Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

4. kolo

18.2. 2013 Autor Vali Komentáře Komentáře (0) Kategorie Fantasy Hodnocení 0.00 Přečteno x1522

Jak minulá noc byla chladná, tak tato se vyvedla nad míru. Vyspal ses do růžova, jakoby ti daly výtažek z meduňky nebo chmele. Ráno sis trochu zacvičil, aby ses udržel ve formě. Při tak zvaném cviku trpasličí stojky z tebe vypadly čtyři měďáky, ani nevíš, kde byly zašité, ale budou se hodit.

 

3 DEKY za nejpoctivější deník dostává Gentelman.

Další kolo očekávej v půlce března

501. Na náměstí centrálního města říše barbarů se nachází starodávná mapa, kde sis nechal od místního velitele stráže ukázat nejdůležitější body, které by mohly vést až k démonovi.

a) Tržnice, kde prohnilí vojáci nakupovali (1h,562)
b) Zlodějský cech (3h,605)
c) Kharova jeskyně (3h,581)
d) Kasárny (1h,542)
e) Oběti Kharovy kletby (1h,588)
f) Druid (2h,642)
g) Poslední Kharova stopa (2h,659)
h) Stařec, kterého přepadli vojáci (2h,620)
ch) Kharův pomocník (4h,692)
i) Orákulum (2h,612)
j) Mistr zlodějů (4h,608)
k) Navštívit rodiny vojáků (1h,668)
l) Opuštěná zřícenina (8h,613)
m) Strom 100 stínů (9h,636)
n) Tábořiště (7h,626)
o) Obkreslím si mapu (5h,cena pergamenu v ceníku v sekci předměty, 700)
p) Už nechci honit démona (453, vynech první větu)

502. Stal jsi se šerifem osady elfích lovců, pěkná, celkem slušně placená práce. Ale musíš si uvědomit, že jsi hrdina, takhle sice vyděláš peníze, ale nezjistíš, kdo je nejmenovaným králem Darkelfa. Na náměstíčku ti připadl domek, který ti měl sloužit jako úřední místo, pro setkávání s občany a nahoře jsi měl celou půdičku pro sebe. Dále plat deset zlatých denně, které si můžeš počítat. Proto, abys mohl pokračovat ve svých hrdinských skutcích, našel sis člověka, který za tebe udělá veškerou práci a ty to budeš pouze zaštiťovat, bohužel chce 9 zlatých denně, ale tak lepší, než kdybys ztratil drahocenný čas. Svojí výplatu si můžeš vyzvednout v jakémkoliv oficiálním městě, všichni ti rádi půjčí.

a) Ještě než půjdu kamkoliv, zkusím využít své moci k získání spolubojovníků (514)
b) Nikoho nepotřebuji, nejlépe jsem na tom sám (b136)
c) Zkusím využít svého vlivu a koupit si něco neobvyklého (521)


503. Po litém a dvě a půl hodiny trvajícím boji jsi slavně zvítězil. Získáváš 524 zkušeností. Můžeš si vzít vše, co u sebe tvůj nepřítel měl a čím proti tobě bojoval. Do konce jsi našel na jeho krku pozlacený křížek, který jistě bude mít hodnotu 5 zlatých v civilizaci. Pokud jsi trpaslík, pokračuj bodem 516.

Rozhlédl ses po bojišti, děs, adrenalin a radost z vítězství v tobě sehráli určitou roli.

Dalo by se o tobě říct, že tímto činem se z tebe stal jiný člověk. V Dračím doupěti se vyskytuje pravidlo o přesvědčení. Přesvědčení se vyskytují od zákonného zla, přes zmatené zlo, neutrální, zmatené dobrou až zákonné dobro, které prakticky člověku nedovolí zabít člověka, pokud není přímo v ohrožení života. Začínal jsi na neutrálu a tento čin tě poznamenal zhoršením stupně o jeden stupeň směrem ke zlu. Znamená to pro tebe to, že si to zapíšeš do deníku a měl bys podle toho jednat v následujících částech příběhu.

Na bojišti je již minimum vojáků. Obě armády nejspíš usoudily, že tento boj není vyhratelný, zná jen poražené. Oba vůdcové padli a s nimi i morálka všech, kteří chtěli bojovat až do úplného konce. Většina lidí utekla, nebo utíká, jak zranění, tak srabi. I tvé přesvědčení ti teď velí k útěku.(b418)


504. Po zbytek dne jste úspěšně přepadávali, nakradli jste si asi 8 zlatých. (Konec tahu, pak jsi 8h spal, ráno jsi vstal a doplnil sis vodu z nedaleké studánky, pokračuj v dalším kole bodem 84)

505. Hledal jsi v jeskynních útrobách, co ti síly stačily. Bohužel se asi dalo čekat, že tím přilákáš gobliny. Mají iniciativu, útočit můžou díky úzkosti prostoru pouze dva. Je jich však deset. Každý z nich má úč 3, oč 3 a 10 životů. Mají iniciativu. Útočí goblin, ty goblin, goblin, ty, goblin, goblin. Atd.

a) Vyhrál jsem (b547)
b) Prohrál jsem (b20)
c) Utekl jsem (b520)

506. Jak jsi tak na tom vedru u něj čekal, tak jsi usnul. Pokračuj bodem 415.

507. Vypil jsi a ampulku a celý svět se s tebou začal točit. Najednou ti všechno přišlo obrovské, kromě věcí, které jsi měl na sobě. Nejspíš si se několikrát zmenšil. Najednou okolo sebe vidíš různé chodbičky vedoucí do útrob stromu.

a) Zkusím se vyspat (8h,518)
b) Půjdu do jedné z chodeb (512)
c) Půjdu do lesa (519)

508. Dalo by se o tobě říct, že tímto činem se z tebe stal jiný člověk. V Dračím doupěti se vyskytuje pravidlo o přesvědčení. Přesvědčení se vyskytují od zákonného zla, přes zmatené zlo, neutrální, zmatené dobrou až zákonné dobro, které prakticky člověku nedovolí zabít člověka, pokud není přímo v ohrožení života. Začínal jsi na neutrálu a tento čin tě poznamenal zhoršením stupně o jeden stupeň směrem ke zlu. Znamená to pro tebe to, že si to zapíšeš do deníku a měl bys podle toho jednat v následujících částech příběhu.

Získáváš 89 zkušeností za chladnokrevnou vraždu, vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel.
Již nemůžeš pokračovat bodem „e".

509. Procházel jsi dlouhou dobu pouští (7h), slunce prahlo a po vodě nikde ani památky. Chvílemi ti připadalo, že tvé nohy splývají s očima, lepkavá nepříjemná sůl ti vypalovala všechny otvory na těle. Tvé brnění se smrsklo a nyní po dalších 24 hodin, nebo do doby než ho budeš moct promazat tukem (Ve městě nebo vesnici za poplatek 2 měděné), bude mít obranu o jedna menší. Na štěstí se časem začala na poušti objevovat jiná vegetace než jen kaktusy a chumáče větví. Sem tam se objevil i nějaký ten keřík.

 

 

Téměř šest hodin ses motal pouští. Vedro tě velice pálilo, slunce žhnulo a nebylo vody ani jídla, za těch 6 hodin jsi spotřeboval vodu na tři dni, pokud jí nemáš dost, pak jsi ztratil dva životy.
Již zdálky jsi na obzoru viděl šmouhu, která se s tím, jak ses přibližoval, měnila v zeď. Ta se táhla tak porůznu krajinou, nejspíš pozůstalost po válkách pouštního královstvím s ostrovním královstvím, čert ví. Tady začínal Oriel Jint. Pravá oáza pouště, z písku se stala tráva a čím více ses blížil nejhlubšímu místu tohoto úkazu, tím více se objevovaly lesy. Došel jsi do první vsi kraje Oriel Jint.

a) Potřebuji vydělat nějaké peníze (68, pak se vrať do tohohle bodu)
b) Poptám se po králi tohoto kraje (2h,
c) Vydám se do hlavního města Oriel Jintu (6h,701)
d) Chci se vrátit do Kythie (b175, 25h, dvojnásobek vody)
e) Nejprve se vyspím v místním hostinci (2 měděné a 8h, pokud budeš chtít doplnit jídlo i, pak jídlo na den 3 stříbrné a 4 měděné, pak pokračuj tímto bodem)
f) Půjdu prozkoumat, co nabízí místní tržiště (2 hodiny času, bod 36)
g) Půjdu doplnit vodu do měchu z kašny (b108)
h) Jdeš se porozhlédnout po mistrovi, který by tě vyučil na další úroveň (8h,b109)
i) Jsem čaroděj, potřebuji se naučit nějaké kouzlo, abych nebyl tak slabý a zjistit, jak můžu získat manu (b105)
h) Poptám se zde, co vědí o sitopergamenu (553)

510. Jaks před tím střílel do vesničanů, tak teď střílí oni po tobě. Nejsou dobří střelci, ale i tak by tě mohli zasáhnout. Střílí z lehké kuše, pokud tě trefí, je to za 1x6k životů. Pravděpodobnost, že se vyhneš střele je 71%, hobit, skřet, trpaslík a temný elf mají +4% za každou úroveň z důvodů své velikosti, maximálně však 91%. Po tomto manévru musíš neprodleně opustit toto místo.

a) Půjdu do Kythie (175,14h)
b) Vydám se směr Oriel Jint (509)
c) Uteču a je mi jedno kam (384,1h)
d) Zkoušel jsem hrát hru nebo znám její pravidla a název a teď chci zjistit, jak se jí mám naučit (681)

511. Jelikož lidé již zmateně pobíhali, dostal jsi další šanci pálit. Pravděpodobnost je tvůj útok se střelnou zbraní krát sedm, pokud používáš rodovou zbraň tak ještě 15% k tomu. Pravděpodobnost úspěchu je maximálně 82%.

a) Povedlo se (532)
b) Nepovedlo se (525)

512. Jako mrňouskovi ti všechno strašně trvalo, jen dojít do chodby ti zabralo skoro půl hodinky. Vešel jsi do nory toho tvora, nejspíš zde schovával svoje nejcennější poklady. Byla zde taková rádoby postel, která byla vytvarovaná na tělo té bytosti. Nějaké zbytky jídla, všechno v tvojí velikosti, někdy i menší.

a) Zkusím se vyspat (8h,518)
b) Prohledám to tu (573)
c) Půjdu do lesa (519,0,5h)

513. Zabil jsi toho lumpa, získáváš 293 zkušeností a jeho krátký meč a štít, jeho oblečení stálou za nic. Měl u sebe 13 zlatých a 3 měděné. Co dál?

a) Zkusím se proplížit do toho honosného obydlí a zajmout velitele (529)
b) Kašlu na to, pokračuji dále, proplazím se kolem vesnice, pokračuji na západ (509)
c) Zkusím vystřelit a zabít nejbližšího vesničana (478, pozor dojde ke změně přesvědčení)
d) Budu chvíli pozorovat vesnici (486)
e) Budu naslouchat (445)
f) Vrátím se do Kythie (175,16h)


514. Bohužel nejsi zrovna v osadě, kde by lidé prahli po tom stát se hrdiny. Není tu ani človíčka, který by posloužil k tvým účelům. (Vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel)

515. Rozsekal jsi ho na maděru. Získáváš jeho krátký meč a kožené brnění, v kapse měl 15 zlatých, kromě toho ti připadne za tento boj 298 zkušeností. Po dalších 14 hodinách jsi dorazil do Kythie. b175.

516. Pro blbouny má křížek hodnotu pět zlatých, ale ty moc dobře víš, že tohle je zlato z Mithrilových hor a jeho cena je minimálně trojnásobná. Získáváš 22 zkušeností za správné určení ceny a teď pokračuj bodem, ze kterého jsi sem přišel.

517. Dalo by se o tobě říct, že tímto činem se z tebe stal jiný člověk. V Dračím doupěti se vyskytuje pravidlo o přesvědčení. Přesvědčení se vyskytují od zákonného zla, přes zmatené zlo, neutrální, zmatené dobrou až zákonné dobro, které prakticky člověku nedovolí zabít člověka, pokud není přímo v ohrožení života. Začínal jsi na neutrálu a tento čin tě poznamenal zhoršením stupně o jeden stupeň směrem ke zlu. Znamená to pro tebe to, že si to zapíšeš do deníku a měl bys podle toho jednat v následujících částech příběhu.

Nomád seskočil z velblouda, tasil meč a má iniciativu! Má útočné číslo 7, oč 9 a 18 životů.

a) Vyhrál jsem (533)
b) Prohrál jsem (20)
c) Utekl jsem (425)

518. Prospal jsi se a probudil ses u toho stromu v normální velikosti. Nezbývalo než pokračovat lesem. (453,6h)

519. Šel jsi lesem, proplétal ses mezi jehličím, přelézal listy, ale nic jsi neobjevil. Bohužel jsi pak byl tak unavený, že jsi usnul. (b518,8h)

520. Utíkáš druhou chodbou ven, jsi rychlejší než oni, a tak jsi bez problému utekl. Pokračuj bodem 531. Za každého mrtvého goblina získáváš 100 zkušeností, plus 50 za útěk)

521. Procházel sis osadu, viděl jsi spousty zručných řemeslníků.

a) Pokud jsi skurut, skřet, barbar, čaroděj nebo nekromant pokračuj bodem 537
b) Pokud jsi hobit nebo trpaslík pokračuj bodem 567
c) Pokud jsi člověk elf nebo telf pokračuj bodem 583

522. Po zbytek dne jste úspěšně trénovali boj, při další souboji si ke všem hodům na obranu můžeš příčíst jedna. (Konec tahu, pak jsi 8h spal, ráno jsi vstal a doplnil sis vodu z nedaleké studánky, pokračuj v dalším kole bodem 84)

523. Je jich deset. Máš iniciativu. Každý z nich má úč 3, oč 3 a 10 životů. Útočíš ty goblin, goblin, ty, goblin, goblin. Atd.

a) Vyhrál jsem (b547)
b) Prohrál jsem (b20)
c) Utekl jsem (b520)


524. Rozvázal jsi mu ústa a začal sis s ním povídat. Pověděl ti, že přepadává a krade na pokyn velitele tábořiště. Chvilku povídal, ale pak začal děsně ječet, tak jsi mu znovu zakryl ústa, pokračuj bodem, ze kterého jsi sem přišel.

525. Bohužel jsi nikoho netrefil a navíc si tě všichni všimli, odkud střílíš.

a) Půjdu do stanu náčelníka (544)
b) Uteču (384)
c) Půjdu na západ (513)
d) Proplazím se do stanu náčelníka (529)

526. Asi hodinku ti trvalo, než jsi pod pouštní strání v takovém smrkoví našel vitálního staříka, jak holí žene zvláštní ještěrky kamsi. Viděl jsi, že i přes svůj věk vypadá velice dobře, tváře ošlehané pískem, ramena vyrýsovaná od celoživotního nošení vody z oázy do jeho příbytku.

a) Pomůžu mu s ještěrkami, pokud bude chtít (646)
b) Nabídnu mu, že mu přinesu nějakou vodu z oázy a sám si taky doplním (647)
c) Zeptám se ho na sitopergamen (648)
d) Vytáhnu meč a pohrozím mu, určitě mi řekne, co potřebuji vědět (Tuto variantu volíš , pokud jsi přesvědčení zákonného zla) (687)

527. Řekl jsi mu, co všechno se ti přihodilo. Stáhl šavli a viděl, že je s tebou rozumná řeč.

Dalo by se o tobě říct, že tímto činem se z tebe stal jiný člověk. V Dračím doupěti se vyskytuje pravidlo o přesvědčení. Přesvědčení se vyskytují od zákonného zla, přes zmatené zlo, neutrální, zmatené dobrou až zákonné dobro, které prakticky člověku nedovolí zabít člověka, pokud není přímo v ohrožení života. Začínal jsi na neutrálu a tento čin tě poznamenal zlepšením stupně o jeden stupeň směrem k dobru. Znamená to pro tebe to, že si to zapíšeš do deníku a měl bys podle toho jednat v následujících částech příběhu.

Nomád si tě ještě jednou přeměřil pohledem a řekl ti, že jestli chceš, doveze tě na svém velbloudu k hranicím kraje Oriel Jint. Zde je prapůvod všeho zla v poušti. Sídlí zde ent, který ovládá pouštní lid a utlačuje jak obyvatele východu, tak obyvatele západu, možná by ti i mohl pomoci proti entovi.

a) Zkusím ho přesvědčit, aby mě pomohl zbavit lid enta (539)
b) Vrátím se k tábořišti s bandity (Bude nutné se plazit, 1h, 407)
c) Půjdu zpátky do Kythie (b175,18h)
d) Zaútočím na něj, teď to nebude čekat (461)


528. Jak jsi pochopil, hru ovládáš, ale je potřeba si dle určitých pravidel vyrobit vlastní kameny a pokusit se je ve hře přivolat pře zvláštní pravidla, pak by byla šance na úspěch zase o něco větší.

a) Budu hledat kameny a pokusím se je vyrobit (611)
b) Kašlu na to, jdu zkusit ho porazit (540)
c) Uplatím vesničany, aby mi našli nějaké speciální kamínky (6 stříbrných a jídlo na týden)(545)

529. Vesnice je celkem rozlehlá, je zde mnoho vesničanů, ale většina z nich si všímá svojí vlastní práce. Ale i tak, kdyby tě asi zahlédli, mohlo by být zle. Házíš si na pravděpodobnost úspěchu plížení (plazení). Hranice je 61%, hobit a skřet mají pravděpodobnost ještě o 5% vyšší.

a) Proplazil jsem se (536)
b) Nepovedlo se (552)

530. Našel jsi u něj zhruba 6 zlatých, pěknou dýku, která se bude dát určitě prodat tak za tři zlaté někde ve městě. Pokračuj bodem 509

531. Chodba je celkem dlouhá a kluzká. Po chvíli ti uklouzla noha, chodba je strmě dolů a tak jsi jel po hubě jak na tobogánu. Chodba ústí na břehu řeky, odkud stejně není jiná možnost odejít. Je tam sice silný proud, ale stejně jsi neměl na výběr.

Řeka tě vyvrhla kousek od obydleného území. (b136,4h)

532. Sundal jsi dalšího nevinného vesničana (61 zkušeností). Všichni už najednou ví, odkud jsi pálil a schovali se do svých příbytků. Co dál, přece jsi nepřišel mlátit bezbranné.

a) Půjdu do stanu náčelníka (544)
b) Uteču (384)
c) Půjdu na západ (513)
d) Proplazím se do stanu náčelníka (529)


533. Nomád se sice bil jako o život, ale jsi již zkušený bard a hlavně nejsi taková sušinka jako on. Zasadil jsi mu poslední ránu a vítězoslavně zvolal jméno svých bohů. Získáváš 469 zkušeností, jeho šavli a velblouda, který ti zvyšuje rychlost pohybu ve volné přírodě o polovinu času, ale zase vypije stejně vody jako ty. Budeš muset vodou trochu šetřit.

a) Pojedu na západ směrem do Oriel Jintu (509)
b) Vrátím se do Kythie (16h - s velbloudem 8h,175)
c) Zkusím jít do tábořiště banditů (Bude nutné se polazit, 1h, 407)

534. Vyslechl tě s upřímností. Pak se jeho osmahlé tváře zadívaly do slunce a řekl ti, že to není pouštní lid, ale pouze bandité, kteří přespávají u náčelníka a přepadávají kolemjdoucí, je to taková vzájemná symbióza, tento pouštní lid, který ty máš na mysli, není pouštním lidem, který nahání strach. Jde pouze o malou osadu utiskovanou svým velitelem. Pak si tě ještě jednou přeměřil pohledem a řekl ti, že jestli chceš, doveze tě na svém velbloudu k hranicím kraje Oriel Jint. Zde je prapůvod všeho zla v poušti. Sídlí zde ent, který ovládá pouštní lid a utlačuje jak obyvatele východu, tak obyvatele západu, možná by ti i mohl pomoci proti entovi.

a) Zkusím ho přesvědčit, aby mě pomohl zbavit lid enta
b) Vrátím se k tábořišti s bandity (Bude nutné se plazit, 1h, 407)
c) Půjdu zpátky do Kythie (b175,18h)
d) Zaútočím na něj, teď to nebude čekat (461)

535. Jde o starodávnou hru místních kmenů. Praví se, že nejlepší hráč hry má nárok na vedení celé osady a je nedotknutelný. Na stole leží kamínky různých barev. Jde o to, že kamínky různých barev znamenají různé vojáčky s různou silou. Každý z Vás je velitel armády a posouvá kamínky po takové zvláštní šachovnici, úkolem hráče je rozdrtit soupeřovu armádu, nebo zajmout velitele. Ve hře při útoku rozhodují tři naprosto stejné ořezané klacíky, které se hodí na stůl a dle jejich pozice se určuje výsledek boje. Hraje tedy i o náhodě. (Vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel)

536. Jsi to ale bravurní ještěrka (39zk.). Mihnul ses za třemi vesničany a byl jako jejich vlastní stín. Proplazil ses zezadu do stanu velitele. Ten se dívá na mramorový stůl uprostřed jeho stanu, kde hraje nějakou hru. Jinak toho zde mnoho nemá, žádný nábytek, pouze obrovská postel a uprostřed stanu díra někam, odkud se nejspíš čerpá voda.(Na každé další plazení si můžeš připočíst plus jedno procento, do deníku to uveď pod kolonkou plazení a k tomu napiš bonus a kolik procent- Př. Plazení bonus +3%)

a) Napadnu ho (598)
b) Zkusím s ním promluvit (544)
c) Budu ho chvíli pozorovat (600)
d) Vyzvu ho na souboj (544)
e) Vystřelím po něm a pak na něj zaútočím z blízka (598)

537. Shánění něčeho, co by stálo za to, ti zabralo cca 4 hodiny, ale když už už sis myslel, žes narazil na něco netradičního, lidé si tě změřili pohledem a ve výsledku s tebou obchod udělat nechtěl. Ve většině případů to bylo vinou především vzhledu anebo strachu. (502)

538. Vojáci to jméno slyšeli jen v legendách. Nic, co bys nevěděl, ti neřekli. Pokud máš otázky tohoto typu, měl bys, co nejdříve navštívit orákulum.

Pokud máš mapu (vyber si bod z 501 bez odečtu času na koukání do mapy v centru), nebo si pamatuješ jiný bod z mapy, tak běž, kam chceš a odečti si čas dle bodu 501, pokud nemáš mapu a pamatuje si tvoje postava kuložulo, pak jdi do 501 a odečti si hodinku. Stručně s mapou pouze čas uvedený v bodě 501, bez mapy k tomu času ještě hodinku navíc!)

539. Hoď si na pravděpodobnost přesvědčení nomáda. Pravděpodobnost je 34%, pokud jsi nekromant nebo čaroděj, pak je o 4% vyšší. (Návod je v sekci FAQ - pravidla)

a) Povedlo se (546)
b) Nepovedlo se (Bohužel jsi šel bez něj, 509)

540. Na stole leží kamínky různých barev. Pokud jsi hru nikdy nehrál, tak velitel nebyl takový nelida, že by ti pravidla nevysvětlil. Jde o to, že kamínky různých barev znamenají různé vojáčky s různou silou. Každý z Vás je velitel armády a posouvá kamínky po takové zvláštní šachovnici, úkolem hráče je rozdrtit soupeřovu armádu, nebo zajmout velitele. Ve hře při útoku rozhodují tři naprosto stejné ořezané klacíky, které se hodí na stůl a dle jejich pozice se určuje výsledek boje. Hraje tedy i o náhodě. Vyhraje však ten, kdo má nahráno více hodin sitopergamenu, nebo kdo lépe ovládá strategické myšlení. Hoď si kostkou, pravděpodobnost výhry jsou 4% + 12% za každý level strategie, kterého jsi doposud dosáhl. Pokud jsi člověk, elf, nebo čaroděj, je tvoje pravděpodobnost o 4% vyšší.

a) Vyhrál jsem (570)
b) Prohrál jsem a chci jít pryč (a před tím jsem masakroval vesničany z dálky) (510)
c) Prohrál jsem a chci jít pryč (a před tím jsem nemasakroval vesničany z dálky) (602)
d) Prohrál jsem a chci hrát znovu. (551)

541. Nomád si tě ještě jednou přeměřil pohledem a řekl ti svůj příběh. On je takový koráb pouště, který se tu narodil, a tak tu žije a dohlíží na správnou symbiózu všech národů, i když se mu to teď trochu vymyká kontrole. Jestli chceš, doveze tě na svém velbloudu k hranicím kraje Oriel Jint. Zde je prapůvod všeho zla v poušti. Sídlí zde ent, který ovládá pouštní lid a utlačuje jak obyvatele východu, tak obyvatele západu, možná by ti i mohl pomoci proti entovi.

a) Zkusím ho přesvědčit, aby mě pomohl zbavit lid enta (557)
b) Vrátím se k tábořišti s bandity (Bude nutné se plazit, 1h, 407)
c) Půjdu zpátky do Kythie (b175,18h)
d) Zaútočím na něj, teď to nebude čekat (461)
e) Nechám se svézt na hranice Oriel Jintu (Dvojnásobná rychlost, b509)

 

542. Přišel jsi do kasáren, které obývají vojáci jako ty. Dříve zde bývali i ti, po kterých teď paseš. Je to velká budova a chvíli času ti zabralo, než jste jí celou prošel (3h, Skurutům a barbarům pouze hodinu a půl, protože se vyznají v těchto ubikacích lépe než ostatní). Co máš v plánu?


a) Pokusit se najít stopy, které by mi ukázaly, kde jsou vojáci právě teď, Pokud jsi na 3. úrovni, tak můžeš zkusit hledat stopu (3,5h). Hranice úspěchu je 35%, pokud jsi elf, temný elf, nebo hobit, tato hranice je vyšší o 7% za každou dosaženou úroveň. (610, při neúspěchu jsi nic nenašel a pokračuj tímto bodem)
b) Zeptat se, jestli něco neví o Kharovi b538
c) Podrobně vyslechnout všechny vojáky (12h,618)


543. Máš tři střely navíc k běžnému souboji, plus přezbrojení. Pak pokračuj v boji v bodě 523 s tím, že útočíš opět první, nebo můžeš utéct.

544. Od stolu vstal pán v dlouhém, hávu, evidentně beze zbraně. Pověděl ti, že použití veškerých zbraní je zbytečné. Má ve stanu velmi silné kouzlo, které ho chrání před jakýmkoliv fyzickým útokem na území celé vesnice. Není hloupý, změřil si tě pohledem a pověděl ti, že kouzlo ovládá ten, kdo je nejlepší hráč vesnice v deskové hře „sitopergamen". Je dědictvím kmene, že nejlepší hráč vesnice je jejím velitelem a může si dělat, co chce se všemi jejími občany, ovládat nejlepší tři její vojáky a smilnit se všemi ženami okolí, jenže ve hře je nejlepší prý on, při čemž se potutelně usmál, až tě mráz po zádech přejel. (nemusím ti připomínat, že ani trochu nemáš ponětí, pokud jsi to nestudoval, o čem hra je)


a) Rozdám si to s ním v té hře (540)
b) Tasím zbraň a rozsekám ho (598)
c) Odejdu ze stanu (a před tím jsem masakroval vesničany z dálky) (510)
d) Odejdu ze stanu (a před tím jsem nemasakroval vesničany z dálky) (602)
e) Zkusím si s ním popovídat o té hře (535)
f) Zkusím si s ním popovídat o té kouli (601)
g) Uteču (384)

545. Peníze si vzali, ale nepochopili tě. Ale na jídlo slyšeli, přeci jen jste v pouštním kraji. Za hodinku jsi měl kamínků nepřeberné množství a barev, do konce ani nebylo potřeba je barvit.

Tyhle kamínky ti zajistí strategickou úroveň level 4, víc už získat nemůžeš, teď už to musíš jít zkusit, 540.

546. (66 zk.) Po celou tuhle misi jde nomád s tebou, je to jako tvůj přítel a bojuje po tvém boku, v boji házíš za něj a určuješ, kam bude útočit, samozřejmě může i zemřít. Znamená to, že veškeré zkušenosti se dělí dvěma a veškeré poklady také. Když máš iniciativu ty, má jí i nomád, je to pro tebe veliká výhoda, pokud zemře, musíš mi to napsat do pošty, kdy a kde a nesmíš ho zabít záměrně. Oba spolu můžete jezdit na jeho velbloudovi, který zdvojnásobuje rychlost pohybu po volném terénu, ale bere si stejně vody jako vy dva dohromady (Nomád má vodu na týden a rozdělí se o ní s tebou rovným dílem). Po dopadení enta nebo v době, kdy ho přestaneš hledat, tě nomád opouští a vydává se směrem sever. Jeho úč 7 (v tom je započtená jeho šavle) a obranné číslo je 9, má 18 životů. Pokud bude však někdo útočit, tak střídavě do tebe i do nomáda.(b509)

547. Za každého Mrtvého goblina získáváš 100 zkušeností, dohromady 1000. Každý z nich má takový zvláštní klacek, který by ses i v té nejdivočejší fantasy hře neopovážil nazvat kyjem. Pobereš maximálně dva (Kaž dý má hodnotu tak 5 stříbrných).
Co dál?

a) Prospím se tu (8h,575)
b) Půjdu druhou chodbou (1h,531)
c) Jdu dál do nitra hory (b560,1h)

548. Stal ses vůdcem osady. Zavolal sis nejsilnějšího vesničana a svěřil mu vedení této ubohé vsi. Jsi hrdina a nemůžeš tady ztrácet čas. Dohodli jste se, že ti bude posílat žold za každý den jeden zlatý za to, že jsi je zbavil tyrana. Svojí odměnu si můžeš vyzvednout v jakékoliv civilizaci, přeci jen osada má dobré jméno a každý ti někde rád půjčí, co máš vyděláno, z osady pak dluh vyrovnají (Sčítej si zlaťáky do deníku a v civilizaci si je můžeš za hodinu času vybrat). Kromě toho jsi ukecal jednoho klučinu ze vsi, který má prak a nůž, aby šel s tebou.

Klučina bude chodit s tebou (na tvém rameni) po celou dobu, dokud ho někdo neusmrtí. Je to jako tvůj přítel a bojuje po tvém boku, v boji házíš za ní a určuješ, kam bude útočit, samozřejmě může i zemřít. Znamená to, že veškeré zkušenosti co získá klučík (Edlej se jmenuje), jsou děleny v poměru 2 (tobě)/1 (jemu) a veškeré poklady také. Když máš iniciativu ty, má jí i on, je to pro tebe veliká výhoda, pokud zemře, musíš mi to napsat do pošty, stejně tak to, že jí ho a kolik má životů, prostě si ho přidej do deníku. Může používat pouze lehké zbraně, úč má 2 beze zbraně a oč 3 beze zbraně, 8 životů, postoupit na další úroveň může stejně jako ty. Pokud bude však někdo útočit, tak střídavě do tebe i do něj. Nesmíš ho zabít záměrně. Vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel.

549. Ptal ses po veliteli vesnice (2h). Musel ses ptát mnoha lidí, než si vůbec kdy kdo vzpomněl, že tady před tímhle velitelem byl ještě nějaký jiný. Ale trpělivost přináší výsledky. Starší pár bydlící na kraji vesnice ti prozradil, že před tímto velitelem měl osadu na starosti starší chlapík, nějaký řemeslník a stavitel, dokonce se po něm jmenuje studna, z které většina lidí ve vsi čerpá vodu. Vrt je prý proveden tak důkladně, že pokud pramen bude dávat byť jen kapičky vody, ze studny je naberete. Když ses ptal na sitopergamen, tak bývalý velitel nebyl jeho bůhvíjaký fanda, spíš měl talent rychle se učit vědcem a bavilo ho, si vyrábět své vlastní kameny, pak jednoho dne přišel tenhle „stratég" a bylo po veškerém velitelování. Jedni povídají, že se odebral do hor, druzí říkají, že odešel do podzemí.

a) Půjdu do hor (579)
b) Půjdu do podzemí (587)
c) Ještě se tu někde poptám na jeho současné bydliště (2h,564)
d) Zkusím u těchto starších lidí získat důvěru a ještě z nich vymámit maximum, 3h času. Pravděpodobnost je 56% (Barbar, člověk a elf mají 3% navíc), pokusit se můžeš pouze jednou, v případě neúspěchu pokračuj tímto bodem, v případě úspěchu bod 559.

550. Jako rasa znající hory a podzemí víš, že tenhle brouček má rád jisté druhy kamínků a ty mu na nich stojíš, ucukl jsi kousek stranou a vyskočil na kámen, o němž víš, že je pro brouka dostatečně odporný, než aby se mu přibližovat (98 zk.), pokračuj bodem 622.

551. Velitel se na tebe podíval. Povídá: Vždyť to vůbec neumíš! Nebudu s tebou ztrácet čas i moji lidé, kteří se narodili s lejnem mezi prsty, vědí, že červený kamínek nepatří do první linie! Vez z mého stanu! (Pokud chceš hrát, musíš se to nejprve naučit, další pokus zde můžeš zkusit až zítra)

a) Odejdu ze stanu (a před tím jsem masakroval vesničany z dálky) (510)
b) Odejdu ze stanu (a před tím jsem nemasakroval vesničany z dálky) (602)


552. Při plížení tě zahlídlo jedno z dětí hrajících si na dvorku. Je to taková malá culíkatá holčička v ochozených sandálkách. Přišla k tobě a říká: „Co tady děláš strejdo?"

a) Zabiju jí (565)
b) Zkusím jí něco namluvit (664)
c) Nebudu si jí všímat a plazím se dál (688)
d) Pokusím se jí uplatit jídlem (669)
e) Pokusím se jí uplatit pár měďáky (697)

553. Bohužel, je to jen lokální hra a do těchto krajů nepronikla. Pokud se budeš chtít něco o ní naučit, vrať se do vesnice do bodu 681, 6h času. Pokud už o to nemáš zájem, vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel.

554. Králem území za pouští je obrovský ent. Unesl místní princeznu a nárokuje si tak vládu nad vším živým. Říká se, že otec princezny nabízí spoustu peněz a kouzelných předmětů tomu, kdo království enta zbaví. Ent si v okolních krajích nárokuje i malé državy, vždy to dělá přes moc, nabídne někomu neomezenou moc za celoživotní loajalitu. Proto se v některých krajích můžeš setkat s prapodivnými zvyky, ale také třeba i s předpotopní společností zabývající se pouze hledáním ohně, který jim jejich vůdce odepřel a každý den celé vsi připravuje boj o přežití. Ti co přežijí, s ním pak smějí oslavovat do rána, dokud nezačne další boj o oheň a stravu, to byl příklad výpovědi jednoho obyvatele. Ent se nachází ve městě Oriel Jint, tam se jistě dozvíš víc.

555. Jako rasa podléhající zlu víš, že nejčastěji dostupným jedem je kurare, které při zředění s jistou žíravinou dokáže ochromit i strom. Pravděpodobnost úspěchu je tak 41%.

a) Uspěl jsem (Můžeš si vybrat vědět, kde jsou vojáci shnilý zradou (658,59 zk.), anebo sám démon Khar (653,59 zk.))
b) Neuspěl jsem (566)

556. Stařec blekotá jednu větu přes druhou. Nic z toho, co řekl, nedává smysl kromě slova druid, takže asi tam by měly směřovat tvé kroky.

(501,2h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 2 hodin)

557. Bohužel, nevěří ti. Nepůjde s tebou. Vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel.

558. Nereagují, jen zmateně pobíhají a narážejí do sebe ještě víc. Sem tam vydají nějaký skřek, ale spíš výjimečně. Avšak tento neobvyklý stav přilákal jejich hlídače, který pochrupoval kus odsud. Ten ti řekl, ať je necháš být. Prozradil ti, že támhle pod tím kamenem se skrývají jejich osobní věci (oni už je stejně nebudou potřebovat), z nich si můžeš vzít, co chceš, oni už je nebudou stejně potřebovat (Malý měch na vodu 3x, malý vak 1x, lano 10 metrů, lucerna obyčejná bez oleje a letní oblečení obyčejné. Pak máš prý jít k orákulu, to ti poradí, jak dál. Anebo si dělej, co chceš.

(501,1h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty hodiny)

559. 36 zkušeností. Získal jsi jejich důvěru jako starý mazák. V případě potřeby dalšího získání důvěry již budeš vědět jak na to a získáváš 2% navíc (uveď si to do deníku). Od těchhle lidí se však již nic nedozvíš, všechno, co věděli, ti řekli. Vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel.

560. Prošel jsi ubikace goblinů, nejspíš to nebyli úplní bijci, jen zde přebývali, měli zde dostatek vody a celkem velkou slůji. Spousta krys a jiné havěti. Našel jsi poničené zbroje trpaslíků, kteří zde zhynuli.
Po další hodině cesty jsi narazil na obrovskou kamennou bránu. Nemáš ponětí, co by za ní mohlo být. Nejsi ani tak hluboko, spíše jako uprostřed hory. Píše se zde, že vstoupit může jen ten, kdo jest na dvanácté úrovni, anebo ten, kdo zbavil obyvatelé říše barbarů utrpení.

a) Splňuji podmínky (910)
b) Nesplňuji podmínky a odcházím směrem nazpět do hory (b157,6h)
c) Zkusím druhou chodbou odejít (2h,b531)

561. Prošel kolem mrtvoly zlobra, nejspíš to nebyl úplný bijec, jen zde přebýval, měl zde dostatek vody a celkem velkou slůji. Spousta krys a jiné havěti. Našel jsi poničené zbroje trpaslíků, kteří zde zhynuli.
Po další hodině cesty jsi narazil na obrovskou kamennou bránu. Nemáš ponětí, co by za ní mohlo být. Nejsi ani tak hluboko, spíše jako uprostřed hory. Píše se zde, že vstoupit může jen ten, kdo jest na dvanácté úrovni, anebo ten, kdo zbavil obyvatelé říše barbarů utrpení.

a) Splňuji podmínky (910)
b) Nesplňuji podmínky a odcházím směrem nazpět do hory (b157,6h)
c) Zkusím odejít druhou chodbou, která pokračuje ode dveří (2h,b531)


562. Přišel jsi na tržiště. Je to místo, kde obyčejní lidé směňují obyčejné věci mezi normálními poddanými. Chvíli jsi pozoroval okolí a přišlo Ti, že nejvíce času lidé tráví s prodejcem drobných velice různých věcí. Různě shánějí, co se dá. Pak je zde ještě zelinář, který se nezastaví ani na chvíli a kovář, který vyrábí speciální nástroje.

a) Jdu si promluvit se zelinářem a zeptám se ho, zda neví něco o Kharovi nebo vojácích (1h,577)
b) Promluvím si s kovářem a zeptám se, jestli neprodává něco speciálního, co by mi mohlo pomoci (1h,595)
c) Tak obecně promluvím s prodejcem drobných věcí, co a jak, třeba z něj něco vypadne. Můžeš se pokusit získat jeho důvěru. Pravděpodobnost úspěchu je 44%. U člověka, hobita, nekromanta a skuruta je tato pravděpodobnost vyšší o 3% za každou úroveň. V případě úspěchu bod 580, v případě neúspěchu bod 571 zkusit to můžeš pouze jedenkrát)
d) Vrátím se do centra království barbarů (453,2h)
e) Půjdu dle mapy jinam (501,1h)

563. (64 zk.) Nyní víš, že v knize nachází strategie hry, které vymyslel dávný pouštní lid, je vysoce nepravděpodobné, že by jím hovořil kdokoliv kromě náčelníka.

Zvyšuje se ti úroveň strategie o jedna. (Pokračuj 681)

564. Chodils po vesnici a ještě dvě hodiny zkoušel své štěstí, nic jiného, co bys už o bývalém veliteli věděl, ti nikdo neřekl. Vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel.

565. Dalo by se o tobě říct, že tímto činem se z tebe stal jiný člověk. V Dračím doupěti se vyskytuje pravidlo o přesvědčení. Přesvědčení se vyskytují od zákonného zla, přes zmatené zlo, neutrální, zmatené dobrou až zákonné dobro, které prakticky člověku nedovolí zabít člověka, pokud není přímo v ohrožení života. Začínal jsi na neutrálu a tento čin tě poznamenal zhoršením úrovně o jeden stupeň směrem ke zlu. Znamená to pro tebe to, že si to zapíšeš do deníku a měl bys podle toho jednat v následujících částech příběhu.

Holčičku jsi zabil i holýma rukama, nebyl to problém (27 zk.). Dál se proplazil do stanu. (536)

566. Druidovi tvojí neznalostí tak trochu dochází trpělivost, ale jelikož je dobrák, dá ti ještě jednu šanci, pokud se ti podaří, nedostaneš již žádné zkušenosti, ale můžeš se ho zeptat, kde je Khar nebo vojáci. Pokud se ti to ani teď nepovedlo, pak si druid zjistí jed sám a ty si běžte, kam chceš.

(501,2h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 2 hodin)

567. Jelikož jsi malinký a pro mnohé roztomilý, nabídla ti jedna místní kořenářka lektvar zvětšení za 1 zlaťák a pomoc na zahrádce s jedním klackem, co nejde vyndat ze země (cca 3 hodinky práce). Tenhle lektvar ti zvýší úč i oč v boji o dva. Účinkuje pouze po dobu jednoho boje a zabere jedno kolo ho vypít. Když sis ho koupil, napiš si ho do deníku a pokračuj bodem 502.

