Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rasy DE - úvodník

31.1. 2013 Autor Darkfire Komentáře Komentáře (10) Kategorie Rasy DE Hodnocení 10.00 Přečteno x2322

Tak a je to tady, panstvo a damstvo. Velký a dlouho chystaný projekt Rasy DE, který pro nás všechny vymyslel a k pergamenům, kamenným tabulkám, papyrům, mýtinám a dalším psacím potřebám všech obyvatel světa DE, nahnal experty na slovo vzaté Darkfire aka Theo Gunilla, je KONEČNĚ TADY!

Veterán tohoto titulu jako již málokdo hodný - Darkfire - přišel si ideou úvah a popisů každé rasy na DE. Tady je Úvodník, který pro vás sepsal.

Jen dodám, že první rasa - mágové - vyjde již toto pondělí a pokud to všechno bude šlapat, články budou vycházet v rozpětí 14dnů.

(Laxinátor)


Rasy DE

„...sepsat úvodník pro akci „Rasy DE" mi dělalo daleko větší problémy, nežli samotný rasový článek. Netušil jsem absolutně, jak začít, aby to nebylo cítit příliš nějakým klišé... aby to nebylo nudné, ale zároveň, aby to osvětlilo, o co jde, a jak vůbec došlo k tomu, že tu teď sedím a píšu..."

  Na DE jsem začal fungovat na přelomu 2001/2002... v té době a několika následujících letech prožíval DE svět asi svoji nejlepší dobu. Myslím, že nejsem jediný, kdo si tuhle dobu vybavuje v těch velmi příjemných souvislostech. Od svého počátku zde až do dnešního dne jsem potkal opravdu spousty hráčů, prošel snad všemi herními situacemi... užíval si hru i se nervoval až na kost... Za celé moje působení můžu prohlásit, že si nejvíce cením a jsem pyšný na tři skutečnosti.

První z nich, že jsem mohl být součástí Dwarf Krieg Hansy, trpasličí aliance, která vznikla z recese... a jejíž první věk proběhl na 3K, kde šokovali svoji mluvou ligové fórum natolik, že se k tomu stylu projevu přidalo i několik dalších hráčů, byť neměli s trpaslíky nic společného. Našlo se sice několik klasicky sebe sama důležitě beroucích se hráčů, což tak bývá v každé populaci... nicméně... kamkoliv jsme přišli... bavila se celá liga. Jsem asi poslední hrající člen DKH... ale nezažil jsem od té doby nikoho, kdo by měl schopnost si tuhle hru užívat i jinak, než jen samotnou hrou... což je veliká škoda.

Druhou srdeční záležitostí... je aliance X... byl jsem jejím členem velmi dlouhou dobu od jejího prvního věku. Jestli si dobře pamatuji, tak jsem do ní vstoupil ke konci jednoho věku a byl to můj tuším asi 5-6  věk na DE vůbec... a považuji za neskutečné štěstí, že se tam sešla taková parta nejenom kvalitních, ale i inteligentních hráčů, kteří se navzájem respektovali... BifiDOS (velký herní tahoun a pohodář), Mates (oficiální šéf), matapat (který snad vymyslel název), Šimi, Golem (Monk of Meo), Fireplace (poslední příchozí základní sestavy... první věk s námi měl barbary a skončil na jedné zemičce), Rothar (což jsem byl já)... mohl bych přidávat další hráče... ale nechci to příliš natahovat... absolvoval jsem s touhle partou celou spanilou jízdu po 3E (tak celou určitě ne... v závěru už jsem vynechávalJ... a jsem velmi rád, že Gurth a spol. nenechali tenhle název zapadnout v historických statistikách ,ale že i nadále pokračují, a myslím, že tím drží primát nejstarší aktivní aliance... navíc hrající nepřetržitě).

A třetí záležitostí, která mi dělá radost je DE Times. Nevím, kdy přesně začala fungovat funkce redaktorů... ale vybavuji si, že byli  voleni podobně jako RS. Byl jsem prvním zvoleným redaktorem na DE a společně se mnou další 3, kteří po krátkém čase přestali fungovat. Byl akorát jeden redaktorský sloupek na hlavní stránce a já se snažil každý den tam dát něco nového a originálního... a měl jsem  jen omezený počet řádků. Neměl jsem za to žádnou odměnu... a vzhledem k tomu, že nikdo z těch zbývajících tří redaktorů mi s tím nepomohl... bylo velmi únavné každý den být originální... jeden z nápadů, co jsem dostal, byla anketa o nejlepší hráče za jednotlivé rasy... Nápad výborný, ohlas veliký, a s tím vyvstal i problém, jak vyřešit výsledky... chtěl jsem místo, kde by byly výsledky pohromadě.

Myslím, že už v té době byl vyměněný minimálně jeden z nefungujících komentátorů... a nahradil ho Dave Lister, což považuji za opět šťastnou náhodu. Nejenže jsme se znali ze hry, ale navíc byl i schopný vytvořit webové stránky pro projekt nejlepších hráčů. Už v té době mi koncept malého prostoru sloupku hodně nevyhovoval, a tak nějak samo od sebe přišel nápad udělat místo, kam budeme odkazovat lidi z redaktorského sloupku, pokud bychom potřebovali sepsat něco delšího. Mám matnou vzpomínku, že název DE Times mi navrhnul brašin (Celegorn)... anketu jsme absolvovali s úspěchem... na jejím základě proběhly zápasy dvou nejlepších v arénách... které se částečně okomentovaly (tuším, že se zrovna technicky stránky předělávaly)... a já z různých důvodů oznámil LP rezignaci, že už odmítám dělat redaktora.

A právě tahle třetí záležitost mě popostrčila k akci Rasy DE. Je neuvěřitelné, alespoň pro mě, že DE Timesy fungují dodnes... nechci nikomu upírat zásluhy, každý kdo do nich přispěl, byť i jen jedním článkem, jim pomohl přežít, a já, když jsem si třeba zpětně pročítal hovory s lidmi, svého času opravdu velkými jmény téhle hry, jsem si uvědomil... jak je to obrovsky přínosné třeba i tím uložením historie v rozhovorech. Svého času jsem vůbec netušil, že se Daveovi Listerovi a mě podařilo položit základní kámen něčemu co trvá dodnes.

Velikou zásluhu na tom nesporně má i Laxinátor. Jednou jsem někde postřehnul jeho nabídku odměn pro hráče, co mu napíší nějaký článek... a byla z toho cítit v podstatě žádost o pomoc s naplněním nějaké článkové kvóty, navíc s nabídkou dekové odměny z vlastní kapsy. Takže jsem si řekl, že tenhle člověk si zaslouží pomoci za to, že má takový zájem, aby fungovalo něco, u jehož zrodu jsem byl. Logicky vyvstala otázka, čím pomoct... a napadlo mě, jakožto letitého zarytého stoupence skřetů, udělat nějaký kvalitnější článek k mojí oblíbené rase. Po konzultaci s Laxinátorem to nabralo v mojí hlavě obrátky (tak to asi mají všichni... když se sní, jsou plány vždy obrovské J)  a řekl jsem, že bych mohl oslovit nějaké hráče a zpracovat rasy všechny.

Vůbec jsem netušil, do čeho se pouštím, ale ono to první dny vypadalo, že to šlape samo... nakonec se ukázalo, že dohnat lidi k tomu, aby něco napsali, je dost náročný úkol... hráči buď nemají zájem o nic jiného než o hru samotnou, nebo nemají znalosti o rase, či schopnosti potřebné k sepsání něčeho čitelného a srozumitelného. Případně nemají čas (či ho teprve mít nebudou)... dostal jsem jednu odpověď, která se mě ptala, co za to bude... někteří si zase mysleli, že když popíší nějakou rasu, tak tím vyzradí všechny svoje fígle a nejspíše nebudou už tak velcí hráči... přesto všechno se mi podařilo dát dohromady několik lidí a díky nim se už podařilo některé rasy zpracovat.

Nejedná se o žádný návod, jak za které rasy hrát... pakliže se někdo z autorů uvolil o něco podělit, tak to je spíše v obecné formě... ono by to ani nemělo žádný význam rozepisovat všechny techniky, které používáme pro hru. Chtěl jsem vytvořit něco, co by pomohlo nováčkům a případně i průměrně zkušeným hráčů ve výběru rasy... nikde v DE není žádná, byť jen částečná, nápověda popisující rasy jinak, než jen v číslech útoku a obrany... a uznejte sami, že z praktického hlediska je pro mě k ničemu vědět, že třeba trpaslíci mají super brnění... a nekromanti jsou borci přes zombie (najděte si v obecném přehledu ras.).

Doufám tedy, že to, co vzniká a snad vznikne, Vás osloví natolik, že budete ochotni nechat autorům u jejich článku alespoň drobný vzkaz... každý z nás toto vytvořil ve svém volném čase a bez nároku na odměnu. Jen proto, že tím pomohl hře, která jemu samotnému poskytnula a poskytuje tolik zábavy.

Rasy budou zveřejněny (pokud budou hotovy) postupně po nějakém časovém období... toto nechám absolutně na Laxinátorovi... byl bych jen rád, pokud by někdo něco z těchto článků nějak použil (zkopíroval nebo použil myšlenku a tu vložil na své stránky apod.- pozn. Lax)... ať pokaždé uvede i nick autora... jako poděkování za tu vloženou energii, protože to opravdu není tak jednoduché něco podobného sepsat, byť to tak na první pohled působí.

Přes veškerou snahu se nám nepodařilo zajistit autora pro rasu barbarů... pokud by se tedy nějaký takový našel, byl bych vděčný, pokud by nám nabídnul svoji pomoc. Už jen dodám, že první rasou budou mágové, které si vzal na starost Dragonspar.

          Darkfire

(Korekturu provedl Laxinítor)

Hodnocení článku: Hodnocení 10.00, Hodnotilo 3 uživatelů