Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Půlelfovy spisy- Generál- Díl 1.

12.9. 2011 Autor vojtagreger Komentáře Komentáře (11) Kategorie Příběhy Hodnocení 4.00 Přečteno x1411
Poslední díl, který nevyprávím já, pak se naprosto ujmu vlády nad příběhem, žádná ich-forma, nic takového! :D


Zápisky o situaci ve městě

 

21. června
Výslechy a mučení konečně přinesly ovoce. „Temné mraky". Přírodní katastrofa sužující tento kontinent po tisíciletí. Tentokrát mají sloužit jako klíč k branám Aely. Jakmile mraky splní svůj úkol, skřeti, upíři, mutanti a další stvoření zla vstoupí do města, zlomí všechen zbývající odpor a Temný Pán ovládne tuto říši. Vyslali jsme posly s žádostí o pomoc, ačkoliv to nemusí zabrat. Prozatím král vyhlásil vyjímečný stav, z důvodu údajných masových vražd. Všechno je ale jen a jen kvůli údálostem, které nás mají postihnout v blízké době.

 Já, můj učeň a mnozí stateční muži se rozhodli bojovat, nikoliv protimračnům, ale proti skřetům. Co se týče oblak temnoty, sehnali jsme pár obranných mágů, jejichž spojené síly by měly devastativní účinky této kletby zvrátit či minimalizovat.

 

22. června
Na volání odpověděl generál Albrecht, jehož první legie se okamžitě obrátila směrem k městu. Za tři dny by mohli být tady. Zatím je jedinou obranou města královská garda a druhá legie, pokud se nepočítají městské stráže. Pokud se počítají, brání Aelu celkem dva a půl tisíce vojáků. Večer by sem měla dojít třetí legie, což nám přidá dalších tisíc.

A teď něco zápornějšího. Možná jsme tu mučírnu neměli stavět u hradeb, kde v noci lehávají chudí. Někdo asi uslyšel o temných mračnech, protože dnes byla radnice zaplněná lidmi blekotajícími něco o konci světa. Jestli se to potvrdí, tak jsme v hajzlu. Doslova.

23. června
Král nás okamžitě informoval o dalším postupu. Předstoupil před svůj lid a starým balamutícím trikem získal všechny trumfy na svou stranu. Předstíral zděšení a tak měl geniální příležitost vyhlásit stanné právo. Povedlo se a nyní mohou po ulicích v noci chodit jen ti, kteří mají povolení. Glejty jsou udělovány zvědům, generálům a vysoce postaveným úředníkům.
Veškeré vojenské útvary tedy vstupují za hradby za svitu měsíce, kdy měšťané spí. Nikdo se neodváží vystrčit ani hlavu z okna, každý se bojí útoku upírů a rytířů smrti.

24. června
Albrechtova legie byla spatřena asi dvacet kilometrů od Podhradí. Posel se okamžitě rozjel vojákům naproti, s rozkazem vyčkat do noci, jak už jsem zde popisoval, za svitu měsíce nikdo nevyšel ven z domu. A ti, kteří se opozdili v hospodě, museli spát na podlaze.

Co se týče zatajování, pár občanů se nějak dozvědělo pravdu. Takže teď hrozí nepokoje. Měšťané jsou děsně tvrdohlaví a hloupí, takže uvěří každé fámě. Tlak stoupá s tím, jak se král snaží víc a víc zatajovat.

Zajali jsme donašeče, který sděloval občanům všechno, co se děje v paláci. Zrovna se chtěl jistému muži, patrně prostředníkovi, který byl zadržen za porušení stanného práva. Oba jsou ve vězení, donašeče čeká smrt, o poslovi se rozhoduje.
Během jedenácté, hodinu po zatčení zvěda dorazila první legie. Bez úhony, bez škrábnutí, zkrátka zcela nezranění a netčení dorazili nejelitnější vojáci Tansarinské říše, aby bránili Aelu.

25. června
Dnes jsem oslavil 222. narozeniny. Většina přátel mi koupila drobnosti, jako brousek na meč, nové rukavice nebo lahev vína. Pořádný dar mě čekal až v paláci. Když jsem vstoupil, kral doslova vytrhl Albrechtovi z ruky Prvolegijní meč a předal mi ho. Naopak já jsem přišel o ten Druholegijní a dostal ho můj starý přítel Harfal, čímž se stal prvním elfem v čele legie v tomto století. Co se týče Albrechta, spokojil se s funkcí rádce krále.

A teď k horším zprávám. Temné mraky se daly do pohybu směrem z Temné říše. Tam již měsíce čekaly na vypuštění do světa živoucích. Pán zla se rozhodl deptat nás, takženechal mraky pohybovat se velmi pomalu. Zítra by měly opustit Elfské lesy a dostat se do Tansarinie. Naše říše je velká a podle plánu by k vstupu mraků na území Aely mělo dojít 28. či 29. června.

26. června
Sláva! Irdan přislíbil pomoc a skutečně se tak stalo. Portálem se do města přemístila jedna kohorta bojovníků a stovka mágů. Ti mají podpořit magickou obranu města, chránící nás před mračny.
Sláva podruhé! Pomoc přišla od osoby, od níž bych to čekal nejméně. Od mého otce a mého rodu. Zástupy elfů, ať už Gelei'giů nebo těch, kteří touží bojovat přišly do města. Pokud vše zafunguje, mraky se přeženou a budou mít stejný účinek, jako oheň na kameni. Až se pak přižene armáda zla, budeme všichni plně připraveni a pobijeme je jako bezbranná nemluvňata.

27. června
Kurva! Do hajzlu! Zasraně! Omlouvám se za vulgarity, ale to, co se dnes stalo mě opravdu naštvalo. No, naštvalo je vlastně slabé slovo. Temný Pán se rozhodl jít se svými vojsky hezky pod mračny. Tím zaměstná nejen mágy, kteří budou bojovat s mračny, ale i bojovníky, kterým by se pomoc mágů dost hodila.
Z prostého důvodu, z věrnosti králi a z přátelské lásky ke všem obyvatelům Aely jsem se rozhodl odhalit své největší tajemství. Mnoho lidí tomu něvěřilo, ale nakonec pochopili, že nelžu.

28. června
Mraky udeřily a mágové, v čele s mou snoubenkou Annou vyčarovali štít, který nás ochránil před jejich škodlivým vlivem.
Já a můj učenec, princ Melvin Irdanský, jsme vedli první legii do přímého střetu se silami zla.
Po necelé hodině jsme se z rozkazu krále museli stáhnout. Nepřítel tak získal Horní i Dolní Dubnice, tržní, novou, mrtvou a vezeňskou čtvrť. Nám zůstala radniční, univerzitní, šlechtická a chudá čtvrť.
29. června
Zatím se nic neděje. Nevím proč, ale král sedí a čeká, co se stane.

Hodnocení článku: Hodnocení 4.00, Hodnotilo 1 uživatelů