Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Drak nad Táborem

17.12. 2013 Autor sir Robin I. Komentáře Komentáře (0) Kategorie Příběhy Hodnocení 0.00 Přečteno x1588
Temní elfové brání Tábor proti útoku draka - příběhový komentář v K2.
Temný elf Allar neklidně přecházel po hradbách tábora. Jeho šestý smysl mu napovídal, že se blíží nebezpečí. Přejížděl svým bystrým zrakem pláních na severu.
Něco se mu nelíbilo... Ale co? Bojovali proti lidem a kapitán temných elfů věděl, že lidé se v žádném případě nedokážou nepozorovaně přiblížit. Přesto mu něco říkalo, že nebezpečí je blízko.
Bylo dokonce ještě mnohem blíž, než Allar očekával.
Najednou si uvědomil, že k němu doléhá zvuk na nejzazší hranici slyšitelnosti. Strnul, zavřel oči a pozorně naslouchal. Bylo to jakési podivné pleskání... Jako pleskání křídel - hodně velkých křídel.
Prudce otevřel oči. Vzápětí se z mraku jen pár set kroků od hradeb vynořil obrovský zelený drak. Kromě blanitých křídel byl celý pokrytý tvrdými šupinami.
"Poplach!" řval jiný hlídkující temný elf a k hradbám se začali sbíhat muži z celého Tábora.
Allar už měl v ruce luk, vzácný zdobený kousek s ničivým dostřelem. Rychlým pohybem napjal tětivu a vypustil šíp. Mířil přesně, ale šíp se od drakových šupin neškodně odrazil.
Netvor se rychle přibližoval a děsivě zařval.
Allar znovu natáhl a vystřelil, tentokrát mířil na křídlo. Minul. Tiše zaklel a vypustil třetí šíp. To už z hradeb létaly směrem k přibližujícímu se drakovi desítky šípů. Ten Allarův našel blanité křídlo a hravě jím projel.
Drak znovu zařval a všem obráncům ukázal plameny ve svém chřtánu.
Allar strnul. Vzápětí netvor vypustil na hradby sloupec žlutého ohně. Kapitán temných elfů na poslední chvíli skočil k cimbuří a těsně se k němu přitiskl.
Okolo něj nastalo peklo. Neviděl nic než plameny, které obtékaly zuby cimbuří, ale na něj nedosáhly. Cítil, jak se kámen za jeho zády rozpaluje.
Dostal strach. Takovouhle smrt si nepředstavoval. Měl to být zásah šípem nebo rána mečem, ne roztavení ve svém chabém úkrytu.
Konečně plameny okolo zmizely a Allar rychle vstal. Drak letěl nad městem a zapaloval domy. Allar za ním vystřelil šíp, který ale draka nezasáhl.
Netvor se blížil k magické věži, na jejímž vrcholu nepřetržitě zářily dvě rudé světelné koule.
Allar přimhouřil oči. Na vrcholu věže stál kruh postav s rozpaženýma rukama. Zaklínači.
Drak se právě chystal vychrlit na ně další oheň, když z rudých koulí vystřelily dva světelné paprsky přímo na draka. Zelená nestvůra na okamžik zmizela v rudém oblaku, vzápětí se už bezvládně snášela k zemi.
Drak se zřítil na zem a srovnal přitom se zemí dva domy.
Těch několik přeživších, kteří na hradbách přežili oheň stejně jako Allar, začalo nadšeně výskat a radovat se z vítěství.
Allar si jen odplivl, posadil se a zhluboka si přihnul z lahve s pálenkou, kterou nedávno našli u mrtvých lidských vojáků.
Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů