Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Pomsta bude sladká 4. díl

18.4. 2011 Autor Madox Komentáře Komentáře (2) Kategorie Příběhy Hodnocení 1.50 Přečteno x1512
Zde naleznete 4. díl mé pomsty.
Bylo mlhavé ráno, sněžilo. Tábořiště na kraji průsmyku bylo jen ztěží vidět. Žádným životem neokypovalo, ale to nejspíše proto, že obyvatelé ještě spali. Každopádně tam bylo spoustu jídla a pití a to se hladové tlupě barbarů, která se rozhlížela z vrcholku průsmyku dost hodilo. Jejich vůdce už tvořil plán...
* * * *
Lord Delon se rozhlížel kolem tábořiště. Přes velkou mlhu bylo vidět sotva na vlastní dlaně. Měl by vystoupat výše kde se mlha rozestupovala. Jako jediný byl na hlídce ostatní, kteří s včera neopili zůstali v táboře. Až na jeho věrného přítele vlka Svangira, který ho doprovázel na každém kroku.
Na polovrchol nejblišího kopečka se dostávalo velice těžce a na koni ještě hůře. Proto se se svými železnými botami brodil dost těžce. Asi po půl hodině se pomocí své síly a Svangira dostal na polovrchol.

Rozhlédl se. Mlha tady nebyla o nic řídší jak dole jak si myslel a byli vidět aspoň jisté obrysy. Svangir lehce zavětřil a vycenil své tesáky a otočil hlavu směrem k průsmyku. Delon se rozhodl vystoupit samotný vrchol kopce, kde byl řídší vzduch a tím i mlha. Při výstupu málem spadl, ale po těžkém brodění se dostal na samotný vrchol kopečku. Rozhlédl se do průsmyku kde spatřil velký obrysec chvilkami nevyplněný.

Jeho obavy se splnili. Někdo zaslechl jejich včerejší oslavu a rozhodl se zjistit jestli jim nějaké to jídlo či pití nezbylo. Z vrcholu se dostal lehce než na něj, ale to bylo spíše tím, že se vozil a v průběhu celé cesty padal. Když poklusem doběhl do tábořiště, vojáci byli překvapivě vzhůru. Nejvíc na tom bylo podivné to, že neměli ani nějakou opici.

,,Zformovat!" křičl Delon  na vojáky, kteří zmateně pobíhali sem a tam. Nakonec se zformovali do lekého obraného čtverce. To už však z průsmyku vylézali první postavy. Nebyli nějak organizování, ale do boje se nehrnuli jako barbaři. Něco zde nehrálo. Asi 100 kroků od vojáků se náhle postavy rozběhli proti nim. Na to čekali lučištníci, kteří začali pálit na nepřítele jednu salvu za druhou. Občas s nějaká postava zhroutila a spadla mrtva k zemi což by i odpovídalo barbaři se rozběhnou a chtějí si mermocí zabojovat, ale občas to nějaký z nich prostě nevydrží a spadne k zemi.
Bylo tu avšak něco jiného co neodpovídalo barbarů: z postav tekla modrá krev kterou babaři rozhodně nemají.

Náhle se země zastřesla a všichni i nepřátelé spadli k zemi. Nějaký kouzelník pomyslel si Delon, když se zvedal ze země. Nepřátelé se snadno zvedali a šli do lidí, kteří byli ještě na zemi. Na lorda Delona zaútočila postava v kutně. Byli vidět jen její červeně žhnoucí očí. Sekerkou kterou držela v jedné ruce zaútočila po hlavě a mečem bodla do břicha. Lord Delon uhnul před sekerou i mečem do prava. Udělal protiútok a kopl postavě do břicha která trochu odskočila. Na oplátku po něm hodila svojí sekeru. Lord Delon se  přikrčil sekeře která zmizela v mlze, ale bohužel narazil na meč. Naštěstí mu jen trochu bodl do břicha kde měl vyztužený pancíř. Ale rána to byla pořádná takže zavrávoral.  Už se napřahovala k dalšímu útoku když jí najednou něco skočilo po hlavě a odthlo jí hlavu. Delon se usmál a pohladil Svangira po hřbetu který si pochutnával na mase.

Chtěl se rzoběhnout proti dalšímu útočníkovi, ale teď spatřil tvář předchozího odvážlivce. Přeběhl mu tvář po zádech ne tohle nebyli barbaři. Tohle byli obávané severské bestie - dříve lidé avšak když chtěli jít na pól a zavřit bránu, kterou do světa proudilo zlo a démoni, vybrali si zkratku přes pustiny Chaosu. No a pak stačili jen týdny a nekonečné bloudění pustinami se stalo v šílenství a pak tohle. Třeba tento krasavec měl ukázkovou kozí hlavu. Na nic víc Delon nečekal a utekl ke koním. Vzal sebou ještě nějaké vojáky kteří už také ustupovali a rozjeli se čelem zad z boje.

Hodnocení článku: Hodnocení 1.50, Hodnotilo 2 uživatelů