568. Ve stínu staré vrby hledal jsi dlouho, když tu z vrby probudil se pradávný netvor zdánlivě připomínající ohnivého oře. Začal po tobě šlehat větvemi, musíš se všem útokům ubránit. Jde o osm útoků se silou úč 3, pokud jsi skurut (Je imunní vůči koním), čaroděj (odčaruje vrbu do původního stavu) nebo hobit (Všem útokům se bravurně vyhne), má tvoje rasa šanci se boji vyhnout s pravděpodobností 51%, +3% za každou dosaženou úroveň. Úspěch (691), neúspěch znamená boj.
a) V případě úspěchu ať už vyhnutím, nebo ubráněním (691)
b) Neubránil jsem se (578)

 

 

 

 

 

 

 

 

569. Začals mazácky mluvit o chatrném zdraví, malých platech atd. (27 zkušeností.) Stařík si postěžoval a pak řekl bod 574

570. Koukal na tebe jako z jara a povídá, dobrá hra. Hra se rozzářila zvláštní energií, ke které vstoupil paprsek z koule u stropu, ze hry se energie převtělila do tebe. Je jasné, kdo je nyní pánem tohoto stanu. Velitel se sebral, sbalil si pár věcí a beze slova smutně odešel. Ty jsi ještě dlouho nemohl uvěřit vlastnímu úspěchu.

a) Prozkoumám kouli, bylo by dobré jí mít všude sebou (665)
b) Prohledám stan (632,3h)
c) Svolám obyvatele, najdu si zástupce a zkusím z toho vytěžit maximum (548)
d) Zabydlím se zde, po zbytek tahu ses seznamoval se svým novým příbytkem, pošli formulář a zítra pokračuj bodem (591).

e) Jdu pryč (602, nemůžeš vybrat bod d) 

571. Prodejci ses nějak nezalíbil, nějak se mu nezdál tvůj ošklivý nos, a tak ti řekl, že nemá čas. Můžeš jít, kam chceš, ale na tržišti se již nic nedozvíš. A tak ses vydal zpátky k mapě, 501, 1h.

572. Jsi rasou, která se přímo vyžívá v ukládání a archivování tajných spisů. Víš moc dobře, že z možností, které se nachází v okolí, je nejlepší nasekat cedrové dřevo na špalíčky a rozmístit ho po knihovně. A protože tyto lesy mívají cedry, vydal ses nějaké cedrové špalíčky sehnat. Po hodince hledání jsi opravdu jeden strom našel, bohužel jsi však měl smůlu a ten strom byl domovem jezevce a ten si nenechá ve svém teritoriu nic líbit. Budeš muset bojovat. Jezevec má iniciativu, úč 2, oč 3 a 4 životy.

a) Vyhrál jsem (56 zk.,670)
b) Utekl jsem (501,5h)
c) Prohrál jsem (20)


573. Prohledávání ti zabere dvě hodinky, prohledávat můžeš až dvakrát, pak budeš muset spát. Hranice úspěchu pro hledání je 35%, pokud jsi hobit, skřet nebo trpaslík, pak je hranice úspěchu od 3% vyšší za každou úroveň, které jsi doposud dosáhl.

a) Našel jsem (2/4h, 603)
b) Nenašel jsem a místo druhého pokusu chci jít do lesa (2h,519)
c) Dvakrát jsem nenašel a usnul (4h hledání, 8h spánek,518)

574. „Tak pokud je tomu takto, pak bych ti mohl pomoci. Zkus najít místo, které kdysi bývalo srdcem armád a dnes je pouhou hromádkou kamení."

(501,2h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 2 hodin)


575. Je to zvláštní, tohle jsi nečekal, probral ses, ale probudila tě trpasličí hlídka, která tě ihned odzbrojila a zajal (b186,6h)

576. Asi jsi někde slyšel, že mrtví se vyslýchají lépe než živí. V tomto případě tomu tak nebylo. Všechny užitečné informace spálil oheň. Rychle odsud uteč, než shoříš také.

(56 zk.) Dalo by se o tobě říct, že tímto činem se z tebe stal jiný člověk. V Dračím doupěti se vyskytuje pravidlo o přesvědčení. Přesvědčení se vyskytují od zákonného zla, přes zmatené zlo, neutrální, zmatené dobrou až zákonné dobro, které prakticky člověku nedovolí zabít člověka, pokud není přímo v ohrožení života. Začínal jsi na neutrálu a tento čin tě poznamenal zhoršením stupně o jeden stupeň směrem ke zlu. Znamená to pro tebe to, že si to zapíšeš do deníku a měl bys podle toho jednat v následujících částech příběhu.

(501,4h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 4 hodin)


577. Zelinář nemá mnoho času, jen se na tebe zběžně podíval a řekl ti, že o Kharovi nikdy neslyšel a žádní vojáci u něj nikdy nenakupovali. Kdyby byl na tvém, místě, zašel by se zeptat jejich rodin. Můžeš si u něj doplnit jídlo a to za 3 stříbrné a 1 měděný za den. (vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel.

578. Vrba ti ubrala polovinu životů, zbytek byly tzv. životy stínové, čili životy k omdlení. Probudil ses u mapy, nevíš jak, ani proč, zjevně nějaké kouzlo, máš polovinu životů a odečti si 8h. (501)

579. Po dvou hodinách cesty jsi vyšel z pouště na kamenitou půdu. Spousta menhirů uspořádaných do zvláštních obrazců a tvarů zde vytvářeli senzačně děsivou atmosféru. Docela si pospíchal a tak tě překvapil zvláštní brouk, který, když měl složená křídla, vypadal jako kámen. Trošku divně k tobě pokukoval tykadly a pak se proti tobě rozletěl. (Použít střelnou zbraň je vyloučené). Útěk není možný, brouk by tě dohnal.

a) Pokud jsi trpaslík nebo skřet (550)
b) V ostatních případech s ním musíš bojovat, má iniciativu, úč 3, oč 2 a 3 životy.
c) Vyhrál jsem (622, 61 zk.)
d) Prohrál jsem (20)

580. Prodejce se s tebou začal hned vybavovat, co a jak jde, jak jdou obchody, a tak jsi mu nenápadně podsunul téma Khara a hned jsi dopadl na úrodnou půdu. Prý si povídal s vojáky, kteří se obrátili na stranu Khara a sháněli nějaké místo k táboření. Kdyby to byl prý on, kdo by je hledal, jistě by se zašel podívat do tábořiště, které je na mapě v království. (1h,54 zk.)

581. Kharova jeskyně. Legendy praví, že Khar byl mocný démon, který veškerou svou sílu schovával do jediné věci a tou je jeho stín. Kdo se zmocní jeho stínu, stane se Kharovým pánem a může ho ovládat. Khar není bůhvíjak silný, ale o to je lstivější. Jeho jeskyně je jako zrcadlové bludiště, které pohlcuje veškeré světlo. Nacházíš se nyní před jejím vstupem.

a) Půjdu do jeskyně, pokusit se najít Kharův stín. (594)
b) Zkusím naslouchat před jeskynní a pak se vydáme dovnitř. Pravděpodobnost úspěchu je 48%, pro všechny elfy, telfy a barbary je pravděpodobnost vyšší o 3% za každou úroveň, které dosáhli. V případě tvého úspěchu bod 621, v případě neúspěchu bod 594.
c) Pokud jsi kouzelník nebo nekromant na třetí úrovni, můžeš zkusit vyčarovat kouzlo věčné světlo, jde o kouzlo, které tě může chránit na temných místech jeskynní. Pravděpodobnost úspěchu je 65%. Pak jdeš tak jako tak do jeskyně. Úspěch bod 621, neúspěch 594.

582. Všechna tři tato podezřelá místa byla jen ochranná opatření Kharova stínu. V tu chvíli, co jsi prošel poslední zkouškou, se před tebou zjevil stín, který zakryl i slunce, které zrovna silně pálilo. Když se stín objevil v přítmí lesa, nebyl sis jistý, co jsi právě našel. Stín se vzedmul a připravil se k boji, nedá kůži lacino. Je to démon a není jisté, zda na něj budou fungovat tvé zbraně. Máš iniciativu, stín útočí jen velice pomalu, vždy útočíš dvakrát ty a pak stín. Stín má úč 3, oč 11 a 45 životů.
a) Vyhrál jsem (654, 4h)
b) Utekl jsem (628, 6h)
c) Prohrál jsem (20)


583. Jako znalec ve dřevinách se ti líbí jeden luk, co prodává jedna paní. Je to luk ze speciálního dubového dřeva. Nadstandard tohoto luku je v tom, že tyto duby byli několik desítek let staré a rostly na příkrých svazích Mithrilových hor, kde odolávali jak jarním povodním, zimním lavinám, tak i letním vichřicím. Pružnost tohoto dřeva je neskutečná a proto, pokud si koupíš luk od této paní, bude jeho úč o jedna vyšší. Luk však stojí také o deset zlatých více než běžný luk. (502)

584. Rodiče byli o hodně mladší, než jsi čekal, řekli ti, že Karlík byl již od 13 let samostatný a nikdy se s nimi o svých věcech nebavil. Je jim tě líto, a tak ti řekli, že když oni mají problém a nevědí, co s ním, tak jdou za druidem.

(501,1h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty hodiny)

585. Pokud se ti to podařilo na poprvé, získáváš 49 zk. Orákulum se rozsvítilo a tebou proletěla obrovská vlna energie, která ti ukazuje vzdálená místa i vzdálené lidi. Druid, všemocný rádce radí všem moudré rady. Především se sám chce zbavit nepohodlných vojáků a radí všem poutníkům, kteří ho navštíví, že vojáci jsou v opuštěné zřícenině., tj. tvůj osud.
(501,2h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 2 hodin)


586. Vylezl jsi úspěšně nahoru na sypající se strážní věž, pár kamenů odpadlo, ale nikomu se nic nestalo. Chvíli ses rozkoukával, viděl okolo letět jestřába, a pak si všiml tří lidí opouštějících pevnost na jihozápadu. Po hodinách a hodinách špehování jsi zjistil, že šli k nějakému balvanu, a to do prastaré knihovny ležící na cestě, která vede sto metrů směrem dolů od zvláštního kamene (661)

587. Asi hodinku jsi hledal podzemí. Našel jsi takovou zvláštní dunu, před kterou je jakási plachta. Vešel jsi chodbou podepřenou kmeny do duny, bylo zde mnoho písku. Našel jsi tajemnou komnatu, ve které to bylo celkem útulně zařízené, ale na všem byl nafoukán písek a již dlouhou dobu, zde nikdo nebyl.

a) Prohledám komnatu (2h za každé hledání, 80% je pravděpodobnost úspěchu, úspěch bod 597, neúspěch, pokračuj tímhle bodem, hledat, lžeš, kolikrát chceš, za každý další pokud hledání se pravděpodobnost z důvodů drolícího se písku snižuje o 10%)
b) Jdu hledat velitele jinam (549)
c) Jdu pryč (681)


588. Dorazil jsi do části kraje, o kterém ani většina lidí neví, že existuje. U opuštěného kostela jsi sestoupil po schodech ke zvláštní mříži, za kterou vidíš blouznit pár lidí. Oči mají jako kočka ve tmě; jsou zde totiž již příliš dlouho a jejich zrak navykl tmě. Chodí stále dokola a různě do sebe narážejí. Skoro by se dalo říci, že to jsou zombie. Nevypadají, že by přemýšleli mozkem, spíše jako panáčci na natahovací klíč.

a) Pustím je ven (596)
b) Pokusím se s nimi promluvit (558)
c) Pokusím se najít někoho, kdo je hlídá, a promluvit si s ním (677)


589. Po dlouhé době sekání molů jsi to vzdal, tohle nemá smysl, jde o malé motýlky, kteří se pomalu rychleji množí, než je stíháš zabíjet. Vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel.

590. Rodiče Pavla už jsou takřka důchodci, o Pavlíkovi ses dozvěděl, jaký je to úžasný syn. Nikdy s ním nebyl větší problém. Pavlova máma ti udělala čaj a povyprávěla ti (3h), co Pavlík dělal, když byl v plenkách. Krásné dítě to bylo a jaké (dle vyprávění) dělalo pravidelné bobečky. Když byl větší, chodili si hrát na indiány s Karlíkem a Mírou odvedle na nějaké odlehlé místo. „Jak se to tam jen jmenovalo, táto?" „Co říkáš, mámo?" „Jak se jmenovalo to ohniště, kam si chodili kluci hrát na indiány?" „Jo Pavlík tomu nějak říkal, myslím, že poutní místo" „Jo vlastně poutní místo nebo také tábořiště." To je možná to, co hledáš, v další záplavě informací by ses akorát ztratil, utopil. Poděkoval jsi a teď už upaluj.
(501,1h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty hodiny)

591. Celkem pěkné obydlí zde. Krásná příroda okolo. Ale přeci jen jsi hrdina, tohle není nic pro tebe a už po včerejšku jsi toho měl dost. Kroutí se ti ruka, chce popadnout zbraň a jít se prát pro čest a slávu, takovéhle věci přenechej farmářům a dalším. Nabral sis jídlo na měsíc, dostatek vody a vyrazil. Vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel)

592. V rákosí ses začal propadat v bažině, bylo velice těžké se z bažiny vysápat. Pokud jsi skřet, trpaslík (znalost hornin) barbar nebo člověk (Veliká síla), hoď si na pravděpodobnost, zda se ti to povedlo. Pravděpodobnost úspěchu je 50%. V případě úspěchu pokračuj bodem, ze kterého jsi sem přišel (56 zkušeností, 628), v případě neúspěchu, nebo jsi - li jiná rasa, jsi při sápání se z bažiny ztratil veškeré jídlo a zbraň, kterou máš v ruce (nejsilnější zbraň).

593. Jako jedna z nejtemnějších ras víš, že temnota se skrývá v zakázaných písmech. Toto písmo je podobné písmu starých černokněžníků, kteří jím psali kouzla černé magie a temné rituály, ty toto písmo ovládáš a tak se můžeš během tří hodin pokusit na význam přijít sám. Pravděpodobnost úspěchu je 31% a plus 3% zak každou dosaženou úroveň.

a) Vyluštil jsem (563)
b) Nevyluštil jsem, ale zkusím to znovu (Při každém dalším pokusu klesá pravděpodobnost o 10%, trvá vždy další tři hodiny)
c) Nevyluštil jsem a už to nebudu zkoušet (Vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel)

594. Inu, vletěl jsi do Kharova příbytku jako z divokých vajec. Khar není žádný hlupák. Přímo za vstupem stál začarovaný chrlič ohně, který ti sebral půlku životů zaokrouhleno dolů. Raději jsi odsud šel pryč, protože takto nepřipravený bys přišel o všechny životy.

Pokud máš mapu (vyber si bod z 501 bez odečtu času na koukání do mapy v centru), nebo si pamatuješ jiný bod z mapy, tak běž, kam chceš a odečti si čas dle bodu 501, pokud nemáš mapu a pamatuje si tvoje postava kuložulo, pak jdi do 501 a odečti si tři hodinky. Stručně s mapou pouze čas uvedený v bodě 501, bez mapy k tomu času ještě tři hodiny navíc!)

595. Kovář si tě změřil pohledem, nevěděl, co si má pomyslet, ale nakonec se podíval na tvůj snědý úsměv a povolil. Řekl ti, že speciální věci seženeš ve zlodějském cechu, ale musíš být opatrný, na koho tam narazíš, s kým se budeš mluvit a komu, co povíš. Můžeš si u něj koupit jakoukoliv železnou zbraň, která je v ceníku zbraní.


596. Větší pitomost už tě napadnout nemohla.

Dalo by se o tobě říct, že tímto činem se z tebe stal jiný člověk. V Dračím doupěti se vyskytuje pravidlo o přesvědčení. Přesvědčení se vyskytují od zákonného zla, přes zmatené zlo, neutrální, zmatené dobrou až zákonné dobro, které prakticky člověku nedovolí zabít člověka, pokud není přímo v ohrožení života. Začínal jsi na neutrálu a tento čin tě poznamenal „zlepšením" stupně o jeden stupeň směrem k dobru. Znamená to pro tebe to, že si to zapíšeš do deníku a měl bys podle toho jednat v následujících částech příběhu.

Okamžitě se na tebe samozřejmě vrhli. Je jich 6, bojuješ s nimi po jednom. Každý z nich má úč 2, oč 2 a 2 životy.

a) Porazil jsem je všechny (675)
b) Prohrál jsem (20)
c) Utekl jsem (b501 a sem se už nikdy nevracej!,1h)
d) Zabil jsem jenom některé a pak jsem utekl (655)


597. Po náročném hledání jsi pod pískem na stole našel psaní. „Přestěhoval jsem se do hor, snažil jsem se tu zbudovat útulné obydlí, ale hromady písku mi to znemožnily, bývalý velitel osady Aifin". Získáváš 12 zk. a při každém dalším hledání si na pravděpodobnost úspěchu můžeš přičíst bonus 1% (uveď v deníku).
Pokud chceš jít do hor, pokračuj bodem 579, pokud ho chceš jít pryč, pak bod 681.

598. Po vytažení zbraně (nebo jakémkoliv pokusu o jiný útok) se na stropě z ničeho nic objevila ohromná zeleno žlutá zářící koule a ta jako magnet přitáhla tvojí zbraň k sobě. (Zbraň je poškozená a její útočné číslo bude o polovinu menší, kouzelné zbraně ztrácí svůj kouzelný účinek, vrátí se k tobě, jakmile budeš venku ze stanu). Velitel se na tebe otočil a byl lehce překvapen. (544)

599. Tuhle variantu nemůžeš použít, pokud jsi po lidech střílel. (V tom případě se vrať do bodu, ze kterého jsi sem přišel)

Chodil skoro 4 hodiny po vesnici a nenápadně ses vyptával, až nakonec jsi měl štěstí a našel jsi chlapíčka, který u sebe měl knihu, ve které byla do podrobna sepsána pravidla té hry, bohužel v pouštním jazyce, kterému nerozumíš. Když seženeš někoho, kdo ti knihu pomůže přeložit, půjčí ti jí, ale na prodej není. Navíc jak ses jistě již přesvědčil, peníze v této oblasti hrají jen pramalou úlohu.

a) Zkusím vyhledat někoho z těchto prostých obyvatel, kdo mi pomůže knihu přeložit (2h,614)
b) Zkusím si knihu vzít a jít si o ní popovídat s velitelem (629)
c) Jsem čaroděj, nekromant nebo temný elf (593)

600. U stolu seděl pán v dlouhém, hávu, evidentně beze zbraně. Byl celkem klidný a nad něčím přemýšlel. V okolí nikde nebyla žádná zbraň (19 zk.) za neuspěchanou akci.


601. O tomhle s tebou mluvit nebude. Možná i proto, že o ní moc neví! (Vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel.

602. Vyšel jsi ze stanu. Co budeš dělat dál?

a) Půjdu do Kythie (175,14h)
b) Vydám se směr Oriel Jint (509)
c) Uteču a je mi jedno kam (384,1h)
d) Zkoušel jsem hrát hru nebo znám její pravidla a název a teď chci zjistit, jak se jí mám naučit (681)


603. Získáváš 68 zkušeností. V malé jamce na kraji komůrky jsi našel drahokam o hodnotě 15 zlatých. Pak nezbývalo než spát a pokračovat bodem 518.

Pokud jsi čaroděj, nekromant nebo elfského rodu, ještě před usnutím se podívej na bod 666.
Pokud jsi trpaslík nebo skřet, pokračuj před spánkem bodem 616.

604. Udělal jsi z vojáků tři prcky do školky (755 zk.). Můžeš jim vzít každému jednu věc, víc nepobereš. Mají každý jídlo na měsíc, koženou zbroj, krátký meč, 15 zlatých a Lektvar léčení, který ti po vypití jednou denně doplní životy na maximum, je však pouze na jedno použití. Možná bys i pobral víc, ale zbytek si nárokuje knihovník a nemá cenu se s ním přít, přeci jen ti pomohl.

a) Přemohl jsem vojáky i stín (696)
b) Přemohl jsem jenom vojáky, teď jdu do démona (5O1, 3h)

 

605. Zlodějský cech je místo, kam se rádi ubírají všichni zloději. Za prvé sem nemůže ruka zákona, za druhé se zde dají koupit různé zajímavé předměty a za třetí se zde dá nakradený lup výhodně prodat. Ale nečekej zde žádné volně ležící zlato, zloději se mezi sebou neokrádají, naopak jsou velice starostliví o svoje věci.
a) Promluvím si s nějakými zloději, zda nemají představu o tom, kde by mohli být vojáci nebo Khar.(615,1h)
b) Prohlédnu si nabídky zlodějů, zjistím, co zde nabízí a nenápadně zkusíme něco zjistit. (Tato možnost stojí 20 zlatých,2h,623)
c) Pokusím se vydávat za prodávající nebo nakupující (Tato možnost vyžaduje investici 10 zlatých a pokusím se zjistit, co nejvíce,1h,630)
d) Vrátím se do centra království barbarů (453,2h)
e) Půjdu dle mapy jinam (501,1h)

 

606. Všechny tvoje snahy, jak zjistit, kde jsou vojáci, se zdají být liché. Vyber si jinou možnost u zříceniny, tuto možnost máš pouze jednou. Pokud se ti to nepovede ani na po druhé, musíš jít zpátky k mapě (8h) a až za tuto dobu to budeš moct zkusit u stínu znovu.

607. Víš, že Khar je vykutálený démon, a tak ses rozhodl neuspěchat své další kroky. Pak, jak ses dozvěděl v cechu, jsi narazil na mohutné železné dveře. Paklíčem jsi je bravurně otevřel a jen jsi ucítil prudký vítr zavanout. Kharova místnůstka, do které dveře vedly, byla skromně zařízená, měla zrcadlo stále zobrazující jeho dveře. Což mu pomohlo uniknout tajným únikovým východem.

a) Prohledám místnost,4h (Pravděpodobnost úspěchu je 31%, hobit, člověk, trpaslík a temný elf mají +2% za každou dosaženou úroveň) V případě úspěchu 619, pokud neúspěch, pokračuj jinou možností v tomto bodě. Můžeš zkusit znova hledat, ale zabere ti to vždy o hodinu více.
b) Zkusím Khara sledovat (693)
c) Půjdu jinam (501)(Pokud máš mapu (vyber si bod z 501 bez odečtu času na koukání do mapy v centru), nebo si pamatuješ jiný bod z mapy, tak běž, kam chceš a odečti si čas dle bodu 501, pokud nemáš mapu a pamatuje si tvoje postava kuložulo, pak jdi do 501 a odečti si tři hodinky. Stručně s mapou pouze čas uvedený v bodě 501, bez mapy k tomu času ještě tři hodiny navíc!)


608. Mistr zlodějů. Přišel jsi k jeho domu osaměle stojícím na pláni na samotném konci světa. Mistr zde přijímá všelijaké kumpány, podivíny, ale i lidi, kteří chtějí nějakou radu. Slušně jsi zaklepal a vstoupil dovnitř. Mistr, aniž by tě pozdravil, hned v první větě řekl, že ti nic nepoví. Přiznal se, že je sice pomocníkem Kharovým, ale do toho ti prý nic není. Jak na něj na holobrádka?

a) Vytasím zbraně a rozcupuju ho na kousky; tohle si na mě nebude nikdo dovolovat (679,1h)
b) Pokusím se získat jeho důvěru. Nebude to lehké, pravděpodobnost úspěchu je 13% (hobit a nekromant mají +2% za každou úroveň navíc), v případě úspěchu bod 640 (239 zk.), pokud jsi neuspěli tak bod 667.
c) Zeptám se ho, kolik peněz mu dal Khar a nabídnu mu více. (Bude tě to stát 25 zlatých,1h, 625)

609. Děda se chvíli bránil, ale nakonec povolil. Přečetl jsi jeho dopis. Nebylo v něm zrovna mnoho cenných informací, ale psalo se tam, že Khar by si měl dávat pozor na svoji jeskyni. Neměl by zapomenout, že zlodějský cech mu ukradl klíče ke dveřím, které střeží jeho stín. Můžete jít buď jinam, nebo to tu ještě prohledat - bod 673

(501,4h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 4 hodin)

610. (164zk.) V otisku stopy jsi našel lístky stromů, které rostou jen na jednom místě, Tábořiště!

Pokud máš mapu (vyber si bod z 501 bez odečtu času na koukání do mapy v centru), nebo si pamatuješ jiný bod z mapy, tak běž, kam chceš a odečti si čas dle bodu 501, pokud nemáš mapu a pamatuje si tvoje postava kuložulo, pak jdi do 501 a odečti si hodinku. Stručně s mapou pouze čas uvedený v bodě 501, bez mapy k tomu času ještě hodinu navíc!

611. Celkem 6 hodin jsi dával do kupy kamínky, které by se daly ve hře použít.

Tyhle kamínky ti zajistí strategickou úroveň level 4, víc už získat nemůžeš, teď už to musíš jít zkusit, 540.

612. Přišel jsi k místu, které mnozí nazývají prokletým. Jde o kamenný podstavec, na které je napevno přidělaná krásná koule, v ní se nachází poloha všech lidí v království. Vyberte si, co tě zajímá. Pokud chceš vidět vojáky, musíš to říct dopředu. Můžeš vidět:
Vojáky
Kharův stín
Druida
Hranice úspěchu je 33%, v případě úspěchu jdi do bodu níže, máš dva pokusy, v případě neúspěchu běž, kam chceš. (501,2h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 2 hodin)

a) Chtěl jsem vidět a spatřil jsem vojáky (680)
b) Chtěl jsem vidět a spatřil jsem Kharův stín (690)
c) Chtěl jsem vidět a spatřil jsem druida (585)


613. Opuštěná zřícenina. Rozvalené balvany všude v okolí, obrovské slepence kamení a velká plocha mezi nimi. To vše byla dříve obávaná bašta lidí Čufutkale. Zde se lidé opevnili a bránili se nájezdům skřetů. Až jednoho dne, jak už to tak bývá, pevnost padla a skřeti o ni neměli pražádný zájem. A tak trouchnivěla a chátrala, sem tam si zde pocestní našli úkryt, nebo vyhrabali zemljanku a přespali v ní. Proto se zde za staletí vybudovala celkem rozsáhlá síť různých podzemních děr a průchodů mezi nimi. Pokud se zde vojáci schovávají, nebude snadné je nalézt.
a) Skryji se a budu celé místo pozorovat, jestli tu jsou, tak se prozradí (661)
b) Začnu celé místo prohledávat důkladně a určitě je objevím. Hranice je 45%, v případě úspěchu bod a 56 zk., v případě neúspěchu bod 637.
c) Vylezu na nejvyšší ztrouchnivělou strážní věž a porozhlédnu se. Hranice, že spadneš je 56%, v případě úspěchu bod 586 71 zk., v případě neúspěchu bod 606.
d) Kouzelník, nekromant a temný elf můžou začarovat kouzlo „vidění" a pokusit se tak vidět vojáky, když byli na tomto místě naposledy. Hranice úspěchu je 36%, v případě úspěchu bod 627 a 101 zk., v případě neúspěchu bod 606

614. Zkoušel jsi to, ale evidentně nikdo tomuto jazyku nerozumí, tudy cesta nevede. Vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel.

615. Zloději nejprve nechtěli mluvit, ale později se ukázalo, že jeden z nich je synem staříka, kterého přepadli vojáci. Ten slyšel, že jeho otec o nich možná něco ví. Pokud sis dle mapy zapamatoval, kde je stařec, kterého přepadli staříci, nebo sis mapu obkreslil, ušetřils tři hodiny cestou k mapě. Jinak se můžeš:

a) Vydat za starcem, 2h, pokud sis bod pamatoval nebo máš mapu, jinak pět (
b) Vrátím se do centra království barbarů (453,2h)
c) Půjdu dle mapy jinam (501,1h)

616. Jako rasa, která má ráda drahé kamení víš, že tenhle kámen má hodnotu minimálně 90 zlatých, za což se ti podaří ho prodat v jakékoliv civilizaci.


617. Chodil jsi po osadě, prošel jsi mnoho lanových mostů (2h). Lidé tě posílali všude možně, až jsi nakonec našel pána ve fialovém stylovém obleku a modré špičaté čepici. Vypadal spíš jako doktor, než aby tě mohl čemukoliv přiučit. Dali jste se do řeči a rychle si potykali o otázkách Vaší rasy. Slíbil ti, že pokud mu dáš zlaťák, naučí tě kouzlo léčení, které budeš moct seslat jednou za den. Kouzlo ti zabere hodinu času a zničíš při něm jídlo cca na den, ale doplní ti 1x6k životů. Kouzlo nesmíš seslat v boji, ale kdykoliv i mimo možnosti. Napiš si ho do deníku a vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel.

618. Po hodinách a hodinách výslechu ses vracel ke strážcům, se kterými jsi rozhovory začínal. Jeden z nich ti přišel podezřelý. Snažil ses s ním povídat, začal jsi o rodině, historii a budoucnosti. Nakonec jsi s ním mluvil hlavně o dětství a vypadlo z něj, že býval jedním z lepších přátel vojáků, kteří nyní propadly kouzlo tajemného démona. Kdysi se společně učili se zbraněmi a nejlepší tréninkové místo bylo tábořiště. (78 zk.)

Pokud máš mapu (vyber si bod z 501 bez odečtu času na koukání do mapy v centru), nebo si pamatuješ jiný bod z mapy, tak běž, kam chceš a odečti si čas dle bodu 501, pokud nemáš mapu a pamatuje si tvoje postava kuložulo, pak jdi do 501 a odečti si tři hodinky. Stručně s mapou pouze čas uvedený v bodě 501, bez mapy k tomu času ještě tři hodiny navíc!)

619. (91zk.) Khar tu ve spěchu zapomněl svitek, který se zrovna chystal spálit. Byl na něm dopis otci. Dopis byl tak starý, že nešel skoro ani přečíst. Khar se v něm omlouvá, za to, jaký je a mimo jiné vysvětluje, že jako démon musí každý den v určitou hodinu spát v přítmí cesty u potoka, což bývá asi 205 metrů proti proudu (628).

Tento čas je právě teď. Matně si vzpomínáš (pokud máš mapu obkreslenou, pak jsi si dokonce jistý), že na mapě něco jako potok bylo označeno.


620. Dorazil jsi na místo, kterého sis v království ještě nikdy nevšiml. Mezi domy okolo hradeb se vine úzká stezka, po které jen málokdo a málokdy chodí. Došel jsi k opuštěnému stavení. Zde před chaloupkou na lavici hudruje prošedivělý stařec. Má značně obnošené oblečení a zbytek jeho šatů je rozházen okolo chaloupky.

a) Pokusím se ho zeptat, co se mu stalo (556, 1h)
b) Před rozhovorem se pokusím získat jeho důvěru.(2h) Pravděpodobnost úspěchu je 53%, hobit a člověk mají o 2% víc za každou úroveň. V případě úspěchu pokračuj bodem 569. V případě neúspěchu pokračuj bodem 694
c) Dám mu nějaké peníze, aby mi řekl, kde jsou vojáci 660,1h
d) Nejprve mu slíbím, že čin vojáků nezůstane nepotrestán (574,1h)

621. Díky tomu, že jsi zmerčil nebezpečí, vyhnul ses pasti hned u vchodu, patří ti za to 141 zkušeností. Za dveřmi totiž stál chrlič ohně, který by nejednoho tě připravil o půlku životů. Pokud máš speciální paklíč, pokračujte nyní bodem 650, Pokračoval jsi temnými chodbami do útrob Kharova doupěte. Cítil jsi, že jsi již v tomto bludišti blízko středu, když tu tě zastavily mohutné železné dveře. Ani tví nejlepší zlodějští přátelé, by nebyly schopni pomocí svých nejlepších paklíčů dveře otevřít. Nezbývalo ti než rychle místo opustit. Buď se můžeš vydat hledat klíč k otevření této brány, nebo běž, kam chceš.

Pokud máš mapu (vyber si bod z 501 bez odečtu času na koukání do mapy v centru), nebo si pamatuješ jiný bod z mapy, tak běž, kam chceš a odečti si čas dle bodu 501, pokud nemáš mapu a pamatuje si tvoje postava kuložulo, pak jdi do 501 a odečti si tři hodinky. Stručně s mapou pouze čas uvedený v bodě 501, bez mapy k tomu času ještě tři hodiny navíc!)

 

622. Elegantně ses zbavil brouka a pokračoval dál do hor. Po dalších dvou hodinách putování jsi vylezl na nejvyšší skálu tohoto mrtvého moře a rozhlédl se. Na všechny strany tentýž obrázek, ještě, že stopy se v tomto podloží celkem drží, protože jinak bys možná netušil kudy zpátky.

a) Pokusím se čekat a vyhlížet, jestli neuvidím nějaký pohyb, 2h za každý pokus, pravděpodobnost úspěchu je 41 %, všichni nekromanti a skauti mají +3% za každou úroveň. V případě úspěchu bodem 633, pokud neuspěješ, můžeš to zkusit znovu a tvoje pravděpodobnost je s každým dalším pokusem o 7% vyšší, nebo pokračuj jinou možností v tomto bodě.
b) Prospím se zde (8h, 487)
c) Pokusím se zde najít vodu (682)
d) Budu naslouchat (1h,631)
e) Vrátím se do vesnice (681,5h)

623. Zloději se s tebou nechtějí moc vybavovat, jsi cizí. Nevěří tvým penězům a váhají, zda ti něco prodat. Nakonec jsi dospěl k závěru, že pokud nezískáš jejich důvěru, nikam se nedostaneš. Pravděpodobnost úspěchu je 28%, Hobit, nekromant, skurut a skřet mají +4% za každou úroveň.

a) Povedlo se (634)
b) Nepovedlo se (rychle odsud zmiz, pokud máš mapu, nebo si pamatuješ jiný bod z mapy, tak běž, kam chceš a odečti si čas dle bodu 501, pokud nemáš mapu a pamatuje si tvoje postava kuložulo, pak jdi do 501 a odečti si dvě hodinky.)


624. Pozoruješ a pozoruješ. Zalehls na kameny a pozoroval krajinu. Kdyžs náhle spatřil všechny ty lumpy, jak berou nohy na ramena a utíkají. Napadlo tě, že je budou sledovat a pokusíš se zjistit kam jdou. Po hodinách a hodinách špehování (6h) jsi zjistil, že šli k neprozkoumanému balvanu, a to do prastaré knihovny ležící na cestě od zvláštního kamene, asi sto metrů směrem dolů (661)

625. Zloděj se na peníze podíval a začal přemýšlet. Nyní ses moc nerozpakoval a začal ho přemlouvat. Máš lepší šanci získat jeho důvěru. Hranice je 51% (hobit a nekromant mají +2% za každou úroveň). V případě úspěchu bod 640 (60 zk.), v případě neúspěchu bod 667.

626. Stopy tě zavedly na toto místo. Vlhké uhlíky v tábořišti hlásí nedávnou přítomnost poutníků, kteří zde složili svoje hlavy. Ranní rosa již pokryla celé místo tajemným odérem, který ukrývá mnohá tajemství. V trávě leží vyválená těla tří osob lidského vzrůstu a vedle nich leží svitek, jehož písmo nedokážeš na první pohled rozluštit.
a) Prohledám ohniště (3h,652)
b) Pokusím se rozluštit svitek.(5h) Hranice úspěchu je 45% (Člověk, elf a temný elf mají o 2% víc za každou dosaženou úroveň). V případě úspěchu otoč bod 657 (35 zk.). V případě neúspěchu bod 644.
c) Prohledám místo, třeba zde zůstalo něco jiného (663)

627. Začarovals sice úspěšně kouzlo vidění, ale tato oblast je moc rozsáhlá. Účinky kouzla se rozbíjejí o všudypřítomné trosky zříceniny, vidíš jen útržky informací. Většinu lidí jen mlhavě a nesrozumitelně. Vyber si jinou možnost u opuštěné zříceniny nebo běž, kam chceš.

(501,8h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 8 hodin, cesta ti bude trvat pouze 4 hodiny)

628. Došel jsi na místo, kde Khar obvykle spává. Nyní zde však není, nejspíš tě spatřil a utekl, ale někde v okolí zapomněl svůj stín. Kde začít hledat?
a) V kapradí (1h,699)
b) Pod vrbou (1h,568)
c) V rákosí (1h,592)
d) Hledal jsem už všude (582)
e) Hledání vzdávám (501)


629. Velitel tě opět přátelsky přivítal, jelikož nemá s kým hrát, tak sis s tebou rád o té hře popovídá, ale nikam kvůli tomu nepůjde.

a) Jdu tedy pryč (681)
b) Zkusím ho nějak přesvědčit (639)

630. Zaplatil jsi tučnou částku za vstup na černý trh. Lapkové zde šmelí se vším možným. Ty sis vzal trochu jídla, které ti zbylo. Po chvilce jsi začal hledat informace.(3h). Hoď si na pravděpodobnost úspěchu, zda se ti něco povedlo zjistit. Hranice je 71 %, pokud jsi člověk, barbar nebo hobit, máš o 3% víc za každou úroveň.

a) Povedlo se (645)
b) Nepovedlo se (635)

631. Poslouchal jsi krajinu, ptáci poletovali přes obzor, kde se převalovalo krásně zářící slunce. Nic zásadního jsi však neslyšel. Vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel.

632. Hoď si kostkou, pravděpodobnost úspěchu je 45%, pokud jsi hobit, můžeš si přičíst 2% za každou úroveň. Pokud se ti to nepovede, můžeš hledat znovu, za každé hledání si odečti 3 hodiny a hranice je za každé hledání o 3% vyšší.

a) Vzdal jsem to (Vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel)
b) Uspěl jsem (689)

633. Pokud jsi uspěl na poprvé, získáváš 44 zkušeností. Ležel jsi na skále, když sis za jedním menhirem všiml člověka, který dělá něco zvláštního s jedním kamenem. Rychle ses rozeběhl k němu, stihl jsi to akorát včas. Doklepal kladívkem poslední kousek skaliska a už se chystal odejít. Řekl jsi mu, že sháníš bývalého velitele osady a že si s ním chceš zahrát sitopergamen. Celý zbytek dne jsi trávil hraním s tím člověkem a rozebírání složitosti situace ve vesnici.(Přespal jsi u něj nakonec a doplnil vodu natolik, na kolik máš místo. Nicméně zkušenosti chlapíčka jsou ohromné, jak ve výrobě kamenů, tak ve hraní samotném. Naučil ses perfektně moment překvapení, který ti zvyšuje úroveň strategii o jedna. Konec tahu, vyplň formulář a zítra pokračuj bodem 681)

634. Jeden ze zlodějů ti nabídl sadu paklíčů, která s velkou pravděpodobností otevře jakékoliv dveře. Získal jsi jeho důvěru (101 zk.), a tak trochu probral, jak vám dupou králíci. Po té vám zloděj sdělil, že sadu paklíčů ti prodá za 20 zlatých. Slouží především k otevírání různých zámků; jeden z nejsložitějších je prý v Kharově jeskyni.

Buď sis koupil paklíče a pokud máš mapu (vyber si bod z 501 bez odečtu času na koukání do mapy v centru), nebo si pamatuješ jiný bod z mapy, tak běž, kam chceš a odečti si čas dle bodu 501, pokud nemáš mapu a pamatuje si tvoje postava kuložulo, pak jdi do 501 a odečti si tři hodinky. (Pokud bys na paklíče někde vydělal, můžeš se vždy vrátit přímo do tohoto bodu). Stručně s mapou pouze čas uvedený v bodě 501, bez mapy k tomu času ještě tři hodiny navíc!)


635. Zloději nemají rádi, když se někdo moc vyptává, musíš odsud pryč. Pokud máš mapu (vyber si bod z 501 bez odečtu času na koukání do mapy v centru), nebo si pamatuješ jiný bod z mapy, tak běž, kam chceš a odečti si čas dle bodu 501, pokud nemáš mapu a pamatuje si tvoje postava kuložulo, pak jdi do 501 a odečti si tři hodinky. Stručně s mapou pouze čas uvedený v bodě 501, bez mapy k tomu času ještě tři hodiny navíc!)

636. Strom vrhající sto stínů. Již z dálky se blížíš lesem k místu, kterému dominuje mohutná stará lípa. Tisíce větví, mnoho zvířat a rostlin na jednom místě. Ani se nezdá, že toto překrásné místo vyzařující tolik energie by mohlo být schopno něčeho tak zlého, jako je pomoc démonu Kharovi. Místo vrhá mnoho stínů, ale žádný ti nepřipadá nebezpečný.
a) Budu chvíli pozorovat strom, jestli neuvidím něco podezřelého (3h,686)
b) Čaroděj a nekromant můžou začarovat kouzlo vidění, a pokusit se tak spatřit Khara, když byl naposledy na tomto místě. Hranice úspěchu je 51%, úspěch bod 678 a 105 zk., neúspěch bod 651.
c) Pokusím se najít nějaké tajné dveře, které by vedly do stromu. Tak veliký strom musí být dutý a mít v sobě několik místností. (Hranice úspěchu je 55%, v případě úspěchu bod 662 a 91 zkušeností, v případě neúspěchu bod 651)
d) Vylezu na strom a budu hledat místo, odkud by mohl padat Kharův stín, a pokusím se tak určit místo, kde se nachází nyní. Hranice úspěchu je 65% (V případě neúspěchu bod 651 a ztráta života, v případě úspěchu bod 671 a 99 zkušeností)

637. Prohledal jsi místo sice úspěšně, ale přesto zbytečně (3h). Vojáci zde již nejsou. Nejspíš jsi je vyrušil a oni se stihli nepozorovaně vytratit. Vyber si jinou možnost u opuštěné zříceniny nebo běž, kam chceš.

(501,8h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 8 hodin, cesta ti bude trvat pouze 4 hodiny)

638. Dlouho jsi v knihovně hledal spisy o molech, nakonec jsi jeden objevil jeden výtisk, který byl založen hluboko v archivech. Dle toho výtisku je možné se molů zbavit rozložením pelyňku, rozmarýnu nebo levandule na inkriminovaných místech. Avšak dle jednoho alchymisty je prý účinnou cestou i cedr. A protože tyto lesy mívají cedry, vydal ses nějaké cedrové špalíčky sehnat. Po hodince hledání jsi opravdu jeden strom našel, bohužel jsi však měl smůlu a ten strom byl domovem jezevce a ten si nenechá ve svém teritoriu nic líbit. Budeš muset bojovat. Jezevec má iniciativu, úč 2, oč 3 a 4 životy.

a) Vyhrál jsem (56 zk.,670)
b) Utekl jsem (501,5h)
c) Prohrál jsem (20)

639. Můžeš to zkusit, tvoje přesvědčovací schopnosti jsou v závislosti na tvojí rase. V závorce je uveden bonus za každou úroveň, které jsi dosáhl.

Elf (35%/ +2)
Telf (30%/ +7)
Barbar (25%/ +5)
Nekromant (35%/ +4)
Čaroděj (30%/ +5)
Hobit (25%/ +1)
Skurut (40%/ +2)
Skřet (25%/ +1)
Člověk (30%/ +3)
Trpaslík (25%/+2)

Můžeš to zkusit dvakrát, každé přesvědčování zabere 2 hodiny, při druhém pokusu máš dvojnásobný bonus za úrovně.

V případě úspěchu bod 563, pokud se ti to nepovedlo, vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel.

640. Neuvěřitelné, jak zloděj okamžitě otočil kartu. Mistr začal mluvit o rodině, že ho Khar vydírá a že mu vyhrožuje smrtí jeho ženy ve stromu 100 stínů. V tu chvíli se zasekl, protože zjistil, že se prořekl. Chtěl se opravit, ale ty už jste na nic nečekal a rychle utíkal ke stromu 100 stínů.

(501,4h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 4 hodin)


641. Rodiče Míry byli velice zklamaní synkovou nepřítomností, ale daleko více se báli samotného Khara, o kterém chtěli mluvit spíš. Báli se, že lid nebude mít, co jíst. A tak se pokusili pátrat na vlastní pěst, aby se stali hrdiny a hlavně aby zachránili království a už tak dost pochroumanou pověst Mirků z Muří Nohy. Ve svém pátrání se dostali až k mistrovi zlodějů, ten dle jejich informací Kharovi pomáhá, ale sami se k němu bojí.

(501,1h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty hodiny)
642. Z dálky vidíš staršího muže opírajícího se rukou o starý strom. Vedle nohy mu poslušně stojí hlídací pes, který na tebe působí tak, jakoby věděl, že jsi přítel s druidem. Druid, ještě než jsi stihl cokoliv říct, pravil: „Vím, že potřebuješ radu, inu dám ti ji, když mi pomůžeš určit, jaký jed otrávil tento strom." Na výběr jsou jedy: (Pokud jsi nekromant, skurut, nebo temný elf, pokračuj bodem 555)

Arzenik
Alfin
Kurarre
Sulfator
Ricin

Jelikož se vůbec nevyznáš v chemii, pak se musíš před druidem tvářit, jako že ano, jinak jsou veškeré tvé naděje ztraceny. Šance je jedna ku pěti, čili 20%.

a) Uspěl jsem (Můžeš si vybrat vědět, kde jsou vojáci shnilý zradou (642,91 zk.), anebo sám démon Khar (653,91 zk.))
b) Neuspěl jsem (566)

643. Cesta do bažin je zrádná. Jeden by mohl zahynout, dvakrát ses zamotal a už to bylo. Hoď si kostkou, hranice pravděpodobnosti je 42%, pokud jsi nekromant nebo skurut, pak je hranice vyšší o 4% za každou úroveň. Pokud neuspěješ, házíš znovu a tvoje pravděpodobnost je vyšší o 3%. Za každý neúspěšný pokus ztrácíš dva životy.

Pokud jsi zemřel (b20), pokud ses z toho dostal, vrať se k mapě (2h, pokud mapu máš, můžeš jít, kam chceš bez ztráty dvou hodin)

644. Bohužel se vám nepodařilo svitek rozluštit, vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel.

645. Dostal jsi informaci, že démonovi Kharovi nepomáhá jen jeho pomocník ale i obávaný mistr zlodějů. (41 zk.)

Pokud máš mapu (vyber si bod z 501 bez odečtu času na koukání do mapy v centru), nebo si pamatuješ jiný bod z mapy, tak běž, kam chceš a odečti si čas dle bodu 501, pokud nemáš mapu a pamatuje si tvoje postava kuložulo, pak jdi do 501 a odečti si tři hodinky. Stručně s mapou pouze čas uvedený v bodě 501, bez mapy k tomu času ještě tři hodiny navíc!)

 

646. Děda se na tebe nedůvěřivě podíval, ale nakonec jsi mu pomohl, skoro dvě hodiny jsi s dědulou venčil taková podivná stvoření, která si ťapkala po písku a vytahávala ze země různé červy, děda pak sbírá jejich bobečky a dělá z nich něco jako marmeládu, je to jeho recept na dlouhověkost.

Za tvojí pomoc je děda ochotný si s tebou zahrát jednu partičku té „tvojí" hry. Pověděl ti, že náčelní zase tak dobrý hráč není, jen používá kameny, které se běžně nehrají a lidé s nimi nemohou tolik trénovat.

Zahrál sis s ním jednu partičku a zvedla se tvoje úroveň strategického myšlení o jedna po 6 hodinách hry. Víc tě děda naučit nemůže. Pokračuj bodem 681.

647. Děda se na tebe nedůvěřivě podíval, ale nakonec jsi mu pomohl, skoro dvě hodiny jsi nosil vodu ze studánky v oáze.

Za tvojí pomoc je děda ochotný si s tebou zahrát jednu partičku té „tvojí" hry. Pověděl ti, že náčelní zase tak dobrý hráč není, jen používá kameny, které se běžně nehrají a lidé s nimi nemohou tolik trénovat.

Zahrál sis s ním jednu partičku a zvedla se tvoje úroveň strategického myšlení o jedna po 6 hodinách hry. Víc tě děda naučit nemůže. Pokračuj bodem 681.


648. Bohužel ti děda řekl, že o něm nic neví. Má své práce dost a na tebe nemá čas. To že je přece někdo nejstarší, neznamená, že se o tyhle hry zajímá. Pokračuj bodem 681.

649. Získáváš 101 zkušeností. Bohužel v kapradí nic není, i když jsi ho prohledal důkladně (1h). (628)

650. Tak tohle jsi asi nemyslel vážně, že ne? Vždyť žádné takové kouzlo nemáš, ale tak pokoušel ses o to dobré tři hodinky a pak jsi musel dvě hodiny vyčerpáním odpočívat. Potom se vrať do bodu, ze kterého jsi sem přišel.

651. Všechny tvoje snahy, jak zjistit, kde je Khar, se zdají být liché. Vyber si jinou možnost u stromu 100 stínů, tuto možnost máš pouze jednou. Pokud se ti to nepovede ani na po druhé, musíš jít zpátky k mapě (9h) a až za tuto dobu to budeš moct zkusit u stínu znovu.

652. Dlouho ses hrabal ohořelým dřívím, ale úspěch to nepřineslo, nic podstatného jsi nenašel. Můžeš zkusit jiný bod. Případně můžeš zkusit jít k druidovi, ten ti jistě poradí.
(501,7h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 7 hodin)

653. Druid se zprvu zamračil, ale pak zvedl hůl k nebi, pravil silné zaříkadlo, které každému ti ubralo jeden život, na obloze se seskupili mraky tak, že v nich vidíš Khara sedícího na starém stromě, který vrhá 100 stínů. I tam je tvůj budoucí osud.

(501,2h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 2 hodin)


654. Rozsekl jsi stín na dvě půlky a ten se rozplynul (982 zk.). Krajem se ozval děsivé zaúpění, které by sis ani ve svých nejhorších snech už nechtěl nikdy vybavit, to nejspíš démon vydal svůj poslední děsivý zvuk. Báje o tom, že démon se přidá k tomu, kdo přemůže jeho stín, se nyní ukázaly jako naprosté báchorky.

a) Přemohl jsem vojáky i stín (696)
b) Přemohl jsem jenom Khara, teď jdu do vojáků (5O1, 3h)

655. Za každého zabitého získáváš 29 zkušeností, pak pokračuj bodem 501, sebralo ti to hodinu chůze, pokud máš méně než třetinu životů (zaokrouhleno dolů), pak jsi to šel tři hodiny.

656. Dědek se lekl, přeci jen je to starší pán, a tak už se bojí. Řekl ti, že Khar je v jeskyni, ale že tam se nedostaneš. To ti připomnělo ten dopis, co psal. Nebylo v něm zrovna mnoho cenných informací, ale psalo se tam, že Khar by si měl dávat pozor na svoji jeskyni. Neměl by zapomenout, že zlodějský cech mu ukradl klíče ke dveřím, které střeží jeho stín. Můžete jít buď jinam, nebo to tu ještě prohledat 673.
(501,4h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 4 hodin)


657. Svitek je mapa zříceniny, včetně jejího podzemí. Zvláštní, že tu zapomněli zrovna toto. Vydej se tam, třeba tam ještě budou.

(501,7h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 7 hodin)


658. Druid se zprvu zamračil, ale pak zvedl hůl k nebi, pravil silné zaříkadlo, které každému ti ubralo jeden život, na obloze se seskupili mraky tak, že v nich vidíš vojáky, kteří se běží ukrýt do rozbořené pevnosti. I tam je tvůj budoucí osud.

(501,2h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 2 hodin)

659. Dorazil jsi do temných koutů zdejších krajů na hranici temného hvozdu. Je to poslední místo, kde byl Khar spatřen. Tedy jeho stín, protože Khara samotného nemůže vidět nikdo. Místo je zatuchlé a hraničí s bažinou, kam se nejspíš ztratil. Naposledy ho zde viděli lovci z nedalekého čihadla, kterým se tímto směrem ztratil jelen.

a) Místo důkladně prohledám a pokusím se najít nějakou stopu (674)
b) Promluvím si s lovci (683)
c) Vydám se rovnou do bažin, nač ztrácet čas (643)


660. Stařík se urazil a pravil bod 694.

661. Tajná cesta vedoucího od toho šutru ti dala pořádně zabrat. Ještě nahoře jsi viděl vojáky, ale tady jakoby se ztratili. A tak jsi došel až sem. K zaprášeným dveřím vedoucím kamsi do hlubin země. Otevřel jsi pomalu dveře a vstoupil do krásně udržované knihovny. Není pochyb o tom, že zde někde jsou. Při vstupu sis málem nevšiml knihovníka. Starší děda stojí vedle dveří a povídá: „Vím, co hledáš, poradím ti, kde je najdeš, pokud mi pomůžeš. (Vždy při plnění úkolu můžeš úkol vzdát, pak jednoduše pokračuj bodem 501)
Prvním úkolem je zbavit mě molů, které již roky žerou moje cennosti.
a) Něco si o molech přečtu (3h,638)
b) Zkusím vyvolat nějaké kouzlo, které by knihovníka molů zbavilo (650)
c) Zkusím je rozsekat na popel (3h, 589)
d) Jsem nekromant nebo temný elf (572)

662. (56 zk.) Po chvilce hledání jsi opravdu našel noru, která vede do útrob stromu, ale je v ní pouze pořádný naštvaný jezevec. Ten tě z nory cobydup vyhnal. Faktem je, že Khar je démon a aby na strom vylezl, nepotřebuje žádné tajné schody. Vyber si jinou možnost u stromu 100 stínů anebo běž, kam chceš.

(501,9h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 9 hodin, bude tě to stát jen 5 hodin)


663. Důkladně jsi prohledal místo okolo, ale dlouho to nepřinášelo úspěch. Když ses už téměř šťoural klackem v zemi, objevils stopy v mlází vedoucí k opuštěné zřícenině. 85 zkušeností.

(501,9h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 9 hodin, bude tě to stát jen 5 hodin)

664. Pravděpodobnost úspěchu je 71%, pokud jsi elf, člověk, nebo hobit, tvoje pravděpodobnost se zvyšuje za milý úsměv o 3% za každou úroveň.

a) Povedlo se (676)
b) Nepodařilo se (672)

665. Koule je pouze ze světelných efektů, můžeš skrz ní strčit ruku a neuchopíš jí. Je to nějaké hodně mocné zaklínadlo, nejspíš artefakt dávných civilizací. Pokud budeš v této vesnici, jsi pod její ochranou. (570)

666. Tvoje rasa ví, co je to magie. Tenhle kámen má nevyčíslitelnou hodnotu, je to starý kámen pocházející z Českého království a po snědení před bitvou způsobí nesmrtelnost bojovníka po dobu jedné hodiny v bitvě. S tím, že hodina souboje je 15 tvých útoků a patnáct útoků soupeře. Získáváš 16 zkušeností, za správné rozpoznání funkce kouzelného předmětu. Teď pokračuj 518.

667. Bohužel, zloděj se buď bojí, nebo ti jen prostě nic neřekne. Zabít ho nemá žádný význam, a tak běž jinam, kam tě nohy ponesou.

(501,4h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 4 hodin)

668. Vojáci naštěstí sousedili mezi sebou, takže nebyl problém navštívit třeba všechny rodiny, něco jsi o nich zaslechl již v králvství barbarů, jsou to vojáci, kteří se dali na temnou cestu a nyní pomáhají Kharovi terorizovat říši barbarů. Čas kvapí, tak si musíš vybrat.

a) Navštívím rodinu Karla, jejich vůdce, člověka, který dobře vládne mečem a studoval základy taktiky a strategie (584)
b) Navštívím rodinu Pavla, tichého chlapce, který se do dezertérství spíše nechal přemluvit Karlem, avšak jeho rodiče jsou již starší, a tak to zabere nějaký čas (590)
c) Navštívím rodiče Mirka, vysokého, pohublého vzdorovitého chlapce, který měl vždy problém poslouchat a přijímat rozkazy (641)


669. Dal jsi holčičce jídlo na den. Ta se usmála a odběhla. (11 zkušeností). Úspěšně ses proplazil do stanu velitele. (536)

670. Splnil jsi první úkol. Stařík si pohvízdl a tvému nápadu velice kvitoval, avšak není to to poslední, co ho trápí. Potřebuje pomoct setřídit sbírku jednoho neznámého autora.

Rychlost tvé práce závisí na tom, jak budeš šikovný. Hoď si na úspěch a vynásob své procento krát deset minut, přesně takovou dobu jsi třídil.

Potom ti stařík poděkoval a prozradil ti, že vojáci jsou za jedním tajným regálem a zrovna spí.

Našel jsi vojáky krčící se v přítmí knihovny. Okamžitě tasili zbraně. Jsou zde úzké uličky, a tak může bojovat vždy pouze jeden z vás (pokud je Vás víc) proti jednomu z nich. Každý voják má 11 životů, úč 5, oč 3. Máš iniciativu.

a) Vyhrál jsem (604, 3h)
b) Utekl jsem (501, 4h)
c) Prohrál jsem (20)

671. (89 zk.) Výborně, vyhoupl ses na strom a opravdu jsi po chvilce spatřil místo, kde nejspíš Khar vysedává a šmíruje, ale nenašel nic, co by naznačovalo místo, kde může být teď. Vyberte si jinou možnost u stromu 100 stínů, nebo běžte, kam chceš.
(501,9h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 9 hodin, bude tě to stát jen 5 hodin navíc)

672. Holčička ti zkrátka nevěří. Divně se na tebe podívala a v tu chvíli tě zezadu drapli dva vesničany a už tě vlečou do stanu velitele. Co ti přišlo podezřelé, je, že ti nevzali zbraň. (544)

673. Po tom, co jsi prohledal důkladně obydlí, našel jsi spoustu dopisů Kharovi, některé nechápeš. Jiné ti odhalily, že Khar je ve své jeskyni, ale dostaneš se tam jen se sadou paklíčů, které mají na zlodějském trhu ve zlodějském cechu. Avšak Khar má zvědů více než dědů, kteří mu již sdělili, že se za ním vydali hrdinové z celého království. Buď opatrní!
(501,4h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 4 hodin)


674. Pokud jsi elf, temný elf, nebo člověk, pak se můžeš pokusit hledat stopy s dvojnásobnou pravděpodobností. Každé stopování ti zabere 3 hodiny, při každém dalším stopování se pravděpodobnost úspěchu snižuje o 10%. Za každou dosaženou úroveň si ke stopování připočti 1%. Pokud se ti podaří vystopovat napoprvé, pak si při každém dalším stopování můžeš připočítat 3% (Uveď v deníku). Základní hranice pravděpodobnosti je 24%.

a) Povedlo se (56 zk.,695)
b) Nepovedlo se (Můžeš zkusit znovu (další 3h, nebo jít pryč), (501,2h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 2 hodin)


675. Rozsekal jsi je na cucky, (106 zkušeností), v tom, co jsi svůj čin dokonal, přiběhl jejich strážce a pořádně tě seřval, k bitce dojít nemohlo, byl jsi celkem vyčerpán ze zombií a hlavně nemělo smysl zabíjet někoho, kdo se nechtěl rvát.

a) Zkusím s ním promluvit, když viděl, co umím, měl by všechno vyklopit (686)
b) Půjdu pryč (501,1h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty hodiny)

676. Namluvil jsi holčičce, že jsi velitelův přítel. Ta se usmála a odběhla. (11 zkušeností). Úspěšně ses proplazil do stanu velitele. (536)

677. Ani sis nevšiml, že tě z dálky pozoroval chlapík, který je hlídá. Mluvit s ním je trošku těžkopádné, ale můžeš zkusit získat jeho důvěru, hranice je 46%, hobit a nekromant mají bonus za každou úroveň 3%. V případě úspěchu 685 (86 zk.). V případě neúspěchu běž pryč.
(501,1h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty hodiny)


678. Povedlo se ti mocné kouzlo a vidíš Khara, jak sedí na větvi a sleduje svůj stín. Pak jakoby se vylekal, přečetl dopis od holubice, která mu ho přinesla, a žbrblá: „mám jít k přítmí cesty u potoka a to 205 metrů proti proudu. Tvůj věrný přítel."(628,4h)

679. Asi jsi někde četl, že mrtví se vyslýchají lépe než živí. Po prohledání celého místa jsi nenašel zhola nic. Ani zloděj, který se takovému překvapení nedokázal ubránit, u sebe nic užitečného neměl. Teď si dělej, co chceš.

Dalo by se o tobě říct, že tímto činem se z tebe stal jiný člověk. V Dračím doupěti se vyskytuje pravidlo o přesvědčení. Přesvědčení se vyskytují od zákonného zla, přes zmatené zlo, neutrální, zmatené dobrou až zákonné dobro, které prakticky člověku nedovolí zabít člověka, pokud není přímo v ohrožení života. Začínal jsi na neutrálu a tento čin tě poznamenal zhoršením stupně o jeden stupeň směrem ke zlu. Znamená to pro tebe to, že si to zapíšeš do deníku a měl bys podle toho jednat v následujících částech příběhu.

(501,4h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 4 hodin)


680. Pokud se ti to podařilo na poprvé, získáváš 49 zk. Orákulum se rozsvítilo a tebou proletěla obrovská vlna energie, která ti ukazuje vzdálená místa i vzdálené lidi. Náhle vidíš zlotřilé vojáky, kteří se pokouší utéct před krutým mečem osudu a běží se schovat na opuštěnou zříceninu, tj. tvůj osud.
(501,2h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 2 hodin)

681. Sice je krásné, že se chceš učit, ale kde začít.

a) Poptám se vesničanů (599)
b) Zkusím se jí zeptat do přístavu Kythie (16h cesty)(698)
c) Zeptám se, kde bydlí nejstarší člen osady (526)
d) Poptám se po bývalém veliteli osady (549)
e) Půjdu se poptat do Oriel Jintu (509)
f) Mám úroveň strategie na třetí úrovni (528)

682. Šel jsi pro vodu a všiml sis zvláštního človíčka, který dělá něco zvláštního s jedním kamenem. Rychle ses rozeběhl k němu, stihl jsi to akorát včas. Doklepal kladívkem poslední kousek skaliska a už se chystal odejít. Řekl jsi mu, že sháníš bývalého velitele osady a že si s ním chceš zahrát sitopergamen. Celý zbytek dne jsi trávil hraním s tím člověkem a rozebírání složitosti situace ve vesnici.(Přespal jsi u něj nakonec a doplnil vodu natolik, na kolik máš místo. Nicméně zkušenosti chlapíčka jsou ohromné, jak ve výrobě kamenů, tak ve hraní samotném. Naučil ses perfektně moment překvapení, který ti zvyšuje úroveň strategii o jedna. Konec tahu, vyplň formulář a zítra pokračuj bodem 681)

 

683. Lovci Kharův stín několikrát viděli, ale většinou hodně z dálky, ale jeho sídlo je prý poblíž jeskyně (0,5h času výslech). Víc jsi z nich nevypáčil. Buď můžeš místo ještě důkladně prohledat /Zkus bod a, v bodě, ze kterého jsi sem přišel), anebo si běž, kam chceš.
(501,2h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 2 hodin)

684. Dědkovi se nechce moc mluvit, je naštvaný, že jsi ho vyrušil v práci. To ti připomnělo ten dopis, který psal. Nebylo v něm zrovna mnoho cenných informací, ale psalo se tam, že Khar by si měl dávat pozor na svoji jeskyni. Neměl by zapomenout, že zlodějský cech mu ukradl klíče ke dveřím, které střeží jeho stín. Můžete jít buď jinam, nebo to tu ještě prohledat - bod 673.
(501,4h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 4 hodin)


685. Z hlídače nakonec vypadlo, že oběti Kharovy kletby každý večer zpívají píseň o stromě, který vrhá sto stínů. Ta píseň straší všechny v okolí.

(501,1h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty hodiny)

686. Pozoruješ kolibříky přistávající na vlnících se listech lípi. Šustot listí jakoby značil příchod podzimu. Srnka vyskočila zpoza stromu a vyděsila tě. Pak jsi ulehl do trávy a pozoroval veliké mraveniště u jednoho z kořenů. Po čase jsi spatřil bílou holubici s psaním uvázaným za nožičku. Vzal jsi kámen a trefil nebohé zvíře. Běžel jsi k ptákovi, chvíli jsi ho hledal a pak rozbalil psaní. Starý svitek měl pečeť mistra zlodějů a nepochybně byl adresován Kharovi. Rozlomil jsi pečeť a počal číst. „Khare, příteli, tvůj plán byl prozrazen, rychle seber svůj stín a uteč od stromu 100 stínů. Sejdeme se v přítmí cesty u potoka, což bývá asi 205 metrů proti proudu (628,4h). Tvůj věrný přítel.(42 zk.)

687. Ne vždy je oplaceno zlo dobrem. Dědovi utekly ty ještěrky, běžel k tobě a jako rozzuřený vlk se chystal do tebe zakousnout ty dva zuby, co mu zbývaly, musel jsi ho zabít, jinak by tě ještě možná nakazil nějakou nemocí. (681) (4 zk.)

688. Holčička byla uražená, že si jí nevšímáš a začala pištět, v tu chvíli tě zezadu drapli dva vesničany a už tě vlečou do stanu velitele. Co ti přišlo podezřelé, je, že ti nevzali zbraň. (544)


689. 35 zkušeností za to, že teď můžeš se 100% jistotou říct, že znáš ten stan dokonale, nic cenného nebo zajímavého jsi však nenašel! (570)

690. Pokud se ti to podařilo na poprvé, získáváš 49 zk. Orákulum se rozsvítilo a tebou proletěla obrovská vlna energie, která ti ukazuje vzdálená místa i vzdálené lidi. Khar bytost to záhadná ti náhle dostal do mysli. Vidíš ho v lese na starém stromě, který vrhá 100 stínů, tj. tvůj osud.
(501,2h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 2 hodin)


691. Podařilo se ti vrbu přelstít, získáváš 86 zkušeností. Vrba již stála dál nehnutě, avšak ani po 2 hodinovém hledání jsi v jejích útrobách nenašel nic, co by se ani zdánlivě podobalo stínu, pokračuj bodem 628.

692. Kharův pomocník byl malý zapšklý děd, který z království vynášel informace. Přistihl jsi ho zrovna při psaní práskačského dopisu, který chtěl posléze uvázat k noze holubici. Dopis psal na dubovém stole uprostřed své chýše na kraji města. Co s tím všivákem provedeš?

a) Rozpráším ho a celé jeho doupě zapálím (575,1h)
b) Nejprve ho vyslechnu a zjistím, co je zač a proč poškozuje naše království (1h,684)
c) Zeptám se ho pod výhružkou smrti, kde je Khar (656,1h)
d) Na nic se ho ptát nebudu, svážu ho a pokusím se najít nějakou stopu (3h,609)


693. Vydal ses za démonem, marně jsi dvě hodiny bloudil. Pokud máš mapu (vyber si bod z 501 bez odečtu času na koukání do mapy v centru), nebo si pamatuješ jiný bod z mapy, tak běž, kam chceš a odečti si čas dle bodu 501, pokud nemáš mapu a pamatuje si tvoje postava kuložulo, pak jdi do 501 a odečti si hodinku. Stručně s mapou pouze čas uvedený v bodě 501, bez mapy k tomu času ještě hodinku navíc!)


694. „Ty lstivý hade, zkoušíš na mě nemravné praktiky, slibuješ, uplácíš a ničíš všechno, co naše generace vybudovala." Stařec dál blekotal jednu větu přes druhou. Nic z toho, co řekl, ti nedává smysl kromě slova druid, takže asi tam by měly směřovat asi tvoje kroky.

(501,2h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 2 hodin)


695. Našels svitek, ve kterém inkriminovaná osoba hovoří s jinou osobou o plánech na svržení krále. Tou osobou je mistr zlodějů.

(501,2h, pokud máš obkreslenou mapu, můžeš si další bod vybrat rovnou bez ztráty 2 hodin)
696. Zbavil jsi tento kraj utrpení. V království barbarů jsi za hrdinu. Bohužel barbaři, ani zdejší kraje nejsou tak vděční jak jsi předpokládal. Místní velitel ti nejprve pogratuloval a pak ti teatrálně nabídl u místního jakoukoliv zbraň z ceníku zbraní o jakékoliv výjimečnosti, můžeš si vybrat i brnění. Pověděl ti, že svojí zásluhu můžeš zužitkovat až na dně Mithrilových hor a pak odešel. Pak pokračuj bodem 453.

697. Holčička si penízky vzala a podívala se na ně. (Stálo tě to všechny měďáky, co máš) Bohužel však nic podobného neviděla a začala pištět, v tu chvíli tě zezadu drapli dva vesničany a už tě vlečou do stanu velitele. Co ti přišlo podezřelé, je, že ti nevzali zbraň. (544)

698. Dorazil jsi do Kythie a zde o hře nikdo nic neví. Je to pouze místní hra a tohle nebyl nejlepší nápad, jak zjistit její pravidla (175). V případě, že se budeš chtít vrátit do vesnice někdy, uveď si do deníku bod 681, což bude značit, že víš, kde vesnice je, z Kythie to tam trvá 16 hodin, vydat se tam můžeš kdykoliv.

699. Ve stínu kapradin se nacházel pouze strašlivý bodavý hmyz. Pokud jsi elf, nekromant, skurut nebo temný elf, máš velikou šanci se boji vyhnout, jelikož tvoje krev tento hmyz nepřitahuje, v ostatních případech budeš muset válčit (Pravděpodobnost úspěchu je 40%, +2,5% za každou dosaženou úroveň. (Úspěch 649), v případě neúspěchu musíš bojovat. Jde o deset komárů, každý má útočné číslo 1, oč 2 a jeden život, bojuješ s každým komárem zvlášť, útočí on, pak ty.

a) Vyhrál jsem (649)
b) Prohrál jsem (20)
c) Utekl jsem (Vrať se do bodu, ze kterého jsi sem přišel)

700. Obkreslil sis mapu, nyní ušetříš spoustu času a nebudeš se muset přesouvat vždy k mapě, ale rovnou na místo, které chceš jít. 501.

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů