Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor s Divochem

4.3. 2013 Autor Jean III. Komentáře Komentáře (1) Kategorie Rozhovory Hodnocení 9.00 Přečteno x2058

Dnes nás čeká rozhovor se spoluzakladatelem Divokých, aktuálně 2. nejlepšího klanu na body v Darkelfovi, obávaným Divochem. Rozhovor proběhl 3.3. 2013.


 Jean (J)

Ahoj Divochu, tak konečně si můžeme popovídat - mohl by ses krátce představit a říci něco o sobě? 
 
Divoch (D)
Ahoj, 
takže co na sebe prozradit? 
Nejprve tedy něco osobního. Myslím, že patřím k nejstarším hráčům na DE. Je mi 47 let, jsem ženatý, mám dvě děti a dvě vnučky. Pracuji jako ředitel příspěvkové organizace s cca 50 zaměstnanci. Mimo jné su Moravák.
 
J
To jsi mi vzal celkem vítr z plachet - myslel jsem, že jsi o dost mladší a že tě zkusíme seznámit s nějakými mladými děvčaty na darkelfovi a tak...ale nevadí. Jsi pracující člověk, v ligách několik vládců, mám dojem, že dříve jsem tě viděl hrávat i akční ligy. Kolik času denně ti Darkelf zabere? A pravdu. :)
 
D
Mladší děvčata už mě zajímají jenom na pohled . Jinak jednu dobu jsem u DE trávil i 6 hodin za den. Manželka to těžce nesla, takže momentálně už jsem hru omezil, v průměru tak 2 hodinky. Pochopitelně záleží, v jaké fázi zrovna liga je. Akční už nehrávám, leda když marodím, což bylo zrovna minulý týden. Málem jsem ve 2Aa přišel o hrdinu.
 
J
Jak by mohl hráč jako ty přijít o hrdinu? Co se stalo?
 
D
Já už přišel díky vlastním chybám nebo nerozvážnostem o dost hrdinů, takže by to nebylo zase nic tak neobvyklého. Tentokrát mi ale nejel net a až se rozjel, měl jsem hrdiny v kleci a onen hráč mi ho odmítl vrátit. Naštěstí se mi i s pomocí alikolegů podařilo hrdiny získat na poslední chvíli zpět. Bylo to ale o prsa.
 
J
To by teda pěkně naštvalo ztratit hrdinu a ještě díky výpadku internetu. Když už jsme u akčních lig. Co si myslíš o návštěvnosti, o řešení porušení míru a o tzv. bugu, díky kterému je možné mít ihned po verbu 100% bojeschopnost?
 
D
Začínal jsem v akčních ligách a klan jsme s Pompem zakládali původně jako klan pro akční ligy. Pamatuji 4 akční celodenky a všechny slušně zaplněné. Zažil jsem tam skvělé věky a nervy drásající boje. Bohužel doba je dnes jinde. Hráčů DE ubývá a je to stále horší. S řešením porušení míru v akčních nemám zkušenosti, nikdy jsem tam nic takového neřešil. S tím bugem je to evidentně nějaká chyba v programu, která se L.P. nechce hledat a řešit. Pochopitelně to celou myšlenku bojeschopnosti staví na hlavu.
 
J
Čtyři celodenky už musí dnes klasickému hráči znít skoro jako sci-fi. Založili jste s Pompem klan Divocí. Takže jak to bylo? Nejdřív byl nick Divoch a až pak klan Divocí nebo naopak?
 
D
Nejprve byl nick Divoch. Založil si ho můj tehdy 8-letý syn ve škole. Logl se tenkrát do nějaké akční ligy a protože chodil do druhé třídy, tak vůbec netušil nic o procentech. Tak jsem se dostal k DE. Já měl nicky Rodkovskeho, on Divoch. Asi po roce jsme založili klan Divocí. Synek mezitím DE přestal hrát, tak jsem převzal jeho niky a nové niky už pojmenovával jenom Divoch.
 
J
Takže název Divocí je vlastně odvozený od prvního nicku tvého syna. Nebylo Pompovi líto, že se klan nejmenuje po něm?
 
D
Nebylo, s názvem souhlasil. Chtěl jsem český název. Už mi ta zahlcenost anglikanismi leze na nervy. Tři čtvrtiny hráčů na DE neumí napsat českou větu bez pravopisných chyb, ale vesele hází cizími slovy jen to fikne.
 
J
Věř mi, že Darkelf je z pohledu pravopisu a gramatiky v porovnání s jinými hrami na velmi vysoké úrovni. 
Tak jste teda založili klan. A co bylo potom? Mohl bys popsat období mezi dnem, kdy byl klan založen, a současností? Můžeš zmínit výrazné události nebo popsat jak to u vás funguovalo a jak to u vás funguje teď?
 
D
No, já mám o vysoké úrovni trochu jiné představy, ale jiné hry neznám, tak nemohu porovnávat. Vraťme se ale k věci. Ty mě teda zahrnuješ otázkami. Jak mám stručně popsat 5 let života klanu? Zpočátku jsem měl představu otevřeného klanu pro všechny hráče. Časem jsme přešli k přísnějšímu výběru. Klan v podstatě stojí asi na 10 lidech. Momentálně prožíváme poměrně velkou krizi, kdy nejsme schopni dát dohromady pořádnou sestavu. Ale to přejde a zase bude líp.
 
J
Ano, všiml jsem si, že Divocí v ligách jsou, ale spíše to vypadá, že z Divokých dorazí jeden dva hráči, založí alianci a dobírají. Čím to je? Hráči mají málo času, pauzu nebo už je Darkelf tolik neláká?
 
D
Jo, to kdybych věděl. Myslím, že jsme byli strašně upnutí na to, aby jsme předběhli Lamky. Když se nám to podařilo, přišla ztráta motivace. Pár zkušených hráčů přestalo hrát, někteří odešli jinam a noví hráči je zatím nezvládají nahradit.
 
J
Holt krize se občas nevyhne ani klanům v Darkelfovi. Rozhodně nejste sami, mnoho klanů lepí své sestavy z hráčů klanů jiných. Ok, dejme tomu, že bych chtěl posílit váš klan. Co všechno bych musel splňovat, abych se mohl stát členem? Máte nějaké zvláštní požadavky?
 
D
Podmínky jsou ve stanovách, které jsou na našich klanových stránkách. Sice je masové přijímání členů zastaveno, ale pokud má někdo opravdový zájem, stačí se ozvat a domluvíme se.
 
J
Na začátku našeho rozhovoru jsi hovořil o tom, že máš pod sebou 50 zaměstnanců. Co takhle zvládnout 2 mouchy jednou ranou? Uvažoval jsi někdy o tom, že bys zaměstnancům naordinoval nějakou teambuildingovou akci? Možná by je více stmelila hra v jedné alianci a navíc by Darkelf získal nové hráče. Napadlo tě to někdy?
 
D
Ne, to mě nenapadlo. Do práce DE netahám. Beru DE jako zábavu a relaxaci po náročné práci. Řešit DE ještě v zaměstnání by mi tuto hru asi zošklivilo.
 
J
Je krásné to od někoho slyšet. Darkelf = relaxace Ještě mi, prosím, prozraď...vidím tě hrát většinou skuruty a barbary. Umíš i jiné rasy? Jak to máš s rasama? Které jsou nejlepší a kterou bys do ruky nevzal?
 
D
Rasy hraju všechny s výjimkou mágů. Mé oblíbené jsou skuruti, skřeti, hobiti a trpoši. Rád si zahraju taky lidi, TELFy a nekrouše. Nemusím moc enty a elfy, ne že bych je neuměl, ale nějak mě nebaví. Barbary teď už hrávat přestávám, nikdy jsem je moc nemusel, ale jak je L.P. tak vylepšil, byli lepší než skuruti. Teď už to neplatí, tak si od nich dávám pauzu.
 
J
A na závěr "bleskovka":

Nejlepší klan v Darkelfovi?

D
Divocí
J
Bílá nebo černá?
D
Bílá 
J
Město Venkov?
D
Venkov
J
Ateista věřící?
D
Ateista
J
Počítač žena?
D
Žena
J
Peníze zdraví?
D
Zdraví
J
Helikoptéra vrtulník?
D
Vrtulník
J
Nahá oblečená?
D
Nahá
 
J
Děkuji ti za rozhovor, že sis na mě a naše čtenáře udělal čas a že jsi to se mnou vydržel až sem. Přeji mnoho úspěchů jak v osobním životě, tak i v kariéře Darkelfa.
 
D
Díky ;)

 

Hodnocení článku: Hodnocení 9.00, Hodnotilo 1 uživatelů