Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor s vlastními šéfy!

19.8. 2012 Autor Johny Flock Komentáře Komentáře (3) Kategorie Rozhovory Hodnocení 10.00 Přečteno x1843
Kráčím dlouhou chodbou ke známým dveřím, na nichž je přibita cedule s tímto nápisem: DE-Koment, Šéfredaktor a jeho zástupce. Zaklepu, vstoupím. Ocitám se v místnosti, kde jsem leta nebyl. U stolu sedí pluhtik, vedle něj klečí BloodTears a hledá něco v šuplík. Když vejdu, oba dva ke mně zdvihnou oči. Praští s prací, kterou rozdělali, společně vyjdeme ven na terasu, kde si sedáme a pouštíme se do předem plánovaného rozhovoru...

Ahoj, moji šéfové. Většina hráčů Dark Elfa vás oba dva jako hráče určitě alespoň trošku znají. Můžete se nám představit spíše jako normální a obyčejní naši spoluobčani (pro BT - bratři Slováci) a lidé?
Pluhtik (P):
Ahoj, jmenuji se Patrik. Jak již všichni postřehli z mé fotky, tak jsem jeden z nejmladších aktivních hráčů na Dark Elfovi. Je mi 15 a půl. Po prázdninách nastupuji do 9. třídy na ZŠ. Bydlím na Moravě poblíž Přerova.
BloodTears (BT): Môžem sa predstaviť. Ale chcem? :) Nie vážne. Ja som niečo medzi Čechmi a Slovákmi, pochádzam zo Záhoria. To je región, ktorý kedysi dávno spolu s Moravou tvorilo to povestné Slovácko. Takže ja som taká zmeska, navyše aj s pravou českou krvou. Časť rodiny pochádza z Českých Budějovíc. Inak som normálny chalan, so záľubou v heavy metale a la Iron Maiden či Edguy a teraristikou. A v civile fušujem do vedy, aktuálne študujem botaniku so zameraním na mykológie. Toť asi vše zaujímavé. :)


Já si přece jen myslím, že něco zajímavého jsi zapomněl říci. Pro hráče, kteří nejsou komentátory, bych rád upozornil na to, že před několika dny se na klanovém fóru Komentátorů objevila jedna taková zpráva, co nám k tomu řekneš? :)
P: (smích)
BT: Nič nepoviem!

Škoda! (BT mi vyhrožoval, že jestli to zveřejním a vykecám, tak si mě najde v lize. Tak raději mlčím.) Vraťme se tedy k tématu. Patnáct let není mnoho, pokud vím, tak asi všichni předchůdci ve funkci Šéfredaktora byli starší. Necítíš se nějak "omezeně", že začneš šéfovat hlavně starším kolegům? A nevadí vám ten věkový rozdíl 10 let mezi vámi?
P:
Je pravda, že jsem asi nejmladší šéfredaktor v historii. Ne, necítím se nijak omezeně. Myslím, že nezáleží na tom, kolik mi je let, ale kolik toho dokážu, jak moc se tomu budu věnovat. Co se BTho týče, tak oficiálně je můj zástupce, ale jsme si tak nějak rovni. Již po tom, co nás LP vybral, jsme se dohodli, že změny a další věci spolu budeme konzultovat. On dostal na starost hlavně sloupek a já zase ligy, ale i tak to spolu probíráme. Řekl bych, že jsme spíše rovnocenní spolupracovníci než šéf a jeho zástupce.
BT: Pokiaľ mi je známe, tak mám 22 . Ono ja už som si zvykol, že za rúškom určitej anonymity sa môže ukrývať kľudne i 12 ročné dieťa. V princípe mi to nevadí, ak Pluhtik rešpektuje moje názory a postoje. V tom prípade som ochotný rešpektovať i ja tie jeho. Zatiaľ to takto funguje v pohode.


Omlouvám se, tak je to „jen" sedm let. A co vedlo k tomu, že si BT vzal na starost sloupek a Pluhtik ligy?
P: BT sám požádal o to, abych mu dal práci na sloupku.
BT: Áno, za návrhom, aby som mal na starosti stĺpik stojím ja. Ešte za bývalého šéfika som sa dohodol s Torgom, že stĺpik cez prázdniny podržím aj keby to malo znamenať, že budem písať častejšie ako býva zvykom. Tak som mal vlastne rozrobenú robotu, ktorú som chcel doviesť do konca. Na druhej strane, Pluhtik bojoval na viacerých frontoch súčasne. Chcel meniť DE k obrazu svému, zrazu sa objavilo niekoľko ľudí, ktorých nalákal náš oznam a chceli sa pridať ku DEkomentu. Bolo by to naňho asi všetko hrr na raz. Tak som mu chcel odľahčiť a prispieť svojou troškou do mlyna ...

Ve funkci jste dva týdny, zatím (z mého pohledu) svoji práci zvládáte dobře, ať už se jedná o novinky a změny, nebo o "čistku" neaktivních komentátorů a další, ale k tomu se ještě dostaneme. Nelezete si zatím na nervy? Nebojíte se, že jeden druhého začnete štvát?
P: Díky. Vycházíme spolu dobře a věřím, že to tak zůstane. Nelituji, že jsem si ho vybral jako svého zástupce. Už po těch dvou týdnech si nedokážu představit na to místo nikoho lepšího.
BT: Ďakujem. Zatiaľ to ide v pohode. Aktuálne fungujeme na úrovni, že si navzájom oznamujeme, že sme urobili to či ono alebo naopak, ak je to niečo vážnejšie, tak sa navzájom pýtame ako by to riešil ten druhý. Ale o tom to asi je. O komunikácii navzájom. Hlavne zo začiatku...

Tak držím palce, aby vám to spolu vydrželo dlouho. Já si osobně myslím, že je dobře, jak se nám v těchto funkcích sešly oba národy - Čech i Slovák. Je i několik komentátorů ze Slovenska, myslíte si, že tomu i ti nejmladší Češi rozumějí a naopak, že Slováci rozumějí tomu, co píše český komentátor?
P: Určitě ano. Naše jazyky nejsou zas tak odlišné. Občas se u některého ze slov zaseknu a nevím pořádně, co znamenají, ale zbytek věty mi napoví, o co jde, takže vlastně se nikdy nestalo, že bych nepochopil, co chce nějaký Slovák říct...
BT: No mali by :) Aspoň dúfam. A keď nerozumejú, tak sa aspoň priučia. Nemyslím si, že by sme sa mali separovať. Ku príkladu ja som schopný plynulo hovoriť česky aj keď nemám ešte podchytené úplne všetky vaše pravopisné zvyklosti. Predsa len sa to trocha líši od našeho pravopisu. Za ten som už dostal pár mínusiek niekto mi vytýkal niečo o tej vašej tzv. zhode. Ale u nás je to inak. Napr. robotník je unavený, ale dvaja robotníci sú unavení. :)


Já mám k tomu bratrskému národu a jazyku docela blízký vztah, rád slyším slovenčinu, ale s jedním slovem mě BT štveš. A to je "stĺpik", nebo jak se to správně píše, v češtině sloupek. Když jsem to od Tebe četl poprvé, chtěl jsem Ti vynadat, co to píšeš za patlaninu. (smích) Ale zpátky k vašim funkcím. Za dva týdny se toho dá stihnout hodně, to jsme samozřejmě viděli a vidíme. Už se přihlásilo i několik nováčků? A naopak, odešli někteří komentátoři? A co ostatní, vyjádřili podporu, nebo cítíte spíše podkopávání nohou?
P: Jo, to slovo mě také štve, ale už jsem si zvykl. :) Pokud vím, od doby, kdy jsem převzal pozici šéfredaktora po Torgovi, nikdo z DE-komentu neodešel. Pouze Faust, jenže ten nebyl úplně součásti DE-komentu, pouze psal na sloupek tipy a triky. Teď to převzala Madara.
BT: "Zvykať si budeš holčičko". U nás je to stĺpik a hotovo! (smích) Príchod nováčikov šiel samozrejme ruka v ruke s novým náborom. Aj keď to znie trocha ako kacírstvo, odchod starých komentátorov zatiaľ nie je citeľný. Ono je to spojené s tým, že väčšina z nich cez prázdniny pauzíruje, takže citeľnejší odchod pocítime asi až po návratoch z pauzy. Sám osobne som zvedavý, koľko z nich sa z pauzy vráti. Dúfam, že väčšina. A čo sa týka zvyšku aktívnych komentátorov, až na Fausta a jeho odchod z DE, zatiaľ nikto proti nám nevystúpil. Naopak, ak to môžem povedať, tak chémia zatiaľ funguje, spolupracujú naozaj ochotne. Ak môžem menovať tak minimálne Epiqman a cvičitel sú naozaj plní elánu. A nesmiem zapomínať na vakuuma, ktorí so mnou spolupracuje naozaj aktívne.


No, snaží se i jiní komentátoři... Nejen ti zmiňovaní. (smích) A co nováčci, kteří se hlásí na post komentátora, jak si vedou?
P: Ano, už máme pár nováčků. A někteří z nich si vedou opravdu dobře, pokud jim vydrží snaha, elán a aktivita, tak z nich budou skvělí komentátoři.

Teď bych rád přešel ke změnám, které provází komentátory od vašeho zvolení. Pokud se nepletu, tak největší změnou je změna hodnosti a odměn komentátorů. Jaké další změny se již udály? A teď bych hlavně rád slyšel o změnách, které jsou spíše na pozadí, které nevidí všichni hráči DE.
P: Tak například zrovna teď se chystám zrušit pauzy všech komentátorů. Využíval toho málokdo, proto to bylo celkem zbytečné. BT dokázal obnovit sloupek a za dobu od našeho nástupu do funkce myslím nebyl ani jeden den bez nové zprávy na sloupku. Kdežto předtím býval prázdný. Nyní se chystám sehnat pro všechny klíčové ligy komentátory.
BT: Tak zmien je viacero. Medzi nimi už spomínaný odchod a príchod hráčov. Krom toho, že sme pre komentátorov vybojovali (ono, popravde vytĺkol to hlavne Pluhtik) zvýšenie odmien, tak sme sa rozhodli zrušiť všetky pauzy ako prežitok dôb minulých. Ďalej sa podarilo zreorganizovať stĺpik, dotiahnuť pár stĺpkarov a vytvoriť tak vcelku obstojný tím, ktorý očividne celkom i pracuje. Ale za najvýznamnejšiu zmenu hodnotím práve to zvýšenie odmien. Nie to, že sa zvýšili odmeny, ale ten systém, ktorý sme nastavili tak, že čím vyššie hráči pôjdu, tak budú lepšie ohodnotení. Od toho si sľubujem najmä to, že tie jednotky, K1 a rasovky budú stále komentované. A samozrejme nesmiem zabúdať ani na komentátorov. Jedna z najvýznamnejších zmien je, že sa časť komentátorov prebrala z letargie a klan už zasa frčí aktivitou.


A co dalšího plánujete za změny?
P:
Tak například budeme chystat scénáře do rasovek. To má na starosti hlavně Epiqman a pomáhám mu já i Madara. Už několik dní se tady dohadujeme o rasách na příští věk. Také už jeden velice schopný člověk pracuje na vytvoření Wiki Dark Elfa, kterou se chystáme během září uvést do provozu. Jinak o dalších důležitých změnách zatím nepřemýšlíme, dokud plně neobnovíme chod DE-komentu, což znamená obsadit všechny klíčové ligy...
BT: Aktuálne nás čaká napĺňanie Pluhtíkovej vízie fungovania DE-komentu. Pokiaľ viem, už začal pracovať na tíme ľudí, ktorí by do budúcna mohli stvoriť niekoľkokrát na fórach omieľanú DEwiki.


Teď mě Pluhtík upřímně rozesmál, protože vím, o kterého "velice schopného člověka" jde. Ale nebudeme jmenovat, ať je to překvapení pro všechny. Vím, že to není úplně pod správou DE-Komentu, ale plánují se i nějaké turnaje, nebo soutěže?
P: Pokud vím, tak Balur chystá na podzim turnaj. Hned v září začnu hledat lidi, kteří by ho komentovali. Také bych se chtěl domluvit s BT, spojit naše platy a udělat nějaký menší turnaj, nebo podpoříme dekama Balura. LP mi naznačil, že do turnaje věnuje opravdu štědré odměny. Jak pro komentátory, tak i pro účastníky.


Asi nám neprozradíš, o co půjde, viď?
P: Balur plánuje alianční, kde se utká 8 vs. 8 hráčů, v šesti oblastech mapy. Kdybych osobně já pořádal ten "menší" turnaj, o které jsem mluvil, tak bych chtěl už něco, co nebude trvat měsíce. Například turnaj muži vs. ženy, nebo dle věkové kategorie.

Teď si mne potěšil, protože, pokud se nepletu, tak vyšlo z mé hlavy a já jako první pořádal turnaj Ženy vs. Muži za pomoci karlose1411, nebo Redise, už nevím. Ale určitě hráči ocení jakékoliv zpestření hry, protože moc změn ve hře není. To bych se rád ještě zeptal, na vaši spolupráci s Lordem Pletronem? Jak se vám s ním pracuje?
P: Vážně? To jsem ani nevěděl. :) Měl jsi dobrý nápad. S LPem se mi pracuje dobře. Přiznám se, že jsem na něj neslyšel moc chvály, právě naopak. Ale samotný LP mě překvapil. Dosud mi ve všem vyhověl a zatím na něj nemůžu říct jediné špatné slovo, co se týče spolupráce s DE-komentem. Každý rok díky němu jeden z komentátorů (komentátor roku) získá kronikářský brk, zvýšil odměny, a tím mě moc potěšil, stejně jako mnohé další...
BT: To ja s nim aktuálne v kontakte nie som. Veci súvisiace s komunikáciu s LP prenechávam Pluhtíkovi, od toho je šéfik. Ale keď som v minulosti mal nejakú víziu či už rasovku alebo súťaž, musím povedať že LP mi vždy vyšiel v ústrety a podporil ma.

A už se ví, jak se vybere nejlepší komentátor tohoto roku? A kdo to bude? Přijmete i úplatky? (smích)
P: Úplatky bereme jen v tisíci-dekách. :) Nevíme, jak to vybereme ani to, kdo to bude. Buď ho vybereme já a BT, nebo najdeme několik nejlepších komentátorů a požádáme LPho o anketu pro všechny hráče Dark Elfa.
BT: Či vieme? Samozrejme! Prvé miesto obsadí dokonalý BT, druhé Pluhtík a ono sa vlastne súťaží už iba o tretie . :) Ale vážne, od toho je to komentátor roku, aby mal rok na to nás presvedčiť. Úplatky samozrejme tiež môžu rozhodnúť, ale ja mám drahé viečka, takže by to musel niekto náležite osoliť, aby som ich privrel.

Žádná funkce se neobejde bez toho, aby tu byli lidi, kteří vás podporují, ale najdou se i tací, kteří stojí proti vám, snaží se vás vytočit a naštvat. Jste konfliktní?
P: Tak napůl. Často se mi stane, že se rozzuřím na fórech a skončí to hádkou. Jenže pak mě to mrzí, a i když jsem často přesvědčen vtom, že jsem měl pravdu, tak se omluvím, aby hádka už nepokračovala. Když mám chuť napsat něco opravdu tak vulgárního, že by mě paprsek musel zabanovat, tak obuji brusle, nebo sednu na kolo a vrátím se k notebooku třeba až za hodinu, kdy jsem uklidněný a nemám chuť na další hádku, tak toho druhého buď ignoruji, nebo si z něj utahuji.
BT: Ani nie . :) V reálu i v hre som skorej diplomat. Neventilujem si nič cez hru a ani neriešim BTho ako nejaké alter ego. Skorej naopak, mám vysoký zmysel pre česť, čo dúfam prenášam aj na svoju hru.


No, ono se stačí podívat na tvůj avatar a někdo by si mohl říct "tak, s tímhle člověkem se radši bavit ani hrát nebudu". Proč máš zrovna tento avatar? Jo, naopak Pluhtík má na DE takový pěkný obrázek. Ale občas nevím, jestli je to romantický obrázek, nebo bojovný. Zda jde o dívku, nebo je to muž, který drží v ruce meč. Řekněte nám něco o svých avatarech!
P: To opravdu není poznat, že se jedná o postavu Aragorna z filmu Pán Prstenů?
BT: Jáj Flíčku, očividne metal nepočúvaš :) Ako som spomínal, zvláštnu záľubu mám v heavy metale (najlepšie rovno NWBHM). Môj avatar predstavuje ikonu metalu Eddieho, symbol kultových Iron Maiden. A keď sa niekedy pozrieš do ligy a na mojich herov tak uvidíš rôzne náznaky metalových skupín (Smart Wizard - dokial mi ho Réďa nepremenoval bol Tobias Sammet - spevák Edguy, ďalej mám Eddie von Maiden či Wings of Destiny - jedna z mojich obľúbených pesničiek od Gamma Ray ).

Aha, ano, opravdu je to Aragorn. Tak to tě chválím, alespoň je to k tématu. :) No, neposlouchám metal. Já spíš starší věci, Beatles, Pepíčka Zímu, a tak dál a dál. Nějak mi nenapadlo, že tohle může být třeba něco, jako fotka Elvise Presleyho s mikrofonem. :)
BT: Také niečo. Asi si to celkom vystihlo. (smích)


Když jsme u té hudby a tak, co posloucháte za muziku, co máte rádi za knihy a filmy?
P: Je těžké říct, co poslouchám, většinou rock. Každou písničku poslouchám tak dlouho, dokud ji nezačnu nenávidět, totéž platí i o filmech. Ty mám rád historické, fantasy a sci-fy. Knížek je hodně, ale také fantasy (Odkaz dračích jezdců, Hraničářův učeň, LOTR, ...)
BT: Filmy? Dosť ťažká otázka. Už som dlho žiadny nepozeral, ale najradšej mám filmy s vikingskou tematikou a la 13th warrior (bolo to preložené myslím ako Vikingove s Antonio Banderasom). Čo ma ale fakt baví je Thor. Myslím, že sa im vcelku vydaril. Do kníh, to už som väčší blázon. Ako správny fanda sci fi mám prečítané komplet Odkaz dračích jazdcov a knihy Warcraft. Nedávno som ale dočítal moju TOP sériu ktorou je Temná vež od S. Kinga. To je asi niečo, čo ma dosť chytilo za srdce. A aktuálne som kúsol už aj do Zaklínača.


Když tedy už mluvíme o Pánu prstenů, co vás přivedlo k Dark Elfovi? Bylo to právě kvůli filmu/knihám, nebo to má jiný původ?
P: Dark Elf se mi zjevil o mnoho let dříve, než jsem jej začal hrát. V průběhu několika let mě sváděly myšlenky, tak jsem se párkrát zaregistroval a pokoušel se něco dokázat. Až před třemi lety jsem se náhodou zaregistroval do akční ligy 2Aa, tady se má osoba poprvé stala členem vítězné aliance. O prázdninách se má osoba stala častým návštěvníkem. Poté jsem měl půl roku pauzu a v únoru 2010 následoval můj návrat k DE a za pár měsíců mě hráči mohli vidět již aktivně hrát i klasické ligy, které jsem si teď oblíbil mnohem více než akční. I když pravidelně navštěvuji 1a. Líbí se mi tu to, že si můžu kdykoli dát pauzu a pak se zase vrátit, o nic nepřijdu. U jiných online her tohle nejde...
BT: Popravde? asi nadbytok voľného času v dávnej minulosti a reklame v jednej z on-line hier. Ono je to už fakt dávno, moje začiatky sa dajú nájsť v sieni 5B, prvý výherný vek som tam hral pod nickom Gorgias. Ten nick už síce neexistuje ale vlajku mám dodnes. DE si pamätám ešte v časoch veľkého tresku. Myslím tým odchod Kru-cipíska. Potom som na chvíľu DE pustil k vode a vrátil som sa ani presne neviem kedy. Môj prvý zápis je s nickom Gorgias 8. 12. 2007. A môj hlavný nick BT má nahraných skoro 700 dní. Pričom členstvo v klanoch presahuje viac ako 1000. Takže dlho. Presnejšie to ale neviem.


No, byl bych s tím opatrnější. Je tu spousta veteránů, kteří Dark Elfa pamatují též v časech velkého třesku, ale spíše by tím pojmenovali ještě "starší" dobu. Já osobně si odchod Kru-cipíska také pamatuji, ale začal jsem někdy o tři roky dřív než BT. Také si to úplně přesně nepamatuji. Ale zpátky k vám. A co byste rádi změnili na DE, nebo naopak, co byste raději nechali? Je tu něco takového?
P: Rád bych přidal asi dvě kola navíc pro trpaslíky. Je to opravdu těžké za ně hrát. Byl jsem za ně v 2D, počasí nebylo od začátku věku moc špatné, až později kleslo a přesto jsem 8. den nebyl schopen zabrat více než 30 zemí. Sice se je teprve učím, ale i tak je to velice obtížná rasa co se týče dobývání zemí. Ale zase se mi líbí ty levné jednotky a rychlá magie...
BT: Čo by som zmenil? Rozhodne by som bol radšej keby tu bolo viac hráčov a DEkoment prekvitalo ako v časoch Draugluina a iných Rozhodne mi tu však chýba aktivita jedného klanu. Vždy som rád hral proti a pozeral na hru Riders of Freedom. Tí mi tu budú chýbať vždy. A čo by som nechal? Neviem, ale zdá sa mi, že komunita DE sa trocha stabilizovala a RS už nerieši až toľko prasečinek ako predtým. Takže to je tu teraz fajn.


Nebojíte se, že nebudete stíhat svoje funkce až začnou "povinnosti", které má každý student?
P: Netuším, co bude, ale určitě si denně pár minut najdu na to, abych se podíval na DE. Kromě cizích jazyků, matematiky a přírodopisu mi jde učení samo, stačí se na to doma jen podívat a jsem naučený...
BT: Bojím. :) Ale svoje obavy som písal aj Pluhtíkovi, ktorý ma cez to všetko zobral. Ale zasa na druhej strane, nebojím sa zložiť svoju funkciu a dať ju niekomu aktívnejšiemu ak ju podľa môjho (či iných) názoru nebudem stíhať. Položiť funkciu nie je žiadna hanba, len by som chcel, aby aj za mnou ostal kúsok roboty vykonanej.

Sakra, Pluhtíku, to jsi šťastný člověk, jak to děláš?! (smích)
P: Sedím a dávám pozor, občas se otočím na chytrého spolužáka, co sedí za mnou. (smích)
BT: (smích)


Dál... Ono je asi lepší, když to budou dělat studenti, než lidé, kteří chodí do zaměstnání, nemám pravdu? Člověk - student si alespoň odfrkne. Člověk, který má práci, tak na to pak nemusí mít takovou chuť, dělat další povinnosti. Nebo se mýlím?
P: Myslím, že je to celkem jedno. Znám lidi, kteří pracují od rána do večera a nestěžují si. Ale znám i takové, kteří nic nedělají a mají plnou hubu keců, jak je to všechno v životě těžké...
BT: Neviem. Asi ani nie. pozri na adminov, pokiaľ viem tak minimálne Sayka či Torg boli pracujúci ľudia. A zvládali či zvládajú svoju prácu výborne. Ono je to naozaj o tom, koľko času tomu chceš investovať. Ja tento rok obhajujem titul Mgr. takže naozaj uvidím ako to bude, hlavne v jarnom období. Je ale jasné, že za žiadnych okolností nepostavím DE pred svoj osobný život.


Sakra, pluhtiku, ty mě znáš? (smích) Myslím si, že se určitě najdou lidi, kteří třeba na dva týdny, měsíc zaskočí. To by se pak hodila i funkce Zástupce zástupce šéfredaktora.
P: (smích)
BT: Uvažovali sme s Pluhtíkom hneď v začiatkoch o dvoch zástupcoch súčasne, aby sme lepšie vedeli rozdeliť povinnosti. Ale dospeli sme k názoru, že zatiaľ to potrebné nie je. A ono vlastne, prečo by ma mal niekto zastupovať, že? Ja som predsa zástupca. Takže na pokyn to tu má Pluhtík a ja ho v prípade núdze suplujem. Takže keď je obdobie klidu, určite by som na nejaké tie 2 týždne Pluhtíkovi chýbať.

Již jednou tu BT jmenoval Draugluina, že by rád, aby DE-koment vzkvétal, jako za jeho časů i jiných předchůdců. Kterého ze svých předchůdců máte nejraději, koho byste nejvíce napodobili a šli v jeho stopách?
P: Bohužel pamatuji si pouze šéfredaktory Torga a Absoluteho, takže nemůžu přesně říct, který z šéfredaktorů byl nejlepší. Ale asi to bude Ardon, protože on byl prvním šéfredaktorem a DE-koment spustil. A já ho teď mám obnovit, což je podobné. Ještě před pár týdny byla vzácnost vidět pravidelné komentáře v jiné lize, než je 3G. Ale jinak myslím, že největší práci udělal Mowuki, který vytvořil web DE-komentu. Bez toho webu si nedokážu představit aktivní DE-koment.
BT: Nemám obľúbeného šéfredaktora. Každého z nich som uznával a nikdy som voči žiadnemu neprechovával žiadne antipatie. Ono ale skĺzavame k tomu, ako keby som bol ja šéfredaktor. Aktuálne neurčujem smer DEkomentu, to prináleží Pluhtíkovi. Keby sme si ale na chvíľu predstavili, že som šéfik tak aj tak je moja odpoveď že by som nenapodobňoval žiadneho šéfredaktora. Každý jeden z nich bol jedinečný a vtlačil DEkomentu svoju pečať. Takisto by som sa snažil aby pod mojím vedením bol DE-koment kvalitný ale na to by som nepotreboval žiadne vzory. A ja by som aj tak kráčal svojou cestou, nie cestou napr. Torga, Absoluta či iných.

Tak to je dobře. No, to, že sklouzáváme k tomu, jako bys byl ty šéfem, tak to je dané tím, jak Pluhtik psal, že jste spíše rovnocenní „partneři". Teď to vyznělo, jako byste byli manželé. (smích) Chtěl bych se ještě zeptat, máte mezi komentátory nějaké větší kamarády, nebo vytipované lidi, na které se můžete spolehnout, nebo novému vedení vyjádřili podporu a tak?
P: Určitě BT. Ale je mezi komentátory i pár lidí, které považuji za takové vedení, ačkoli to není oficiální. Kromě mě a BT jsou to Epiqman a Flíček. Ale myslím, že se můžu spolehnout na většinu komentátorů.
BT: Tak určite. :) Pokiaľ viem, tak sám som ti písal, aby si sa k DEkomentu vrátil. Stajne tak i Redis. Ale v DE-komente mám kopec známych, na ktorých sa môžem spoľahnúť. Určite medzi nich patrí Cvičitel, ktorého z DEkomentu poznám už fakt dlho. A aktuálne sa na kopec vecí môžem spolahnut aj na Vakuuma. Ten s nami spolupracuje docela úzko, stejne tako ako i Epiqman. Dá sa povedať, že naozaj, ľudia pracujú, snažia sa a ja nevidím dôvod prečo by som ich snahu nemal oplácať aspoň svojou dôverou. Už si spomenul, že vediem stĺpik. Ja osobne stojím za každým stĺpkarom. Každý si to určite zaslúži

Děkuji. Ale abych to uvedl na pravou míru, já jsem psal, že pokud budeš zvolen Ty a Pluhtík, že se vrátím ke komentování. :P Blížíme se již k závěru. Chtěli byste něco vzkázat hráčům a komentátorům?
P: Já si myslím, že ani ne.
BT: No odkaz pre hráčov asi ten, že stále je to iba hra. Tak si ju užívajte a neplytvajte adrenalínom.

Pluhtíku, to od Tebe není pěkné. Většinou vyzpovídaní lidé něco vzkazují (smích)!
P: (smích) Pořád píšu na sloupek, všichni hráči vědí, že mají hrát, utrácet deky a psát komentáře. (smích)
BT: (smích)

Zapomněl jsem se ještě na něco zeptat? :)
P: Já myslím, že to bylo dost vyčerpávající, stačilo mi to! (smích)
BT: Mne tiež! (smích)

Dovolte mi, abych vám oběma popřál mnoho úspěchů s DE-Komentem, komentátory a vašimi plány do budoucna. Věřím, že se vyplní všechny vaše představy a zbude tu po vás kus dobře odvedené práce. A také vám přeji, aby se vám dařilo i v osobním životě, aby se BT stal tím Mgr. a pluhtik konečně získal alespoň základní vzdělání (smích) a dokončil školu. Pánové, děkuji vám za rozhovor a někdy příště.
P: Děkuji a měj se pěkně.
BT: Tiež ďakujem a prajem veľa úspechov.

A vám, milí čtenáři, děkuji za přízeň. Pokud máte nějaký nápad, s kým bych mohl podniknout rozhovor, napište mi ve hře na nick Flíček. Děkuji a mějte se pěkně, ahoj!

Hodnocení článku: Hodnocení 10.00, Hodnotilo 1 uživatelů