Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Přepadení

5.11. 2012 Autor sir Robin I. Komentáře Komentáře (2) Kategorie Příběhy Hodnocení 8.00 Přečteno x1383
Komentář k lize K2 vytvoření v souvislosti se zabitím hrdiny jménem Godzyla (zelený drak) jiným hrdinou (stín).
Hogo Kořenář zvesela kráčel po bahnité cestě. Nevadil mu ani prach zvířený pochodující armádou. Jak by mohl? Ráno se dozvěděl, že elfové nenechali v Bytči téměř žádnou posádku. A vzhledem k tomu, že Hogova armáda má na své straně Godzylu, pravděpodobně nedojde k žádnému boji.
Hobiti boj nikdy nemilovali. Hogo nebyl výjimkou. Více než po boji toužil po poklidném posedávání v krčmě s přáteli, kouření dýmky, popíjení piva a nahřívání bosých nohou u krbu. Nyní měl nohy obalené blátem a pochodoval ve spořádaném zástupu nepřátelským územím. No co, dýmka bude při pohledu na elfy masakrované gigantickým zeleným drakem stejně příjemná jako kdekoliv jinde.
Právě zelený drak byl hlavní silou armády hobitů. Bez něj by dál orali svá políčka v klidu a míru. Kde jsou ty časy, posteskl si Hogo. Pohlédl na Godzylu poklidně kroužící nad armádou na pochodu, která se právě blížila k malému lesíku.
Najednou postřehl Hogo koutkem oka pohyb. Odsunul myšlenku do ústranní s vysvětlením, že šlo o nějaké zvíře, ale další pohled mu potvrdil, že o zvíře nejde. Z lesa se oddělil stín černý jako noc a stoupal do vzduchu. Hobit si uvědomil, že míří přímo k zelenému drakovi na obloze. Přepadl ho nenadálý strach. Ne, Godzyle se nic nestane, uklidňoval sám sebe marně. Pochybnosti jím zmítaly tím víc, čím blíž byl stín k drakovi.
Celá armáda začala jako na povel zpomalovat, až zastavila úplně, a všichni hleděli k obloze.
V tu chvíli drak zaregistroval blížící se stín a vychrlil jeho směrem proud rudých plamenů, ve kterých se stín na chvíli ztratil. Hobiti na zemi zatajili dech - plameny se rozplynuly a stín pokračoval dál. Vzápětí byl u draka, ale pokračoval dál, až se ponořil do tvorových útrob.
Godzyla sebou začal mrskat, točil se a hledal stín. A pak pohyb ustal. Drak se zastavil na místě a pak začal rychle padat k zemi.
Hogo na tu scenérii hleděl s tváří zsinalou hrůzou. Až do dutého žuchnutí doufal, že se Godzyla pohne a znovu nabere výšku, ale nestalo se tak. Ozvalo se jen praskání lámaných kostí a z obrovitého bezvládného těla vynořil stín.
Pak se stalo to, čeho se obával každý hobit i kdokoliv jiný, kdo měl za nepřátele elfy.
Bylo to téměř neslyšné zadrnčení tětivy. Z lesa vyletěl šíp a zabodl se do jednoho z hobitů stojících v první řadě. Hogo i jeho spolubojovníci nejprve ztuhli a stáli jako přimrazení. Když pak vzduch naplnilo svištění desítek šípů a sténání zasažených, konečně se dali na útěk.
Hogo viděl padat k zemi své nejlepší přátele a v panické hrůze bral nohy na ramena. Bylo již pozdě. Ucítil ostrou bolest v zádech, jak se mu do nich zabodl šíp a jeho hrot mu vyjel ven hrudí.
Svět zčernal.
Hodnocení článku: Hodnocení 8.00, Hodnotilo 1 uživatelů