Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Oáza (3/4)

10.2. 2014 Autor Houbařík Pivorád Komentáře Komentáře (0) Kategorie Příběhy Hodnocení 0.00 Přečteno x1127
Předposlední část sci-fi prvotiny s názvem Oáza. Pokud budete chtít, zanechte komentář, rád si ho přečtu.

Oáza 

3. část

Obrazovka, které si všiml už dříve, se rozsvítila přízračným životem a začala promítat logo s nápisem Oáza.

 „Zdravíme Vás, bude vám promítnut paměťový soubor. Měl by vám pomoci se zvládnutím amnézie a s post-oatickým syndromem osobnosti. Pokud netrpíte úzkostí, ztrátou paměti nebo dezorientací, můžete promítaní předčasně ukončit stisknutím tlačítka na ovládacím panelu za vámi.
Píše se rok 2736, je 28. ledna.
  Nacházíte se v projektu OAZZ - Operace alternativní životní zkušenosti - avšak užívá se pojmu Oáza. Jak již název odpovídá, jedná se o alternativní život. Bohužel náš vlastní svět je značně poškozen - radioaktivní a chemické zamoření, vyvinutí některých velmi nebezpečných virů... Lidstvo bylo pro tuto planetu tak velkou zátěží, že se začala hroutit - jak ekosystémy, tak sociální systémy - a proto se uchýlilo k Oáze. Z dvanácti miliard lidí na této planetě je sedm miliard připojeno k Oáze, zbylých 5 miliard se stará o infrastrukturu a zabezpečení Oázy. Díky tomuto šetření spotřeby zdrojů se planeta pomalu zotavuje."
  Na obrazovce nyní zářily záběry současného světa.

 „Jedná se o největší projekt v historii lidstva - a to započít novou historii. Byly zkopírovány veškeré geofyzikální podmínky našeho světa a vše započalo znovu. Jakmile se zapojíte do Oázy, znovu se narodíte. Samozřejmě v Oáze nemáte žádné vzpomínky z tohoto světa. A proto vývoj lidstva musel začít opravdu od naprostých počátků - nikdo neměl potuchy o našich vyspělých technologiích. Tedy téměř nikdo. Byli zvoleni bohové - lidé, kteří se připojili do Oázy, avšak byly jim ponechány předchozí vzpomínky a získali některé výhody. Nenarodili se, ale byli pouze zhmotněni. Měli za úkol nastartovat nové lidstvo, a tak mu předali oheň, znalost výroby železa, základní morální dogmata a tak dále. Lidstvo nebylo vysazeno do podoby obyvatelů jeskyň. Bohové, dalo by se říci s magickými schopnostmi, dali základ prvním civilizacím, které poté předali lidem narozeným do Oázy. Následně museli odejít, aby se nesnažili ovlivnit rozvoj nového lidstva. Tento odchod se označuje jako Odchod mocností."

Možná se ptáte, proč nemůže být každý bůh? Proč v Oáze nemůže být utopie, po které člověk vždycky toužil? Protože poté by už nikdo nechtěl žít v našem světě. A kdo by se staral o ty, co jsou připojeni? Stal by se z toho obrovský problém - příliš mnoho lidí, s příliš velkou mocí vždycky vyústí v konflikt. Dokonce se několik božských soubojů a válek odehrálo. Ale i po odchodu bohů některé zásahy do Oázy stále ještě probíhají. Rozhoduje o tom světová rada a každý zásah se pečlivě zváží, má-li prospěch pro lidstvo. Snažíme se sice vývoji ponechat volnou ruku ale někdy je zásah nezbytný. Poslední zásah proběhl v druhé světové válce. Pověstná ruská zima, která tak napomohla k odražení Němců, byla naším výtvorem. Kdo by se připojoval do světa ovládaného nacisty, že?

Účel Oázy však nespočívá pouze v místě, kde lidé žijí, protože náš svět je zničen. Je to obří továrna na technologie. Čas v Oáze totiž ubíhá rychleji než u nás, za jeden rok u nás uběhne zhruba 30 let v Oáze. Proto nás zanedlouho civilizace v Oáze technologicky předběhne a poté budeme využívat technologie z Oázy, abychom opravili náš svět. Od vysazení prvních lidí, které se označuje jako Nový počátek, uběhlo bezmála 300 let, avšak v Oáze uběhlo téměř 9000 let.

Oáza má 3 světová centra. Podle názvů z Oázy se jedno nachází v Atlantském oceánu u pobřeží Ameriky, druhé ve Středozemním moři a třetí v Indickém oceánu na jihu Afriky. V Oáze je sice nyní Asie prosperující oblastí ale v našem světě byla bohužel zničena a zamořena radioaktivními zbraněmi během naší jediné světové války, a proto se zde nenachází centrum.  Vy se nyní nacházíte v Evropském centru.
  Centra obsahují skladovací prostory na zákazníky, dále výpočetní jednotky a nakonec prostory pro ubytování personálu. Tyto centra se nacházejí na plošinách v mořích, aby se šetřil prostor na pevninách. Výstavba těchto center začala v roce 2286 a skončila v roce 2436. Bylo třeba vyrobit obří plošiny na mořích, dále neskutečně složitý software a nakonec superpočítače. Na tyto superpočítače bylo třeba tolik vzácných kovů, že jsme byli nuceni zachytit prolétající asteroid s obřím obsahem těchto vzácných kovů.

Tyto superpočítače musí řídit veškeré dění ve světě Oázy. Každé zvíře má svou vlastní umělou inteligenci. Také novorozeně, pro které není připraven žádný zákazník má dočasnou umělou inteligenci. Pochopte, že když se rozmnožíte v Oáze, nenarodí se člověk ale pouze schránka, do které je poté člověk umístěn. Naštěstí jsou případy ovládání člověka umělou inteligencí po celý život vzácné. Vězni jsou také posíláni do Oázy, avšak do chudých oblastí, které slouží jako trest. Do takových oblastí pak dále chodí jen chudí zákazníci, lačnící také po Oáze.

Celý pobyt v Oáze končí smrtí.

Po dobu vaší nepřítomnosti proběhly dvě důležité události. Zaprvé se nám do přírody podařilo vrátit rekordní počet druhů. Zadruhé jsou i přes všechny úspory světové zásoby ropy již kompletně vyčerpány.

Opět vás vítám ve 27. století.

Zanedlouho se na vás přijde podívat lékařský pracovník Gredy Raspex, pokud se budete stále cítit dezorientovaně, konzultujte to prosím s ním."

Konec 3. části

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů