Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Madarovy rady ze sloupku

8.10. 2012 Autor Madarův stín Komentáře Komentáře (1) Kategorie Tipy pro hru Hodnocení 0.00 Přečteno x1652

I Madara nechal na mě, abych se staral o převod jeho rad ze sloupku na DE Times. Takže tak činím, jen jich secvaknu víc do jednoho kusu.

V tomto díle se dočtete o pořadí útoků, o plenivém útoku a o využití barbarského kouzla strach.

 

Laxinátor


Pořadí útoků

 Problémy s hodností? Jak poslat zároveň dobyvačný a plenivý útok na jednu zem a nespálit se? Útoky jednoho vládce jdou vždy v pořadí, v jakém jsou odeslány. Pouze přesuny jsou vyhodnoceny vždy až jako poslední.
Stačí krapet popřemýšlet a bez problémů můžete minimalizovat pokles hodnosti (nebo naopak maximalizovat nárůst) pouhým vhodným seřazením útoků. Také se už nikdy nestane, že si nejdříve omylem vypleníte zem a pak ji prázdnou dobyjete.

 

Plenivé útoky

 K čemu jsou? Zem nezískám, tak proč ho vůbec posílat? Dá se nějak rozumně použít, nebo to je jen jedna z možností hry, co je úplně k ničemu?
Plenivák je rozhodně výbornou, i když ne příliš používanou záležitostí. Použít se dá zejména v prvních bojových přepočtech. Většinou ještě není tolik peněz na obranné vozy a brání se hlavně obyvatelstvem a pár vojáky, nebo zcela bez vojska. Ale zároveň Vy nemáte na to, abyste poslali plnohodnotné útoky. Jak to rozseknout? Plenivým útokem s jedním hrdinným vojákem (na jistotu je lepší posílat útok o síle 10-20), který sám zbourá sýpku, domy a ještě něco ukradne. V pozdější fázi hry se většinou používá jen na vytvoření "magické díry" (země, kde není její majitel schopen nahodit vysokou MO).
Širší možnosti použití mají skřeti. Díky svému bonusu (výrazné posílení plenivého útoku) ho můžou použít jako prorážecí útok na zem, kterou by jinak nedobyl a je zachrámovaná.

Strach

 Speciální kouzlo barbarů, strach, je jedno z nejméně používaných, i když je extrémně silné v boji proti rasám, které to dosti zabolí. O co vůbec jde? "Speciální kouzlo rasy Barbaři. V zemi zavládne strach, tím se sníží síla odeslaných útoků ze země o 20%. Platí na Lidi, Skřety a Skuruty."
Kouzlo funguje následovně. Barbar zakouzlí strach. Pokud je zem v okamžiku kouzlení v držení člověka, skřeta nebo skuruta (plus samozřejmě musí být síla kouzla vyšší než magická obranazemě - jedná se o červené kouzlo), tak následující přepočet (funguje stejně jako ekonomická kouzla následně) budou útoky posílané z dané země o 20% nižší. Redukce útoku se sčítá s postihem za útočení bez vyhlášené války. Strach nepůsobí na útoky přes volný průchod, které jdou skrze danou zem (ale funguje, pokud je zakouzlen na zem odkud je vojsko odesílané).
Suma sumarum při troše uvažování dopředu jde o skvělý způsob jak investovat 50 many.

 Perlička na konec. Stejně jako mlha lesa je strach použitelný i při rozjezdu. Nic nevytočí nekromanta/člověka více než strach v původně plánované přeposílce. Na ostatní rasy je vhodnější posílat klasickou nespokojenost.

 

 

 

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů