Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor se zakladatelkou klanu Kočičí Peee

7.11. 2009 Autor Torg Komentáře Komentáře (2) Kategorie Rozhovory Hodnocení 0.00 Přečteno x2621

Rozhovor s jednou ze zakladatelek kočičího, jediného čistě dámského klanu, na DE. O ženách v DE, skřetech, Triskelionu a kočičím klanu. O tom jak správně živit skřeta a vztazích provázaných s DE. Toto a ještě mnohem více se dozvíte v následujícím rozhovoru.


Peee obecnáTorg: Na začátek našeho rozhovoru tě poprosím, jestli by si si nám trochu představila, kdo jsi, jaké rasy hraješ, za jaké nicky bychom tě ve hře mohli potkat?
Peee:
Dobré odpoledne všem, na DE působím všehovšudy už asi 5. rokem, samozřejmě s různě dlouho trvajícími přestávkami. Můj nejstarší původní nick je Peee (moje oblíbené upozornění - píše se se třemi E a vyslovuje se Pé)) ) dál jsem založila nicky Peee II, Elenwë a méně známou Kočku v pračce (která mi byla nedávno v pekle smazána, tak jsem ji musela znovu obnovit). A co se ras týče, nejblíž mi momentálně jsou skřeti a TE.

 

Torg: Tím si hezky obsáhla tvou virtuální stránku, co by si nám řekla o té reálné?
Peee:
No, vzhledem k tomu, že jsme stále ve virtuálním světě - i náš rozhovor je virtuální, nechala bych to u stručného popisu, že jsem dvacetiletá mladá žena,jsem z Hradce Králové a studuji napůl ekonomku a napůl informatiku v Pardubicích.

Torg: Tedy východočech, aneb do Prahy i do Brna na srazy daleko. vraťme se tedy k DE, v jakých aliancích momentálně působíš?
Peee:
Ve svých začátcích jsem čas od času hrávala s Figem v jeho tehdy slavné alianci Taj Mahal, ten je zdá se už teď bohužel na zaslouženém DE odpočinku. V současnu jsem členkou klanu Ender's Game, Triskelion - tohoto členství si dost vážím, a dškuji klukům (a Pumče), že mě vzali mezi sebe a nedávno jsem se stala členkou a vlastně i zakladatelkou dámského klanu Kočičí.

Torg: Hmm zakladatelka Kočičího klanu, tedy prvního čistě dámského klanu na DE je určitě velká pocta. Jak to s ním vůbec v současnosti vypadá? Chystáte se slečny někam? Prozradila by si čtenářům něco o tom, jak to v klanu chodí apod?
Peee:
No.. před nedávnem se nám konečně podařilo ukořistit první výhru ve 2M (taky už bylo na čase!). To nás nabudilo a hned na to jsme skočili do 2B, kde se teď momentálně nacházíme, ale výhra se nám tam bohužel nepoštěstila. Myslím ale, že než se na Kočky navalí předvánoční šílenství, v blízké době se jistě někde objevíme, zatím neznámo kde. Máme ve svých řadách jak více, tak méně zkušené hráčky, takže v ligách máme ještě dost co natrénovávat. Snad Kočky nepřejde chuť hrát a navzájem se sehrávat a třeba se někdy, časem, dočkáme i velké slávy Kočičího klanu, dalo by se to vzít jako mé novoroční přání tomuto klanu, ale jak říkám, nezáleží to jen na mě, ale především na ostatních členkách klanu

Torg: Tak jak je vidět kočky mají tendenci to pánům natřít, alespoń v budoucnu. Jak to máte s nabíráním nových členů? Hlásí se vám nějaké nové hráčky? Nebo se jedná o uzavřenou společnost?
Peee:
S nabíráním nových členů, resp. členek je to složitější, jelikož jsme zjistili, že je docela obtížné zjistit, zda se opravdu jedná o slečnu co má zájem hrát a nebo jen o nějakého vypečeného chlapa, co se chce vetřít do společnosti tolika dam. Několik takových pokusů jsme už zaznamenali (nebudu jmenovat, že pane redaktore), ale díky naší přirozené kočičí inteligenci a důvtipu jsme je nakonec vždy prokoukli Takže momentálně se jedná spíš o uzavřenou spolčenost. Tím ale neříkám, aby to opravdové slečny nezkoušeli, pokud se k nám chtějí přidat, bude sice možná delší dobu trvat než si ověříme pravou totžnost, ale pokud na konci ověřování usoudíme, že nejde o slečnu s pindíkem, přijmeme vás (chlapi věřte, že si vás pořádně proklepnem a že odhalíme pravdu, muhaha!)

Torg: Je vidět, že při odhalování, jdete opravdu drápy pod kůži.. snad to případné zájemkyně zcela nevyděsilo. Pomalu, ale jistě se blíží další kolo turnaje muži vs. ženy po kterém vlastně váš klan vznikl, půjdete do něj znovu? A už máte jasno kdo vám bude velet? Jestli si to třeba pod křídlo vezmeš ty, nebo Sonya, či se pokusíte vybrat někoho z vašich řad, třeba kolegyni radní Pumu?
Peee:
Noo, tak o tomhle jsme s Kočkama ještě nediskutovali, ale pokud bude zájem (jako že doufám, že bude), tak bychom do toho určitě šli. Tedy ještě bude záležet samozřejmě na pravidlech, kvalitě organizace (snad si organizátoři vzali z minula poučení) apod. A co se týče případného velení, no tak já určitě ne! Já zastávám názor, že já na velení buňky nemám a místo velení vznikne v ali jeden velký chaos a proto se tomu raději v zájmu mých spoluhráčů vyhýbám, jak jen to jde. Na šéfování máme v klanu zkušenější a lepší velitelky než jsem já a to třeba právě již zmíněné šikovné slečny - Sonyu, která už má zkušenost s velením z minulého ročníku (právě proto se ale obávám, zda bude ochotna si to vzít znovu pod palec) nebo Puma, taktéž zkušená a dobrá velitelka ve světě DE. Ale jak říkám, na fóru o tom zatím nepadlo slovo, takže třeba to bude nakonec celé jinak.

Torg: Řekla si našim čtenářům, že tvou oblíbenou rasou jsou skřeti.. jistě i tví skřeti mají nějaké oblíbené pochoutky, prozradila by si nám něco z jejich kuchařky?
Peee:
Nojo tak na tyhle otázky jsem čekala. Skřeti sežerou všechno, vždyť to sám víš. Stačí jim udělat na začátku útulný klidný domov, kde se můžou v klidu rozmnožovat a pak v zájmu obživy mladých sktřeťat, sežerou od křehkého masa hobitů, po tuhé maso mágů. Mimo to prej mají hrozně rádi když jim velí žena...mmm..bůhví proč....

Torg: Když jsme u velení žen, cítíš se na DE jako žena nějak diskriminovaná, nebo cítíš spíše pozitivní diskriminaci, aneb pánové se snaží co nejvíce vyjít vstříc?
Peee:
Tak o diskriminaci tady nemůže být řeč (tedy až na nedávnou zprávu od LP všem klanům ohledně turnaje, kde oslovuje "Ahoj kluci" a podobné případy) Mě osobně to vyhovuje být spíše v kolektivu mužů - jak v DE, tak v osobním životě. Tady na DE mi jistě holky dají za pravdu, že se k nám 90% pánů chová velmi pěkně.

Torg: Takže vlastně spíše ta pozitivní diskriminace. Spíše klučičí společnost? Chceš tím říci, že preferuješ i pánské sporty, typu hokej, fotbal, rugby?
Peee:
Ee, tak to zas ne. Přiznám se, že co se týče sportu, jsem hrozná lama a co se týče speciálně fotbalu, tak ten bych zakázala, Figo může potvrdit. Ačkoliv na hokej/fotbal v hospůdce se občas ukecat nechám, tam mě ale taky nezajímá hra ale spíš ta konzumace nápojů.

Je libo Peeevo?Torg: Nějaký oblíbený drink?
Peee:
No jéje, těch je. Už to ale není jak za mlada, že bych vypila všechno co teče, kromě rumu, rum to je můj odvěký nepřítel.. Oblíbené drinky, tam kromě dobrého vínka a některých druhů piv spíš různé míchané alko-nápoje, prostě teď už ve tvrdým nejedu.

Torg: Které druhy piva? Plzeň, či snad Holba, mezi pijany známá jako poslední volba?
P
eee: No říkám některé druhy piv, páč teď momentálně dávám v hospodách většinou přednost vínu, ale pokud jsou v hospodě Svijany nebo Strakonický dudák nebo jiný dobroučký pivní speciál, neodolám

Torg: Již si se zmínila, že na DE působíš okolo 5 let.. jak na tebe působí změny, kterými za tu dobu DE prošlo? Myslíš, že byli spíše k lepšímu, nebo k horšímu?
Peee:
Hmmm, tak samozrřejmě jak které změny, některé změny byly dobrá volba, některé změny byly horší volba.. Nevím, nechtěla bych to soudit konkrétně, protože co je pro hráče působícího v DE delší dobu špatná novinka, může být pro nováčka skvělou novinkou a naopak. Navíc pokud se nemýlím stále existuje i poradní orgán KAPO, který je tu speciálně od toho, aby navrhoval vlastní změny a změny navrhované LP prodiskutoval a případně pozměnil k co největšímu prospěchu hry, tím pádem obracel DE k lepšímu. Otázka je, jak moc LP těmto návrhům naslouchá
Mě osobně na hře nejvíc "baví" dobří a féroví lidé, kterých v posledních letech i podle zkušeností starších hráčů bohužel ubývá, ačkoliv dost se jich tu ještě najde a přibývají hádaví nesoudní hráči, kteří si myslí bůhví jací nejsou borci, kteří hře z mého pohledu moc neprospívají.

Torg: Přibývající hádaví hráči a změna komunity je věc na kterou si stěžují všichni veteráni a asi na tom něco i bude. A když mluvíme o změnách a tvému vztahu k nim... je trochu veřejným tajemstvím, že dlouhou dobu chodíš s Figem, alias Vdovcem, ovlivnilo DE v nějakém směru i váš vztah, potažmo mu to spíše prospělo, či uškodilo?
Peee:
No, když mě na DE dostal a začal mě to učit, byli jsme tehdy ještě jen kamarádi ze střední. Každopádně myslím, že na náš osobní vztah DE ani žádná jiná virtuální hra žádný vliv nemá a nikdy neměla. Ale výhoda v tom, že oba hrajeme je ta, že navzájem nemusíme řešit průpovídky různého typu, když před půlnocí usedneme k počítači se slovy "ježiš, to už je tolik, já musim odehrát". Nebo si čas od času můžeme o DE pokecat a nemyslíme si o sobě nic ve stylu "Bože, s jakým počítačovým maniakem a bláznem já chodím". Myslím, že se určitě najdou hráči s tímto problémem, kdy drahá polovička nechápe jejich podivné jednání, že?

Torg: Takže vlastně patříte k té šťastné části populace, které DE v podstatě částečně sblížil? V současnosti nám probíhá klanový turnaj, Triskelion dostal losem přiřknuty Ender´s Game.. oba víme, jak jsou si tyto aliance blízké.. Jak myslíš, že tento bratrovražedný boj dopadne a jak vůbec vidíš šance Triskelionu, za který nastupuješ v turnaji?
Peee:
Ano, dá se říct, že jistým způsobem nás DE sbližuje. Co se týče turnaje..no..záludná otázka A tak mám-li být vážně upřímná, tak větší šance dávám Triskáčům no. Kromě mě to jsou všichni špičkoví hráči, kteří už mají leccos za sebou a jejich geniální mozky na hraní DE, to klobouk dolů! Každopáně určitě bych nechtěla podceňovat ani Endery, protože podceňování soupeřů se, jak všichni víme, tvrdě nevyplácí. Sice to nejsou v DE takoví ostřílení mazáci, jako v případě Triskelionu, ale myslím, že když Endeři budou chtít (jako že jejich nadšení pro hru a turnaj je soudě dle klanového fóra dostačující), zatnou pěsti a vydají ze sebe to nejlepší co umí a povede se log, tak určitě Triskáč dovedou potrápit.

Torg: A Triskáč ve finále? Výhra?
Peee:
O tom žádná

Torg: Uvidíme, co na to vítězové ostatních VAček, jestli budou sdílet tvůj názor. Děkuji za rozhovor a přeji tobě, Triskáči i kočkám hodně úspěchů.
Peee:
I já Ti děkuji za rozhovor a hráčům přeji bohatého Ježíška a Štastný Nový rok bez kamarádky opice.

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů