Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Zloději, žoldáci a Strážci - 16. díl

11.10. 2010 Autor Jan III. Komentáře Komentáře (1) Kategorie Příběhy Hodnocení 4.00 Přečteno x1389

Takže se loučíme s pouští a Hagijským Chalífátem a přesunujeme se více na sever, na Kvilamskou vrchovinu, která je v tuto chvíli rájem žoldnéřů a jiných pochybných existencí.

Nebýt těch neustálých rozbrojů, hádek a konfliktů mezi místními, byla by to celkem dobrá volba pro zimní dovolenou.


Hned nazítří ráno vyrazili Melvin, Herbert alias Berthrand a několik nových rekrutů na cestu do Riedumu. Cestovali společně s jednou karavanou, jež měla stejný cíl, neboť jak Melvin trefně poznamenal: „Koně by nám chcípli tady, velbloudi zase na Kvilamu." Žoldnéř se ostatně ukázal jako docela veselý společník. Rád pil, hodně jedl a prostě se choval, jako kdyby bylo každý den posvícení a často proháněj kdejakou sukni. Nejspíš to bylo právě jeho nebezpečným, vojenským životem. Málokterý žoldnéř umírá stářím.

Uběhlo pár dní a krajina se začala měnit. Písek nahradila tráva a keře, sem tam i nějaký ten strom. Čím dál na severu byli, tím častěji také naráželi na lidi. Žádné obchodníky a cestovatele, ale farmáře, rolníky a řemeslníky. Herberta docela překvapilo, že i když je právě začátek ledna, vypadá to tady jako uprostřed jara. Nejspíš to bude tím horkem z pouště, usoudil. I tak, nebýt městským dítětem, připadal by si tu docela jako doma.

Riedum, třetí největší město Kvilamu se rozléhalo na úpatí Riedských hor, jimž vděčí nejen za své jméno, ale i bohatství. Tyrkys, z nyní již téměř vytěžených dolů, dal vzniknout řadě brusičských a šperkařských dílem a vyváží se do širého okolí. Obchod však v posledních desetiletích citelně vázne, především kvůli neustálým válkám, jež mezi sebou kvilamská města často vedou už od časů kněžny Marie „Krvavé".

Do jedné z mnoha bitev, jež Kvilamskou Vrchovinu poznamenaly, se měl zapojit i oddíl Generála Girigiona False, zvaný Stříbrné meče a s ním i Herbert. Nenechte se zmást, snad nikdo z těchto šesti set drsných žoldnéřů neměl meč z něčeho jiného, než železa, ale i tak to znělo dobře. Girigion byl silný a statný chlap, který za svůj dlouhý život nepoznal skoro nic jiného, než armádu a válčení. Však se také narodil ve vojenském táboře, jednomu z velitelů varijské jízdy. Sotva dospěl, stal se i on jejím členem a bojoval po boku svého otce. Po jeho smrti se i on stal důstojníkem v císařském vojsku. Nepohodl se však s nadřízenými a tak se stal vojákem na volné noze. Sestavení vlastního oddílu pak nebylo pro tohoto schopného vojevůdce žádným problémem. Nyní ho už pomalu dohánělo stáří. Není divu, táhlo mu na padesát let. Proslýchalo se, že míní v brzké době s válčením skončit a usadit se. Herberta však v tuto chvíli zajímal někdo trochu jiný, kapitán Elan, velitel Girigionových průzkumníků.

Vytáhlý muž, jemuž nejspíše kolovala v žilách i elfská krev, si zlodějíčka prohlížel od hlavy až k patě a kroutil hlavou.

„Nevím nevím, Melvine, kam ty na tyhle ztroskotance pořád chodíš. Z tohohle jestli bude průzkumník tak sežeru smrk i s jehličím."

„Aby ses nedivil." odsekl Herbert.

„Nemáš nějak moc roupů, chlapče?!"

„To je docela dost možné."

Tím Elana viditelně dost dožral. Tasil šavli, zaujal bojový postoj a vyzval svého protivníka. Mladík zareagoval stejně a už byli v sobě.

Herbert zvěda nejspíše dost překvapil. Úspěšně odrážel jeho útoky a občas se zmohl i na vlastní výpad. Dost ho, ale zarazilo, když najednou ustoupil výrazně dozadu a bleskurychle po něm hodil dva nože. Elan jim sice snadno uhnul, usoudil však, že tahle malá ukázka zatím stačí.

„To nebylo špatný. A co plížení? Umíš se plížit?"

„Dost dobře, řekl bych."

Herbertovi nedalo moc práce Elana znovu přesvědčit. Za ty dva měsíce nemohl zapomenout všechno, co ho Beren celá léta učil.

„Vida. Tak jo, Melvine. Dlužím ti omluvu. Tohohle kluka beru! Sice žádná extra třída, ale něco už za sebou má. Jen bych byl rád, kdybys ho naučil i s něčím větším, než jsou ty jeho dýky. Ono to sice není špatný, ale jeden nikdy neví."

„Bez obav, kamaráde. Naučím ho třeba s krátkým mečem. Nic jiného už zatím asi nestihnu."

Hodnocení článku: Hodnocení 4.00, Hodnotilo 1 uživatelů