Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Nožičkův konec

1.4. 2013 Autor sir Robin I. Komentáře Komentáře (1) Kategorie Příběhy Hodnocení 10.00 Přečteno x1258
Řídím se tím, že smrt jakéhokoliv hrdiny ve mnou komentované lize si zaslouží aspoň krátký a jednoduchý příběh. Tak tady je.
Byla temná noc, měsíc nesvítil a na obloze nezářila jediná hvězda. Celá noční obloha byla zahalena tmavými oblaky.
Sir Ayle de Gwecall seděl ve světle jednoho z táborových ohňů a leštil meč. Dělal to automaticky, jeho myšlenky bloudily někde úplně jinde. Meč už byl dávno vyleštěný, ale sir Ayle stále jezdil kusem hrubé látky sem a tam. Od čepele se odrážela světla táborových ohňů... Jen táborových? Ne. Byl tu ještě jeden zdroj světla. Mnohem větší oheň než ty, u kterých seděli zamlklí vojáci, stále vzpomínající na předchozí krveprolití.
Několik desítek kroků od tábora plápolal obrovský plamen, který ukazoval místo, kde naposled vydechnul... Sir Ayle si pohrdavě odfrkl. Jeho společníci mu výsměšně říkali Nožička. Však je smích přešel, když se ten plameny obalený démon s tlupou barbarů v zádech zjevil zdánlivě odnikud a napadnul tábor. To už nebyl pro vojáky Malý Nožička, to byla jejich zkáza. Polovina všech mužů padla pod planoucími končetinami té nestvůry, další čtvrtinu vojáků rozsekali barbarští válečníci, kteří s démonem přišli. Až potom zasadil sir Ayle de Gwecall netvorovi smrtící úder. Bylo to obrovské štěstí. Porážka se rychle blížila a sir Ayle se smířil se smrtí, když Nožička rozpažil a zařval tak, že ho museli slyšet až v Liberci. Siru Aylovi, který se právě krčil pod ním a čekal na jistou smrt, se tak však naskytla příležitost, která se neměla nikdy opakovat. Nehleděl na žár, skočil vpřed vrazil čepel až po jílec do hrudi, kterou neustále olizovaly plameny. Zbytek si Ayle nepamatoval. Byl odmrštěn zpět a možná na chvíli ztratil vědomí. Když začal znovu vnímat, jeho meč ležel poblíž stále hořícího Nožičkova těla.
Barbarům se nedala upřít statečnost, a tak, jak se později sir de Gwecall dozvěděl, bojovali až do posledního muže i po smrti démona. Výsledkem bylo, že z hrdých posil mířících na východní frontu zbyla malá skupinka zraněných a na smrt unavených vojáčků. Vykonali ale možná větší práci, než většina mužů na frontě...
Hodnocení článku: Hodnocení 10.00, Hodnotilo 2 uživatelů