Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Past

8.4. 2013 Autor sir Robin I. Komentáře Komentáře (0) Kategorie Příběhy Hodnocení 0.00 Přečteno x1209
Komentář k lize K2. Banda skurutů vracející se z neúspěšného útoku je přepadena barbary.
Město bylo opuštěné.
Skuruti zklamaně pochodovali ulicemi České Lípy. Vraceli se z neúspěšného tažení do Šluknova, kde byli statečnými barbary odražení... A to po jejich boku bojovalo i několik trollů, avšak ani s nimi neuspěli.
Když se vrátili do České Lípy, zjistili, že město je prázdné. Obyvatelům se zřejmě donesly zprávy o prohraném boji a v obavách z barbarů utekli.
Občas některý skurut rozmlátil holou rukou okno domu, který míjel. V té chvíli se na něj zlostně zadíval Kghaar, který kráčel úplně vpředu.
Kghaar byl proslavený trollí bojovník. O jeho síle a surovosti se nesly zvěsti i mezi skuruty. Ve Šluknově Kghaar skolil celou desítku nepřátel, než ho tři trollové donutili, aby vzal spolu s ostatními nohy na ramena. Kdyby to neudělali, bez pochyby by tam zemřel. Nepřátel bylo příliš mnoho.
Došli na tržiště. Tedy bývalé tržiště. Všechny stánky byly pryč, zbylo jen prázdné náměstí.
"Je tady krev," zahučel Gwark-Zhu a napadaje na zraněnou pravou nohu došel k několika dlaždicím, které byly zcela nepochybně pokryté zaschlou krví.
"Tady taky," přidal se další skurut.
"Radši vypadnem," poznamenal Gwark-Zhu.
Kghaar se na něj opovržlivě podíval. "Jestli se tady něco stalo, ty zmrdy dostanu," zavrčel hlubokým, zlověstným hlasem, který zněl, jako když se po úbočí hory valí kamenná lavina. Kghaar se také vyznačoval na trolla výjimečnou inteligencí, většina jeho soukmenovců by tak dlouhou větu dohromady nedala.
"Jsme zranění a unavení!" odporoval Gwark.
"Jste Skurut-Hai!" zahučel Kghaar.
Gwark přistoupil těsně ke Kghaarovi a zachrčel. "To neznamená, že máme pro nic za nic umřít." Odvaha Gwarkovi skutečně nechyběla.
Kghaar mu pevně hleděl do očí. Byl dobře o hlavu větší než skurut.
Rozhostilo se ticho, které bylo protnuto až zasvištěním. Jeden skurut se zapotácel se šípem v hrudi, ale stále se držel na nohách.
Dveře všech domů na náměstí se rozletěly a vyběhly z nich desítky barbarských bojovníků. Se strachnahánějícím řevem se rozběhli k malé skupině skurutů a několika trollů uprostřed náměstí.
Skurutům ani trollům však hned tak něco strach nenažene, chopili se svých zbraní a vyrazili svůj, jen o málo slabší řev.
Kghaar stále hleděl na Gwarka a po tváři se mu rozlil zlověstný úsměv.
"Musíme utýct!" zařval Gwark-Zhu. Nikdo ho ale neposlouchal, skuruti již byli natěšení na blížící se krveprolití. Gwark pohrdavě zavrtěl hlavou a sám začal kulhat ke skulině v řadách barbarů, kudy by mohl utéct. Vzápětí uslyšel, jak se za jeho zády bojovníci střetli. Ohlédl se. Dlouhými skoky k němu mířil velký barbar s obouručním mečem. Byl stejně vysoký jako skurut.
Barbar se rozmáchl dlouhým mečem. Skurut uskočil stranou, ale meč byl příliš dlouhý a jeho noha ho omezovala, takže ho špička meče poznamenala na boku. Další rána Gwarkovi zasvištěla nad hlavou, když na posledn chvíli sklonil hlavu dolů. Okamžitě vyrazil svým mečem dopředu a hákem na jeho konci rozpáral barbarovi břicho, až vyhřezly vnitřnosti.
Byl sám. Rozhlédl se na obě strany. Mohl jít dál a utéct z téhle pasti. Znovu se podíval na své bojující druhy, sprostě zaklel a pajdavě se vracel zpátky.
Znovu uslyšel to zvláštní zasvištění. Šíp postřehl příliš pozdě. Pod nárazem udělal pár kroků zpět. Nevěřícně se zahleděl na své levé rameno, ze kterého trčel loket dlouhý šíp.
Zavrčel a znovu vykročil. Bitevní vřava se blížila. Jestli jim nepovšimnut vpadne do zad, dostane jich hned několik.
Další šíp ho minul.
Zbývalo už jen pár kroků, když ho jeden barbarský válečník zahlédl a obrátil na něj svou pozornost. Pohlédl na šíp a pousmál se.
Gwark-Zhu vyrazil ten nejstrašlivější řev, jakého byl schopen, a rozmáchl se mečem po svém protivníkovi. Svištění šípu tentokrát neslyšel, najednou to s jeho útočící rukou trhlo zpátky a Gwark ucítil prudkou bolest.
Barbar proti němu si skurutova zaváhání okamžitě všiml a vrazil mu kopí do odhalené hrudi. Vytáhl ho a prohnal ho skurutovi krkem.
Gwark-Zhu spadl na zem a zemřel.


Kghaar se probral. Ve vzduchu cítil krev a smrt.
Uvědomil si, že má za zády svázané ruce. Prudce otevřel oči.
Kolem něj stáli tři barbaři a hroty jejich oštěpů byly ve vzduchu jen kousek od Kghaarova mohutného hrudníku.
Uslyšel bušení kladiv nebo nečeho podobného. Pomalu otočil hlavu. To, co viděl, se mu vůbec nelíbilo. Opodál stloukalo z mocných trámů několik barbarů dřevěnou klec...

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů