Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Temná vojska - komentář K2

7.1. 2013 Autor sir Robin I. Komentáře Komentáře (1) Kategorie Příběhy Hodnocení 5.00 Přečteno x1488

Příběhoý komentář k lize K2. Popisuje situaci na začátku ligy, když proti sobě stanuly tři aliance: Pretoriáni temnot, Riders a Královská Legie.


Obraz se rozplynul a mág ztěžka dosedl na židli, přestože mu to nikdo ve stanu nedovolil. Otřel si rukávem zpocené čelo a napil se vína.
Tru stál a mlčky pozoroval mapu rozloženou na velkém stole před ním. Ostatní velitelé seděli a nechali ho přemýšlet. Věděli, že nemá rád vyrušování. Až na jednoho - mladého důstojníka, na jehož jméno si Tru nevzpomínal. Zřejmě to byl syn nějakého vlivného šlechtice, jinak by tady ten zelenáč neměl co dělat.
„Co to bylo, pane? " zeptal se téměř vystrašeně.
Tru si v paměti promítl obraz pochodujících vojsk. Elfy, skuruty, trpaslíky, divoké barbary a temné mágy, všechny v tmavých zbrojích nebo oděvech. Vzpomněl si na sloupce dýmu, šibenice na křižovatkách, ba dokonce stromy plné zohavených oběšenců na místech, kde kdysi bývaly vesnice a kde byla nyní jen spáleniště.
Když už to vypadalo, že vystrašený mladík nedostane odpověď, velitel promluvil. „Pretoriáni Temnot."
„Musíme se proti nim spojit," začal dychtivě plánovat mladík. „S Královskou Legií!"
„Mlč, hlupáku," zarazil ho Georion. Tento zkušený stratég vládl skřetům, ale s jejich hloupostí ani zbabělostí neměl nic společného. „Ještě ti nezačaly růst vousy a budeš nás poučovat? Ano, Pretoriánů se valí ze západu hordy. Ano, je to hrozba. Ale právě jejich vysoký počet jim může ublížit." Odmlčel se, ale zdálo se, že mladík stále nechápe. „Myslel jsem, že ses doma učil válečnictví," povzdechl si.
„Ta země je neuživí," vysvětlil mírnější Thalantyr. „Je jich tam příliš mnoho na malém území. Stačí, když je nenecháme rozšířit a Pretoriáni se s námi nebudou moci měřit."
Nastalo ticho. Tru opět hleděl na velkou mapu, pohroužen do vlastních myšlenek. Nakonec se sehnul nad mapou a posunul zelenou vlajku, která představovala síly lorda SeoRa, pod nápis „Praha". „Střetneme se s nimi zde a zde," ukázal na okolí dvou velkých měst - Prahy a Hradce Králové. „A co se týče Královské Legie... To bude přinejmenším stejný problém jako Pretoriáni."
„Nemůžeme bojovat proti dvěma tak silným nepřátelům najednou," namítl Monk of Meo.
Tru znovu mlčel, hleděl do mapy a kousal si spodní ret. „Proto," promluvil po několika minutách, když se jeho pohled zastavil na Pražském hradě. „Proto zvolíme druhý způsob, jak Království ovládnout..."
Hodnocení článku: Hodnocení 5.00, Hodnotilo 1 uživatelů