Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

S Hodným o Královské Legii a dalších věcech

18.3. 2013 Autor sir Robin I. Komentáře Komentáře (7) Kategorie Rozhovory Hodnocení 6.80 Přečteno x2343
Vytvořil jsem rozhovor se Zakladatelem jednoho z nejstabilnějších klanů na Dark Elfovi, Královské Legie - Hodným. Jde jen o pár otázek, ale Hodný se rozepsal, takže si počtete.

Nejdřív nám, prosím, řekni něco o sobě (odkdy hraješ DE, oblíbené rasy, klany, úspěchy...).

Hraji od ledna 2007, oblíbené rasy jsou mágové, nekromanti, skřeti. Jediný klan, ve kterém jsem kdy byl a do budoucna budu, je Královská Legie. Samozřejmě jsem občas hrál s jinou aliancí, která nehrála pro klan KL, ale nikdy jsem nepřijal nabídku vstupu do jiného klanu. Takový klan mimo KL neexistuje, ve kterém bych chtěl stabilně hrát. Jako největší úspěch považuji budování a udržení standardu KL. Málokterý klan se může pochlubit tím, že od založení klanu doteď posílá do hry 3 a víc sestav. Myslím, že by se daly tyto klany spočítat na prstech ruky. Není to jen můj úspěch, i když jsem KL založil, ale úspěch všech, kteří se o KL starají a vedou ji současně se mnou. Bez nich by se KL dávno rozpadla, poněvadž klan nemůže být stavěn na jednom, který se o něho stará - to pak není klan, ale sestava, která je soustředěná v jednom místě pro lepší komunikaci. Takže v tom vidím úspěch můj v DE - výhry a prohry se střídají. Nemám moc rád delší sérii výher, poněvadž to je nuda. Mnohem lepší je, když výhra střída prohru, ale ta prohra musí být po dobré hře KL a rozhodnout o ní jedna chyba nebo nějaká maličkost. Samozřejmě jednoznačná prohra mi jako veliteli vadí a snažím se něco změnit v týmu.

Pěkně ses rozjel, jen tak dál. Pravda, že za mágy i nekry jsme tě již tady v K2 viděli předvádět slušné výkony... Zmiňuješ se o sestavách... Mohl bys nám blíž popsat, jak to funguje v Královské Legii? Jak moc si zakládáte na autoritách, jak organizujete logování?

Tak Královská Legie na svém počátku byla pouze klan, ve kterém mohli být jen hráči, kteří nebyli v jiných klanech. Pak jsem udělil výjimky Absolutovi a Ištarovi. Oba byli velký přínos pro KL a proto jsem je do klanu vzal a zůstali v něm do teď, i když Absolute už pár let za nás nenastoupil, tak má v klanu postavení veterána, což je u nás téměř nedotknutelné. Lze vlastně hráče s tímto statusem vyloučit pouze po odhlasování většiny těch, kteří jsou ve vedení KL. Ištar hrával v mé sestavě dlouhé roky a vlastně skončil v loni na podzim. I když ho mám rád jako kamaráda a jako jednoho z mála znám ze srazu, kde jsme zůstali o pár dnů společně s Oscar Wilde (oba jsme z Ostravy a Ištar z Prahy) dýl, než jsme původně chtěli a propadly nám jízdenky na zpět, tak už hře nedával, co je třeba, a já v pozici velitele vytvářím tlak na to, aby hráči odehráli kvalitně věk.Takže po vzájemné dohodě opustil sestavu K2 a já místo nabídl Cabeleirovi.
Pak jsem dobral Nessera a sestavil do dvojky sestavu postavenou na něm jako mágovi - tu jsem po pár hrách mu předal. V klanu se změnila vnitřní pravidla s tím, že tam může kdokoliv pouze s tím, že nesmí nastoupit proti KL pokud současně nenastupuje s KL v jiné lize.A to v podstatě trvá do dnes.
V KL je několik stálých velitelů a občas se někdo pokusí sestavit nějakou sestavu a jít si zahrát. Velitelé nám chybějí .Bohužel my, co jsme ve vedení KL dýl, jsme už leniví víc pracovat pro klan. Já měl třeba po letní pauze velkou chuť udělat reorganizaci klanu, ale rozsypal se mi PC a než jsem koupil nový, tak jsem zlenivěl.
Vedení KL sídli ve floře a lze podle popisu Flory lehce odvodit, kdo rozhoduje o dění v KL. A tam jsou také ti, kteří sice nemohou zasahovat do dění v KL jinak než svou hrou, ale hrají stabilně v sestavě, kterou vedu. Ostatní velitelé to řeší různě - buď mají také dnes už mrtvé klany a tam svou sestavu, nebo své hráče obesílají poštou. V případě náhodné ligy, která se jde hrát, se vypíše v KL, do které ligy by se šlo, a zapsat se může kdokoliv z klanu. Log a výběr ras či ligy je na každém veliteli. Já nezasahuji do ničeho. A o všech větších změnách v klanu se rozhoduje po hlasování ve floře. Kdysi jsem se neptal a sám rozhodl o tom, co a jak se bude v klanu dít, ale několik posledních let máme demokracii ve vedení. Mimo mě (staral jsem se výhradně o dvojky) a Foresta (staral se výhradně o 3-4 ligy) dostali další spoluhráči pravomoce zakladatele za své zásluhy pro klan. Případné změny jsou sice pomalejší a často neprojdou, ale zas projde jen to, co je prospěšné pro většinu klanu. Určitě jsem spoustu věcí opomněl (možná i zásadních), ale je to už dlouhé, tak už o KL nic - pokud nemáš konkrétní dotaz.Máme dlouholetou historii a těžko to napsat během několika minut.

K těm slušným mým výkonům v K2 - mágové ano, to je má silná rasa, ale jako válečník patřím k těm slabším v sestavě (možná i nejslabší).

Mnoha lidem se nezamlouvá mapa Českého království. Co si o ní myslíš ty? Jak se ti líbí konkrétně K2 a tento věk?

Mně se celkem líbí. Akorát jsem si musel zvyknout na taktickou mapu. V podrobné je to pro mě nehratelné. Mimo jiného se mi tu líbí, že tu nelezou posli. Tenhle věk je lepší než předchozí dva. Musel už jsem změnit logování, poněvadž ty dva věky byly rozhodnuty už hodně brzo a v podstatě mimo možnosti spolupráce s OG nebo PT nebylo jak věk vyrovnat. V minulém věku i proběhla komunikace mezi mnou a velitelem OG, ale ani jeden z klanů není ochotný podpořit ten druhý. RoF mají nejsilnější sestavu v lize+využívají neutrály jako třeba v tomto věku Arpena ať už pro boj v Rakousku nebo v Polsku. Mohou si dovolit přelogovat branou 0 den pokud je potřeba, mají výborné individuální výkony a dobře se doplňují, pokud je potřeba - těžko proti nim hrát. Když už jsme jim dva hráče sundali, tak je doplnili o neutrály.

Jak bys vyřešil současnou krizi DE?


Tak to opravdu netuším. Tato hra je kolektivní a málo mladých lidí má chuť hrát a učit se hru, která je závislá na celém týmu lidí v alianci. Jako neutrál máš jen malou šanci něco výrazně předvést a maximálně můžeš spolupracovat s některou z aliancí na mapě. Třeba jako ty s PT, když tu bývali na mapě Do kvalitního klanu se jako nováček nedostaneš, a než se naučí solidně hrát na úrovni, kdy by ho některý lepší klan vzal, tak opustí DE. Hráči veteráni hru opouštějí z rozličných důvodů a noví je nedoplňují. Kvalitní klany neberou toho, kdo nic neumí, a hráči se přesunují ze dvou a víc klanů do jednoho, kde je kvalita ostatních hráčů, takže vymírá klan po klanu.
Myslím si, že DE zlomilo zavedení klanů, poněvadž do té doby to fungovalo často tak, že se aliance skládaly až 1. den logu. Pamatuji si, že nás třeba chodilo stabilně 5-6 a zbytek jsem dobíral z mapy a takových aliancí bývalo hodně. Takže na mapu šlo hodně lidí a byla velká šance, že se dostanou do síně, pokud se prokoušou k zemkám.
Taky asi hodně ze starších hráčů odešlo, bo na jedné straně zmizely výhody v druhých ligách za služby (dokoupená kola a pod) a na straně druhé se zvýhodňují někteří výhodami, které si nemohou ostatní dovolit. Tím myslím draky. Dost LP v tom nechápu - na jedné straně služby zmizely (což je proti jeho kapse)a na druhé straně ukazuje, že dělá rozdíly mezi hráči (zákazníky).To je jako bych v závodě nechal některé začínat z půlky tratě.Výborný běžec proti neběžci může smazat náskok, ale pokud začne v půlce kvalitní běžec, tak ostatní se už nemusí účastnit závodu a podle toho vypadá 1.liga. Pokud teda není nějaká akce LP. Po ní to bude zas vypadat stejně jako před ní.
Nejsou lidi v ligách, tak se zavírají, ale to vůbec neřeší dlouhodobě stav, který je. Skládal jsem sestavu do dvojky a zavřely se některé včetně té, do které jsem chtěl jít. Tak jsem to rozpustil. Hráč, který hraje 2L a 2A (je to jen příklad - nikoho tím nemyslím) se po zavření 2L nepřesune do 2A a je dost pravděpodobné, že ani ta sestava, se kterou hrál. Prostě se rozpustí - někteří skončí, někteří stáhnou počet lig a někteří se pokusí dostat do jiných sestav a nahradit tak ty slabší v sestavě, která už někde hraje.
Zavření lig není cesta k vyššímu počtu lidí a jejich účtů v ligách. Jediná cesta, která mě napadá a doufám, že někdo vymyslí jinou, která je reálná a tato hra nezanikne, je v samotných zakladatelích klanů, aby se snažili budovat klan a dobírat do něho hráče a to nejen veterány, ale i nováčky.Pár věků zpět se to probíralo tady na fóru a Tru na to psal, že i Barcelona si vybíra to nejkvalitnější. To je sice z části pravda, ale i ta Barcelona má svůj mládežnický program a hlavně jistotu, že má proti komu hrát a bude mít, poněvadž to je práce,ale DE je hra a nikoho nebaví, pokud je v síni pouze jeden klan,takže dřív nebo později se budou logovat na mapu sami.

Hodnocení článku: Hodnocení 6.80, Hodnotilo 5 uživatelů