Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Válka dvou spojenců

28.11. 2011 Autor Laxinátor Komentáře Komentáře (5) Kategorie Příběhy Hodnocení 3.50 Přečteno x1309

Tak aby tady nebyla taková nuda, vyhrabal jsem svoje první fantasy, které jsem napsal před takovými čtyřmi pěti lety, tedy když mi bylo cca 14 let. Je to možná to nejhorší, co jste kdy četli a já se konečně přiměl k tomu to vyhrabat z šuplíku a bez jakýchkoliv úprav (vyjma pravopisu) to přepsat do počítače a hodit sem. Myslím, že není třeba hledat v tom chyby, sám jich vidím víc než dokážu spočítat.

 Ještě bych dodal, že to mělo být dvojdílné, v druhém díle jsem se chtěl věnovat bitvě, ale protože jsem si na ni ještě netroufal a později mi došla stupidita celé povídky, zůstal jsem na tomhle dílu. Plánuju ale remake, který by to celé zasadil do mého světa.


Král trpaslíků Fist III. zvaný Pekelné kladivo zrovna obědval. A byl to oběd! Grilované selátko, pečené husy a víno s pivem tekly proudem. Však se také jeho říše rozkládala od Mithrilových hor až k Mlžným lesům, které obývali elfové. Na severních hranicích byla jen nehostinná poušť a na jihu stála starobylá lidská říše, se kterou již mnohokrát vyhnali skřety z hor.


Vypadá to, že ho nic netrápí. V lesích je zvěř, zemědělství produkuje více, než se zvládne spotřebovat, těží se naplno a obchody jen kvetou. Ale není tomu tak, protože jeho dlouholetý přítel a spojenec, král Agilius, vladař jižního království Aravis, je nemocen. A právě ve chvíli, kdy už pošesté připíjel na jeho zdraví, přiběhl jižanský posel. Dle etikety se neslušelo čist při jídle, a proto zprávu odložil na později. V hlavě se mu ovšem honily ty nejčernější obavy.


Konečně v trůnním sále přečetl tu hrůzu. Král je mrtev!
Ale bylo tam psáno i něco jiného, něco, co ovlivní i jeho. Protože je následníkovi jen 6 let, ujal se správy říše elfský kancléř Núriel. Na rozdíl od elfů z Mlžných lesů patřil mezi ty, kteří trpaslíky opovrhovali. A navíc to byl intrikán.


Již od svého zvolení do funkce diplomata se snažil trpaslíky poškodit. Podvrhoval dokumenty, šířil drby a podplácel státníky obou stran.


Smrtící rána ale přišla v poslední větě: „Tímto rozvazuji všechny smlouvy mezi zeměmi Rhakia a Aravis, zakazuji jakoukoli obchodní činnost mezi našimi zeměmi a nejjasnějšímu králi Fistovi III. se nepovoluje návštěva pohřbu." To znamenalo předzvěst války.


Fist neváhal a ihned začal shromažďovat armádu. O tři týdny později přišla další zpráva o podlosti Núriela. Využil své oblíbenosti u lidu a hlásil do světa informace o trpasličím vojsku, které se chystá zaútočit. Již dávno bylo známo, že se trpasličí král nedostavil na královský pohřeb a že se hranice Rhakie Aravisanům uzavřely. Jen málokdo věděl, jak to bylo doopravdy.


Za pár dní začalo peklo. Núriel na trpaslíky poštval horaly. Plenili pohraniční vesnice, které byly vlastněny přistěhovalci, a doly. Okamžitě byly nasazeny hlídky, které snížily úspěšnost nájezdů o tři čtvrtiny.


Elfova strategie byla z Rhakianů udělat nestoudné agresivní bestie. Toho si ovšem byl Fist vědom. Bohužel někomu to nedošlo. Jeden z předních generálů si myslel, že král nedělá potřebná opatření a že je moc opatrný. Na vlastní pěst sehnal pár sekerníků a podnikl destruktivní útok na lidskou tvrz. To Núrielovi káplo do noty. Generál Tráin dostal podmínku.


Kancléř neváhal a vyhlásil Rhakii válku. Fist, který si válku nepřál, stáhlvšechno obyvatelstvo mezi Aravisem a Větrnými skalami, které byly plné pevností, pastí a všemožných skrýší, do hlavního města a jeho okolí.


Trpaslík ještě vyslal posla, který měl nést poslední šanci na mír těm rozumným státníkům Aravisu. Núriel ovšem podnikl poslední krok k očernění Rhakie. Posel se vrátil zpět bez vousů a lidé, za kterými šel, byli prohlášeni za vlastizrádce a pár jich bylo i popraveno!


„Pane, vojsko je připraveno, pasti vykopány, obyvatelé evakuováni." To byla první slova druhého ministra, který po týdnu příprav mluvil s Fistem.
„Hlídka lesních elfů hlásí, že nepřátelská armáda čítá asi 8000 vojáků." Elfové z lesů se o dění kolem moc nezajímají, ale jejich princ poskytl trpaslíkům jako důkaz dobré vůle dva stopaře.


A tak začala Válka dvou spojenců, která byla vyprovokována chamtivostí a pýchou.

Hodnocení článku: Hodnocení 3.50, Hodnotilo 4 uživatelů