Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor s Balurem

17.9. 2012 Autor Johny Flock Komentáře Komentáře (0) Kategorie Rozhovory Hodnocení 8.67 Přečteno x1666

Rozhovor s organizátorem turnaje, který je přelomový hlavně mapou, na níž se hraje...

Johnny Flock alias Flíček se ptá Balura...


Ahoj, všemocný Balure, můžeš se nám na začátek představit? Samozřejmě nejen pro hráče, kteří Tě neznají, ale pro všechny. :)
Zdravím všechny. Jmenuju se Petr, je mi 20 a jsem z Prahy. Studuju VŠ, takže jsem tak nějak běžný hráč DE, řekl bych. Rád poslouchám hudbu a trávím čas s kamarády, nemám rád arogantní lidi... jsem asi úplně běžný člověk, řekl bych :) Jo a jsem optimista!

Jsem zvědav, jestli Tě optimismus neopustí na konci tohoto rozhovoru! :) Máš mezi kamarády někoho, kdo hraje Dark Elfa? Popř. jej můžeš i jmenovat...
Začal jsem hrát se svým bývalým spolužákem ze ZŠ (JonnyMaser), i když ten už nehraje. Můj velký kamarád tady z DE je lennermarek. I když ten vlastně také nehraje.

A kdo (nebo co) Tě na DE přivedl/o? :) Byl to nějaký ten kamarád-spolužák, nebo jsi hledal na internetu, až jsi našel? :)
To druhé. Asi jako každý jsem vyzkoušel několik webových her, hrál jsem sgwg.net, Nadace a říše, také Travian a RedDragona... Bylo toho dost. Ale nakonec jsem zůstal u Dark Elfa. Toho kamaráda jsem naopak přivedl já. :)

Jak dlouho hraješ DE?
Už několikrát jsem se pokusil co nejpřesněji si "vzpomenout"... Tuším, že to bylo na konci osmé třídy ZŠ, čili někdy v létě roku 2006. Můj první nick byl Lorc. Už je to cca 6 let.

A co kromě školy a Dark Elfa děláš?
Rád chodím sportovat, běhat, s kamarády hrajeme fotbal, pak také čtu, poslouchám hudbu, a takové běžný věci... Rád trávím volný čas s kamarády. Ale nějakou tu životní zálibu, sbírání známek, skládání letadýlek, to nemám.

Pomalu se dostáváme k tomu, kvůli čemu jsme se v naší kavárničce pro rozhovory sešli... Máš toho docela dost, nebojíš se, že třeba časově nebudeš stíhat Klanový turnaj, který se kvapem blíží a de facto na přípravách jsi už do teď strávil několik týdnů, měsíců? Když tak mě oprav, jestli se pletu.
Nebojím, většinou se ničeho nebojím, všechno se dá zvládnut. Ale abych nebyl patetický, určitě si na to najdu čas, když už jsem došel takhle daleko. Pokud budu mít štěstí, půjde to hladce a víceméně beze mě. Kolik jsem na tom už strávil času je otázka, ale čistého určitě dny, otázka je kolik. Ale ani mi to nevadí, šel jsem do toho dobrovolně.

A byl to Tvůj nápad, nebo přišel LP (či někdo jiný), že by se mohl udělat turnaj + kdo se toho ujme, protože LP na to čas mít nebude? Já jsem se "vrátil" až v červenci, což už se na fórech ukazovaly některé připomínky k turnaji.
Mělo to docela pohádkový začátek. Jednoho dne LP na Nápady napsal něco jako "a co takhle udělat zase nějakej turnaj". Asi někdy v červnu. Mně se to líbilo, protože jsem měl předchozí turnaje rád. Nejdřív jsem tu myšlenku podporoval, ale pak udělal tu první anketu mezi klany (začátkem července), a pak, jelikož se nikdo jiný nezmínil, že by se o to chtěl postarat, jsem pokračoval dál až sem. No, možná ten začátek není pohádkový, ale bylo to tak. Čili autorem nápadu je LP.

A kdo Ti nejvíce s turnajem pomohl, pomáhá a podporuje?
Pokud jsem s něčím potřeboval poradit, hlavně ze začátku v obecné rovině, napsal jsem Mowukimu (Lord Cassinai), protože jsem ho nějak automaticky považoval za člověka, který v tom umí chodit. A ten mi vážně pomohl. Pak jsem kvůli turnaji psal i Gurthovi (admin), pluhtikovi (šéfredaktor), no a pak mi asistovala další řádka lidí, nerad bych někoho vynechal. Vím, že to byl Sephiroth, BloodTears, Ty s kontrolou webu, a jistě i někteří další. A v neposlední řadě LP.

Setkal ses s nějakou překážkou? Je jasné, že stále ještě probíhá anketa ohledně služeb a počtu členů. Ankety jsou docela vyrovnané, tím myslím služby (povolit/zakázat rytíře a portálovku). Nebojíš se, že kvůli něčemu pak třeba někteří hráči nebudou chtít do turnaje nastoupit?
Rychlejší bude vyjmenovat to, co šlo bez problému. Ale nechci, aby to znělo jako fráze...ale je fakt, že snad u všeho, co jsem tam nějak implementoval, se objevil nějaký problém(ek), ale to jsou jen drobné překážky, nic fatálního. K té druhé části. Proto tu anketu dělám. Chci dát přednost názorové většině.
A není to tak, že bych se za ty ankety skrýval, protože bych se bál odpovědnosti. Svůj názor už jsem předtím vyjádřil několikrát.

A pokud by pak anketa zůstala nerozhodně (dejme tomu 51:50), prostě takhle malý rozdíl. Budeš to brát opravdu důsledně podle výsledku, nebo rozhodneš třeba po domluvě s Pletronem? Ještě mi napadlo, že každý klan, který pošle svou listinu zápisní, se mohl k těmto bodům vyjádřit. Protože takhle hlasuje třeba spousta lidí, kteří se pak nezúčastní. Takhle bys měl alespoň přehled. Nenapadlo Tě také něco takového?
S LP se nedohodneme, protože na to máme úplně opačné názory :). Když to tak bude, tak pak budu muset jednat. Nic konkrétního zatím vymyšleno nemám, nicméně máš pravdu v tom, že by se to týkalo jen přihlášených klanů. Rád bych to ale rozhodl ještě před registrací, aby registrace probíhala už za jasných pravidel (poběží ještě řadu dní po ukončení anket).

A jaký názor má LP? :) Chce udělat služby jako v Jedničce, nebo naopak by rád povolil co nejvíce služeb, aby hráči "dekovali"? Protože kdyby to tak bylo, tak by nynější akce na "dvojitou porci DE-Kreditů" měla docela velký úspěch, on by si přišel na pěkný výdělek. :)
LP od začátku říkal, že chce služby jako v první lize. Já nechtěl rytíře a ideálně ani portálovku, to byla moje vize, která byla zároveň podpořena i těmi anketami z klanů (i když ty nemohly být stoprocentně určující). LP nakonec souhlasil, že to nechá na mě, abych to nějak vyřešil. O té akci na kredity jsem nevěděl, konec konců se mi to zas tak moc netýká, možná by byla, i kdyby žádný turnaj nebyl.

Každopádně turnaj bez služeb bude zajímavý. Ještě mi teď napadlo, budou povolena speciální kouzla? A další věc, i když to není služba, ale spíš zpestření hry - Rádce. Bude Fousáč v turnajových ligách či nikoliv?
Speciální kouzla budou normálně povolená (to ten web vážně nikdo nečte?). Rádce by v turnajových ligách vůbec neměl být.

Web jsem četl několikrát, pokaždé mě zajímalo něco jiného, od gramatiky přes uspořádání slov po smysluplnost textu. :) Už máš nějaké přihlášky k tomuto dni (= 14. 9. - pozn. redakce)? Četl jsem na meziligovém fóru, že se jeden klan přihlásil. Je to pravda?
Je to tak, byl to klan Universe. A právě teď vidím, že se hlásí Divocí. Dalších pár klanů je už také na spadnutí. Až tohle bude někdo číst, snad už budeme na vyšším počtu. :)

S jakým počtem klanů počítáš do turnaje? Teď nechci slyšet čísla, která jsou na webu (16,32), ale jde mi o to, jaké číslo ty sám tipuješ, popř. bys byl rád, aby alespoň tolik soutěžících klanů se přihlásilo?
Byl bych rád za 32, protože by to znamenalo, že všechno vyšlo na 100%. Ale s tím moc nepočítám, radost by mi udělalo nějakých 22 týmů.

A co komentátoři? Je prý vyhlášena "soutěž" o nejlepšího komentátora, který pak na konci dostane odměnu. Jak to bude probíhat?
Pluhtik mě informoval, že LP dá na konci nejlepšímu komentátorovi Kronikářský brk. Hlasovat o komentátorech budou jednotlivé zúčastněné aliance. To je tak všechno, co k tomu teď můžu říct.

Jak dloho myslíš, že turnaj potrvá? Když začneme na konci září, nebude finále až na jaře? Nebojíš se nějakých překážek? Nebo stížností?
Turnaj jsem chtěl stihnout do Vánoc (jistě si dokážete představit, jak vypadají ligy, co se hrají přes Vánoce, nebo přes Silvestr a Nový rok). Nicméně už teď jsem začátek posunul o týden, aby měl LP dost času na vytvoření nové mapy. A tak tuším, že Finále (v horším případě i Semifinále) budeme muset přesunout na leden. Dost záleží, jak dlouho budou nakonec trvat jednotlivé souboje.
A překážek, stížnost se nebojím. Respektive když je nějaký problém, tak ho prostě řeším, nechci teď vymýšlet, co by mohlo být špatně... nicméně nerad bych, aby nastala nějaká vážná komplikace, která by chod vážně ohrozila a připravila nás všechny o ten turnaj, nebo by ho nějakým způsobem zkazila.

Každopádně se můžeš spolehnout na lidi, kteří ti pomohli, že ti budou pomáhat i nadále, alespoň, co se týče mě, tak ti určitě rád pomůžu. :) Budeš taky hrát za nějaký klan?
Rozhodně je lepší mít lidi, co mi pomáhají, než co mi hází klacky pod nohy :). Jinak já nastoupím za Green Dream, už se na to moc těšíme.

A nevíš o nějakých "hvězdách", které nastoupí? Dejme tomu, jestli nastoupí i Lord Pletron? :)
Vidíš, to mě ani nenapadlo. Necháme se překvapit. Jsem sám zvědavý, kolik "es" se nakonec ukáže. Jinak nechci být domýšlivý, ale podívejte se do ligy 2F, třeba budeme skutečně překvapeni.

Chtěl bys touto cestou něco někomu vzkázat? Můžeš si klidně postěžovat, zanadávat, teď je to jen a jen Tvé. :)
No, nic chytrého mě teď nenapadá. Jen bych byl upřímně rád, kdyby ten turnaj vyšel, hráčům by se líbil a trochu by DE oživil... Takže, neváhejte a přihlaste se, zápisné není nijak vysoké a může být skvělá zábava.

Děkuji tedy za tvůj drahocenný čas, že jsi mi věnoval "chvilku" na rozhovor, přeju Ti, aby se turnaj vydařil alespoň na 123,4%, měj se pěkně a doufám, že se někdy ještě takhle setkáme a popovídáme. :)
Nemáš zač, konec konců stálo tě to stejně času, jako mě. Já děkuji za příležitost se takhle veřejně vyjádřit. Určitě můžeme udělat rozhovor znovu, na konci turnaje. Jen uvidíme, jak se na to budu těšit potom :)

To je pravda. Takže dohodnuto, sejdeme se tu za pár týdnů opět, abychom za letošním turnajem udělali pěknou tečku. :)
A pro vás, milí čtenáři, zde mám odkaz na Balurův web k turnaji - http://balur.webnode.cz/ - doporučuji prohlédnout! A všem, kteří váhají, zda se přihlásit do turnaje - neváhejte a přihlaste se, bude to stát za to! :)

 

 

Hodnocení článku: Hodnocení 8.67, Hodnotilo 3 uživatelů