Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Nekromanti v obležení

30.6. 2013 Autor sir Robin I. Komentáře Komentáře (0) Kategorie Příběhy Hodnocení 0.00 Přečteno x1613
Na hradě Roštejn nalezl poslední útočiště nekromant OH JA Poserka s bandou zombií, několika nazgůly a přízraky. Ze všech stran se na hrad tlačí skuruti a je jen otázkou času, kdy hrad padne. Podívejme se na ten okamžik.
OH JA, zvaný Poserka, nervózně přecházel po hradbách Roštejnu. Rozhlížel se po vysočině. Byl si vědom, že zalesněné kopce můžou být poslední věc, kterou uvidí. Pod Roštejnem se totiž shromažďovala vojska skurutů. Na jihu se srocovaly pod oranžovými vlajkami, na severu pod černými.
Není jich tady tentokrát trochu moc? hartusil v duchu.
Vládce však stále neházel flintu do žita. V hradu bylo stále několik desítek zombií, pár nazgůlů a dokonce i několik přízraků. A nesporná výhoda nemrtvých byla ta, že je nepřítel nemohl vyhladovět.
"Nebojte se, vojáci," zvolal. "Ubráníme se těm skurutím netvorům, dokud nepřijde pomoc."
Pozdě si uvědomil, že nemrtvé nemá smysl povzbuzovat, jsou to tupé stroje na zabíjení bez vlastní vůle. Zombie na něj jen otočily hlavy a pak se dál věnovaly své činnosti: Postávání a hledění do prázdna. Jeden přítomný nazgůl se na OH JU ani nepodíval a žádný přízrak zde nebyl. Ta podivná stvoření jsou pořád někde pryč ve sklepech a objeví se, až když je jich potřeba.
Náhle zadul lesní roh. V odpověď zazněl ze stovek hrdel vzteklý řev.
OH JA rychle přelétl řady skurutů. Na jihu se nic nedělo. Zato severní skuruti se dali do pohybu.
"Trubre nástup," přikázal stroze jedné zombii. Nemrtvý zvedl k ústům zrezivělou trubku, která vydala pochybný zvuk. K hradám se začaly klátit desítky zohavených postav. Jedny dveře se prudce rozletěly dokořán a za chřestění zbroje z nich vystoupili dva strachnahánějící nazgůlové.
OH JA znovu pohledem přelétl blížící se skuruty. Drápali se do kopce a kryli se za štíty. Nebylo jich tak moc. "Tohle zvládnem," zamumlal pro sebe.
"Palte do nich!" zařval.
Zombie popadly luky, a když byli útočníci na dostřel, začaly do nich střílet. Několik skurutů při útoku padlo, většinu však zachránily štíty.
O hradby se opřely žebříky. Skuruti se za odporného chrčení, chrochtání a nadávek rychle drápali nahoru. Okamžitě na ně začaly padat kameny. Avšak i před těmi nalezli skuruti ochranu pod svými štíty, i když to bylo za cenu rychlosti výstupu po žebříku. Proti horkému oleji naštěstí žádnou obranu nenalezli.
První skurut se dostal nahoru až po dlouhé době, když už byla cesta k Roštejnu poseta mrtvolami. Byl okamžitě zabit třemi zombiemi, které se na něj vrhli najednou.
Během chvíle se ale na hradby vyhrnulo mnohem více skurutů. Na ochozu se rozhořel lítý boj. Skuruti byli stejně houževnatí jako zombie, oba netvoři padli až po mnoha ranách. Zato strašliví nazgůlové všechny svou silou dalece převyšovali, oháněli se dlouhými meči a skurutí hlavy jen létaly vzduchem. Podle očekávání se objevil i přízrak, ale byl zabit obzvláště divokým skurutem, který vzplál od vařícího oleje a pak skočil na přízrak, který chytnul také.
OH JA si už v duchu gratuloval k vítězství, když se stalo něco nečekaného. Ze skrytu stromů vyběhl - OH JA takové stvoření nikdy neviděl, ale byl si jist, že to byl jednorožec. Okolím se rozlilo zářivé světlo, které všude provázelo toto překrásné stvoření.
Skurutům se oslnivá záře nikterak nelíbila, ale zombie doslova strnuly na místě a jen si zakrývaly oči a staly se tak pro skuruty snadným terčem.
Nazgůlové se celí skrčili a bojovali trhanými pohyby a za chvíli byli udoláni přesilou.
OH JA na nejvyšší věži nespokojeně zamlaskal. "Tak zas do pekla," odplivl si a nakopl cimbuří.
Skuruti k němu dorazili během minuty...
Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů