Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor s Epiqmanem, komentátorem roku 2012

21.1. 2013 Autor Pluhtík Komentáře Komentáře (1) Kategorie Rozhovory Hodnocení 9.33 Přečteno x1895
Nenechte si ujít! Komentátor roku 2012, Epiqman konečně promluvil: "Změna barbarů je skandální!"

Kráčím velkým skrovně zdrobeným dřevěným domem. Po chvíli přicházím k prastarým dubovým dveřím. Silně zabouchám.

"Vstupte," ozve se hlas zevnitř. Místnost není příliš prostorná. Přímo naproti dveřím je okno, před kterým je stůl, u něhož sedí starý muž s bílým plnovousem. Je to on! Epiqman, největší legenda mezi písálky a komentátor roku 2012.

"Kdo jste a co tu chcete?" zavrčí nevrhle. 

Usměji se, to je celý on. Spisovatelský génius, ale jeho pamět je mizerná. Alespoň, co se domluvených schůzek týče...

 

Ahoj. Někteří tě možná znají, jiní zase ne. Mohl by ses nám trošku představit?
Ahoj. Tak jsem nejspíš známý pod nickem Epiqman, za který také komentuju rasovky a tak mě někteří mohou znát jen jako pisálka. Ovšem hraju pod tímto nickem a dalšími třemi: Apple, Werril a Locker. Hraju jen za klan Templářů a kdysi jsem byl v Královské Legii, odkud jsem však odešel z nedostatku času. Jinak DE celkově hraji i s přestávkami asi šest let.

A co tvé působení na DE-komentu. Kandidoval jsi spolu se mnou na šéfredaktora, ale LPmu jsi oznámil, že když je další zájemce o post, tak to vzdáváš. Přesto jsi teď začal dost spolupracovat s vedením, tedy se mnou a BloodTears a trošku blíže jsi asi poznal, co funkce obnáší. Kdyby se místo uvolnilo, měl bys o něj zájem zase?
Tak nechtěl jsem, aby po "odchodu" Torga DE-koment zamrzl úplně a tak jsem kandidoval, jakožto poslední možnost. Popravdě však, nyní již by můj zájem o toto místo nebyl, jelikož se mi blíží čtvrťák a tím pádem i maturita a nyní i vím, kolik času to zabere. Ale kdyby ten čas byl a nenašel se další kandidát za Vás, tak bych do toho šel, i když vím, co to obnáší. Ovšem stále doufám, že tohle není naznačení, že to chceš vzdát, protože musím uznat, že si vedete výtečně.

Děkuji. Vzdát to zatím rozhodně nechci. Popravdě se chystám napsat mnohým starým komentátorům a také sehnat nováčky, abychom znovu obsadili klíčové ligy. Sám se chystám brzy začít komentovat jedničku.
Ještě bych se vrátil k tomu klanu. Nedávno jsem někde o Templářích četl, že je to jeden z nejaktivnějších klanů, ale podle obsazení lig Vašich hráčů to tak nevypadá. Jak se ti tam líbí? A proč sis místo Královské Legie zvolil zrovna Templáře? Byl jsi ještě v nějakém klanu?

No nejaktivnější jistě nejsme, ale jsem nyní v Komturství Templářů tzn., že jsem velitel a snažím se klan více zaktivizovat. Starší členové mají stále zkouškové a tak není moc členů, co se účastní tažení. Čímž bych chtěl tento rozhovor i využít a případní zájemci o post v našem klanu, nechť se hlásí u mě. Tak v Královské legii jsem byl nováček a šel jsem do pár tažení a vůbec nám nevycházely. A proto jsem se rozhodl zůstat pouze u Templářů a věnovat celý čas jim. V žádném jiném klanu už jsem kupodivu nebyl, jelikož dva roky jsem hrál ještě před funkcí založení klanu. Ale hrál jsem akční ligy s Wampires a dá se říct, že jsem patřil do upíří rodiny a brázdili jsme spolu hlavně ligy 2Ba a hlavním sokem bylo Adio, pokud si někdo vzpomíná, hrozba akčních.

Jojo, za "starých časů" byly akční ligy lepší, než je tomu dnes. Překvapilo tě, že ses stal komentátorem roku?
Tak tehdá tam byly alespoň 2 aliance, teď je to tam samá farma :) Popravdě velmi. Poté co jsem tak vyhořel v Balurově turnaji hlavně z časových důvodů (3 ligy dají zabrat a osobní život ještě víc), tak jsem ani nedoufal, že bych mohl vyhrát. Jsou tam mnohem lepší borci než já. Ano, možná je to zasloužilé vydržet půl roku u rasovek, ale tohle jsem vážně nečekal. Ale určitě to potěší a nakopne k lepším výkonům.

Prozradíš nám něco o tvém komentování? Bereš si příklad z někoho jiného? Která liga se ti lépe komentuje a proč?
Tak jelikož mám na starosti rasovky, které jsou dány nějakým úvodním příběhem, tak se na začátku každé rasovky snažím rozvést příběh do detailů. Poté většinou komentuju, co se na mapě událo a zkouším tam přidat i nějaké "předpoklady" proč se to stalo atd. Příklad jsem si nevzal z nikoho, jelikož většinou v mé lize kde hraju komenty nejsou a do cizích nechodím jen tak na "čumendu". Tak nyní, když se zavedla RK1 tak je lepší R1, jelikož jsem na tu mapu zvyklý. RK1 je více spojená s historií a tady není až tak moc prostoru pro komentátora, protože když přetvoří dějiny, tak ho ukamenují.

To ukamenování by asi nebylo moc příjemné...
Jaký je tvůj pohled na dark elfa celkově? Myslíš si, že jeho naděje na "vkříšení" leží v legendárních veteránech nebo spíše je to práce pro nováčky?

Dark Elf si myslím, že hlavně doplácí na svou komplikovanost. Spousta mladých lidí raději sáhne po hře, v níž je buďto rozhodující, jak dlouho u toho prosedíte, nebo jsou to hry s absurdní dějovostí. Malé procento dnešních mladých lidí sáhne po tak strategické hře jakou je Dark Elf. Veteráni jistě odejdou a zase nějací přijdou. Dark Elf jistě má před sebou ještě dlouho budoucnost, ale ne zcela tak pestrou, jako v minulých letech. Ale snad se mýlím a hvězdná stálice mezi strategickými hrami zase začne svítit jak má :)

A co tvé začátky? Jaký máš názor na nové změny u ras?
Ještě dnes si pamatuju svou první hru. Rozjel jsem to za skuruty a postavil jsem si rudný důl. Živořil jsem na jedné zemi asi sedm dní a pak mě někdo smáznul. Postupem času jsem se bez pomocí dědka dopracoval až na úroveň deseti zemí za věk a dokonce mi na účtu přistál hrdina, takový ten modrý čaroděj. Následně jsem však ztratil heslo a hrdina zmizel v zapomnění. No a pak jsem se dal na enty a barbary do akčních a už to jelo :)
No změna mě celkem špatně oslovila, jelikož se mi vůbec nelíbí, že by měl mír barbar jenom 60 kouzel, zvláště když je to nejvíce útočná rasa a 60 zemí nabere klidně za deset dní. Ovšem hobití špehnora a přístup členů aliance mě nadchl, protože i když jsme nyní měli hobita v ali, nikdy nezveřejňoval zprávy ze špehnory. No a entí bonus taky super, jen se to musí odzkoušet. Pochybuju však, že někdo bude kouzlit entovi pod nohy spokojka v nějakých elitních ligách a v klasických ligách už vůbec ne :)

Takže, rád bych ti poděkoval za tento minirozhovor. Chtěl bys čtenářům něco vzkázat?
Tak jako komentátor bych je rád poprosil, aby přeci jen zkusili komentovat. Nezabere to ani hodinku času denně a je za to pěkná odměna, navíc je na DE-komentu velmi dobrá komunita lidí a třeba taky jednou skončíte jako já s kronikářským brkem v kapse :) A jako hráč bych popřál mnoho zdaru v boji. Děkuji za rozhovor :)

Přeji hodně štěstí v osobním životě i na DE. Také ještě jednou děkuji. Ahoj

Hodnocení článku: Hodnocení 9.33, Hodnotilo 3 uživatelů