Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor s Mílou (MOD)

28.1. 2013 Autor Biolit Komentáře Komentáře (1) Kategorie Rozhovory Hodnocení 7.00 Přečteno x2090
V rámci komentáře jedničky proběhl rozhovor se zakladatelem MoD Mílou...

Rozhovor s Mílou

 

Nedá mi to, abych se na úvod nezeptal...jak u tebe proběhly Vánoce? Stromek, koledy a smažený kapr, nebo oltář z lebek, gotické balady a syrová piraňa?
:-) Mrtvoly, hlavy na kůlech ... jen lituju, že tvoje tam ještě není :-)

Určitě by se tam krásně vyjímala, to mi věř!
A teď už klasické: jak dlouho hraješ, jak ses k DE dostal a je to tvá jediná fantasy, nebo mas vždy po kapsách nějakou tu knihu/čtečku?

:-) ... DE hraju od testovacího věku, když to všechno zplodil náš LP :-) ... Přestal jsem, když mi Maximus vyfoukl výhru (první zápis co je možné vidět v síni první ligy) pouze štěstím, že šel první :-) ..JÁ CHTĚL ZÁPIS PRVNÍ JÁÁÁ JENOM JÁÁÁÁ :-) .... mno ..a začal jsem tak před 4 rokama cca znovu.
A samozřejmě čtu fantasy knihy.

Takže návrat marnotratného syna, dalo by se říci. Jak vznikl nápad na MoD? Respektive hrát jenom temné rasy, mít černé vlajky?
V podstatě ano :-)) .... co se týče MoD ... člověk časem pochopí, že bez klanu není nic...a že DE je o klanech .. tak jsme si s Rajem řekli, že založíme MoD a baví nás hrát zlouny, tak jsme to nějak společně splácali ..i všechna pravidla..nechtěli jsme být tuctový klan.

To chápu. Teď ovšem k rasám. Jeden nejmenovaný Jidáš si stěžoval, že nemůže hrát své oblíbené lidi. Kdo rozhodl, jaká rasa bude dobrá/zlá? A konkrétně - proč jsou barové braní jako zlí, když ve většině fantasy nemají role zlých postav?
Mno ..to je složitější :-) Otázku jestli lidi nebo barbaři, jsme samozřejmě s Rajem probírali ... ale i rasa mágové tam padla .. nakonec jsem rozhodl :-)) že s mágama by to bylo příliš jednoduché a barbaři např. v Pánu prstenů, byli Rhunové, tzn. zlouni ..a lidi, např. Gondor, ty ošklivý klaďáci ... barbary jsme zařadili jako poslední rasu.

Nojo..ale třeba takový barbar Conan, ten nebyl zlý. Myslím, že tady barbarům trochu křivdíte. :))
"barbar connan" :-)) lol ... ten zas tak kladnej nebyl :-) nicméně není to klasická fantasy :-)

Rozhodně nepatřil mezi úplné křiváky, ale dobrá! Teď bych měl pár otázek k samotnému fungování MoD. Všiml jsem si, že máte - místo titulů - hodnosti. Znamenají něco v praxi, nebo se jedná spíše o čestné tituly?
Titul je ukazatel hodnocení velitelů.... to znamená, že čím výše, tím více bodů dostal od velitelů.. a měl by to být kvalitnější a schopnější temňák, je to ukazatel nejenom dovedností herních, ale i politických :-) .. mělo by se to každé 1-2 měsíce updatovat, někdy je to déle.

Jasně. Takže nebozí hráči s tituly "Zombie" nemusí na klanových srazech (máte-li nějaké) nosit "Nazghulum" pivo a tancovat na stole? :)))
:-))Mno ... sice to zlehčuješ, ale bereme to vážně, a je třeba motivovat lidi :-)

To ano, ale chtěl jsem se spíše oslím můstkem dostat na téma nováčků. Navenek vypadáte jako dosti...hmm...elitářská společnost, má nováček šanci být členem MoD?
Elitářskou společnost jsem z toho částečně udělal já ... Nicméně základní myšlenka je vycvičit si svoje neznámé hráče. Bohužel to v dnešním DE jde hodně těžko.. kvalitativní rozdíl hráčů je veliký a málo nových hráčů prokáže schopnost se rozvíjet a být platným členem ... hodně lidi prošlo už naším klanem, málo jich zůstalo.

To - myslím si - souvisí s celkovým úbytkem hráčů (na to se také dostaneme). Teď ještě k vám... Jste demokratická aliance, nebo tě všichni v lize na slovo poslouchají? A jak řešíte věci jako log (určení dobré zemky), kdo vezme jakou rasu atp.?
Demokracie nefunguje... je to vidět všude :-) .. U nás odpovídá velitel za log a za alianci... ostatní hráči jsou jen pohůnci v rukách velitele a je jedno jestli jsem v ali jako hráč, nebo jako velitel ..vždy se poslouchá velitel. Jestli si velitel určí log jakýkoli, tak hráči lognou a musí být připraveni na všechno.

Obdivuhodná disciplína. Ještě k vašim pravidlům. Máte tam (teď netuším, kolikátý je to bod), že hráč může být členem jen ve vašem klanu a nikde jinde, přičemž někteří mají jiné nicky určitě i v ostatních klanech. Je v tomto případě hráč myšlen jako nick, nebo i železná disciplína někdy trochu zarezne? :))
:-) ..je myšleno ten dotyčný účet ... nicméně hráči, co hrajou pouze u nás, jsou zvýhodnění, například byl vnitroklanový turnaj s cenou pro vítěze a mohli se zúčastnit pouze ti, kdo mají účet pouze u nás.

To se tedy vyplatí, ani Béda Trávníček a jeho Kolo štěstí ti nedává takové možnosti.
Teď možná trochu nepříjemný dotaz. Sám ses zmínil o Rajovi, ale teď už s vámi nehraje. Jednoho dne se vyloupl klan RoD, který je dosti podobný tvým MoD. Co k tomuto schizmatu vedlo? A už jste se setkali na bojišti?

Raj mel své plány , jistě temnější než moje .. to ovšem ukáže až čas, myslím, že nám je oboum lépe :-). Na bojišti jsme se už střetli, ale spíše náhodně, než plánovaně. Já pořád čekám, kdy přijdou do jedničky. :-)

Výborně, pro naše účely to budeme brát jako přímou výzvu, ať to má grády. :)))
Když už jsi nakousl jedničku...je dlouhodobě poměrně prázdná. Jste velice vděčný cíl, takže se vše dává za vinu vám. Máte draky, artefakty, DEKy. Zkrátka: "Můžou za to MoD!" a konec.
Kde je zakopaný pes dle tebe? Proč je jednička tak prázdná?

Jednička stojí hodně DEKů a na to aby aliance vyhrála, tak to chce i sebevědomí. Nemyslím, že máme nějaký extremní hrdiny, samozřejmě, že já mám silný, a ještě n0rd, jinak mají všichni normální, řekl bych až průměrný hrdiny, ale i to stačí k tomu si říci, tam "nejdem" hajzlové maj portály a rytíře a HRDINY :-)) ... ale 1. liga je elitní a holt musí vyhrát to nejlepší, co je na DE. Trefil si v podstatě hřebíček na hlavičku. A tím, že je to naše domovská liga, tak tam chodí málo lidí. Ale troufám si říci, že prázdnou ligu můžem udělat z jakákoli... stačí, když ji dáme jako domovskou a po 10 věkách to bude stejné jak v jedničce.

To sice můžete, ale pochybuji, že by se vám to vyplatilo DEKově...už takhle to musí být tak tak. Je prázdná jednička rentabilní? Přeci jenom, klíč stojí 6 DEKů, portál 4, artefakty se poškozují, sem tam rytíř....
Není ..to je jasné že ne ...ale neděláme to pro zisky DEKů.

Jasný, pro DEKy asi nehrajete...navíc se vám hraní jedničky vyplatí asi nejvíc (tedy, tolik netratíte). A taky je to elitní liga, takže tam po právu patříte....
Když už jsme u těch DEKů...jsi LPho mecenáš. Kolik do toho (aspoň řádově) ročně nastrkáš? Aby taky nadávající hráči věděli, že nemají zas až tak nadávat...

:-) ... mno .. o tom se nechci bavit :-) nicméně... někdo to vrazí do hospod a pití alkoholu ...a někdo proste jinak :-)

Tak nějak jsem tušil, že na tohle neodpovíš. :)) Každopádně je nákup DEKů asi lepší pro tvé zdraví...hlavně, když tu kolem ještě lítají flašky s metanolem...
Už se blížíme k závěru. Jak se ti líbí změny na DE? Naposledy to byly šipky a grafy.

Jj..změny se mi líbí .. i takové věcičky, co v podstatě neovlivní hru, ale zkrášlí, jsou důležité, je to něco nového a to je dobře :-) je důležité se hře věnovat, aby nechátrala a musíme doufat, že přiláká více hráčů.

Ano, na to se chci zeptat. Co myslíš, že by hře pomohlo, aby zažila svou...hmm...renesanci? Přeci jen, hráčů ubývá a zatím žádná z LPho změn nepřitáhla mraky nováčků.
A nebo už je to prostě tím, že starší generace odchází (rodina, práce...) a mladší je "zkažená" z Facebooku a chce jen jednoduché obrázkové hry, kde nemusí moc přemýšlet?

:-) ty si nějaký chytrolín. .. nemusíš se mě ptát, když víš, kde je kámen úrazu. Ještě mi napovíš a nemusím vůbec přemýšlet :-) natož to popisovat. To je obecný problém her, dříve nám stačily čtverečky a vyhráli jsme si ... moje nejoblíbenější hra je Panzer general 1 :-) a to jsem ještě upravil scénář na megatěžký, v podstatě to nejde udělat, ale to je to co mě baví.

Promiň, nechal jsem se unést. :)))
Myslím, že už tě nebudu dále týrat všetečnými dotazy. Jako již tradičně - na konec rozhovoru - chtěl bys něco vzkázat hráčům/protivníkům...?

Hlavně mojim temným spoluhráčům. Vážím si jejich času a nadšení a věřím, že dáme další roky ve stejné staré sestavě.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí v dalších letech.
:-) Tobě také :-)

Hodnocení článku: Hodnocení 7.00, Hodnotilo 3 uživatelů