Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor s Mowuki Saironem, velitelem Projectu

3.5. 2006 Autor chlodvik Komentáře Komentáře (0) Kategorie Rozhovory Hodnocení 0.00 Přečteno x1968
Dříve velel Worldu, pak odešel a teď má svoji alianci Project.

Chlodvik: Jak jsi se dostal k DE a jak dlouho ho hraješ??

Mowuki Sairon: Mno hraju asi rok a k DE mě přivedli moji spolužáci (Lord Ark, Saul, Morzan a další), kteří začali hrát pár týdnů přede mnou.. 

Chlodvik: A máš nějakou stálou alianci??

Mowuki Sairon: Mám, jmenuje se Project a funguje ani ne měsíc, ale už máme jedno vítězství... Před tím jsem dlouho hrál se svoji mateřskou aliancí World, vedle toho hraju s DeviLs.

Chlodvik: A proč už nejsi ve Worldu??

Mowuki Sairon: World se skládal převážně z mých spolužáků a hráli jsme spolu opravdu dlouho, ligy jsme probírali ve škole atd... Bylo jasné, že to nevydrží napořád. Prostě přišla ponorková nemoc a já se osamostatnil, posbíral svoje známé a založil vlastni projekt

Chlodvik: Aha a jak se ti dařilo ve Worldu?? Byly nějaké opravdové důležité(naléhavé)důvody proč jsi opustil World nebo to bylo jenom z důvodu osamostatnění??

Mowuki Sairon: Ve Worldu jsem získal dva zápisy, jeden na postu velitele... Pokud se nepletu, je to do teď jediný zápis Worldu z normální ligy. Ten věk jsem taky potkal některé momentální členy projektu... K druhé části otázky: Jak jsem řekl, nastala ponorková nemoc - menší neshody s ostatními členy vedení.

Chlodvik: Ok a jaké máš plány s Projektem??

Mowuki Sairon: Tak samozřejmě bych byl rád, kdybychom hodně vyhrávali, ale to chce každý zakladatel aliance :-) Zavřeli jsme čtvrtou ligu, hrajeme trojky, byli jsme ve VA, takže chceme být taková univerzální ali. Naše specialita je, že de facto nemáme pevné vedení, funguje to tak, že velí ten, kdo danou výpravu zorganizuje - takže vždycky budeme pod různými veliteli ve více ligách najednou :-)

Chlodvik: Aha. Takže taková liberální aliance?? Nebo máte nějak rozdělené posty???

Mowuki Sairon: Ne, vůbec, všichni jsme si rovni. (Možná já jako zakladatel projektu a webmaster jsem si trošku rovnější, ale psst ;-) ) Prostě má jen někdo zrovna chuť velet a jiný ne, jiné rozdělení nemáme.

Chlodvik: OK ale pryč od Aliance. Tvůj pohled na DE je jaký?? Jakou ligu máš nejradši?? Co říkáš na přeplněné trojky?

Mowuki Sairon: Mno DE se poslední dobou dost komplikuje: hádky, kodexy, přeplněné trojky... Doufám, že brzo budou všechny pětky, aby se alespoň ty ligy trošku uvolnily, nováčků je opravdu dost. Já mám nejradši dvojky, i když zrovna v žádné nehraju :-) Jinak mě dost zaujaly rasové ligy, hraju R2 za TE a je to úplně nová zkušenost, velké aliance, příběh... Občas zaskočím i do VA.

Chlodvik: A co DM??

Mowuki Sairon: V DM jsem byl jednou, a dostal jsem na *CENSORED* od Mika :-) Nene, sólová hra pro mě není, já  radši hraju s aliancí, kdy se můžeme jeden spolehnout na druhého a pomáhat si... A taky rád velím ali, to v DM nemůžu O:-)

Chlodvik: Chápu, V jedničce už jsi někdy byl??

Mowuki Sairon: V jedničce jsem byl poprvé teď v tom dlouhým věku, ale moc dlouho jsem tam nepobyl :-) Sežral mě Plápol... Ale aspoň jsem si tam vycvičil hrdinu.

Chlodvik: A myslíš si, že jednička je o diplomacii nebo o zkušenostech???

