Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor s hračičkou

20.5. 2006 Autor chlodvik Komentáře Komentáře (0) Kategorie Rozhovory Hodnocení 0.00 Přečteno x1899
O všem, o čem se dá v DE diskutovat!

chlodvik: Jak dlouho hraješ DE a jak jsi k tomu přišel?

Hračička: V létě to budou dva roky, náhodou jsem na DE narazil na Atlasu.

chlodvik: Máš stálou alianci?

Hračička: První aliance, ve které jsem odehrál více věků, byla Taj Mahal vedená Figem. Bylo to hlavně ve VA. Potom pár věků s AICOU s Darrienem a teď v Pandorras Box s Yunxem, který bohužel na nějaký čas s DE končí.

chlodvik: A přemýšlel jsi, že se k nějaké alianci připojíš?

Hracicka: V podstatě za domovskou pokládám Taj Mahal, jinak chodím do některých lig sám a přidávám se k tomu, kdo mě zaujme. Nemám rád drtivou převahu, takže většinou se snažím jít do opozice.

chlodvik: Chodíš do nějaké ligy pravidelně?

Hračička: Přes zimu jsem odehrával většinou ve 2C, 2I a ze začátku v jedničce (dokud nezkrátili dobu klíče na jeden věk). Jinak si vybírám podle počasí.

chlodvik: A určitě máš svého hrdinu. Vidíš v tom nějakou extrémní sílu nebo to bereš jen jako plusko v DE? Jak tě zaujaly životy Hrdinů?

Hračička: Hrdinové jsou bezesporu oživením DE (narozdíl od většiny speciálních staveb). Mám hrdinu u každého nicku, cvičím hlavně útok, pomáhá to při rozjezdu.

chlodvik: To máš pravdu, ušetříš tím i někdy dost kol... Máš nějaké nápady na vylepšení DE?

Hračička: Určitě by se našlo a ještě najde spoustu věcí, ale zavedl bych třeba omezení do některých lig, aby tam nemohli neznámé nicky, nedodržování smluv je to, co mě nejvíc nadzvedává a nedávno jsem se setkal s hráčem, který mi napsal, že na našeho soupeře klidně zaútočí přes mír, když má nový nick. Mohlo by se třeba zavést omezení 100 odehraných dnů.

chlodvik: OK, chápu... A k těm mírovým smlouvám - stává se to často, že narazíš na někoho, kdo porušuje smlouvy? Čím si myslíš, že to je, že se nějací hráči najdou a porušují smlouvy? Myslíš, že jim to dělá dobře?

Hračička: Myslím si, že jedni to dělají z vypočítavosti a podporují tím svého parťáka, který pak získává výhodu. Druzí se prostě nenamáhají s nějakou taktikou a neumí vítězit jinak. Něco jiného je hledat skulinky ve smlouvách, to je něco jiného, je to už forma taktiky a vyjednávání. Vlastně v téhle věci bych navrhoval ještě jedno vylepšení. Mohla by se přidat ještě jedna pošta nazvaná smlouvy a tam by se zprávy mazaly až po skončení věku. Už se mi mockrát stalo, že mi nějakou důležitou zprávu soupeř smázl a zapřel.

chlodvik: Chápu, to je dost dobrý návrh... ten by podpořilo hodně lidí z DE. Co DE-kredity, koupil jsi si nějaké?

Hračička: Koupil jsem si první kredity, když se objevili hrdinové. To je oblast, kam mizí většina mých DEKů a samozřejmě klíče do lig. Občas používám vylepšené sesílání kouzel a portálovku. Moc se mi nelíbí používání placených služeb, které ovlivňují hru.

chlodvik: Takže bys zpřísnil omezení služeb v lize?

Hračička: Jj, klidně bych ponechal tyto služby ve trojkách, protože tam i když je použijete, tak stejně je to sázka do loterie. Ale v takovém DM-ku je to většinou rozhodující faktor.

chlodvik: Byl jsi nebo jsi v R1 či R2?

Hračička: Nebyl a nejsem, zrození těchto lig mě zastihlo v době, kdy jsem se dostával do časové tísně, ale určitě se tam objevím.

chlodvik: Časovou tíseň má určitě každý... A DM, Arény či VA/AL navštivuješ?

Hračička: V AL a v aréně jsem ještě nebyl, pár DM jsem hrál a dokonce nedávno jedno vyhrál, VA mám moc rád, tam jsem sbíral první úspěchy.

chlodvik: A Aréna??

Hračička: Dtto, nebyl...nikdo mě nevyzval ;-)

chlodvik: Co si myslíš o přeplněných trojkách?

Hračička: Jak už jsem říkal, je to sázka do loterie, dlouho jsem tam teď nechodil, teď jsem udělal výjimku a měl s barbary 3. den tři země. Tak jsem poslal ze zoufalství čtyři útoky a chystal se abdikovat. Ale kupodivu jsem uspěl a teď se tahám se skřetem o vítězství v lize. Trojky jsou krásnou školou DE, ale mě se víc líbí dvojky a VAčka.

chlodvik: OK; měl bys nějaké rady pro nováčky?

Hračička: První rada - přečtěte si pořádně nápovědu od A do Z, pak navštivte nějaké stránky, kde jsou rady do začátku a pak se pusťte do hry. Na každé hře se mi líbí poznávání nových a lepších postupů a v tom je DE skvělý, není ani jeden věk stejný a musíte neustále zkoušet něco, co čím přemůžete soupeře.

chlodvik: Ok, a na závěr bych ti chtěl poděkovat za umožnění rozhovoru a za trpělivost vyplýtvanou u něho... A má poslední otázka je, jestli chceš něco vzkázat čtenářům?

Hračička: Až narazíte na nicky Consternus, Hračička, Zzbrk nebo higurian, tak vězte, že se můžete spolehnout na čestné jednání a že i soupeř je pro mě partner ve hře. Nezapomeňte, že je to jen hra a že jen na vás záleží, jestli se budete dobře bavit. Hodně úspěchů v DE a v životě přeji všem pohodovým playerům DE.

chlodvik: OK, já ti děkuji za trpělivost a přeju ti hodně úspěchů v DE - a hodně vyrovnaných a napínavých věků...

Hračička: Tobě taky.

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů