Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Reakce Lorda Pletrona na rozhovor s Torgem

28.8. 2012 Autor Johny Flock Komentáře Komentáře (0) Kategorie Dark Elf Hodnocení 0.00 Přečteno x1379
Lord Pletron alias Zdeněk Pletka, autor Dark Elfa, reaguje na zveřejněný rozhovor s bývalým šéfredaktorem Torgem. Na konci reakce je několik „bodů" k veřejné diskusi.

Toto je veřejná reakce na rozhovor s Torgem, dnes již bývalého šéfredaktora DE-Komentu.

Kamarád Kuba (= Torg) mě hodně překvapil, co psal. Dlouhodobě jsme spolu měli domluvené, co má dělat šéfredaktor (soutěže, tipy/triky, atd.). Nikdo není dokonalý, ale úroveň a počet komentářů klesal. Když jsem ale uviděl, že sloupek je totálně prázdný, bylo třeba rychle jednat.
Faust napsal první díl Tipy/triky pro nováčky a dal jej na úplně prázdný sloupek. Čekal jsem, že hráči budou rádi, že se něco děje a diskutuje se (trik střídání Obchodních/Vojenských smluv).
Druhý den se podávám na sloupek - a jsem překvapen! Visí zde Torgova abdikace. Vím, že Torg Fausta nemá rad, ale překvapilo mě, že zareagoval tak zprudka!
V poště od něj žádnou zprávu nemám, na mobilu také ne. Psal jsem mu, co se děje, že jsem musel dát na sloupek rychle nějaký obsah. Ptal jsem se ho, proč to řeší abdikací? Ať si o tom popovídáme, že budu rád, když abdikaci stáhne. Nejsem konfliktní člověk, vše rád řeším dohodou. Poprosil jsem ho, aby si to rozmyslel, že je zbytečné to řešit s horkou hlavou. Nabídnutou spolupráci však odmítl.
Torg je osobnost Dark Elfa, udělal toho pro komunitu hodně. Jeho akce na chate jsou legendární... Až do teď jsem si ho vážil. Nic osobního mezi námi není, nic jsem mu neudělal. Jen si postavil hlavu, protože jsem si dovolil Faustovu zprávu zveřejnit.
V rozhovoru, který jsem si přečetl pečlivě, mi dává vinu za osud DE a mixuje to s nostalgií ze starých dobrých časů. Je chyba ve mně? Zanedbávám DE? Málo jsem se snažil? Ne. Není to pravda. Ať se podívá na ostatní české online hry. Kde je RedDragon? Kde jsou další... Skončili, mrtví, bez hráčů... Myslím si, že Dark Elf je oproti nim ještě v dobré formě a je živý! Bonusy ras s novou mapou hru oživily.
Rozhlédněte se po českém internetu, pak zjistíte, jak je lehké / těžké provozovat a financovat 10 let "old-school" českou hru. Není to snadné...
Ale budoucnost není jen černá. Nový šéfredaktor pluhtik i jeho zástupce to pěkně vzali do rukou, je vidět, že když se chce, tak to jde. Jsem s nimi spokojen. A chystáme veliký turnaj, jsou věci, na které se lze těšit.
P.S. Pokud mi nějaký programátor chce pomoci s Dark Elfem, budu moc rád!Flíček (alias Johny Flock) nabádá k veřejné diskusi:
Pojďme trošku popřemýšlet, svoje názory můžete psát na Meziligové fórum, hlavně slušně, aby vás paprsek neobdaroval banánem. Stojí za to měnit a zjednodušovat Dark Elfa tak, aby vyhovoval současné mladé generaci? Má být poplatný novým trendům? Hodně veteránů by to ohodnotilo jako prznění hry. DE by mělo zůstat samo sebou... Které věci by vás nejvíce popudily, které naopak povzbudily a potěšily? Uvedu jen několik příkladů, které můžete rozšířit v diskusi, nebo o nich diskutovat:

  1. Nový vzhled (způsob, rozhraní) přidávání komentářů pro komentátory.
  2. Nový vzhled některých starých stránek (za dobu, co já osobně hraji DE, se například změnila úvodní stránka, fóra, místo postavy Elfa je na pozadí dračí kůže, šupina, či co to je, a další a další).
  3. Nová rasa.
  4. Noví hrdinové.
  5. Nové speciální ligy (např. ZZ s mapou Českého království, nebo akční liga s touto mapou, či další)

Určitě se najde ještě mnoho bodů, jen mě momentálně nic nenapadá. Diskutujte, vážené hráčstvo Dark Elfa! Tongue out

 

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů