Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Madarovy rady ze sloupku V.

17.12. 2012 Autor Madarův stín Komentáře Komentáře (0) Kategorie Tipy pro hru Hodnocení 0.00 Přečteno x1386

Pátý sborník obsahující tři rady ze sloupku od mistra Madary.

Zkopíroval Laxinátor


Chudobinec
 

Z nápovědy: "Tuto stavbu mohou stavět a používat pouze Lidé. Polovina propuštěného vojska se díky chudobinci vrátí jako obyvatelé."

Suverénně jedna z nejlepších rasových staveb. Není nad to dobýt zem a nepotřebné vojsko propustit. Stejně tak s vojáky v obraně, kteří už nejsou potřeba. Atd, atd.

Takhle zřejmě používá chudobinec každý, ale dá se z něho vymáčknout ještě více. Proč nepropustit každodenně vojsko na bráněné hranici, pokud nemíním dokupovat domy? S chudobincem si navíc zvednete příjmy o příchozí obyvatele. Ještě lepší je propouštění v kombinaci se spokojeností (které se kolikráte vyplatí i co se týče vyššího celkového přírůstku obyvatelstva v zemi).

V neposlední řadě lze chudobinec využít k razantní změně taktiky. Po pěti dnech obrany mágy ve strategické zemi (portál, atd) málokdo čeká propuštění přes chudobinec a následný přímý útok.

A na závěr třešnička na dortu. Pokud náhodou soupeř chudobinec dobyje, tak mu je stejně k ničemu, neboť ho mohou využívat pouze lidé.

 

Efektivní změna smluv

Kdysi dávno v pravěkých dobách bylo vyzrazeno tajemství přehazování vojenských smluv. Ale jak efektivně na to, abych nějakou nezapomněl/nevynechal?
Dle mého nejjistější cestou je nejdříve přehodit všechny aktivní vojenské smlouvy na obchodní/magické/volné průchody a následně nastavovat vojenské dle potřeby.

Proč právě takhle? Vojenská smlouva je specifická "okamžitou" platností. Tj. pokud nemáte pamatováka, tak nepoznáte, jestli byla aktivní už o přepočtu, nebo jste ji před pár sekundami nastavili. Oproti tomu všechny ostatní typy smluv mají pozdrženou platnost (od přepočtu), takže je u nich možná kontrola, jestli jsou aktivní, nebo právě nastavené.

 

 Uzdravení

Z nápovědy: "Speciální kouzlo rasy Elfové. Uzdravení vyléčí zemi z vlivu negativních kouzel ovlivňující příjem peněz a many. Kouzlo neutralizuje pouze negativní účinky z výsledku po seslání kladných a záporných ekonomických kouzel. Platí na Lidi, Barbary, Elfy, Temné Elfy, Trpaslíky a Enty."

Uzdravení je výborné ekonomické kouzlo, které se zejména, ale nejen, hodí po soudném dni. Jeho největší výhoda je, že eliminuje pouze červená kouzla, a žlutá (příznivá) kouzla účinkují normálně.

Systém fungování:
- požehnání+uzdravení = požehnání
- požehnání+uzdravení+kletba = normální příjem
- požehnání+uzdravení+dvojitá kletba = normální příjem

Kouzlo není omezeno pouze na elfa, ale lze ho seslat i na jiné rasy. Zpočátku je obvykle výhodnější používat ho na lidi/barbary a až poté na další rasy, včetně samotného elfa.

 

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů