Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

1.kolo

28.11. 2012 Autor Vali Komentáře Komentáře (1) Kategorie Fantasy Hodnocení 4.67 Přečteno x2720
Na začátku dobrodružství se ocitáte v ostrovním království, konkrétně v městě nazývaném přístav Kythie. Vaše dětství nebylo jako dětsví vystřižené z obrázku. Lidé, kteří obvykle nazývají děti rodiči, vy vůbec neznáte. Celý svůj krátký život jste prožili v sirotčinci, které bylo nazýváno trefně vězení. Na trénink v čemkoliv nebyl čas ani vůle. Vybavili vás pouze nožem (úč 1 a oč 0, hodnota 5 měděných) a oblečením s oč 0. Za mladistvá léta jste našetřili dva zlaté a nějaké drobné a na cestu se vydali s malým vakem, kde máte zásobu jídla na týden. Dále máte ještě malý měch na vodu, kde je voda pouze na den a maximální množství, které se tam vejde je na dva dni. (tam, kde neuvádím cenu předmětů, to znamená, že žádnou cenu nemají, v případě, že se rozhodnete nějaký předmět koupit dle cen z odkazu v pravidlech, tak prodat ten předmět můžete pouze za poloviční cenu. Ze sirotčince, který se nacházel v Mitrilových horách vás vykopli jako nicku s 0 zkušenostmi a ještě k tomu na první úrovni.
1. den

 

Na začátku dobrodružství se ocitáte v ostrovním království, konkrétně v městě nazývaném přístav Kythie. Vaše dětství nebylo jako dětství vystřižené z obrázku. Lidé, kteří obvykle nazývají děti rodiči, vy vůbec neznáte. Celý svůj krátký život jste prožili v sirotčinci, které bylo nazýváno trefně vězení. Na trénink v čemkoliv nebyl čas ani vůle. Vybavili vás pouze nožem (úč 1 a oč 0, hodnota 5 měděných) a oblečením s oč 0. Za mladistvá léta jste našetřili dva zlaté a nějaké drobné a na cestu se vydali s malým vakem, kde máte zásobu jídla na týden. Dále máte ještě malý měch na vodu, kde je voda pouze na den a maximální množství, které se tam vejde je na dva dni. (tam, kde neuvádím cenu předmětů, to znamená, že žádnou cenu nemají, v případě, že se rozhodnete nějaký předmět koupit dle cen z odkazu v pravidlech, tak prodat ten předmět můžete pouze za poloviční cenu. Ze sirotčince, který se nacházel v Mitrilových horách vás vykopli jako nicku s 0 zkušenostmi a ještě k tomu na první úrovni.

Vy jste cestovali již od brzkého rána a dostali jste se do přístavního města, v kterém zavládá nejen puch ryb, ale také něčeho jiného, něčeho, co připomíná pach síry v sopce. Ubytovali jste se na kraji města za ty drobné, co jste měli nad dva zlaté (2 stříbrné) na dva dni (tzn. jeden stříbrňák za noc). A vydal jste se vstříc novým dobrodružstvím. Což vždy začíná na náměstí.

Pěkné náměstí v kopci zdobené tak tři sta let starou kašnou a krásným, čerstvě obloženým kostelem, který pamatuje ještě Froda Pytlíka. Na náměstí se nachází jako každý den trhy, které nabízejí mnohé. Je 9 hodin třicet minut. Právě jste si všimli, jak v davu před vámi zloděj ukradl nějakému zámožnějšímu pánovi měšec, kde mohlo být jistě tak deset zlatých, jak se zachováš?

a) Nebudu si ho všímat. (přejdi k bodu 1(zkráceně b1))
b) Vydám se oznámit krádež pánovi (půl hodiny času (1/2h zkráceně), bod 2(zkráceně b2))
c) Budu sledovat zloděje (půl hodiny času (1/2h zkráceně), bod 31(zkráceně b31))

1, Jsi na náměstí, vše žije, tak jak má, co máš v plánu?

a) Půjdu prozkoumat, co nabízí místní tržiště (2 hodiny času, bod 36)
b) Půjdu doplnit vodu do měchu z kašny (bod 37)
c) Půjdu si lehnout do hostince a prospat se (8 hodin,bod 24)
d) Obejdu obchůdky okolo náměstí (2h,b60)
e) Prozkoumám strom, který se nachází za tržištěm, ten strom vypadá velice staře (b38)
f) Půjdu do kostela (1h,b62)
g) Jdeš se porozhlédnout po mistrovi, který by tě vyučil na další úroveň (Po zbytek dne jsi strávil výcvikem, zítra pokračuj bodem 175)
h) Jdeš se porozhlédnout po nějaké práci (2h, b67)
ch) V téhle říši se mi nelíbí, jdu do říše nekromantů (24 hodin,b (zítra budeš pokračovat bodem, který ti napíšu do pošty)
i) V téhle říši se mi nelíbí, jdu do pouštního království (24 hodin,b(zítra budeš pokračovat bodem, který ti napíšu do pošty))
j) Jdu se porozhlédnout po nějaké pěkné hospůdce (2h,b70)
k) Jdu do nejbližšího výčepu, mám žížu a třeba se tam něco dozvím (1/2h,b71)
l) Půjdu zjistit, co to tu tak děsně smrdí (b61)
m) Jsem čaroděj potřebuji se naučit nějaké kouzlo, abych nebyl tak slabý a zjistit, jak můžu získat manu (b72)

2, Po sáhodlouhém vysvětlování, ti pán poděkoval, strčil ti pět měďáků a ukázal jednomu ze svých svalnatých barbarů cestu, kterou si mu ukázal, že lupič běžel, i blbci by došlo, že po takové době, tam už nikdo nebude.

a) Řekneš pánovi, že tam barbar jde zbytečně (b3)
b) Řekneš pánovi, že tam barbar jde zbytečně a pokusíš se navrhnout, že jeho problém vyřešíš za něj (b4)
c) Pokusíš se mluvit z cesty a zkusíš pánovi ukrást i ten druhý měšec, co má za pasem (b29)
d) Píchneš pána nožem (b30)
e) Necháš pána pánem a odejdeš (b1 první kolo, další kola b175)

3, Pán se tě zeptal, zda z něj děláš blbouna, pěkně se na tebe naštval, zařval na barbara, že jsi komplic toho zloděje, ten tě popadl, vyklepal z tebe všechny zlaťáky a odkopnul tě pryč. Pěkná potupa před ostatními obyvateli tě potkala, dvě hodiny si se trmácel městem, než jsi mohl podniknout něco, aniž by tě kdokoliv zpozoroval. (b1 první kolo, další kola b175)
4, Pán se na tebe nedůvěřivě podíval a řekl, že když problém vyřešíš, dostaneš dalších 5 stříbrných, ale že barbara tam pošle stejně. Najdeš ho prý v domě u Svaté trojice.
Co uděláš?

a) Kašlu na to, ještě si budu komplikovat situaci (b1 první kolo, další kola b175)
b) Vydáš se tam, kam si myslíš, že zloděj šel (1/2h,b5)
c) Půjdeš zjišťovat informace jinam (b1 první kolo, další kola b175)
d) Zeptáš se očitých svědků, co viděli (2h,b25)

5. Šel jsi chvilku s barbarem, který využil situace a zapadl do první putyky na láhvinku medoviny. Trochu jsi zapátral (stálo tě to 3h a 2 mědáky) a poptáním se místních nepřizpůsobivých si zjistil, že zlodějské doupě je 2h cesty z města směrem sever. Avšak je potřeba tam jít hned, protože bůhví, kde budou potom.

A) Vydám se jejich směrem (b6)
B) Kašlu na to, jdu na náměstí (1/2h,b1 první kolo, další kola b175)
c) Zjistím, co ještě vědí žebráci (b12)
d) Jdu domů a spát (b24)

6. Po dvou hodinách cesty ses připlazil k zlodějskému doupěti. Byl to takový bunkr z naházených větví, pod kterými byla dírka, do které si asi přechodně schovávali věci. Přiblížil ses lesem, tak aby tě nezpozorovali. Vidíš, jak si rozdělují lup, který je daleko větší než jeden měšec. Máš trošku strach, přeci jen jsi ozbrojen jen nožem.

a) Vytáhnu nůž a vrhnu se na ně (b7)
b) Vrátím se do města pro posily a lepší zbraně a budu doufat, že zde ještě budou (2h,b8)
c) Budu je sledovat (b11)

7. Ještě než si vyběhl z lesa, jeden z nich vytáhl kuši a přímou ranou do srdce tě skolil k zemi a pak již pro ně nebyl problém tě dodělat, hra pro tebe končí. Děkuji za hru, pokud máš zájem, můžeš hru zkusit znovu, ale již nebudeš mí šanci na výhru DEKů.

8. Při zpáteční cestě, ses trošku ztratil a špatně odbočil, narazil jsi na chaloupku uprostřed lesů, z které jde kouř. Co uděláš? (přičti si hodinu)

a) Nebudu si jí všímat a vrátím se do města. (b9)
b) Vydám se k ní a prozkoumám jí (b10)

9. Po další hodině cesty ses vrátil do města, uvědomil sis, že vracet se zpět na místo, kde zloději byli je blbost, každý přece ví, že zloději svá stanoviště mění. (b1 první kolo, další kola b175)

10. Po půl hodině si se odvážil k zaklepání. Nejprve si musel zjistit, zda v domě nebydlí nějaké zrůdy odposlechem a pak i zahrádka plná květin a různé zeleniny, ti pomohli v rozhodování.
Zaklepals, po chvíli ti otevřela stará skřetice a zeptala se, co chceš. Odpověděls, že jsi pocestný, který se ztratil, a ona tě pozvala dál. Vstoupil jsi do skromné komůrky, kde se v rohu na sesli krčil starý skřet. Něco na bábu hulákal, ale ta ho neposlouchala. Na plotně, z které vycházel kamenný krb s krásným komínem, vycházel kouř a babča ti nabídla bramboračku a ty jsi rád přijal (přičti si jídlo na další den, ušetřils). Po hodinách a hodinách povídání, ti nabídli nocleh. Starý pán ti ukázal svoje životní dobrodružství a slíbil, že když mu do večera pomůžeš okopat záhonky, daruje ti svůj starý krátký meč. Ochotně jsi souhlasil, a tak tvůj den i skončil (připiš si krátký meč). (78 varianta b).

11. Sledovals ty tři lupiče asi dvě hodiny, zjistil jsi, že to nejsou žádní amatéři. Vydal ses za nimi až daleko do hor. Jednou si tě všimli, ale obratně se ti podařilo vymluvit, že jsi ze zdejšího děcáku a podařilo se ti utéct. Jeden z nich ti přitakal a řekl, že tam byl taky. Nabídli ti, že můžeš cestovat s nimi. Ochotně jsi souhlasil. Do večera jste si povídali o všem možném, dobře skrývali svojí pravou identitu, vydávali se před tebou za bohaté kupce z Přístavu Torment. Ptali se tě, co jsi ty dělal, když jsi byl mladý a ty jsi ochotně a správně vždy odpovídal. Povídali, že jdou směrem k osadě elfích lovců a pokud budeš chtít, můžeš se nazítří vydat s nimi. Aby ses neprozradil, do večera si s nimi poseděl u ohně a přes noc si rozmyslíš co a dál.(zítra budeš pokračovat bodem, který ti napíšu do pošty, připočti si 250 zkušeností za obalamucení silnějších postav, než jsi ty sám.)

12. Od žebráků jsi se dozvěděl, že místní starosta se vůbec nezajímá o lid, je to spíše kupec a obchodník, než někdo s dobrým srdcem, také jsi se dozvěděl o jednom místě, kam můžeš zajít a kde dostaneš spoustu věcí za polovinu ceny, jde především o nějaké základní potřeby a i pár zbraní by se tam našlo. Stálo tě to dvě hodiny a další dva měďáky.

a) Vydám se za zloději (b13)
b) Jdu na černý trh, místo, kde se dají sehnat věci za polovinu (b15)
c) Jdu zpátky na náměstí (b1 první kolo, další kola b175)

13. Po dvou hodinách cesty jsi došel na místo, kde měli být zloději, byli pryč, asi jak ses vykecával s žebráky, tak jsi ztratil drahocenný čas. Co dál?

a) Vrátím se do města (b8)
b) Půjdu po cestě dál (b14)
c) Vyspím se zde (8h, pak b1 první kolo, další kola b175))

14. Po x hodinách cesty jsi narazil na krásnou studánku s krmítkem, jsi už někde na jihu země nekromantů. Je dost pozdě večer. Tudíž si prohledal krmítko, v kterém jsi jako zázrakem našel ukrytý prak s kameny (připiš si ho do inventáře) Nadlábnul ses jídla, doplnil vodu ve studánce a v klidu zde přespal do dalšího dne (zítra budeš pokračovat bodem, který ti napíšu do pošty). Připiš si 100 zk. za nalezení praku.

15. Bylo asi tři hodiny po poledni (ztratils další půl hodinu hledáním toho domu), když jsi objevil dům, o kterém ta žebrota mluvila. Je to oprejskaný dům v chudinské čtvrti, panty na dveřích reznou a dům působí dost starým dojmem.

a) Půjdu rychle pryč, tohle se mi nelíbí (1/2h,b1 první kolo, další kola b175)
b) Jdu do hostince spát (8h,b1 první kolo, další kola b175)
c) Zaklepu na dveře a řeknu tajné heslo, které mi poradili žebráci (b16)
d) Budu naslouchat přede dveřmi (b17)
e) Vstoupím bez vyzvání (b23)

16. Před vstupem, ani nevíš jak, jsi okamžitě spatřil pěst, která ti přisla na uvítanou, asi deset žebráků tě vtáhlo dovnitř a odrbalo o všechno, cos měl a vykopli tě ven, cestou ze schodů sis pěkně namlátil a ubral si život. Pak ses vrátil do hostince vyléčit si rány (8h,dnešní kolo pro tebe končí, zítra budeš pokračovat bodem 175)

17. Asi půl hodiny jsi naslouchal a zjistil jsi, že uvnitř je mnoho žebráků a chystají se na tebe zaútočit a okrást tě o vše, co máš.

a) Vtrhnu dovnitř s nožem v ruce a šíleným řevem (b18)
b) Raději odejdu (b1 první kolo, další kola b175)
c) Jdu do hostince spát (8h,b1 první kolo, další kola b175)
d) Zaklepu a řeknu tajné heslo, které mi poradili žebráci (b16)
e) Počkám před vchodem, co udělají (b22)

18. Vtrhnul jsi tam, většina žebráků to vůbec nečekala a v domnění, že máš snad meč bastard se rozutekla na všechny strany, jen jeden se ti postavil s klackem v ruce. Souboj, žebrák úč1 oč 0 dva životy, útočíš první.

a) Vyhrál jsi (b19)
b) Prohrál jsi (b20)
c) Utekl jsi (b21)

19. Usmrtils žebráka, získáváš 250 zkušeností a klacek. Po tom, co jsi ho prohledal jsi našel ještě pět měďáků a obrázek krásné princezny.
Rychle ses vyklidil pryč, protože ostatní žebráci způsobili veliký povyk, šel jsi rychle pryč a dostal ses tak k hostinci, kde jsi zašel na jedno pivo (stálo tě 6 měděných), dozvěděl ses, že ta krasavice z obrázku je princezna z pouštního království, kterou kdysi unesl jeden ent.

a) Poptám se po té legendě (dnešní kolo pro tebe končí, zítra budeš pokračovat bodem 179)
b) Jdu do hostince (8h,b1 první kolo, další kola b175)
c) Na náměstí (b1 první kolo, další kola b175)

20. Jsi mrtev, děkuji za hru, pokud máš zájem, můžeš hru zkusit znovu, ale již nebudeš mí šanci na výhru DEKů.

21. Utekl jsi z litého boje, získáváš 50 zkušeností. (b1 první kolo, další kola b175)

22. No nic se neděje, okolo chodí lidé a žebráci čekají na svou oběť, co dál? (odečti si půl hodiny času) (b17)

23. Vstoupils do místnosti, kde je deset žebráků, všichni se na tebe otočili a chystali se na tebe vrhnout, tys moc neotálel, rychle jsi zabouchl dveře a dal se na útěk. (1/2h,b1 první kolo, další kola b175)

24. Vyspal ses, doplň si dva životy. (8h;b1 první kolo, další kola b175)

25. Po tom, co jsi všechny vyzpovídal, jsi zjistil, že nikdo nic neví a nikdo nic neviděl, evidentně lhali, ale co s tím můžeš dělat, mají z něčeho strach, jen přijít na to, co to je?

a) Budu naléhat na lidi a páčit z nich, čeho se bojí (b26)
b) Vydáš se tam, kam si myslíš, že zloděj šel (b27)
c) Půjdeš zjišťovat informace jinam (b1 první kolo, další kola b175)
d) Kašlu na to, ještě si budu komplikovat situaci (b1 první kolo, další kola b175)

26. Další dvě hodiny ztraceného času, pochopil jsi tak trochu, že je to něco o čem se zde nemluví a jde to shora, snad od starosty, nebo něco takového. Zloděje už jsi prošvihl. (b1 první kolo, další kola b175)

27. Tam kam ses vydal, jsi objevil pouze bandu žebráků, co uděláš?

a) Prohodím s nimi řeč (b12)
b) Kašlu na to, jdu pryč (1/2h,b1 první kolo, další kola b175)
c) Pokusím se jich zeptat na zloděje (b28)

28. Poptáním se místních nepřizpůsobivých si zjistil, že zlodějské doupě je 2h cesty z města směrem sever. (stálo tě to 3h a 2 měďáky)

A) Vydám se za zloději (b13)
B) Kašlu na to, jdu na náměstí (1/2h,b175)
c) Zjistím, co ještě vědí žebráci (b12)
d) Jdu domů a spát (8h;b24)

29. Něco takového pán přesně čekal. Chytil tě za ruku (b3)

30. Tvůj výpad se ti bravurně povedl, pána si propíchl, jen to fiklo, avšak barbar neváhal ani minutu, vytáhl bastard a přeťal tě vedví.(b20)

31. Sledoval jsi zloděje necelou hodinku a půl. Šli jste přes pole, loukami, lesem, směrem sever. Byl jsi celkem obratný, ale po čase jsi ho ztratil z dohledu. Pak jsi přišel na křižovatku, kde se mohl dát vpravo, nebo vlevo.

a) Půjdu vlevo (b32)
b) Půjdu vpravo (b34)
c) Vrátím se do města (1 a 1/2h,b1 první kolo, další kola b175)
d) Přece musí být šance ho vystopovat, zkusím to (b35)


32. Po chvíli jsi narazil na chaloupku uprostřed lesů, z které jde kouř. Co uděláš? (1/2 h navíc)

a) Nebudu si jí všímat a jdu dál. (b33)
b) Vydám se k ní a prozkoumám jí (b10)
c) Vrátím se na křižovatku (1/2h,b31)

33. Došel jsi do města (b1 první kolo, další kola b175)

34. Po půl hodině cesty ses připlazil k zlodějskému doupěti. Byl to takový bunkr z naházených větví, pod kterými byla dírka, do které si asi přechodně schovávali věci. Přiblížil ses lesem, tak aby tě nezpozorovali. Vidíš, jak si rozdělují lup, který je daleko větší než jeden měšec. Máš trošku strach, přeci jen jsi ozbrojen jen nožem.

a) Vytáhnu nůž a vrhnu se na ně (b7)
b) Vrátím se do města pro posily a lepší zbraně a budu doufat, že zde ještě budou (2h,b8)
c) Budu je sledovat (b11)

35. Po půl hodině, jsi našel stopu z bot, které se ti vybavili, že budou asi jeho, šel vpravo, vydal ses za ním (b34 a 50 zkušeností pro tebe)

36. Mají těméř vše, co bys chtěl (to co je v ceníku (ve větších městech (Kythie, říše barbarů, Oriel Jint) obvyklost zbraně 3, v menších 2 (ostatní)), kdyby to tam náhodou nebylo, ozvu se ti). Zde můžeš nakupovat a prodávat dle libosti.(Všechny nákupy mi pak napiš do pošty do přehledu dne) (b1 první kolo, další kola b175, pokud jsi l Kythii, jinak se vrať do bodu, ze kterého jsi sem přišel)

37. Přičti si půl hodinky. Přišels ke ke kašně a doplnil vodu. Na dně kašny je spousta peněz, vedle kašny je starý strom a vše krásně žije v tomto pěkném počasí.

a) Prozkoumám ten strom, je vážně zvláštní (b38)
b) Hodím do kašny měďák (b49)
c) Voda mi stačí, chci už od tý kašny pryč (b1 první kolo, další kola b175)
d) Zaplavu si v kašně, není nad očistu těla (b50)

38. Hmm prostě strom, půl hodiny jsi chodil okolo a nanic extra jsi nepřišel. U stromu ležel akorát žebrák, co s ním?

a) Nebudu si ho všímat (b1 první kolo, další kola b175)
b) Kopnu do něj (b39)
c) Zkusím s ním promluvit (b40)

 

39. Žebrák se otočil, hodil po tobě kamenem, což ti ubralo život a dal se na útěk (b1 první kolo, další kola b175)

40. Od žebráka ses dozvěděl, že místní starosta se vůbec nezajímá o lid, je to spíše kupec a obchodník, než někdo s dobrým srdcem, také ses dozvěděl o jednom místě, kam můžeš zajít a kde dostaneš spoustu věcí za polovinu ceny, jde především o nějaké základní potřeby a i pár zbraní by se tam našlo. Stálo tě to dvě hodiny a dva mědáky.

a) Jdu na černý trh, místo, kde se dají sehnat věci za polovinu (b15)
b) Rozloučím se s žebrákem a zůstanu na náměstí (b1 první kolo, další kola b175)
c) Zeptám se žebráka, zda ještě něco neví, třeba o tom stromu (b41, 2 měděné)

41. Žebrák netušil, co s tou starou větví je, říká se, že místní rybáři přechovávají nějakou bestii v přístavu a krmí jí zbytkama z ryb. Jenže ta bestie prý vyhrožuje pirátům, že když jí nebudou dávat žrát, tak znečistí celé město svými výkaly. No a čas od času se stane, že jí někdo zapomene dát a díky tomu je zde takový smrad, rostlinám se blbě dýchá a tak rychle vadnou. (2h času a 2 měďáky tě to stálo) (+50 zkušeností (zk.))

a) Vydám se do přístavu (b 124)
b) Nechám to plavat (b1 první kolo, další kola b175)

42. V Maríně jsi objevil krásnéé lodě, ale cesta tam a prohlížení lodí tě stálo další hodinku. Viděl jsi krásná lana, ale i smrduté ryby. Co máš v plánu?

a) Zeptám se na tu bestii (b43)
b) Zkusím si zde najít práci, někde na lodi (b44)
c) Jdu zpátky do města (1h,b1 první kolo, další kola b175)
d) Budu pozorovat, co se kde děje (b45)
e) Zkusím se zeptat nějakého kapitána, zda by mě nehodil do přístavu Torment (b48)

43. Nic ses nedozvěděl a to ses pokoušel i uplácet, zřejmě je to jen báje. (1h času), co dál?

a) Zkusím si zde na zítra najít práci, někde na lodi (b44)
b) Jdu zpátky do města (1h,b1 první kolo, další kola b175)
c) Budu pozorovat, co se kde děje (b45)

44. Našel sis na zítra slušnou práci drhnutí paluby, bude to trvat 8 hodin, vyděláš si 4 zlaťáky. Pokud máš čas, pokračuj 124

45. Po asi hodině pozorování sis všiml, že na jednu z lodí nakládají mnoho zbytků ryb, ty nejsmrdutější pytle. Co uděláš?

a) Vydám se směrem k lodi a zeptám se chlápků, co že se to tam děje (b46)
b) Počkám do setmění a v noci se pokusím doplavat na loď (b47)
c) Kašlu na to, jdu do města (b1 první kolo, další kola b175)

46. Dostal jsi pěkně na hubu, ztratil jeden život a ještě tě obrali o všechny prachy co máš, nemáš prý strkat nos do cizích věcí. (1h,124)

47. Tvůj pokus se povedl (přičti si 50 zk.), vylezl jsi po lodním lanu až na loď, prohledal palubu, ale všechny kajuty jsou zamčené. Vylezl jsi nahoru na lodní koš a počkáš do rána, co se bude dít, odsud budeš mít přehled a ráno tě vzbudí přístavní sirény, dřív, než si tě kdo všimne. (Tvůj tah skončil, vyplň formulář a zítra budeš pokračovat bodem, který ti napíšu do pošty)

48. Jeden kapitán nakonec souhlasil, že tě za jeden zlaťák hodí do přístavu Torment, směle si souhlasil, nalodil ses, dostals kajutu a uložil se ke spánku, cesta bude dlouhá. (zítra budeš pokračovat bodem 149b)

49. Jak jsi vhodil minci do kašny, všiml sis, že na dně se objevila ruka a okamžitě ji čapla do ruky a zase zmizela.

a) Hodím tam další minci a pokusím se ruku chytnout. (b51)
b) Rozhlédnu se okolo (b53)
c) Nechám to plavat (b1 první kolo, další kola b175)
d) Vlezu si do kašny, abych měl lepší pozici (b50)

50. Měl jsi trošku smůlu, kašna je zde posvátná, jako všude jinde, všimli si tě strážní a než si stihl cokoliv udělat, odvlekli tě do žaláře, kde tě zchladí. (zítra budeš pokračovat bodem 249 varianta b)

51. Chytil jsi malého hobita za ruku, který zde měl tajnou skrýš, na hlavě měl takovou bedýnku, která mu dodávala kyslík, do kašny lezl studnou, která byla v tom výklenku, kde se schovával. Hned jak jsi ho vytáhl (připiš si 50 zk.) si Vás všimli strážní. Poděkovali ti, protože jsi jim přímo pod ruce dal zlodějíčka, kterého dlouho hledali. Řekli ti, ať se s nimi vydáš za starostou, který ti pogratuluje.

a) Půjdeš s nimi (b52)
b) Omluvíš se, že máš nějakou práci (b53)

52. Dovedli, tě před takový oprejskaný dům,(odečti si půl hodiny) ani za mák by sis nepomyslel, že zde bydlí starosta, řekli ti, ať jdeš dál, že starosta už na tebe čeká uvnitř, prý je toto nejdiskrétnější místo, kde starosta může vítat hosty. A odešli s vězněm, nejspíš do žaláře.

a) Půjdu rychle pryč, tohle se mi nelíbí (1/2h,b1 první kolo, další kola b175)
b) Jdu do hostince spát (8h,b1 první kolo, další kola b175)
c) Zaklepu na dveře a řeknu tajné heslo, které mi poradili strážci (b16)
d) Budu naslouchat přede dveřmi (b17)
e) Vstoupím bez vyzvání (b23)

53. Asi půl hodinky ses rozhlížel okolo jakoby nic. Vždy někdo přišel ke kašně a vhodil tam dukát. Pak po čase přišel na náměstí z jiné strany mužíček, nejspíš hobit úplně celý mokrý a podal strážným něco v ruce a pak zase odešel. Co podnikneš?

a) Půjdu za mužíčkem (b54)
b) Zeptám se strážných, co se to děje (b55)
c) Nechám to plavat (b175)
d) Kouknu se do kašny (b56)

54. Sledoval jsi mužíčka do jednoho malého domečku. Co s tím zlodějem uděláš?

a) Zkusím ho překvapit s nožem (b57)
b) Půjdu za ním do domu (b59)
c) Nechám to plavat (b1 první kolo, další kola b175)


55. Po tom, co jsi řekl, se na sebe podívali a než si stihl cokoliv udělat, odvlekli tě do žaláře, kde tě zchladí. (zítra budeš pokračovat bodem 249 varianta b)

56. Najednou si vhodil minci do kašny a ruka nikde, ten mužíček prostě krade dary, které ostatní hodí do kašny. Vydal ses tedy za ním, tohle přece nemůžeš nechat jen tak. (b54)

57. Souboj, máš iniciativu, on má úč 1, oč 3 a 3 životy.

a) Vyhrál jsi (b58)
b) Prohrál jsi (b20)
c) Utekl jsi (b21)

58. Zabil jsi ho a na jeho těle jsi objevil vycpávanou zbroj, která ti akorát padne. Při dalším souboji si můžeš počítat +2 k oč. (získáváš 250 zk.)

a) Půjdu do hostince (8h, b1 první kolo, další kola b175)
b) Pokračuji chodbou dál (Kolo pro tebe dnes končí, zítra pokračuj bodem 181)


59. Dům byl otevřený, celkem prostě zařízený, v jeho rohu byl poklop, který jsi hbitě otevřel, vlezl jsi za ním dolů, kde na tebe čekal ten mužíček a zaútočil na tebe nožem. Souboj, má iniciativu on, úč 1, oč 3, 3 životy.

a) Vyhrál jsi (b58) kromě toho, co je na b 58 získáváš ten nůž, je pomalovaný ornamenty a jeho cena by mohla být 1 zlaťák a 2 stříbrné.
b) Prohrál jsi (b20)
c) Utekl jsi (b21)

60. Mají téměř vše, co bys chtěl (to co je v ceníku, kdyby to tam náhodou nebylo, ozvu se ti). Zde můžeš nakupovat a prodávat dle libosti. Obchůdky na kraji náměstí mají tu výhodu, že klasické předměty, zde seženeš až o polovinu levněji. (Všechny nákupy mi pak napiš do pošty do přehledu dne) (Pak se vrať do bodu, ze kterého jste sem přišel)

61.Zjištování ti zabralo 4 hodiny, nikdo nechtěl moc mluvit, ale nakonec ses dozvěděl, že problém se skrývá v přístavu. Místní rybáři přechovávají nějakou bestii v přístavu a krmí jí zbytkama z ryb. Jenže ta bestie prý vyhrožuje pirátům, že když jí nebudou dávat žrát, tak znečistí celé město svými výkaly. No a čas od času se stane, že jí někdo zapomene dát a díky tomu je zde takový smrad, rostlinám se blbě dýchá a tak rychle vadnou. (2h času) (+50 zkušeností (zk.))

a) Vydám se do přístavu (b124)
b) Nechám to plavat (b1 první kolo, další kola b175)

62. V kostele měli zavřeno, zkusit to můžeš jiný den, půl hodinky ztráta.

a) Ok zkusím to jindy (b1 první kolo, další kola b175)
b) Zeptám se, jak je možné, že mají zavřeno (b63)
c) Zkusím se do kostela vloupat (b64)

63. Stálo tě to asi hodinu času, ale zjistil jsi, že místní fara odmítá sloužit bohoslužby, s výjimkou neděle. Protože starosta prý nedává na církev žádné peníze, teda prý nikomu nedává peníze a tak farář bojuje všemi prostředky, kolikrát mu prý jde i o život.

A) To není moje věc (b1 první kolo, další kola b175)
B) Vyhledám faráře a pomůžu mu (b66)
c) Půjdu za starostou (b183 - ten bude doma až zítra - proto nelze zkusit první kolo)

64. Po tom, co ses pokusil vyšplhat na okenní římsu kostela, se na sebe podívali dva strážní, stojící pod tebou, a než si stihl cokoliv udělat, strhli tě dolů lasem a odvlekli tě do žaláře, kde tě zchladí. (zítra budeš pokračovat bodem 249 varianta b)

65. Zeptal ses prvních strážných, které jsi uviděl a řekl jim, že potřebuješ mluvit se starostou. Oni přikývli a řekli ti, že tě přijme na místě, kde vás nikdo neuslyší a kde budete v bezpečí. Dovedli, tě před takový oprejskaný dům,(odečti si půl hodiny) ani za mák by sis nepomyslel, že zde bydlí starosta, řekli ti ať jdeš dál, že starosta už na tebe čeká uvnitř, prý je toto nejdiskrétnější místo, kde starosta může vítat hosty.

a) Půjdu rychle pryč, tohle se mi nelíbí (1/2h,b1 první kolo, další kola b175)
b) Jdu do hostince spát (8h,b1 první kolo, další kola b175)
c) Zaklepu na dveře a řeknu tajné heslo, které mi poradili strážci (b16)
d) Budu naslouchat přede dveřmi (b17)
e) Vstoupím bez vyzvání (b23)

66. Za dvě hodinky jsi našel faráře, bydlel na kraji města. Nejprve vyzvídal, zda nejsi starostův poskok. Musel jsi přijmout pomazání a čaj. Dlouho jste si povídali, on tě zasvětil do toho, jaký je starosta grázl a jak se chová ke svým poddaným, Prý nikoho nepřijímá a strážní mají za úkol zmlátit každého, kdo se jen trochu začne zajímat o starostu nebo o chod města. Sám farář dostal již několikrát na ciferník. A tak nešlo než přijmout farářovu pohostinnost a zůstat do dalšího dne. Jako odměnu za tvojí trpělivost s ním ti daroval farář kovanou hůl, s kterou dřív bojoval. (pokud si čaroděj nebo nekromant, hůl má tři mágy a jednou za den je schopna seslat léčení na svého majitele v hodnotě 1x6k, léčení je místo jednoho tahu v boji) (zítra budeš pokračovat bodem 182)

67. Odečti si hodinu času, můžeš jít pracovat:
a) Do přístavu (b44)
b) Na pole (b68)
c) Do lesa (b69)
d) Tak to radši nebudu dělat vůbec (b1 první kolo, další kola b175)

68. Za čtyři zlaté můžeš, pokud máš ještě dnes 8 hodin sklízet obilí za 4 zlaťáky. (8h,b1 první kolo, další kola b175). Pokud nemáš čas, můžeš si tuto práci nechat na zítra a dnes si vydělat jen dva.(zítra budeš pokračovat bodem, který ti napíšu do pošty)-napiš jako koncový bod 68a, nebo 68b, podle toho, která varianta ti vyhovuje.

69. Vydal ses s partou lesáků daleko do lesů. Celý zbytek dne jsi kácel stromy. Za odměnu si můžeš nechat sekeru, která je trošku poškozená sekáním a má úč pouze 2 (pokud jsi sem přišel pozdě, tzn. po poledni, čeká tě tato práce zítra prvních 8 hodin dobrodružství, napiš pak jako koncový bod 69a, nebo 69b, podle toho, která varianta ti vyhovuje) Pokud ti zbyl čas i po šichtě, pokračuj na náměstí města, ze kterého jsi přišel pracovat. Vydělal jsi 8 zlatých.

70. V hospůdce u ležícího hrocha ses dozvěděl spoustu zajímavých věcí. (pokud jsi tak neučinil, odečti si dvě hodinky). Místní starosta súžuje svůj lid. Smrad ve městě je z přístavu, kde rybáři krmí nějakou bestii a hlavně, že za městem se nachází na kopci jeskyně pod strážní věží, plná skřetů a kostlivců, pro dobrodruhy ideální příležitost k souboji. Stálo tě to 7 měďáků a další dvě hodinky. (+50 zkušeností)

a) Vrátím se na náměstí (b1 první kolo, další kola b175)
b) Vydám se k jeskyni (123)
c) Zůstanu ještě v hospodě a pokusím se dozvědět víc (b74)

71. Hospoda na náměstí je teda pěěkná snobárna. Nikdo tam nechodí, vypadá to, jakoby patřila starostovi.

a) Sednu si zde a objednám si (b75)
b) Nechci do hospody, tohle nemá smysl, v tomhle zapadákově snad nemají lepší výčep? (b1 první kolo, další kola b175)

72. Dvě hodiny času tě stálo hledání nějakého čaroděje. Zjistil jsi, že nejlepší mág ve městě se vrací zítra lodí z ostrova barbarů, kde byl řešit místní spory. Můžeš za ním zítra zajít do přístavu, ale teď se vrať na náměstí (b1 první kolo, další kola b175)

73. Už pěknou chvíli si na tebe číhali strážní. Čapli tě, na nic se tě neptali a odvlekli tě do žaláře, kde tě zchladí. (zítra budeš pokračovat bodem, který ti napíšu do pošty)

74. No nic už jsi z nich nevytáhl, trochu se opili a už nic neřekli, stálo tě to další stříbrňák a dvě hodinky času. (b70)

75. Přišel hostinský překvapen tím, že má hosta, slušně se představil a ty sis objednal. Stálo tě to dva stříbrňáky, teda to je drahota. Pokusil ses vyptávat, jak to chodí, ale nic ses nedozvěděl. V rohu místnosti na tebe koukal celkem pěkný štít. Co uděláš?

a) Odejdu, nebudu riskovat (b1 první kolo, další kola b175)
b) Pokusím se ukrást štít, až se nebude hostinský koukat a uteču (b77)
c) Nechám štít štítem, dám si ještě jedno pivko a půjdu (b76)
d) Dám pivko a počkám na lepší příležitost (b78)

76. Stalo tě to 2 stříbrné navíc a půl hodinky času, ale ušetřil si vodu na jeden den (b1 první kolo, další kola b175)

77. Prchal si se štítem, ale jakoby na to právě stráže, kteří vcházeli sem dolů, čekali. Běžel jsi jim přímo do náručí. Zkoušel jsi jim namluvit, že je tvůj, ale nepomohlo to. (b55)

78. Vrchní se za deset minut vzdálil ven, pokecat se strážníky. Vzal jsi štít a vyhodil ho nenápadně oknem na záchodech ven. Když se vrchní vrátil, zaplatil jsi a odešel. Stálo tě to sice půl hodiny času, ale máš štít, který dává v boji +1 oč. (pokud jsi čaroděj nebo nekromant, můžeš jednou za den začarovat kouzlo v něm ukryté, místo jednoho tahu v boji můžeš zvýšit obranu štítu až na +3, což trvá pouze do konce toho souboje). Pokračuj na náměstí (b1 první kolo, další kola b175)

78 varianta b. Krásně ses vyspal na slamníku, probudil ses okolo půl sedmé, slunce bylo ještě nad horami. Babča udělala horký čaj s máslem a připravila bochník čerstvého chleba z pece. Ráno se teprve probouzelo do nového dne. Děda skřet ti připravil jeho vak na cestu, kde ti dal jídlo na 14 dnů a vodu do flakónků na týden. Popsal ti místní krajinu. Kam se vydáš?

a) Do osady elfích lovců v říši nekromantů (114.)
b) Do přístavu Kythie (175,2h))
c) Do Mithrilových hor (116,2 a půl hodiny)
d) Průsmyku Kutov (2h,100)
e) Do Strážní věže u pobřeží úsvitu (123,2h)

79. Přes noc jsi měl čas okouknout jejich zbraně, mají lehké kuše všichni, dva z nich široké meče. Jeden z nich má meč obouruční. Zabít je ve spánku by se ti nejspíš nepodařilo a zhynul bys. Ukrást zbraně také nepřipadá v úvahu, protože s nimi spí.
Ve tři ráno se ti naskýtají tyto možnosti:

a) Zůstanu spát do rána, pak se uvidí (b80)
b) Raději si sbalím svoje věci a odejdu pryč (b81)
c) Sbalím si svoje věci a vydám se zpátky do města (b110,5h)
d) Sbalím si svoje věci a vydám se do osady elfích lovců sám (b82)

80. Ráno si se probudil a oni už jsou dávno pryč, oheň vyhasl a podle postavení slunce mohlo být tak šest hodin ráno. Najedl ses, ale tvé zásoby pití jsou na nule, (pokud nebudeš do osmi hodin pít, omdlíš a zbytek dne prospíš). Jak je to daleko do osady efích lovců nemáš představu, oni říkali něco o pěti hodinách cesty, ale nemusela to být pravda.

a) Vydám se hledat po cestě směrem k osadě elfích lovců hledat studánku (b83)
b) Vrátím se po cestě zpět, tam jedna studánka byla s krmítkem, asi hodinu cesty nazpět (přičti si hodinu) (b84)
c) Zůstanu na místě aspoň dvě hodiny a počkám, jestli nešli něco ulovit (b85)

81. Vzdálil ses od tábořiště a do rána probděl sledováním z uctivé dálky. Již okolo páté ranní se jeden z nich probudil, jako když ho slunce bodne nožem do hrudi a vzbudil ostatní. Všichni tě chvíli hledali, ale pak se sebrali a vydali se dál na cestu.

a) Připojím se k nim a řeknu, že jsem se byl projít pro kapku vody do studánky (b86)
b) Budu je sledovat z velké dálky, tak aby mě nezahlédli (b87)
c) Vrátím se do města (b175,5h)
d) Zůstanu na místě a ještě se prospím (b89)

82. Byla hustá tma, měsíc neprosvicoval mraky a tys neviděl na krok. Šels sice po cestě kudy občas jel vůz s koňmi, ale i tak jsi měl co dělat udržet se na cestě, po cca půl hodině cesty, jsi před sebou v dáli spatřil čtyři červené oči. Byli to vlci.

a) Budu bojovat (88)
b) Uteču (90)

83. Vydal ses touto cestou trošku na risk, ale i tak jsi měl celkem štěstí, po půl hodině cesty jsi na cestě nalezl tři mrtvé vlky. Jelikož jsi jako malý běhal po lese s lukem a občas nějaké zvíře skolil, pamatoval sis, že v jednom z orgánů se nachází zásobárna vody, kterou když vypiješ, bude ti na další dva dni stačit.

a) Stáhnu vlky z kůže, ta se dá prodat ve městě jistě (5zl. Za kus), ale bude to trvat 3 hodiny každý. Můžeš samozřejmě stáhnout jen jednoho nebo dva, zjistím z počtu zlatých na tvém kontě za den (b91)
b) Nechám vlky vlky a pokračuji po cestě dál (b95)
c) Vrátím se do Přístavu Kythie (6h,b175)

84. U studánky ses osvěžil, doplnil zásobu vody, když v tom ti někdo poklepal na rameno, jak zareaguješ.

a) Vytáhneš zbraň a počkáš, co se bude dít (b92)
b) Vytáhneš zbraň a bez váhání bodneš za sebe (b93)
c) Otočíš se (b95)
d) Skočíš do studánky a připravíš se s nožem v ruce vrhnout (b96)

85. Přičti si dvě hodinky, nic se nestalo, nikdo nešel okolo, akorát si z nudy ztupil nůž ořezáváním klacku, teď už má tvůj nůž pouze úč 0, je to lepší než útočit pěstí (-3) a můžeš ho i vrhnout. Jinak (b80 bez výběru céčka)

86. Tvojí lež ti nesežrali, tasili na tebe zbraně, boj i útěk by byl marný. Zpovídali tě a ptali se, kde máš komplice, s kterými je chceš okrást. Dali ti párkrát pěstí, než ti uvěřili, život dolů. Pak odešli, bez tebe.
(b89)

87. Tvůj plán nebyl špatný, ale zapomněl jsi na to, že už tě jednou přistihli, nejsou to žádní začátečníci. Po půl hodině sledování si se přiblížil daleko víc, než jsi chtěl, protože oni za zatáčkou zrovna bojovali s krvežíznivými vlky. Bitva byla rychle u konce a jeden ze zlodějů tě spatřil. A hned vyslal jednu šipku tvým směrem, špatně však zamířil a trefil strom vedle tebe. Co ty na to?

a) Dám se na útěk (b90)
b) Zkusím po jednom z nich vrhnout nůž a skrýt se za strom (b94)
c) Schovám se za strom a počkám, co udělají (b97)

88. Dva vlci, máš iniciativu, útočíš ty, vlk, vlk a pak zase ty. Úč3, oč3, 5 životů.

a) Vyhrál si (b98)
b) Prohrál jsi (b20)
c) Utekl jsi? (b90)

89. Další 4 hodiny si se z toho vyspával a různě dostával. Pak jakoby z nebe po cestě šel malý zelený skřítek po cestě. Podíval se na tebe a daroval ti čtyřlístek pro štěstí.

a) Pokud jsi mág, nekromant nebo elf pokračuj na (b99)
b) V ostatních případech nevíš, co čtyřlístek umí, můžeš:
c) Vrátit se do Kythie (6h,b175)
d) Vydat se po cestě za zloději (b113)
e) Zkusit dohonit skřítka a popovídat si s ním (115)

90. Dal ses na útěk, utíkáš lesem až do úplného vyčerpání, když již vidíš, že ses zbavil svých nepřátel, odpočíváš u louže v příkopu, kde jsi narazil na cestu. Hltáš čistou vodu z louže, která zde stojí již několik dní. Pak se vydáváš po cestě, protože vrátit se nemůžeš, cesta by pro tebe mohla být neprůchodná. Šel jsi dál asi dvě hodiny, až jsi došel na konec cesty, kde se tyčí strážní věž.
Před vstupem do věže leží kostra a vedle ní leží dřevěný štít, který je na jedno použití a dává obranu +1, při jakémkoliv zásahu na životech je zničen. Pokud štít ještě nemáš, můžeš si ho vzít.

a) Půjdu přes kopec a zkusím štěstí (b100)
b) Půjdu se podívat, co je v podzemí pod strážní věží (b122)
c) Půjdu do věže (b118)
d) Přespím vedle věže (8h,b125 varianta b)
e) Přespím několik kilometrů od věže, pro jistotu (8h,b129 varianta b)
f) Vrátím se Kythie (b175,3h)

91. Po chvíli kráčel po cestě malý zelený skřítek po cestě. Podíval se na tebe a daroval ti čtyřlístek pro štěstí a utíkal někam lesem pryč.

a) Pokud jsi mág, nekromant nebo elf pokračuj na (b99)
b) V ostatních případech nevíš, co čtyřlístek umí, a můžeš:
c) Vrátit se do Kythie (5h,b175)
d) Vydat se po cestě dál (b113)
e) Zkusit dohonit skřítka a popovídat si s ním (b115)

92. "Haló pane, tady hajnej, nebojte se." Tak si schoval v klidu nůž. A otočil se. Stál před tebou chlápek s dlouhým, hezky vyřezávaným lukem přes rameno, v ruce krásnou týkovou hůl a vedle nohy pěkného loveckého psa. Byl to pán tohohle lesa, o tom nebylo pochyb. Upozornil tě, aby ses ve zdejší studánce nekoupal a neplašil zbytečně ryby. Odsouhlasil jsi mu to. Nabídl ti, že pokud to bude v jeho silách, pomůže ti dostat se kam, potřebuješ. Párkrát zapískal a odněkud z lesa přiběhli dva skvělí koně a pomohli ti se dopravit, kam bylo libo. Pak se s tebou rozloučil a vrátil do lesů. Zeptal se tě na cestu, kam máš namířeno? (Připiš si 200 zkušeností za správnou reakci)

a) Do osady elfích lovců v říši nekromantů (4h,b113)
b) Do přístavu Kythie (2h,b175)
c) Do Mithrilových hor (2h,b117)
d) Průsmyku Kutov (2h,b100)
e) Do Strážní věže u pobřeží úsvitu (2h,b123)

93. Jak se otočil, bodl jsi do břicha statného chlápka v mysliveckém obleku, ten uskočil stranou a skočil na tebe jeho pes a porazil tě k zemi. Hajný se dal za chvíli dohromady, příliš si ho nezasáhl přes jeho
kroužkovou zbroj, hned jak se sebral, odvolal psa a kopnul tě do břicha, zatočila se ti hlava a omdlel jsi.
(Tvůj tah skončil, vyplň formulář a zítra budeš pokračovat v příštím kole b102)

94. Vrhnul jsi nůž a výsledek už ses nedozvěděl, tupá rána odněkud zezadu tě trefila kamsi do hlavy a omdlel jsi. (Tvůj tah skončil, vyplň formulář a zítra budeš pokračovat v příštím kole b102)

95. "Haló pane, tady hajnej, nebojte se."
Stál před tebou chlápek s dlouhým, hezky vyřezávaným lukem přes rameno, v ruce krásnou týkovou hůl a vedle nohy pěkného loveckého psa. Byl to pán tohohle lesa, o tom nebylo pochyb. Nabídl ti, že pokud to bude v jeho silách, pomůže ti dostat se, kam potřebuješ. Párkrát zapískal a odněkud z lesa přiběhli dva skvělí koně a pomohli ti se dopravit, kam bylo libo. Pak se s tebou rozloučil a vrátil do lesů. Zeptal se tě na cestu, kam máš namířeno?

a) Do osady elfích lovců v říši nekromantů (b113,4h)
b) Do přístavu Kythie (175,2h)
c) Do Mithrilových hor (117,2h)
d) Průsmyku Kutov (2h,100)
e) Do Strážní věže u pobřeží úsvitu (123,2h)

96. Otočil ses ve vodě, celý promočený, nůž si tasil velice rychle, ale on byl rychlejší.
Stál před tebou chlápek s dlouhým, hezky vyřezávaným lukem nataženým přímo proti tobě, vedle něj ležela jeho krásná týková hůl a vedle nohy vrčel pěkný lovecký pes. "Vylez z vody šašku a zahoď tu rybičku!" Zvolal hlubokým hlasem. Než jsi stihl odpovědět, jeho pes po tobě skočil a schodil tě k zemi, po tom jsi omdlel. (Tvůj tah skončil, vyplň formulář a zítra budeš pokračovat v příštím kole b102)

97. Schoval ses za největší strom v okolí a vykoukl, co se děje, když tě tupá rána odněkud zezadu tě trefila kamsi do hlavy a omdlel jsi. (Tvůj tah skončil, vyplň formulář a zítra budeš pokračovat v příštím kole b102)

98. Zabils vlky, chceš udělat dál?

a) Stáhnu vlky z kůže, ta se dá prodat ve městě jistě (5zl. za kus), ale bude to trvat 3 hodiny každý. Můžeš samozřejmě stáhnout jen jednoho nebo dva, zjistím z počtu zlatých na tvém kontě za den (b91)
b) Nechám vlky vlky a pokračuji po cestě dál (b95)
c) Vrátím se do Přístavu Kythie (5h,b175)

99. Čtyřlístek pokud ho máš u sebe a začneš se soustředit na manu v něm obsaženou, ti zaručí, štěstí v boji (místo jednoho hodu na kostce, máš automaticky pětku a už neházíš, po té se lístek rozteče a zmizí (na jednou použití). Pokračuj bodem 91.

100. Vydal ses divokou cestou skrz průsmyk. Na úzké stezičce jsi však byl přepaden, byl zde hlídač člověk s kosou (úč7 oč 1 počet životů jedenáct), (pokud jsi člověk nebo hobit, nechá tě projít bez boje). Má za úkol zabít každého, kdo chce projít do země nekromantů skrz tyto hory. Když jsi jiná rasa, tak na tebe útočí, má iniciativu.

a) Porazils ho (b112)
b) Prohráls (b20)
c) Utekl jsi (b101)
d) Pustil tě dál (106)

101. Utekl jsi směrem k věži (b123)

102. Myslivec tě zavlekl do vězení svých přátel v Mithrilových horách.(b186)

103, Jsi na náměstí kraje klenotníků, vše žije, tak jak má, co máš v plánu?
a) Půjdu prozkoumat, co nabízí místní tržiště (2 hodiny času, bod 107)
b) Půjdu doplnit vodu do měchu z kašny (b108)
c) Půjdu si lehnout do hostince a prospat se (8 hodin,3 stříbrné bod 104)
d) Obejdu obchůdky okolo náměstí (2h,b60)
e) Už mě to tu nebaví, vrátím se do přístavu Kythie (8h,(b1 první kolo, další kola b175))
f) Už mě to tu nebaví, chci pokračovat do osady (b111)
g) Jdeš se porozhlédnout po mistrovi, který by tě vyučil na další úroveň (8h,b109)
h) Půjdu se zeptat do místní putyky, zda se ve městě nenachází nějaká záhada, či dobrodružství (b110,2h)
ch) Jsem čaroděj, potřebuji se naučit nějaké kouzlo, abych nebyl tak slabý a zjistit, jak můžu získat manu (b105)
i) Krajem přes tuto noc prolétlo nepochopitelné zlo, které se ukrývá někde na kraji království ostrovů a pouštního království, zde se nachází pouštní lid, který páchá krvavé rituály na prostém obyvatelstvu, vydám se tam a ztrestám tyto bezvěrce (375;25h)

104. Vyspal ses, doplň dva životy. Je to krásný hostinec zdobený mnoha šperky. (8h,103)

105. Nakonec jsi ve městě sehnal čaroděje, který tě za tři zlatý naučí kouzlo modrého blesku. Na den ti dá tři many (dva se doplní za spaní) a za ně budeš moct v boji místo útoku seslat modrý blesk, který ubere 1x6k životů nepříteli. (Vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel a přičti si dvě hodinky)

106. Procházíš spálenou krajinou, která se ještě nezregenerovala po zdejší válce mezi nekromanty a enty. Cesta zabere 3h. Pak jsi dorazil do krajiny klenotníků. Zde jsou malí trpaslíci nosící nádherné a drahé šperky, čím větší perly, tím větší boháč.

A) Chci si prohlédnout město (b103)
b) Projdu městem a mířím hlouběji do říše nekromantů (b111)
c) Najdu nejbližší hostinec, potřebuji spát (8h, vyber jednu z dalších možností)

107. Mají téměř vše, co bys chtěl (to co je v ceníku, kdyby to tam náhodou nebylo, ozvu se ti). Zde můžeš nakupovat a prodávat dle libosti.(Všechny nákupy mi pak napiš do pošty do přehledu dne) (103)

108. Vše v pohodě, doplnils zásoby a osvěžil se minerální vodou, můžeš si doplnit jeden život, pokud ti nějaký chybí. Půl hodiny času a vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel.

109. Po celý zbytek dne jsi tvrdě trénoval a mistr umění tvého rodu ti zvýšil sílu i obranu o 1 plus si hod 1xk6 na životy a přidej si je ke svému maximálnímu počtu životů.(pokud ti zbyl čas, pokračuj na náměstí města, ve kterém jsi-bod ze kterého jsi sem přišel)

110. Našel jsi výčep, v kterém ses dozvěděl mnoho zajímavých informací o městě. Město bylo založeno klenotníkem Šutrinem, který ve městě našel krásné a vzácné drahé kameny, které mají ve městě největší moc. Bohužel však trpaslíci a ostatní obyvatelé města nestrpí nic nelogického, takže ve městě nejsou žádné záhady. Ale pokud kdy budeš mít nějaký drahý kámen, rozhodně se sem vydej, zde za něj dostaneš nejlépe zaplaceno. (b103)

111. Po asi třech hodinách cesty, (Pokud ti již došla energie, přespíš někde u cesty a tohle již nečti, těsně před tím je to tvůj koncový bod) Jsi došel do míst, kde řeka přehrazuje cestu. Jde o brod, který je momentálně neprůchodný, chodí se zde se zvířaty ještě před velkou vodou a po velké vodě, teď jsi tu v době, kdy se projít nedá. Stavět vor, by ti zabralo minimálně týden, takže máš dvě možnosti:

a) Půjdu po proudu (b120)
b) Půjdu proti proudu (b126)

112. Porazil jsi silného člověka, 500 zkušeností, hodina ztráta času. Získáváš jeho vidle a 5 zlatých. Co budeš dělat dál?

a) Prohledám jeho chýši (b119,2h)
b) Vyspím se v jeho chýši (8h a pak pokračuj tímto bodem dále)
c) Jdu dál (b106)

113. Po dlouhém putování trvajícím tři hodiny (Pokud ti již došla energie, přespíš někde u cesty a tohle již nečti, těsně před tím je to tvůj koncový bod, sám navrhni vždy, kde přespíš a jak se na noc zařídíš.) ses dostal na mýtinku, z které bylo již vidět na osadu. Byl jsi v říši nekromantů. V dáli na západ byla vidět zřícenina, která jakoby střežila krajinu. Překvapivě krásná byla zdejší krajina, mnoho zvířat a málo lidí. Lidé měli ještě v těch dobách strach z nekromantů a neznali jejich pravé dobré já (to uměli vždy nekromanti dobře skrývat až do smrti).

a) Pokud jsi nekromant nebo skurut, pokračuj bodem 134, v ostatních případech musíš využít jednu z následujících možností:
b) Vydám se do osady (b136)
c) Vydám se směrem ke zřícenině (2 hodiny cesty, b139)
d) Vrátím se do přístavu Kythie (175, 14 hodin cesty)

114. Po dvou hodinách cesty, jsi narazil na tři rozsápané vlky, co uděláš? Jelikož jsi jako malý běhal po lesem s lukem a občas nějaké zvíře skolil, pamatoval sis, že v jednom z orgánů se nachází zásobárna vody, kterou když vypiješ, bude ti na další dva dni stačit.

a) Stáhnu vlky z kůže, ta se dá prodat ve městě jistě (5zl. Za kus), ale bude to trvat 3 hodiny každý. Můžeš samozřejmě stáhnout jen jednoho nebo dva, zjistím z počtu zlatých na tvém kontě za den (b91)
b) Nechám vlky vlky a pokračuji po cestě dál (b95)
c) Vrátím se do Přístavu Kythie (6h,b175)

115. Běžel jsi po cestičce asi sto sáhů (půl hodiny hledání), ale skřítek jakoby se vypařil, nezůstala po něm ani stopa, jakoby tu vlastně ani nikdy nebyl. Co budeš dělat dál?

a)Vydám se po cestě za zloději (b95)
b)Vrátím se do Kythie (6h,b175)

116. Tímto bodem můžeš pokračovat pouze v kole č.2, protože během prvního kola jsi se sem nemohl dostat, aniž bys nebyl unavený (jako koncový bod tohoto kola uveď bod č.116). Cestou do Mithrilových hor jsi potkával spoustu dobrodruhů a poutníků. Nejvíce z nich tě zaujal stařeček s krásnou dřevěnou holí.

a) Pokud jsi čaroděj, pokračuj bodem 130
b) Zaútočím na něj a pokusím se mu hůl sebrat (b140)
c) Budu ho sledovat (b148)
d) Zkusím si s ním popovídat (b144)
e) Nebudu si ho všímat (b117)

117. Tímto bodem můžeš pokračovat pouze v kole č.2, protože během prvního kola jsi se sem nemohl dostat, aniž bys nebyl unavený (jako koncový bod tohoto kola uveď bod č.117). Mithrilové hory, poslední bašta trpaslíků, několika patrový komplex chodeb a jeskyň. Mnoho dobrodruhů sem nechodí, nachází se tu spíše horníci a dolovači zlata, ale proč si nepřivydělat. Mithrilové hory se ti už z dálky v mlze představily jako nádherný úkaz, což se potvrdilo i zblízka.

a) Pokud jsi trpaslík, pokračuj na bodem 121
b) V ostatních případech pokračuj bodem 141

118. Vydal ses do horního patra věže. Tato budova byla dříve nejstrategičtějším článkem obrany lidí ostrovního království proti nekromantům, kteří zde ve velkých počtech zombií útočili. Nadzemní část strážní věže je již dlouho neobývaná, nalezl jsi zde po dvou hodinách hledání pouze staré oblečení, které ve městě můžeš zpeněžit za 5 stříbrných a velký měch na vodu (pojme vodu na 4 dny. Podzemní část bude zřejmě záživnější.) Tímto bodem můžeš pokračovat pouze v kole č.2, protože během prvního kola jsi se sem nemohl dostat, aniž bys nebyl unavený (jako koncový bod tohoto kola uveď bod č.118).

a) Chci prohledat věž důkladněji (6h,145)
b) Půjdu se podívat, co je v podzemí pod strážní věží (122)
c) Vrátím se do přístavu Kythie (175,3h)
d) Přespím vedle věže (8h spánku, vyber jinou možnost 129 varianta b)
e) Přespím několik kilometrů od věže, pro jistotu (8h spánku, 125 varianta b)
f) Půjdu přes kopec a zkusím štěstí (b100)

119. V chýši nebylo nic cenného, mapa okolí, jídlo asi na týden a pěkné kožené boty.

a) Vyspím se v jeho chýši (8h,pokračuj zbytkem na 119))
b) Jdu dál (b106)
c) Vrátím se do Kythie (3h,b1 první kolo, další kola b175)
d) Jdu do strážní věže (1h,b123)
e) Jdu do Mithrilových hor (2h,116)

120. Cesta po proudu trvala asi dvě hodiny, řeka se stále rozšiřovala, takže nebylo možné jí přebrodit. Až jsi došel k vodopádu.

a) Zkusím slézt k vodopádu, třeba to tam půjde přebrodit po nějaké skalce (131)
b) Vrátím se a půjdu proti proudu (2h,111)

121. Jako každý trpaslík víš, že do světa Mithrilových dolů vede tajná chodba, kterou znají jen a pouze trpaslíci, je to za kamenem, který na sobě má symbol dolu.

a) Budu hledat kámen (b128)
b) Půjdu tam normálně (b141)

122. Do podzemí strážní věže se leze po relativně dlouhém žebříku (0,5 hodiny času), zatuchlina, žádný čerstvý vzduch a velká vlhkost vzduchu byli tvými hostiteli v tomto hustém podzemí. Vytáhl jsi svou nejsilnější zbraň a doufal, že nebudeš muset bojovat proti dvoum a více nepřátel naráz. První nepřítel zjevně nebyl rád, že tě potkal, byla to obří krysa, která skřetům nějakým záhadným způsobem utekla od večeře (byla asi na hlavním chodu večerního menu). Krysa má iniciativu (útočí první) úč0,oč1,2 životy.

a) Porazils jí (b127)
b) Prohrál jsi (b20)
c) Utekl jsi (b142)

123. Strážní věž (pokud na bodu z kterého sem přicházíte, není uveden čas a není to přímo u strážní věže, pak je to 2h). Tato budova byla dříve nejstrategičtějším článkem obrany lidí ostrovního království proti nekromantům, kteří zde ve velkých počtech zombií útočili. Před vstupem do věže leží kostra a vedle ní je dřevěný štít, který je na jedno použití a dává obranu +1, při jakémkoliv zásahu na životech je zničen. Pokud štít ještě nemáš, můžeš si ho vzít. (pokud už jsi štít nevzal dříve)

a) Půjdu přes kopec a zkusím štěstí (b100)
b) Půjdu se podívat, co je v podzemí pod strážní věží (b122)
c) Půjdu do věže (b118)
d) Přespím vedle věže (8h,Tímto bodem můžeš pokračovat pouze v kole č.2, protože během prvního kola jsi se sem nemohl dostat, aniž bys nebyl unavený (jako koncový bod tohoto kola uveď bod č.123d) b125 varianta b)
e) Přespím několik kilometrů od věže, pro jistotu (8h,Tímto bodem můžeš pokračovat pouze v kole č.2, protože během prvního kola jsi se sem nemohl dostat, aniž bys nebyl unavený (jako koncový bod tohoto kola uveď bod č.123e) b129 varianta b)

124. V Maríně jsi objevil krásnéé lodě, ale cesta tam a prohlížení lodí tě stálo další hodinku. Viděl jsi krásná lana, ale i smrduté ryby. Co máš v plánu?

a) Zeptám se na tu bestii, o které všichni stále mluví (b43)
b) Zkusím si zde najít práci, někde na lodi (b44)
c) Jdu zpátky do města (b1 v prvním kole, v ostatních kolech 175,1h)
d) Budu pozorovat, co se kde děje (b45)
e) Zkusím se zeptat nějakého kapitána, zda by mě nehodil do přístavu Torment (b48)

Hodnocení článku: Hodnocení 4.67, Hodnotilo 3 uživatelů