Mowuki Sairon: Rozhodně o obojím, jak to dokázal Yunx. Yunx je skvělý hráč a zároveň skvělý diplomat, a jen takoví mají v jedničce šanci, alespoň ve věku kde je tolik slavných aliancí. Já tam šel jako neutrální lama bez zkušeností, takže jsem neměl šanci :-) Ale sousedil jsem s Yunxem a měl jsem s ním mír, takže alespoň jedno malý diplomatický vítězství ;-)

Chlodvik: A když jsi se zmínil o Hrdinovi tak jaký je tvůj pohled na ně?? Myslíš si, že to byl velký krok a přínos pro DE?? Máš nějakého?? Co si myslíš o stáří hrdinů??

Mowuki Sairon: Hrdinové rozhodně znamenají pro DE přínos, totálně mění taktiku v rozjezdu hry. Pak už tolik důležití nejsou. Ale zase někdy radši odloguju než bych o něj přišel, zatímco bez něj bych se ještě bil, takže to je další změna. Momentálně mám jen jednoho, entího útočníka s poetickým jménem Divnej strom - moji hrdinové nikdy dlouho nepřežili, tak doufám, že u tohohle se to změní O:-)

Chlodvik: A stáří hrdinů?? Tvůj názor??

Mowuki Sairon: Stáří? Co to je? To moji hrdinové nikdy neznali  :-)

Chlodvik: OK a jaký rasy nejradši hraješ??? Myslíš si že jsou vyrovnané síly mezi rasami??

Mowuki Sairon: Rasy vyrovnané nejsou, což je částečně dobře, jinak by se hráli jen hobiti, že. Ale mohly by být trošku vyrovnanější, aby se kupříkladu elfové hráli i jinde než v R2... Já hraju pětici ras: TE, hobity, mágy, enty a nekra. Nejradši mám asi temné elfy, protože nejsou tolik rozšířeni.

Chlodvik: Aha koukám, že máš oblíbený magický rasy. V čem vidíš výhodu u entů kromě žádného žoldu??? Mají málo kol podle mého mínění a zkoušky za ně hrát si myslím, že nejsou hratelní... A proto obdivuji každého kdo za ne umí alespoň trochu hrát...

Mowuki Sairon: Enti jsou skvělí také právě proto, že je všichni podceňují. Když se ent dostatečně rozjede, tak pro něj není problém nahodit magii na úrovni mága a zároveň zůstat s příjmy vysoko v plusu. Jediným nedostatkem je podle mě limit kouzel.

Chlodvik: Máš nějaké návrhy jak vylepšit DE??

Mowuki Sairon: Od toho jsou tu jiní :-) Ale možná bych trošku posílil elfy, přeci jen jsou ve všech fantasy výjimeční, zatímco v DE jsou výjimeční jen svou nehratelností... A pak už mě napadá jen par maličkostí, jako je hromadné nakupování mágu, což by hodně pomohlo v pozdějších fázích hry...

Chlodvik: Znáš někoho kdo si koupil za deky další kola???

Mowuki Sairon: Nenapadá mě nikdo

Chlodvik: A myslíš si, že někdo si kupuje nějaké služby jako pomoc mága atd???

Mowuki Sairon: Určitě, o takových vím... Zvlášť zmiňovaným entům to hodně pomůže, ale občas to využije i mág

Chlodvik: A co kupování DE-kreditů za peníze je to drahý/levný/akorát???

Mowuki Sairon: Myslím, že to je tak akorát... Z něčeho se tak velká věc jako je DE platit musí, a taky to musí být dostatečně levné, aby na to měli i studenti... Já už za deky pěkných pár korun utratil :-)

Chlodvik: A co Deky za země je to akorát???

Mowuki Sairon: Samozřejmě když mám málo zemi, tak mám pocit, že by mohlo být víc... :-) Ale většinou jsem rád, že alespoň něco dostanu - třeba teď mě naštvalo, že ve čtyrkách se o deky nehraje, takže přestože jsme tam vyhráli, nedostali jsme ani deseťák.

Chlodvik: No jo ale to jsou ligy pro nováčky i když jsou až do zavření...Já bych řekl že své možnosti jsem vyčerpal a už mě nenapadají otázky. dekuji ti za rozhovor který bude zveřejněný na http://sweb.cz/chlodvikc a možná i na Darkelf Times jestli budu přijat jako redaktor.Jinak ti přeji hodně štěstí a úspěchů v DE a hodně zápisů s aliancí project.

Mowuki Sairon: A já děkuji za to, že sis mě vybral a přeju hodně štěstí v další redaktořině ;-)

Chlodvik: diky

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů