by bylo vhodné, kdybys o sobě pár věcí vypověděl mi. Kolik let již kráčíš po našem světě, kde je tvé sídlo v Republice České a jak dlouho tuto bohulibou hru hraješ.

T: Po našem světě budu v červnu kráčet 21 let. Jinak sídlo mých armád a mého dvora nachází se v hlavním městě naší republiky (teď je myšlena ta Česká, bratja Slováci mě musí omluvit). A co se hry týče tak s přestávkami něco okolo 5 a půl roku.

L: Vidím, že dvorské mravy nejsou ti neznámými.
A pak zajímá mne též, za jakou rasu v tomto světě žiješ.

T: Rasu? Toť otázka. Začínal jsem jako čistej entař, později přibyli skřeti, hobiti, skuruti, lidi. Přičemž v poslední době asi nejvíc točím hobity, skřety a skuruty. Mám těch lig víc, často velím, takže spíš podle toho co je víc potřeba nebo jaký je počasí.

L: Takže více kol ti je bližších, nemám-li pravdu?

T: ano jsou mi bližší bojové vícekolové rasy

L: DeviLs a legenda, toť dvě slova, která jakoby k sobě neoddělitelně patřila. Prozraď mi tajemství úspěchu pekelného klanu, v němž ty sám vysokou funkcí se honosíš.

T: Uff tajemství pekelného klanu? Nekladeš lehké otázky. DeviLs sami o sobě byli úplně prvním klanem na DE. Rozumějme alianci, seskupující pod sebou více aliancích, jakých si menší celků hrajících pod jedním patronátem DeviLs. V dnešní době máme hodně hráčů, ale fakticky jsme spíše v úpadku. Už to nejsou ty doby kdy byly 4 aktivně hrající aliance plné lidí tahající za jeden provaz. Dnes by jsi našel asi jen 3. BS1 velená Arou (momentálně trochu stávkující). BS2, zcela nově postavenou aliancí, kde se sice uchytili někteří DeviLové buď z dob minulých Ihsahn, nebo celou dobu aktivně hrajících, např. Paladinek a pak jsme tam dovlekl skupinku lidí z věhlasnějších aliancí, které spojuje láska k ženám, jídlu, chlastu a jsou to vesměs prasata  ale je nám v tý alianci dobře. Takže jednoznačně za úspěchem DeviLs bych viděl hlavně to, že je to zajímá parta lidí, silně různorodejch, kde najdeš lidi který jsou strašně v pohodě najdeš i lidi co jsou strašně v nepohodě, ale všichni si dokážou sednout k jednomu stolu a tam zachlastat.
Toť asi můj rozbor k DeviLs

L: Musím přiznat, že poslouchat to, usnul bych za chvíli, ale takhle s to budu muset přečíst.

T: Kdybych ti to říkal, vložil bych jistě spoustu humorných historek. Například o tom, že DeviLs jsou jediný klan, jejichž mág hodil soudný den v hospodě, přičemž v důsledku vyhodil proud v celém domě. Aneb kde jsou doby velkého Steeplera.

L: Hmm, vyčerpávající, neuvěřitelné, šokující, ale i toto je život

Hej pacholku, kde sou ty pinty, cos měl dávno přinýst?! Abych tě nenechal oholit ty bídáku jedna lenivá!

Rád bych si tvé historky vyslechl, ovšem do jediného malého komentáře by se to jen stěží mohlo vejít. Další má otázka. Jakožto veterán, navíc ověnčený mnoha úspěchy, se musíš angažovat i ve vnitřních věcech Dark Elfa. Pověz, jsi spíše konzervativním, nebo máš rád novoty?

T: Těžko říci. Vidím, že některé věci jsou krok dobrým směrem, co se týče života hry. Občas bych ale měl jisté výhrady ke způsobu kterým se k nim přistupuje a k tomu, že nejsou (neříkám, že vždy), úplně dotažené a tak tady máme 5, 6 novinek, který jsou dodělaný jen tak napůl. Ale musely se uploadovat asi proto, aby bylo něco nového a mohli jsme si udělat symbolickou čárku. Ale už nebyl čas to změnit. Jinak některý novinky bych spíše omezil. Viz třeba rádce (aby nebyl zneužívatelný k zisků deků) ho zakázat ve trojkách.

L: S rádcem s tebou musím souhlasit, ovšem nepochybně nemůže být nic dokonale vybroušené, leda by to brousili mistři z mých dílen, poku´d se to předem neotestuje. Ale dám ti k tomuto tématu konkrétní otázku. Myslíš, že je Plentronova péče o novice přemrštěná, či nikoliv?

T: Vzhledem k tomu jak jsem vystupoval na nápadech, tuším včera vs. Dark Soul. Myslím si, že přemrštěná není. I vzhledem k tomu, o čem jsem mluvil. Tedy vzrůstající konkurence a tlak vůbec na trhu on-line her. Takže ta jeho péče by odpovídala. Bohužel bych spíše kritizoval formu a to co se nováček naučí.

L: No ovšem, to jsi byl ty. Omlouvám se za svou neznalost fakt.
Čemu přednost bys dal, Zelího smlouvě, nebo spletitým čárám diplomacie?

T: Dřív jednoznačně diplomacii, nicméně poslední dobou spíše Zelímu. I když u něj je spíše problém, že se podle něj dá hrát pouze v ligách kde jsou na obou stranách slušní lidé a hráči a to se na DE potká málokdy.

L: Zelí má rozhodně své kouzlo.
A blížíme se ke konci, takže trochu odlehčíme témata. Kolik způsobů na umučení chrena tě napadne?

T: Nespočet. Kdysi jsem četl knihy o španělské inkvizici.. to bylo hodně inspirativní.

L: To věřím.
Na politické křižovatce zahneš vlevo, nebo vpravo?

T: vždy vpravo

L: Sympaťák
Další otázka je obvyklá pro soutěže televizní a její znění je toto: Co ti tato hra dala a co ti vzala?

T: Vzala mi hodně nervů a jednu přítelkyni. Dala mi spoustu přátel, zábavy a úžasnou partičku lidí zvanou DeviLs BS2.. a když už jsem si myslel, že další taková bejt nemůže dostal jsem se do Riders, kde je to prostě skvělý.

L: Ano jezdci, ti opravdu dostávají svému jménu. Svobodně přijdou, vyhrají nějakou vysokou ligu a hned zase zmizí.

T: Trochu tě opravím. Poslední dobou se vysokým ligám vyhýbali a potom co teď zažíváme v jedničce se jim možná zase vyhýbat začneme. Viz trochu nestandartní hra Pandorras Box a její vystupování na fórech.

L: Jedničku nijak zvlášť nesleduji, ale jiste se podívám.
A poslední z otázek mých, a to ta, která o osudu tohoto rozhovoru rozhodnouti může, když nevhodně odpovíš: Jak jsem si vedl?

T: Dobře  sám jsem dělal rozhovory pro blog RS v minulosti a rozhovor je jedna z nejtěžších disciplín komentátorova života a ty si si vedl dobře  přeju hodně štěstí i do budoucna a ať se tě to drží .

L: Loučím se s tebou mocný hobito-skřeto-skurute, kéž se tvému meči dostává mnoho nepřátelských hlav, ať tě provází síla a snad proti sobě nikdy nestaneme, protože v tom případě bych na mapě dlouho nevydržel.

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů