Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Půlelfovy spisy- Generál- Prolog

5.9. 2011 Autor vojtagreger Komentáře Komentáře (1) Kategorie Příběhy Hodnocení 4.00 Přečteno x1362
Psance jsem odložil, tenhle příběh, ačkoliv se stejným hrdinou bude o něčem jiném.
Jedná se o prolog k příběhu "Generál".

Přeji příjemné čtení

Počátek

V Tansarinské říši se píše rok 1196, čtyřicet let po válce s jihem a dva roky po morové ráně. Do hlavního města, Aely, se z neznámého důvodu sjíždějí vojáci ze všech částí země. Jen král, rozvědka a nejvyšší šlechtici ví, o co jde. Městem se šíří zprávy o nadcházející invazi temných vojsk, o přírodní katastrofě „Temná oblaka" a další drby. Nejbohatší z prostého lidu se snaží podplatit ty, kteří znají okolnosti, ti však mlčí. Mezi nimi je i Fardan, velitel druhé legie „Aerkaran" a člen tajné služby. Ten nedočkavě pobíhá po městě a čeká, až bude povýšen do legie první.


Mezitím se v temné říši shromažďují síly a vše je připraveno na invazi. Jediný problém: magická bariéra okolo celé země. Je ji třeba prolomit, aby mohla armáda vypochodovat ven. Temný Pán se těší, až se pomstí za poslední válku.


Elfové ví o možné válce, ale radši se dál starají o své lesy. Někteří opouští své háje a jdou na pomoc svým lidským bratřím. Ale není jich více než dvě stě. Je to málo a každý to ví. Bohužel se s tím musí počítat


Sousední království, Irdan se stará o jižní provincie a o ostrovy, kde jsou povstání každodenní rutinou, takže pomoc od nich není očekávána. Co když místo Tansarinie bude napadena tato říše? Co když Irdan padne?


Jak již bylo zmíněno, Jižní říše je provincie, která se stále snaží vykroutit ze spárů Irdanu, žádat je o pomoc by byla ztráta času. Navíc jejich vojska jsou stavěna pouze pro ofenzívu, nikoli pro obranu, navíc opevněného a uzavřeného města. Ostnaté houpačky, těžká beranidla a váleční sloni. Jak by to pomohlo při defenzívě?


Na západě žijí národy z ostrovů, které přicházejí na pomoc pouze za peníze. Bohužel válčí o svobodu s Irdanem a nemohou si dovolit ztratit ani jednoho muže. Navíc jejich žoldáci jsou drazí a je lepší postavit do boje ubohé sedláky, než tyto předražence.

Na severozápadě, v horách, žijí trpaslíci. Malí, ačkoliv smrtící kováři a válečníci. Možná jediná opravdová naděje Tansarinie. Ale tato rasa je velmi pomalá a cesta by jí mohla trvat týdny, možná i měsíce. Tolik času není. Kdo ví, třeba se jim podaří vynalézt nějaký pořádný dopravní prostředek a zvládnou tu cestu rychle. To ukáže až čas.

Hodnocení článku: Hodnocení 4.00, Hodnotilo 1 uživatelů