Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Vael Sharin - část 3

29.10. 2012 Autor sir Robin I. Komentáře Komentáře (3) Kategorie Příběhy Hodnocení 5.67 Přečteno x1147
Varen se v krčmě doslechne o obrovské odměně na hlavu legendárního Vael Sharina - temného elfa s bílými vlasy. Neváhá vydává se po jeho stopě. Ale nic není takové, jak se zdá.
Něco tady nehrálo. Vytáhl jsem z pouzdra jeden vrhací nůž a zasunul si ho do rukávu. Došel jsem ke dveřím a zatlačil do nich. S tichým vrzáním se otevřely - jaké štěstí.
Z horního patra, kde měl Nyarad pracovnu, ke mně doléhal tlumený hovor. Vydal jsem se nahoru po schodech a opatrně našlapoval. Uprostřed schodiště se ozvalo zavrzaní, které muselo být slyšet po celém domě. Ztuhl jsem a nechal si do dlaně vklouznout nůž. Nahoře se rozhostilo ticho, ale když se nic nedělo, hovor po chvíli pokračoval. Přesto jsem ještě minutu čekal, pak jsem se odvážil jít dál. Bral jsem schody po třech a už mě žádný z nich nezradil. Najednou jsem stál před dveřmi do Nyaradovy pracovny. Jeden hlas patřil elfovi, druhý mi byl povědomý.
Zaklepal jsem a co nejrychleji otevřel dveře. Návštěvník sedící zády ke mně vyděšeně vyskočil na nohy - Algo! Co ten s tím měl společného? On i Nyarad vypadali velmi překvapeně, když jsem na stůl hodil Vael Sharinovu hlavu.
„Ty," zavrčel Nyarad a sáhl pod stůl. V ruce se mu objevila malá, natažená kuše. Rychlý pohyb zápěstím a Nyaradovi se do dlaně zaseknul můj vrhací nůž. V poslední době jsem to dost trénoval. Elf zařval a upustil kuši na zem. Ta při dopadu vystřelila a šipka se zarazila do stolu. „Zab ho," štěkl na Alga, zoufale si svíraje dlaň.
Algo vypadal na smrt vyděšený, přesto sáhl k opasku a začal neobratnými prsty tahat z pochvy krátký meč. Sáhl jsem oběma rukama k pravému rameni a jedním pohybem tasil a zároveň sekl Alga hluboko do masa. Mimo jiné projela čepel i srdcem a Algo padl mrtvý k zemi. Z tohohle jsem měl vyloženě radost, ten chlap mi byl od začátku nesympatický.
Nyarad skočil do rohu místnosti a tasil svůj jednoruční meč. Byl s ním oproti mně v nevýhodě, navíc byl zraněný a držel meč v levé ruce. Přesto jsem na něj šel opatrně.
Stáli jsme na opačné straně stolu a já jsem zaútočil. Výpad na levé rameno překvapivě lehce odrazil, s tím na pravé už měl problémy a před bodem na hrudník uskočil k oknu a ocitl se mimo můj dosah.
Zapřel jsem se o stůl nohou a poslal ho po zemi k němu. Těžký kus nábytku elfa přirazil ke zdi. Než stačil cokoliv udělat, pustil jsem meč, bleskově vytáhl dva nože a hodil je. Nyarad byl rychlý, levačkou to uměl určitě lépe než já a jeden z nožů odrazil čepelí meče. Druhý se mu zabodl do břicha.
Teď stačilo držet si ho od těla a čekat, až vykrvácí, to jsem ale neměl v úmyslu. Už jsem neměl vrhací nůž, jen dýky, takže jsem skočil dopředu a provedl několik rychlých výpadů. Nejdřív jsem Nyarada poznamenal krátkým, ale hlubokým šrámem na boku, podruhé na pravém rameni a nakonec na levém předloktí. To byl konec boje. Elf nedokázal zvednout meč nad pas. Dýkou jsem mu připíchl levou dlaň ke stolu a pak jsem mu zasadil několik ran pěstí do obličeje. Konečně se zhroutil na stůl, těžce dýchal a plival krev. Pro mě byl toto jeden z mála soubojů, kdy jsem neutrpěl ani nejmenší zranění.
Chytil jsem Nyarada za dlouhé černé vlasy a zvrátil mu hlavu do zadu.
„Proč?" zavrčel jsem.
Nyarad se slabě zasmál.
„Proč jste mě chtěli zabít?" naléhal jsem dál.
„Ty tupče," zavrčel. „Já jsem temný elf." Chtěl na mě plivnout, ale sliny dopadly na stůl před něj.
„To není možný," kroutil jsem hlavou. „Nevypadáš tak!"
„Myslíš, že barva kůže nejde změnit líčením?" Teď už více šeptal, než mluvil.
„A co oči?"
Nyarad zachrčel a spolu se svým zubem vyplivl krev. „Lektvar."
„A proč jsi chtěl, abych zabil Vael Sharina."
Temný elf se znovu tiše zasmál. „Ty to nechápeš?" zasípal. „On je lovec. Bílý Lovec. A platil mi za to, abych za ním posílal dobré oběti."
„Vy jste mě tam poslali, aby měl s kým bojovat?"
„Ano," zachechtal se znovu. Působil trochu šíleně. „Jsi slavný. Ta chátra, co potkával po lese... Nebyla hodna smrti čepelí Vael Sharina, jak sám říkával. Potřeboval někoho na úrovni."
Pustil jsem jeho hlavu a vstal. Bylo mi z toho na nic. Málem jsem umřel kvůli zabijáckým choutkám jednoho temného elfa. „Jeho smrt sis zařídil sám, když jsi se mnou poslal Sepa. Proč šli se mnou?"
„Byli jako předkrm před hlavním chodem," vysvětloval.
„Nakonec se Vael Sharinovi udělalo z předkrmu špatně a hlavní chod už nezvládl." S těmi slovy jsem vytrhl dýku ze stolu a Nyaradovy dlaně a podřízl mu hrdlo.
Posbíral jsem nože, očistil je a prohledal Nyaradův dům. Potěšením pro mě bylo, že byl docela bohatý. Odcházel jsem z domu s další stovkou zlatých v kapse. To nebylo tak špatné na to, že se to vlastně celé posralo, říkal jsem si. Se stovkou zlatých jako zálohou plus dalších sto si budu moct dát na pár měsíců dovolenou. Ale ty koně stejně radši prodám.
Hodnocení článku: Hodnocení 5.67, Hodnotilo 3 uživatelů